Home \ Jedzenie
 

Jak wygładzić siemię lniane.

 

Nasiona lnu są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i błonnik. Często jest dodawany do płatków zbożowych lub koktajli, aby poprawić zawartość składników odżywczych. Jeśli masz nietolerancję jaj, zmielona siemię lniane może na przykład całkowicie zastąpić ją pieczeniem. Nasiona muszą być cięte, samo żucie jest tylko częściowo zakłócone i nie pozwala organizmowi wchłonąć wszystkich składników odżywczych. Mimo że nasiona ziemi można znaleźć w sklepie, znacznie taniej jest wyrzucić je do domu. Wstępnie mielone siemię lniane również pogarsza znacznie wcześniej.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Użyj młynka lnianego. Tak, jest młyn do kawy podobny do urządzenia elektrycznego specjalnie zaprojektowanego do mielenia nasion lnu. Warto kupić, jeśli nie chcesz myć młynka do kawy lub innego sprzętu używanego do szlifowania. Wadą może być wyższa cena. Wystarczy podłączyć młynek do prądu, napełnić siemieniem lnianym i włączyć. Przeczytaj uważnie instrukcję.       
 2.  
 3.             2      Użyj młynka do kawy. Jeśli nie chcesz kupować innej maszyny do przetwarzania określonego surowca, ale nadal chcesz ją dobrze wymieszać, "kafemlynek" jest jedną z opcji. Przeznaczony jest do rozdrabniania małych, oleistych jagód, dzięki czemu nadaje się do małych i oleistych nasion lnu. Zmierz dowolną ilość siemienia lnianego i umieść go w młynie. Ustaw na najlepsze rozdrobnienie i włącz młyn. Potraktowanie równomiernie zmielonych nasion na małe kawałki zajmuje maksymalnie 10-15 sekund.  
    
  • Po użyciu należy dokładnie umyć młyn, aby można go było wykorzystać do dalszego mielenia kawy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko fuzji smaku nieprzyjemnego.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wypróbuj młyn do przypraw. Jeśli nie masz nic przeciwko garści pisma odręcznego i bólu w twoim nadgarstku, młyn do przypraw będzie dla ciebie świetny - małe urządzenie do ręcznego użytku. Podaj siemię lniane do młyna i, jeśli masz taką możliwość, ustaw frezowanie na najwyższą. A więc chodźmy! Może zajmie ci to kilka minut, ale ziarno będzie idealnie zmielone i poczujesz się dobrze z własnej pracy.       
 6.  
 7.             4      Użyj robota kuchennego. Jest w większości nieodpowiedni ze względu na większe wymiary i brak możliwości szybkiego i delikatnego mielenia. Wrzuć ziarno do robota i ustaw wszystkie szczegóły. Pozwól mu biec, aż będziesz miał drobno zmiażdżoną materię.        
 8.  
 9.             5      Użyj blendera. Tak jak w przypadku robota, uzyskanie właściwego i drobno zmielonego ziarna zabiera dużo czasu, ale ostatecznie dobrze spełni swoje zadanie. Weź mikser o najmniejszym możliwym rozmiarze z podwójnym ostrzem i podawaj dzienną dawkę nasion. Biegnij ze średnią lub dużą prędkością i pozostawaj przez kilka minut, aż wszystko zostanie delikatnie wygładzone.       
 10.  
 11.             6      Użyj młynka do pieprzu. Dokładnie, użyj jednego z tych ładnie wyglądających młynów, które widzisz w restauracjach. Szczególnie nadaje się do kruszenia niewielkiej ilości siemienia lnianego, ponieważ jest to dość wymagający proces, który zajmuje dużo czasu. Napełnij młyn i rozpocznij mielenie. Nie jest to najbardziej odpowiednia metoda, jeśli potrzebujesz określonej ilości produktu końcowego.       
 12.  
 13.             7      Użyj zaprawy. Jeśli jesteś ze starej szkoły, weź zaprawę młotkiem i idź do pracy w tradycyjny sposób. Z pewnością nie jest to najprostszy sposób, ale można oczekiwać najlepszego możliwego wyniku. Umieścić siemię lniane w moździerzu i zmiażdżyć ją kombinacją tarcia i siniaków. Dokładnie rozmroż oset, otwórz nasiona. Tarcie tarcia stopniowo się poprawia.                  
 14.  
             

Wskazówki .

               (1)                     
Jedzenie popularny:
Jak przygotować makaron z serem.

Jak zamrozić cukinie.

Jak wyciąć kiwi.

Jak jeść khaki.

Jak zapakować sajgonki.

Jak traktować żeliwną patelnię.

Jak gotować żółty ryż.

Jak upiec kurczaka.

Jak usmażyć pierogi chińskie gyoza.

Jak wygładzić siemię lniane.

Jak usmażyć kotlety wieprzowe.

Jak wyciąć czosnek.

Jak ugotować makaron ryżowy.

Jak pozbyć się tłuszczu z żołądka przez wodę pitną.

Jak suszyć banany.

Jak oczyścić wodę.

Jak zmiękczyć wołowinę.

Jak przygotować ciasto.

Jak wysuszyć zioła.

Jak mieszać zielone piwo.

Jak gotować hot dog.