Home \ Jedzenie
 

Jak wyrabiać ciasto.

 

Ugniatanie ciasta prowadzi do rozprzestrzeniania glutenu i pomaga równomiernie rozprowadzać gazy wytwarzane w drożdżach. Stwarza to warunki niezbędne do produkcji porowatej i gąbczastej materii - innymi słowy, pysznej - na chlebie na bazie drożdży. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak upiec ciasto jako profesjonalista.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie ciasta do wyrabiania  .

    
   
 1.                            1      Przygotuj powierzchnię do zagniatania. Najłatwiej jest położyć ciasto na płaskiej powierzchni, która jest na poziomie talii. Przygotuj stół, stół lub inną stabilną powierzchnię do wyrabiania, wyczyść ciepłą wodą z mydłem, a następnie wytrzyj do sucha ręcznikiem. Posyp mąką, aby ciasto nie przylgnęło i nadszedł czas na ugniatanie.  
    
  • Niektóre przepisy wymagają wyrabiania ciasta w misce. W takich przypadkach ciasto powinno być zazwyczaj ugniatane przez minutę lub dwie. W przypadku przepisów wymagających czasu wyrabiania dłuższego niż trzy minuty, należy użyć płaskiej powierzchni.
  •  
  • Jeśli nie chcesz wyrabiać ciasta bezpośrednio na biurku lub kontuarze, możesz wyładować linię lub powierzchnię roboczą za pomocą mąki pergaminowej. Specjalne powierzchnie teflonowe przeznaczone do pomocy w wyrabianiu ciasta są na sprzedaż w sprzęcie kuchennym.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Połącz składniki z ciastem. Użyj ilości podanej w przepisie, którego używasz. Podstawą ciasta jest zazwyczaj mąka, drożdże, sól i woda. Przed zagniataniem dokładnie wymieszaj składniki ze śliną.  
    
  • Jeśli mąka nadal trzyma się po bokach miski, ciasto nie jest jeszcze gotowe do ugniatania. Wymieszaj śliny, aż wszystkie składniki zostaną połączone.
  •  
  • Jeśli masz trudności z wymieszaniem ciasta z ciastem, jest ono gotowe do ugniatania.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Przenieś ciasto na powierzchnię roboczą. Rozłóż go z miski bezpośrednio na przygotowanej powierzchni. Powinna to być kora, lepka kula. Ciasto jest teraz gotowe do ugniatania.                  
 6.  
             

  Część 2      Ciasto wyrabia  .

    
   
 1.                          1      Umyć ręce przed ugniataniem. Ugniatanie wymaga pracy z brudem między gołymi rękami, więc umyj i wysusz przed rozpoczęciem. Zdejmij pierścionki i inne klejnoty, które mogłyby zostać przyłapane w cieście, i zwinąć rękawy, aby nie utknęły. Ponieważ pracujesz z głowicą, możesz chronić swoją odzież przez fartuch.        
 2.  
 3.                          2      Przełóż ciasto na stos. Kiedy po raz pierwszy zanurzysz dłonie w cieście, będzie ono lepkie i trudne do przetoczenia. Wejdź do niego i przetnij ciasto dłońmi, kształtując je w kulkę, popychając i kształtując. Kontynuuj, aż ciasto będzie lepkie i można je uformować w kulkę bez rozrywania ciasta.  
    
  • Jeśli ciasto nie traci konsystencji, posyp mąkę na powierzchnię i dodaj ją do ciasta.
  •  
  • Lekko maczamy ręce mąką, aby ciasto nie przylgnęło zbyt mocno.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Włóż ciasto. Wsuń stawy dłoni do przodu w ciasto. Nazywa się to "boksowaniem" ciasta i pomaga glutenowi w rozpoczęciu pracy. Kontynuuj, aż ciasto będzie lekko elastyczne.        
 6.  
 7.                          4      Zagnieść ciasto. Złóż ciasto na pół i popchnij nadgarstek do przodu. Obróć ciasto delikatnie, złóż na pół i ponownie popchnij nadgarstek do przodu. Powtarzaj przez 10 minut lub tak długo, jak mówi Twój przepis.  
    
  • Ugniatanie musi być rytmiczne i stabilne. Nie pracuj zbyt wolno; chwyć każdą część ciasta szybko, nigdy nie pozwalaj jej zbyt długo odpoczywać.
  •  
  • 10 minut to długi czas, aby powtórzyć to fizyczne zadanie. Jeśli jesteś zmęczony, trzymaj cudzą rękę, która będzie kontynuowała proces wyrabiania ciasta.
  •  
         
 8.  
             

  Część 3      Wiesz, kiedy przestać zabijać  .

    
   
 1.                          1      Rozważ fakturę. Ciasto najpierw jest lepkie i grudkowate, ale po 10 minutach wyrabianie powinno być lśniące i gładkie. Powinien być lepki i elastyczny w dotyku. Jeśli nadal występują grudki lub patyczki do ciasta, kontynuuj wyrabianie ciasta.        
 2.  
 3.                          2      Staraj się, aby ciasto było w formie. Kształtuj kulki i pozwól im upuścić je na biurko. Czy kształt piłki pozostał nietknięty? Jeśli ciasto jest gotowe, powinno zachować swój kształt.        
 4.  
 5.                          3      Pokrój w kostkę. Ciasto staje się mocniejsze, sposób w jaki go zagniatamy, a także nawijanie sprężyny, im więcej bakłażana tym jest cięższe. Wbij trochę do ciasta. Jeśli to się skończy, zostanie dotknięty jak płatek ucha. Po zwinięciu ciasta powinno ono powrócić do pierwotnego kształtu.        
 6.  
 7.                          4      Kontynuuj przepis. Większość przepisów zaleca, aby ciasto rosło w ciepłym miejscu przez kilka godzin po pierwszym ugniataniu. Gdy podwoi swój rozmiar, może trzeba go wcisnąć do ciasta i włożyć na kilka minut, a następnie wypuścić ponownie przed pieczeniem.  
    
  • Ciasto powinno być jędrne, elastyczne i błyszczące, twój chleb powinien mieć skorupę z miękką skórką.
  •  
  • Jeśli ciasto nie zostało dokładnie zagniecione, chleb będzie twardy, gęsty i nieco płaski.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

                          
Jedzenie popularny:
Jak gotować jajka w mikrofalówce.

Jak suszyć grzyby.

Jak przygotować pieczone ziemniaki.

Jak przygotować pizzę domowej roboty.

Jak usunąć kapustę z kapusty.

Jak szybko zrobić pyszną whisky domowej roboty.

Jak zrobić sok pomidorowy.

Jak przygotować indyjskie odznaki z bocianami.

Jak przygotować filet mignon.

Jak zagęścić lukru.

Jak zrobić sok z melona.

Jak przygotować pieczone ziemniaki.

Jak zagęścić lukru.

Jak piec nogę wołową.

Jak palić kawę bez szlifierki.

Jak gotować pomidory.

Jak wyciąć kapustę i sałatę jak w restauracji.

Jak przygotować pieczone szparagi.

Jak wybrać dobre mango.

Jak wybrać marchewkę.

Jak obrać marchewkę.