Home \ Jedzenie
 

Jak osuszyć bazylię.

 

Czy lubisz bazylię? Jeśli będziesz świeży, możesz sam go ssać - przez cały rok będziesz miał pachnącą bazyliową bazylię. Podstawa musi być zebrana tuż przed kwitnieniem kwiatów, po prostu uzyskać maksymalny smak. Jego suszenie jest bardzo proste, wystarczy zawiesić je do góry nogami w ciepłym, suchym miejscu. Jeśli masz mało czasu, możesz wysuszyć bazylię w piekarniku lub suszarce bębnowej. Dowiedz się, jak wysuszyć bazylię jako profesjonalny kucharz i zawsze mieć go na wyciągnięcie ręki.

              

Procedura .

    

  Część 1      Zbiór i cięcie bazylii  .

    
   
 1.            1      Zbierzcie bazylię, zanim zakwitniecie. Dopóki wszystkie liście na łodydze są dojrzałe, bazylia zaczyna kwitnąć. To niestety traci część smaku i zapachu. Kwiaty pojawiają się pośrodku pędów łodygi i mają kształt piramidy. Przygotuj się do wyschnięcia bazylii, jak tylko wszystkie bilety będą pełne, zanim zobaczysz pączkujące kwiaty. 
    
  • Liście bazylii zawierają najbardziej pachnące oleje tuż przed okresem kwitnienia, więc zachowaj zbiory w tym czasie w suszonej bazylii z największą ilością smaku i aromatu.  
  •  
  • Zbierz bazylię rano. Jest to najbardziej odpowiedni dzień w ciągu dnia, roślina już zawiera wystarczającą ilość wilgoci, ale słońcu udało się jeszcze wysuszyć liście.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pokrój liście bazylii z łodygi. Oddziel liście i odetnij mniejsze pędy od głównej łodygi. Łatwiej będzie je rozerwać na płasko i oczyścić. Na koniec każdego biletu pozostaw kawałek pnia, nie większy niż 2 cm, a następnie połącz go lepiej.       
 4.  
 5.             3      Umyć liście bazylii. Opłucz zeskrobane liście zimną wodą. Usuniesz cały brud i gruz z brudu, który złapali w ogrodzie, lub chemikalia, które potraktowano bazylią przed pójściem do sklepu.       
 6.  
 7.             4      Osusz arkusze ręcznikiem papierowym. Rozłóż umyte liście na ręczniku papierowym i wysusz je drugim kawałkiem tkaniny. Gdy pozbędziesz się wilgoci, nie będziesz się obawiał, że suszka wpłynie na pleśń.                 
 8.  
             

  Część 2      Zawiń bazylię i pozostaw do wyschnięcia  .

    
   
 1.             1      Połącz liście bazylii razem. Za pomocą gumy lub sznurka związaj razem łodygi płatków. Jeśli masz dużą liczbę biletów, przygotuj kilka szkiców.       
 2.  
 3.             2      Odłóż bilety wiązane. Połóż pęczki haków na haczykach lub gwoździu w ścianie i pozostaw do wyschnięcia. Nie musisz ich powiesić w kuchni, ale wybierz miejsce, które ma wystarczającą cyrkulację powietrza i dostęp do światła słonecznego - proces suszenia przyspieszy. Najlepsze jest pomieszczenie z oknem, które można otworzyć na świeże powietrze do bazylii. Uważaj też na owady i chrząszcze, mogą one uszkodzić roślinę.       
 4.  
 5.             3      Niech bazylia wyschnie przez około dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach liście będą ciemnozielone, suche i drażliwe. Jeśli liście lub łodygi są nadal elastyczne, pozwól, aby bazylia wyschła przez kolejny tydzień. 
    
  • Rozwiąż sznurek lub gumkę i przerzuć palcami listki bazylii. Przechowywać w pojemniku z pokrywką do późniejszego użycia.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Użyj suszonej bazylii po ugotowaniu.        
 8.  
             

  Część 3      Szybkie metody suszenia  .

    
   
 1.             1      Po zebraniu liści potrzyj łodygi. Jeśli chcesz szybciej wysuszyć bilety, możesz je oderwać od łodygi. Rzucają łodygi i płatki, które są połamane lub zmięte.       
 2.  
 3.             2      Opłucz liście i wysusz je. Delikatnie umyć wodą, a następnie wysuszyć między ręcznikami papierowymi.       
 4.  
 5.             3      Przygotuj piekarnik lub suszarkę. Bazylia może być suszona zarówno w niskiej temperaturze w piekarniku, jak i w suszarce do żywności. 
    
  • Jeśli używasz piekarnika, ustaw go na 60 ° C.  
  •  
  • Patrz instrukcja producenta suszarki.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rozłóż cienkie arkusze. Albo na blasze do pieczenia, albo na kratce suszarki. Uważaj, aby bilety się nie nakładały. Powinny być w jednej warstwie.       
 8.  
 9.             5      Suszyć liście tak, aby zawierały minimalną ilość wody. Liście powinny być suche przez około 24 do 48 godzin. Dowiesz się, że łatwo się kruszysz między palcami. 
    
  • Jeśli suszymy liście w piekarniku, włóż płytkę do nagrzanego piekarnika i pozwól im piec około 20 minut. Następnie wyłącz piekarnik i zostawiaj bilety na noc. Powinny być wystarczająco suche.  
  •  
  • W przypadku suszarki umieścić liście bazylii na ruszcie i pozostawić do wyschnięcia zgodnie z instrukcją producenta, zwykle 24-48 godzin.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Przechowywać suszone liście. Umieść je w plastikowych lub szklanych pojemnikach z pokrywką lub doładuj i wrzuć do szklanek przyprawowych.       
 12.  
             

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.pickyourown.org/DHbasilmint.htm  
 2.  
 3. http://www.pickyourown.org/DHbasilmint.htm  
 4.  
 5. http://www.pickyourown.org/DHbasilmint.htm  
 6.  
                         
Jedzenie popularny:
Jak przygotować sałatkę z tuńczyka.

Jak zrobić czekoladę.

Jak przygotować jakąkolwiek parathę.

Jak przechowywać banany.

Jak przygotować szablę.

Jak wybrać dobre mango.

Jak gotować sukiyaki.

Jak przygotować stek z polędwicy.

Jak przechowywać banany.

Jak pozwolić brzoskwinie dojrzeć.

Jak wypić absynt.

Jak rozpuścić masło.

Jak przyciąć cebulę.

Jak dusić wołowinę.

Jak zmiksować martini pasikonik.

Jak wypić absynt.

Jak przygotować pieczeń jagnięcą.

Jak gotować pierogi chińskie.

Jak przygotować masło miodowe.

Jak gotować puto (ryż gotowany w parze).

Jak uniknąć diety modyfikowanej genetycznie.