Home \ Jedzenie
 

Jak zmiękczyć ser śmietankowy.

 

Wiele potraw zawierających ser śmietanowy wymaga zmiękczenia przed dodaniem do receptury. Bez względu na to, co z niego korzystasz, istnieje kilka sposobów na zmiękczenie sera śmietankowego. Może go dobrze rozgrzać (zwłaszcza jeśli masz go w lodówce), ale jeśli nie możesz go ogrzać, możesz "rozcieńczyć" go mniej sztywnymi składnikami i nadać mu lepszą konsystencję.

              

Procedura .

    

    1      Zmiękczanie sera śmietankowego za pomocą ciepła  .

    
   
 1.                            1      Użyj kuchenki mikrofalowej. Umieść kremowy ser w misce mikrofalowej lub talerzu. Ustaw kuchenkę mikrofalową na "najwyższą wydajność" i krótko rozgrzej. Dla średniej wielkości (około 230 g lub mniejszego) pojemnika na ser śmietankowy potrzeba około 15 do 20 sekund na ocieplenie.  
    
  • Jeśli ser śmietankowy nie jest wystarczająco miękki, trzymaj go w 10-sekundowych odstępach. Po każdym interwale sprawdź.
  •  
  • Jeśli ser śmietankowy jest bardzo miękki, pozostaw go w chłodnej misce na linii przez około 5 minut (w lodówce przez około 2 minuty).
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Niech ser śmietankowy stopniowo osiągnie temperaturę pokojową. Wyjmij ser kremowy z lodówki. Pozostawić w oryginalnym opakowaniu na linii kuchennej na około pół godziny. Powinien wyraźnie zmięknąć, jeśli osiągnie temperaturę pokojową.  
    
  • Po 30 minutach otwórz opakowanie i sprawdź teksturę. Jeśli ser śmietankowy jest nadal zimny w dotyku i nie jest wystarczająco miękki, pozostaw go na kolejne 20-30 minut. Jeśli temperatura pokojowa i nadal nie są wystarczająco miękkie, użyj innej metody zmiękczania.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Ugotuj śmietankowego sera w łaźni wodnej. Napełnij miskę letnią wodą. Umieść kremowy ser w oryginalnym opakowaniu. Zezwalaj na 10 minut do pracy. Woda stopniowo przenosi ciepło do sera śmietankowego i zmiękcza jego konsystencję.  
    
  • Jeśli ser został już otwarty, włóż go do plastikowej torebki lub szczelnie owinąć w folię, aby uniemożliwić dostęp do wody.
  •  
  • Jeśli ser śmietankowy nie jest wystarczająco miękki, pozostaw go w wodzie na kolejne 5 minut. Jeśli nadal nie jest wystarczająco miękki, użyj ciepłej wody (ale nie gorącej wody, aby ją rozpuścić).
  •  
  • Jeśli ser śmietankowy został zamrożony, umieść go w zimnej wodzie zamiast letniej, która może podgrzać ją nierównomiernie.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Przed użyciem sera śmietankowego sprawdź jego konsystencję. Gotując ser, należy poświęcić kilka sekund na sprawdzenie jego właściwej konsystencji. Wepchnij łyżkę do kremowego sera (albo na owijarce albo bezpośrednio do sera). Jeśli jest elastyczny i nie opiera się, jest wystarczająco miękki. Z drugiej strony, jeśli nadal jest sztywny, można go nieco dłużej ogrzać.        
 8.  
 9.                          5      Nie zostawiaj nasączonego kremem serowym na długo przed lodówką. Ser śmietankowy ma dość długi okres przydatności do spożycia: może czasem trwać do miesiąca w lodówce i może wytrzymać nawet dwa razy więcej w zamrażarce. Ale, podobnie jak wiele produktów mlecznych, szybko psują się w temperaturze pokojowej. Po namoczeniu sera śmietankowego, spróbuj go użyć tak szybko, jak to możliwe, a następnie odłóż pozostałość z powrotem do lodówki.  
    
  • Serka śmietankowego nie należy pozostawiać w temperaturze pokojowej dłużej niż 1-2 godziny. Zastanów się, czy nie pozbędziesz go po tak długim czasie.  
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Uważaj na przegrzanie. Można również ogrzewać krem ​​ też , gdy próbujesz go zmiękczyć. W takim przypadku można rozpocząć rozprowadzanie ciał stałych w serze śmietankowym, pozostawiając zupę, płynną mieszaninę, której nie jest łatwo schłodzić na "normalnej" teksturze.  
    
  • Oto najlepsze lekarstwo na zapobieganie. Używaj łagodnego ciepła i krótkich okresów rozgrzewania, aby zapobiec przegrzaniu, stopniowo zwiększać temperaturę i czas, jeśli potrzebujesz bardziej miękkiej tekstury.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Rozcieńczanie sera śmietankowego z innymi składnikami  .

    

Te sztuczki są najlepsze, jeśli chcesz zmiękczyć ser, ale nie możesz go rozgrzać; na przykład przy stosowaniu sera śmietankowego do polewania ciasta.

 
   
 1.                          1      Dodaj mleko lub śmietanę. Te neutralne smakowo produkty mleczne są idealne do rozcieńczania twarogu bez zbytniego wpływu na jego smak. Mogą nieco złagodzić jego "litość", ale różnica nie powinna być duża. Proces dodawania tych składników (jak również tych poniżej) jest prosty:  
    
  • Dodaj niewielką ilość mleka itp. Do sera śmietankowego. Nie zaczynaj od więcej niż łyżki do zupy.
  •  
  • Dobrze wymieszaj. Ser śmietankowy nie powinien być już tak twardy i powinien być łatwiej mieszany.
  •  
  • Dodaj kolejną niewielką ilość mleka itp., Jeśli nadal nie jest wystarczająco miękka.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Dodaj stopione masło. To kolejna dobra opcja do rozcieńczania śmietanki. Rozpuścić masło w kuchence mikrofalowej (zwłaszcza ze śmietanki), a następnie dobrze wymieszać z serem śmietankowym w specjalnej misce. Nie podgrzewaj śmietanki z masłem, chyba że chcesz je rozpuścić.  
    
  • Jeśli masz taką możliwość, użyj niesolonego masła, aby uzyskać jak najmniejszy efekt na smaku twarożku.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Spróbuj dodać niewielką ilość soku z cytryny. Sok z cytryny nie tylko wysycha kremowy twarożek; to także da mu lepszy zmysł smaku. Chociaż będzie to doskonałe do lukru i deserów o słodkim kwasie, nie będzie się łączyć z każdym posiłkiem , należy stosować tę metodę z rozwagą.  
    
  • Możesz użyć nieco mniej soku z cytryny niż inne składniki w tej sekcji. Niektóre przepisy na topping, nazywane nawet dwiema łyżeczkami soku z cytryny, mogą powodować problemy z uzyskanym produktem, który będzie zbyt płynny.  
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Wymieszaj z piankowymi cukierkami. Biszkopty i krem ​​warzywny, takie jak Holé, mogą nie wyglądać dobrze z serem śmietankowym, ale może się tak zdarzyć w przypadku rozcieńczania śmietanki na wierzchu. Ten typ nadaje serem śmietankowym nieco słodszy smak niż kwasowość soku z cytryny lub neutralny smak mleka lub roztopionego masła.        
 8.  
 9.                          5      Wymieszaj z mascarpone. Mascarpone to włoska pasta, która jest podobna do sera śmietankowego, jest lżejsza i delikatniejsza. Ponieważ jest bardzo podobny do sera śmietankowego, mascarpone jest dobrym wyborem, jeśli chcesz, aby kremowy ser był bardziej miękki niż jest. Wynik jest mały, ale widoczny; świetnie, jeśli używasz tej mieszanki do deserów, takich jak francuskie tosty lub pudding.        
 10.  
            

Wskazówki .

               (2)                     
Jedzenie popularny:
Jak radzić sobie z zielonymi pomidorami.

Jak gotować woń wołowiny.

Jak przygotować gulab jamun.

Jak przechowywać banany.

Jak gotować ziemniaki w kuchence mikrofalowej.

Jak przygotować i gotować burak pastewny.

Jak upiec słodkie ziemniaki.

Jak żuć ser.

Jak gotować zieloną herbatę.

Jak zamrozić marchew.

Jak zrobić chipsy bananowe.

Jak zrobić czekoladę.

Jak przygotować sos słodko kwaśny.

Jak wyciąć kapustę i sałatę jak w restauracji.

Jak otworzyć butelkę wina bez korkociągu.

Jak gotować okrę.

Jak przygotować ah tuńczyka.

Jak gotować wołowinę.

Jak stek na patelni.

Jak przygotować ciasto do pizzy.

Jak zarumienić migdały.