Home \ Jedzenie
 

Jak gotować pomidory.

 

Czy chcesz zachować smak lata nawet na zimę? Z gotowanymi pomidorami możesz to zrobić, aw najzimniejsze dni możesz delektować się pysznym smakiem świeżo zebranych letnich owoców. Niezależnie od tego, czy uprawiasz własne pomidory, czy kupujesz je w sklepie, gdy je gotujesz, zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Ale przygotuj się na to, że zajmie to wiele godzin.

              

Procedura .

    

    1      Przygotuj pomidory  .

    
   
 1.            1      Wybierz pomidory. Możesz użyć dowolnej gamy pomidorów, ale owoce mogą nie być zbyt dojrzałe. Zgrane pomidory nie pasują, ponieważ są zbyt kwaśne. Dokładnie spójrz na pomidory i upewnij się, że są solidne i nieuszkodzone.  
    
  • Jeśli chcesz gotować zielone pomidory, masz szczęście. Te pomidory są jeszcze bardziej kwaśne, ale nadal nadają się do konserwowania.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Opłucz pomidory i usuń łodygi. Gdy pomidory będą czyste, odetnij sztywne łodygi i odetnij X na drugim końcu, co ułatwia późniejsze obieranie pomidorów.       
 4.  
 5.             3      Obierz pomidory. Mieć garnek z wodą i mieć dużą miskę lodowatej wody. Gdy woda jest gotowana, włóż do niej pomidory i pozostaw je na około minutę (możesz je wyjąć po 45 sekundach).        
 6.  
 7.             4      Wyciągnij pomidory z wody i natychmiast włóż je do lodowatej wody, aby przestać gotować i łatwo obierać. Następnie obierz i umieść je na desce do krojenia.       
 8.  
 9.             5      Pokrój pomidory na ćwiartkę i jednocześnie pozbądź się wszystkich sztywnych części.                  
 10.  
             

    2      Sterylizuj słoiki  .

    
   
 1.             1      Przygotuj słoiki. Musisz sterylizować szklanki przed każdą doniczką. Miej duży garnek wody (może to być ten sam garnek, którego użyjesz później do puli). Sprawdź wszystkie szklanki i upewnij się, że nie są popękane. Następnie włożyć do wrzącej wody na kilka minut.  
    
  • Możesz również sterylizować szklanki w zmywarce. Wystarczy ustawić go na najgorętszą wodę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wysterylizuj pokrywy okularów. Pokrywy nie mogą być zanurzane, a uszczelki muszą być dobrze osadzone na nich. Położyć uszczelkę na szmatce, aby wyschła i umieścić pokrywki w gorącej, ale nie wrzącej wodzie. Pozostaw je w garnku na talerzu, aż będziesz ich potrzebować.       
 4.  
 5.             3      Ostrożnie wyciągnij szklanki z gorącej wody. Używaj szczypiec i uważaj - szyba będzie gorąca. Można również wyciągnąć pokrywki za pomocą szczypiec lub specjalnego narzędzia magnetycznego, które można znaleźć w naczyniach kuchennych.       
 6.  
             

    3      Zagłuszanie pomidorów  .

    
   
 1.             1      Podawaj sok z cytryny. Możesz użyć świeżego soku z cytryny lub zakupionego soku z cytryny. Dodaj sok do szklanki razem z pomidorami, aby zapobiec zepsuciu się pomidorów i zachować ich kolor i smak.       
 2.  
 3.             2      Napełnij szklankę pomidora. Umieść okulary na żaroodpornej powierzchni i zacznij je umieszczać w pomidorach. Wypełnij je tak, aby pomieściły około 1 cm miejsca na górze. Następnie dodaj dwie łyżki soku z cytryny i trochę wrzącej wody, aby szklanka była prawie pełna.  
    
  • Możesz również dodać inne składniki, takie jak papryka, ząbki czosnku lub liście bazylii.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Usuń nadmiar powietrza z okularów. Gdy już wszystko będzie w szklance, delikatnie obracaj pomidory łyżeczką, aby mogły uciec. Kieszenie powietrzne powodują namnażanie się bakterii. Powinieneś również przekazać wnętrze szkła przez wysterylizowane ostrze, aby uwolnić całe powietrze.        
 6.  
 7.             4      Wytrzyj krople po bokach okularów, załóż okulary i uszczelnij je gumową uszczelką.        
 8.  
             

    4      Spawarka  .

    
   
 1.             1      Wlej trochę wody do garnka, gdzie możesz ugotować pomidory. Garnek powinien być wystarczająco duży, aby wszystkie szklanki mogły wejść. Umieść kratkę na dnie garnka i wlej do niej wodę. Następnie doprowadzić wodę do wrzenia. Jeśli masz tylko prosty garnek, możesz postawić pulę na dnie puli.  
    
  • Jeśli chcesz gotować dużo pomidorów, powinieneś kupić szybkowar. Jest niezawodny i bardzo szybko gotuje. Jeśli masz szybkowar, postępuj zgodnie z instrukcjami w instrukcji obsługi.
  •  
  • Jeśli nie masz siatki, umieść mydło na dnie naczynia, aby szklanki nie włamały się do doniczki.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Umieść słoik na siatce. Wlej tyle wody do garnka, aby wszystkie szklanki były zanurzone i doprowadzaj wodę do wrzenia. Jeśli masz szklankę 400 ml, gotuj przez 40 minut. Jeśli masz litrowe słoiki, gotuj przez 45 minut. Czas spawania zależy również od twojej wysokości.  
    
  • Od 0,0 do 304,8 m nad poziomem morza: 35 minut (400 ml), 45 minut (1l).
  •  
  • Od 305,1 do 914.4 m: 40 minut (400 ml), 50 minut (1l).
  •  
  • Od 914.7 do 1.82,8 m: 45 minut (400 ml), 55 minut (1l).
  •  
  • Powyżej 1 288,8 m: 50 minut (400 ml), 60 minut (1l).
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zdejmij pokrywkę z garnka i wyłącz kuchenkę. Pozostaw kocioł do ostygnięcia na około 20 minut, następnie wyciągnij słoik i połóż na szmatce. Pozwól im ostygnąć cały dzień, a następnie upewnij się, że są dobrze ugotowane. Naciśnij pokrywkę - nie powinna się poruszać. Jeśli się poruszy, należy natychmiast spożyć pomidory.       
 6.  
 7.             4      Przechowuj gotowane pomidory w suchej, ciemnej i chłodnej spiżarni i spożywaj je co najmniej raz w roku. Po pewnym czasie pomidory w słoikach dostaną się do gardła, a dolna część płynu opadnie - nie rób nic, co jest absolutnie normalne.       
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (4)                     
Jedzenie popularny:
Jak zamrozić świeże dynie.

Jak zarumienić migdały.

Jak jeść khaki.

Jak zapukać jajko.

Jak gotować szpinak.

Jak ciąć cebule bez łez.

Jak wypić szkocką whisky.

Jak zmiękczyć wołowinę.

Jak zrobić sok z awokado.

Jak przygotować indyjskie odznaki z bocianami.

Jak pić tequilę.

Jak przyspieszyć dojrzewanie awokado.

Jak wymieszać koktajl z sokiem z dżungli.

Jak przechowywać imbir.

Jak przygotować pieczeń wołowa.

Jak jeść Kumquat.

Jak zamrozić brzoskwinie.

Jak przygotować sos karmelowy.

Jak ugotować smażony ryż z kurczakiem.

Jak poznać zepsutego kurczaka.

Jak upiec bez kości kurczaka bez kości.