Home \ Jedzenie
 

Jak zrobić wióry czekoladowe.

 

Strużyny z czekolady mogą dostarczyć luksusowy deser. Możesz ozdobić ją zaledwie kilkoma wiórami lub wypełnić garstką czekoladowych girland o różnych kolorach i kształtach, to zależy od Ciebie. Dowiedz się z nami, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

    1      Korzystanie z noża  .

    
   
 1.                            1      Rozpuścić czekoladę. Wlać około kubka wody do rondla lub garnka na łaźni wodnej. Rozpuścić o filiżankę czekolady w niskiej temperaturze albo w górnej części łaźni wodnej lub w naczyniu ogniotrwałym, które wkłada się do garnka z wodą.       
 2.  
 3.                          2      Gdy czekolada zacznie się rozpuszczać, mieszaj ją w sposób ciągły. Uważaj, nie pozwól, aby czekolada płonęła i mieszała ostrożnie, aby uniknąć kropel wody, w przeciwnym razie zniszczysz partię i będziesz musiał zacząć od nowa.        
 4.  
 5.                          3      Tuż przed rozpuszczeniem się czekolady, wyrzuć ją z ognia. Dokładnie wymieszaj. Powinien być gładki i płynny, bez grudek. Niech trochę się ochłodzi.        
 6.  
 7.                          4      Potnij blachę do pieczenia papierem do pieczenia. Zalej delikatnie papierem lekko schłodzoną czekoladę, ale uważaj, aby nie zrobić tego zbyt szybko. Rozprowadź szpatułkę lub tylną część łyżeczki czekoladowej cienką warstwą.        
 8.  
 9.                          5      Podnieś płytkę nawet przy użyciu czekolady patynowanej i kilkakrotnie stuknij ją na płycie kuchennej, aby uwolnić bąbelki powietrza.        
 10.  
 11.             6      Pozostaw czekoladę do spoczynku, aż się usztywni. To powinno zająć około 20 minut. Możesz przyspieszyć utwardzanie, wkładając arkusz do lodówki lub zamrażarki.       
 12.  
 13.             7      Umieść płytkę z twardą i schłodzoną czekoladą na twardej powierzchni, która się nie ślizga.        
 14.  
 15.                          8      Weź nóż z długim ostrzem i umieść go na przeciwległej krawędzi płyty czekoladowej. Następnie ostrożnie zegnij ostrza w swoją stronę, aby uzyskać wiórki czekoladowe. Jeśli masz specjalne narzędzie do słodyczy, które wygląda jak skrobak, możesz go użyć.        
 16.  
 17.                          9      Możesz zmieniać rozmiar i kształt wiórków czekoladowych, zmieniając nacisk i kierunek. Można uzyskać większe wióry z krótkimi i długimi pociągnięciami na całej długości arkusza. Zeskrob czekoladę w innym kierunku, aby wióry miały różne kształty.        
 18.  
 19.             10      Podnieś wióry z tabliczki czekolady za pomocą widelca, wykałaczki lub igły. Połóż je na jedzenie lub deser.                 
 20.  
             

    2      Używanie wałka do klusek  .

    
   
 1.                          1      Przygotuj wałek. Przykryj papierem do pieczenia lub papierem woskowanym. Przymocuj go do rolki za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej lub dwóch gumek, które można przymocować za pomocą dwóch gumek na końcu. Pokryj także blat papierem, aby chronić go przed kapiącą czekoladą.        
 2.  
 3.                          2      Zrób czekoladowe wióry. Weź rozpuszczoną czekoladę za pomocą gałki, dużej łyżki lub kubka. Ostrożnie nalej trochę na wałek. Następnie dalej kapie czekoladowy cik-cak na cały wałek.        
 4.  
 5.             3      Pozostaw czekoladę na wałku, aż prawie całkowicie usztywni się.        
 6.  
 7.                          4      Pozostaw usztywnienie. Ostrożnie usuń wióry z rolki. Połóż je na tacy pokrytej papierem do pieczenia i umieść tacę w zamrażarce, gdzie pozostawiasz wióry całkowicie zestalone. Natychmiast używaj lub przechowuj je w zamrażarce w szczelnej torbie.        
 8.  
             

    3      Używanie skrobaka do warzyw  .

    
   
 1.             1      Kup mocny stolik wysokiej jakości czekolady. Zawartość kakao wynosiłaby co najmniej 50-70%. Przed zrobieniem wiórów konieczne może być pozostawienie czekolady na kilka godzin, aby zestaliły się w lodówce. Od czekolady w temperaturze pokojowej można wytwarzać tylko grube, połamane kawałki zamiast delikatnych, eleganckich wiórów. 
    
  • Czekoladę wysokiej jakości można znaleźć w większości supermarketów lub specjalnych sklepów ze słodyczami. Kup najlepszą czekoladę do gotowania i wyrobu słodyczy, zwykła większość mleczna nie osiąga bardzo dobrych rezultatów, ponieważ jest zbyt miękka.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Poznaj odpowiednią technikę zdrapywania czekolady. Trzymaj czekoladę w jednej ręce - weź ją w papierowy ręcznik, aby rozpuścić ciepło. Powoli i delikatnie przesuwaj zgarniacz na całej długości stołu czekoladowego. Wytworzone wióry powinny być eleganckie i miłe do oglądania.  
    
  • Po naciśnięciu skrobaka, wióry będą grubsze i bardziej wyraziste, z delikatnym pociągnięciem, aby uzyskać bardziej kruche, mniejsze wióry.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Gotowe.        
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

            

Zasoby i cytaty .

                  
Jedzenie popularny:
Jak zrobić kiwi dojrzewają.

Jak ugotować czarną fasolkę frijoles negros.

Jak upiec boczek.

Jak wygładzić siemię lniane.

Jak jeść rambutan.

Jak suszyć grzyby.

Jak zamarynować indyka w roztworze soli.

Jak gotować herbatę.

Jak radzić sobie z oliwkami.

Jak dojrzeć mango.

Jak przygotować koktajl truskawkowy.

Jak poznać zepsuty bekon.

Jak wyczyścić ekspres do kawy.

Jak upiec ciasto.

Jak przygotować kawę bez ekspresu do kawy.

Jak smakować stek.

Jak gotować dynie i dynie.

Jak upiec plasterki migdałów.

Jak zrobić cukier puder.

Jak przygotować stek z kości T.

Jak zrobić ryż na parze.