Home \ Jedzenie
 

Jak wyłowić łososia.

 

Łosoś można edytować na wiele sposobów i dlatego może być świetną bazą dla wielu gustów. Delikatny łosoś wystarczy, by dodać nawet soli i pieprzu, a to będzie smakowite przeżycie. Opcje smakowe i ich kombinacja zależą tylko od odwagi szefa kuchni i wyobraźni. W naszym artykule dowiesz się kilku pysznych wskazówek.

                 

Składniki .

    

     Łosoś z suchymi mieszankami przypraw  .

 

Porcje: 4

   

     Marynowany łosoś  .

 

Porcje: 4

   

     Oszklony łosoś  .

 

Fragmenty: 6 do 8

   

     Łosoś z sosem  .

 

Fragmenty: 6 do 8

   

     Jak smakować cały łosoś  .

 

Fragmenty: 10

   

     Prosta mieszanka przypraw  .

           

Procedura .

    

    1      Użycie suchej mieszanki przyprawowej  .

    

"Mieszanka suchej przyprawy" to nic innego jak mieszanina przypraw, ziół i innych suchych składników, aby pokryć różowe mięso. Aby uzyskać bardziej intensywny smak, pozostaw filet, w lodówce przez około godzinę myj mieszaninę, aby dobrze ją namoczyć. Oto przykład suchej, przyprawowej mieszanki, która pasuje do delikatnego łososia:

 
   
 1.            1      Rozładuj niski piec z Alobalem. Przecierać smarem. Poczekaj, aż piekarnik rozgrzeje się do 200 ° C i dopraw łososia.        
 2.  
 3.             2      Przygotuj suchą mieszankę przypraw. Wymieszaj miskę z brązowym cukrem, rozgniecionym różowym pieprzem i ziarnem gorczycy w misce lub widelcu. Mieszaj, aż wszystko będzie dobrze.       
 4.  
 5.             3      Umieść filet na tacy piekarnika wyłożonej alobal. Powinno być skórką w dół i różowym mięsem. Jeśli masz filet bez skóry, nie ma znaczenia, z której strony go położysz.       
 6.  
 7.             4      Posyp mięso suchą mieszanką. Pokryj mięso równomiernie - pomóż palcami i dokładnie przewietrz miksturę.       
 8.  
 9.             5      Powtórz to samo po drugiej stronie ryby. Następnie ponownie obróć nici ze skórą w dół (jeśli mają skórę).       
 10.  
 11.             6      Piec łososia w piekarniku. Czas pieczenia będzie różny w zależności od grubości pliku. Na każde 2,5 cm grubości mięsa należy liczyć z 10 minutami pieczenia. Na przykład, jeśli masz filet o grubości 4 cm, będzie on musiał piec przez 15 minut. 
    
  • Każdy piec piecze inaczej. Więc zastanów się, jak się pieczą. Jeśli nie jesteś pewien, nie pozwól, aby mięso uciekło Ci z oczu i nie zostawiaj pieca.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Sprawdź, czy ryba jest gotowa. Pod koniec procesu pieczenia spróbuj oddzielić kawałki mięsa widelcem. Jeśli jest to łatwe, a mięso jest w środku nieprzezroczyste i różowe, łosoś jest gotowy. Jeśli wolisz, aby mięso było w połowie surowe ("rzadkie / średnio rzadkie"), piecz filet przez krótszy czas.       
 14.  
 15.             8      Gotowe. Dziel porcje i podawaj!                 
 16.  
            

    2      Korzystanie z marynaty  .

    

Marynowanie to łatwy sposób nadania mięsu intensywnego smaku. Najlepsze wyniki jednak, jeśli zostawisz plik w marynacie na kilka godzin, aby apetyt był dobrze wchłaniany. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, nie zwlekaj - czekanie jest warte zachodu. Oto przykład marynaty, która doskonale uzupełnia łososia:

 
   
 1.             1      Przygotuj swoją marynatę. Wymieszaj w misce chrzan, musztardę, sos ostrygowy, sos sojowy i białe wino. Dobrze wymieszaj, aby połączyć smaki.       
 2.  
 3.             2      Weź plastikową torebkę o pojemności 3,5 litra. Nalej do marynaty, a następnie włóż filet. Potrząśnij marynatą, aby równomiernie pokryć plik. Jeśli nie masz torby, możesz użyć większej, płaskiej miski lub plastikowego pojemnika. 
    
  • Włóż torebkę lub miseczkę filetową do lodówki i pozostaw ją w marynacie przez 8 godzin lub na noc.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dopuszczając piekarnik do podgrzania do 200 ° C, rozpakuj płytkę do pieczenia za pomocą alobal. Posmarujesz je smarem, aby mięso nie przylegało.       
 6.  
 7.             4      Usuń łososia z marynaty i przenieś do naczynia do pieczenia. Jeśli filet ma skórkę, umieść ją ze skórą w dół. 
    
  • Odrzuć zużytą marynatę.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Piec łososia. Czas pieczenia zależy od grubości mięsa. Na każde 2,5 cm grubości filetu należy liczyć z 10 minutami pieczenia. Śruba o grubości 4 cm do pieczenia przez 15 minut. 
    
  • Cokolwiek wybierzesz w przypadku jakiegokolwiek leczenia łososiowego, jego czas jest mniej więcej taki sam. Możesz użyć tego czasu jako wskazówki, na przykład do grillowania.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Sprawdź, czy łosoś jest gotowy. Tuż przed końcem procesu pieczenia spróbuj widelca z widelcem, aby oddzielić kawałki mięsa od siebie. Jeśli różowe mięso jest nieprzejrzyste i łatwe do zdobycia, łosoś jest gotowy. 
    
  • Podziel filet na 4 równe porcje i podawaj z sałatą, makaronem, warzywami i białym winem.
  •  
         
 12.  
            

    3      Oszklony łosoś  .

    

Przygotuj glazurę, która nadaje rybce słodkiego smaku. Zarówno marynowana, jak i glazura zapewniają bardzo soczyste mięso. Różnica między nimi polega na tym, że marynata smakuje mięso przed ogrzaniem, a szklenie mięsa aż do końca gotowania.

 
   
 1.             1      Włóż masło i dżem brzoskwiniowy do naczynia nadającego się do gotowania w mikrofalówce. Przykryj naczynie ręcznikiem papierowym i pozostaw do rozgrzania przez około 40 do 60 sekund. Masło i dżem zaczną się łączyć.       
 2.  
 3.             2      Zmieszaj z sokiem z limonki, czosnkiem i musztardą w mieszance widelca lub widelca. Kontynuuj, aż składniki się połączą i szkliwo nie będzie gładkie.       
 4.  
 5.             3      Odlać 1 szklankę (240 ml) glazury osobno do innego pojemnika. Używaj go do końca gotowania, aby nadać mięsu dodatkowy smak. Trzymaj pojemnik z glazurą w lodówce.       
 6.  
 7.             4      Weź plastikową torebkę o pojemności 3,5 litra. Wlać resztę glazury i włożyć filet. Za pomocą szczypiec kuchennych przekręć go kilka razy, aby przykryć glazurę.       
 8.  
 9.             5      Pozostaw łososia w lodówce na około 20 minut. Podczas marynowania mięsa rozgrzej piekarnik do 200 ° C. Upuść niską zapiekankę z Alobal, którą zamrozisz smarem, aby zapobiec spaleniu ryb.       
 10.  
 11.             6      Usuń łososia z torby. Wyrzucić zużytą marynatę. Umieść łososia na patelni, skórkę w dół.       
 12.  
 13.             7      Piec łososia przez 10 minut na każde 2,5 cm grubości. Co 5 minut musisz rozbić glazurę, którą wcześniej odłożyłeś. po prostu zanurz szczotkę kuchenną lub szczotkę w glazurze i dokładnie umyj mięso. 
    
  • Upewnij się, że mięso jest łatwe do oddzielenia. Jeśli lubisz łososia raczej "średnio rzadkiego", piecz go przez krótszy okres czasu.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Gdy mięso będzie gotowe, jak chcesz, wyciągnij je z piekarnika. Podziel filet na 6 - 8 porcji i podawaj.       
 16.  
            

    4      Łosoś z sosem  .

    

Ręcznie robiony sos to kolejny sposób na uzyskanie soczystego mięsa. Jak już wiesz, marynata jest używana przed łososiem, glazury podczas i po pieczeniu. Sos następnie dodaje po prostu gotowe mięso. Możesz podawać to osobno i moczyć mięso podczas jedzenia lub możesz polać sosem każdą porcję tuż przed podaniem.

 
   
 1.             1      Przygotuj danie niskotemperaturowe lub do pieczenia. Rozwiń go smarem, który smarujesz smarem. Ustaw piekarnik na 200 ° C i pozwól na rozgrzanie. Tymczasem zacznij przygotowywać sos.       
 2.  
 3.             2      Umieść filet na naczyniu do pieczenia ze skórką w dół. Przetrzyj różowe mięso warstwą masła. Następnie posyp delikatnie filety z cynamonem i bazylią.       
 4.  
 5.             3      Piec łososia. Odliczaj przez 10 minut na każde 2,5 cm grubości mięsa, jeśli lubisz łososia w pełni ugotowanego. Skróć czas pieczenia, aby skrócić czas pieczenia. 
    
  • Sprawdź, czy łosoś jest gotowy. Podczas rozwidlania widelca mięso powinno być lekko oddzielone.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wymieszaj jagody i cukier w mikserze lub robocie. Mieszaj, aż mieszanina będzie całkowicie gładka. Wlać do miski i postawić na stole.       
 8.  
 9.             5      Podziel filet na 6-8 porcji i podawaj z sosem jagodowym.        
 10.  
            

    5      Jak smakować cały łosoś  .

    

Cała ryba musi być aromatyzowana zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Poproś sklep, aby zbił ci łososia, pokroić płetwy i usunąć łuski.

 
   
 1.             1      Rozgrzej grill do 160 ° C i przetrzyj grill smarem. Jeśli grill jest zabrudzony, oczyść go oczywiście papierowym ręcznikiem i odrobiną oliwy z oliwek. Łosoś nie przylgnie do siatki.       
 2.  
 3.             2      Wewnątrz smaku ryb z 1/4 łyżeczki soli i 1/4 łyżeczki pieprzu.        
 4.  
 5.             3      Wymieszaj łyżkę oliwy z oliwek, czosnek i nasiona kopru w misce. Napełnij jamy brzuszne ryby. 
    
  • Teraz włóż gałązki rozmarynu do swojego brzucha.
  •  
  • Kiedy skończysz, zamknij swój brzuch łososia.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wlej 1 łyżkę oliwy z oliwek, 1/4 łyżeczki soli i 1/4 łyżeczki czarnego pieprzu na skórkę ryby. Nie bój się wziąć ryb w ręce i trochę się brudzić!       
 8.  
 9.             5      Grilluj łososia przez 15 do 20 minut lub do momentu, gdy skóra się otworzy.        
 10.  
 11.             6      Odwróć ryby na drugą stronę. Gotuj przez dodatkowe 15 minut lub do momentu, aż termometr, który włożysz do najsilniejszej części mięsa, będzie pokazywał temperaturę 55 ° C.       
 12.  
 13.             7      Zdejmij skórę i otwórz rybę, aby zobaczyć różowe mięso. Następnie usuń kręgosłup i kość. Wyrzuć ząbki czosnku w brzuch.       
 14.  
 15.             8      Pokrój głowę i ogon łososia nożem. Podziel resztę na pojedyncze porcje i podawaj.       
 16.  
            

    6      Prosta mieszanka przypraw  .

    
   
 1.             1      Pokrój duży filet na kawałki o szerokości około 3-5 cm. Uważaj, aby nie pociąć cienkiej warstwy tłuszczu z brzucha - zachowuje smak i zawiera dużo kwasów tłuszczowych omega-3. 
    
  • Najlepiej kupić świeżego łososia w dniu, w którym chcesz go ugotować. Natychmiast włóż go do lodówki i wyciągnij przed samym przygotowaniem.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zdejmij miskę grillową za pomocą Alobal, aby ułatwić czyszczenie. Nie rób dziur w alobalu - jest w porządku, gdy łosoś pozostaje w małym soku. Zachowaj ostrożność, wyciągając go z piekarnika.       
 4.  
 5.             3      Umieść filety blisko siebie, ale ich nie dotykaj. pół cala jest wystarczające.       
 6.  
 7.             4      Wymieszaj dwa kawałki soku z cytryny na jeden kawałek sosu sojowego. Odcedź mieszaninę filetów, nawet niewielką. Staraj się unikać tworzenia kałuży cieczy, palenie i ryby będą gorzkie. Pozostań pozostałą marynatą.       
 8.  
 9.             5      Grillować łososia przez około 13-15 minut. Wyciągnij go z piekarnika, zanurz w małej marynacie i pozostaw na 5 minut na odpoczynek.       
 10.  
 11.             6      Usuń skórę z łososia (który prawdopodobnie przylgnie do folii aluminiowej). Osolte, pieprz i podawaj.       
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

                           
Jedzenie popularny:
Jak przygotować sos słodko kwaśny.

Jak przygotować żeberka wieprzowe w piekarniku.

Jak obrać marchewkę.

Jak piec prawą świecę.

Jak smażyć w chińskim stylu.

Jak przygotować indyjskie odznaki z bocianami.

Jak wymieszać koktajl z sokiem z dżungli.

Jak przygotować pieczone ziemniaki.

Jak zrobić sok z awokado.

Jak przygotować ciasto na ciasto.

Jak zrobić ciasteczka z kawałkami czekolady.

Jak upiec stek w piekarniku.

Jak dojrzeć mango.

Jak grillować kolby kukurydzy.

Jak zrobić oryginalny smażony kurczak jak w KFC.

Jak przygotować koktajl truskawkowy.

Jak wysuszyć pietruszkę.

Jak zrobić pizzę bez drożdży.

Jak gotować jajka.

Jak jeść karmel.

Jak przygotować stek z polędwicy.