Home \ Jedzenie
 

Jak gotować jajka ciężko.

                 

Procedura .

    
   
 1.                            1      Sortuj jajko. Wkładaj jajka do słonej wody - kiedy opadają na dno, są świeże, a kiedy unoszą się na powierzchni, są zepsute. Delikatnie ułóż świeże jajka do garnka i uważaj, aby ich nie ścisnąć. Nie wkładaj do garnka więcej niż czterech warstw jaj.  
    
  • Aby zachować jajka na uboczu, połóż kawałek materiału na dnie garnka (na stole, a nie na piecu).
  •  
  • Kiedy jaja włamią się do wody, dodaj do niej sól i ocet. Pomoże to jajom szybciej pękać w skorupie.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Napełnij garnek zimną wodą, aby jajko było całkowicie pokryte. Powinno to wynosić około 3 cm wody. Zawsze używaj zimnej wody, nawet jeśli jajka są dłużej gotowane. Kiedy wkładasz jaja do gorącej wody, natychmiast pękają i uciekają. Umieść garnek na talerzu i włącz go. Jaja gotują się na średnim ogniu, gdy woda gotuje się zbyt szybko, mogą skakać i pękać.        
 4.  
 5.                          3      Dodaj szczyptę soli do wody. Spowoduje to, że jaja będą łatwiej się obierać, ponieważ, jak już wspomniano, białka powodują jego krzepnięcie, co ułatwia oddzielenie od skorupy. Trochę starsze jaja są łatwiejsze do obierania, ponieważ ich wyższe pH wzmacnia membranę. Możesz to również zrobić, dodając do wody jadalne napoje gazowane.        
 6.  
 7.                          4      Przykryj garnek pokrywką. Doprowadź wodę do wrzenia na silnym płomieniu. Teraz musisz przestrzegać dwóch zasad, aby mieć doskonale ugotowane jajko. Poniższa metoda działa, jeśli zaczynasz od zimnych jaj z lodówki. Druga metoda znajduje się w wideo.  
    
  • Gdy woda zacznie się gotować, wyłącz kuchenkę, ale pozostaw garnek na talerzu i nie zdejmuj pokrywy. Pozostaw jajko w tej wodzie przez 15 minut. Ważne jest, aby nie włączać stopera, zanim woda nie zacznie wrzeć. Jeśli gotujesz jajka zbyt długo, będą one wyblakłe i śmierdzące, a po ugotowaniu zbyt krótkie będą w nich płynne.                 
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Zatrzymaj proces gotowania. Aby dowiedzieć się, czy jajko jest ugotowane, obróć je na stole. Kiedy zmienia się bardzo szybko, jest gotowane. Kiedy wiruje powoli, jeszcze się nie gotuje. Ochłodzić jajo, wkładając je pod bieżącą zimną wodę lub do miski z lodem. Następnie wyjąć je z wody i włożyć do lodówki lub obrać. Kiedy jaja są dobrze schłodzone, łatwiej je obierać.        
 10.  
 11.                          6      Obierz jajka, aż będą wystarczająco zimne. Łatwiej jest obrać zimną wodę. Wyrzuć jajka i połóż je na stole, aby oddzielić muszlę. Zacznij obierać od szerszego końca jajka. Poniżej skorupy znajduje się mała wnęka, która ułatwia obieranie. Po rozbiciu muszli, weź pod nią cienką membranę. Sprawi, że będziesz znacznie lepszy. Niektórzy mówią, że świeże jajka źle się łuszczą, więc dobrze jest gotować jajka na twardo, które nie są całkiem świeże. Zjedz jajko w pięć dni.                  
 12.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (5)                     
Jedzenie popularny:
Jak wyciąć kształty owoców.

Jak jeść rambutan.

Jak przygotować ostrygi.

Jak upiec ciasto czekoladowe.

Jak gotować ciecierzycę.

Jak przygotować krewetki.

Jak gotować sukiyaki.

Jak przygotować sałatkę.

Jak przyspieszyć dojrzewanie awokado.

Jak dojrzeć cukier z melona.

Jak wyczyścić ekspres do kawy.

Jak upiec bez kości kurczaka bez kości.

Jak pić brandy.

Jak gotować łososia.

Jak jeść kiwano.

Jak zrobić frytki z chleba pita.

Jak przygotować kanapkę.

Jak zamrozić pietruszkę.

Jak przygotować pasternak.

Jak przygotować smażony ryż.

Jak przygotować hamburgery.