Home \ Jedzenie
 

Jak obrać jajko.

 

Obrane jajko na twardo może być denerwujące. Ale z kilkoma prostymi sztuczkami powinieneś sobie z tym poradzić za 5 sekund. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić!

              

Procedura .

    

    1      Procedura podstawowa  .

    
   
 1.                            1      Ugotuj jajka. Sposób, w jaki to robisz, może mieć duży wpływ na to, jak proste lub trudne jest złuszczanie się jajek. Włóż jajka do garnka i zalej zimną wodą. Poziom powinien znajdować się około 5 cm nad jajkami. Dodaj łyżkę wody do wody i doprowadzaj wodę do wrzenia. Przedmuchaj przez około 12 minut.  
    
  • Wodorowęglan zawarty w sodzie zwiększa pH białka jaja, które następnie jest mniej przyklejone do skorupy i cienki blank pod spodem.  
  •  
  • Im więcej świeżych jaj, tym trudniej je oderwać. Starsze jaja mają na jednym końcu większą kieszeń powietrzną, dzięki czemu łatwiej rozszerzyć jajo. Jeśli to możliwe, nie gotuj jajka bardzo świeże. Osiągnij wiek od 3 do 5 dni.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Schłodź jajko. Gotując, wylej gorącą wodę z garnka i dodaj do niej zimna. Możesz także dodać kilka kostek lodu, jeśli chcesz. Zimna woda wewnątrz skorupy kurczy się, tworząc przestrzeń pomiędzy skorupą a jajkiem, a łatwiej będzie obrać skorupkę.        
 4.  
 5.                          3      Stuknij na obu końcach powłoki. Gdy jajka są zimne, wyciągnij je z wody i wysusz ręcznikiem papierowym. Poruszaj się jeden po drugim i mocno uderzaj każdym końcem twardą podkładką, taką jak jednostka kuchenna. Najpierw na jednym końcu, potem na drugim.  
    
  • Na szerszym końcu jaja znajduje się pęcherzyk powietrza. Kiedy je złamiesz, jajko będzie kopać łatwo.
  •  
  • Możesz również dotknąć skorupy odwrotną stroną łyżki, jeśli chcesz. Dwa uderzenia powinny wystarczyć.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Zdejmij powłokę. Zaczynasz od szerszego końca, gdzie znajduje się pęcherzyk powietrza. Pomoc przy krawędzi kciuka. powinieneś obrać zarówno osłonkę, jak i cienką białą membranę pod nią, aby odsłonić błyszczące, gładkie jajko. Jeśli jajka były odpowiednio ugotowane i schłodzone, złuszczanie powinno być łatwe.                  
 8.  
             

    2      Toczenie  .

    
   
 1.                          1      Gotuj i schładzaj jajka. Wykonaj te same czynności co opisane powyżej.        
 2.  
 3.                          2      Naciśnij każdy koniec powłoki. Gdy jajka są zimne, potnij końce solidną podkładką, na przykład w kuchni. Najpierw jeden koniec, potem drugi.        
 4.  
 5.                          3      Wyślij jajko. Umieść go na urządzeniu kuchennym, mocno ułóż na nim dłoń i wsuń pod dłoń. Naciśnij tylko tyle, aby usłyszeć wyraźny kryzys, a na powłoce pojawi się sieć pęknięć.        
 6.  
 7.                          4      Zanurz jaja w misce z wodą. Weź skorupki z jaja i od szerszego końca. Na koniec cała skorupa powinna płynnie wysunąć się z jaja.        
 8.  
             

    3      Wstrząs  .

    
   
 1.                          1      Ugotuj jajka. Po zakończeniu nalać gorącej wody i napełnić garnek zimnym. Pozwól jajom ostygnąć.        
 2.  
 3.                          2      Przykryj garnek pokrywką. Wylać zimną wodę i przykryć pojemnik dobrze dopasowaną pokrywką. Przytrzymaj go na miejscu i potrząśnij garnek kilka razy.        
 4.  
 5.                          3      Pozbądź się powłoki. Po otwarciu pokrywy pociski zostaną rozbite na małe kawałki. Po prostu przepłucz jajka wodą. Ta metoda jest prosta, szybka i wydajna, ale może uszkodzić obrane jaja.        
 6.  
             

    4      Łyżki  .

    
   
 1.             1      Gotuj i schładzaj jajka. . Postępuj zgodnie z procedurą opisaną powyżej na tej stronie.       
 2.  
 3.                          2      Dotknij powłoki. Kliknij dwukrotnie szerszy koniec jaja. Łamiesz muszlę i przełamujesz pęcherzyk powietrza.        
 4.  
 5.                          3      Umieść łyżeczkę między skorupą a powierzchnią jajka. Gdy to zrobisz, powinieneś z łatwością wydobyć całe jajko.  
    
  • Ta metoda jest bardzo szybka, ale może wymagać pewnej praktyki.
  •  
  • Uważaj, aby nie uszkodzić samego jajka. Nie ciąć go łyżką i zachowaj ostrożność podczas ciągnięcia, aby pokój nie skakał i nie rozplatał się.
  •  
         
 6.  
             

    5      Ściśnij  .

    
   
 1.             1      Gotuj i schładzaj jajka. . Postępuj zgodnie z procedurą opisaną powyżej na tej stronie.       
 2.  
 3.                          2      Stuknij oba końce jajka. Po schłodzeniu osuszyć jajo ręcznikiem papierowym. Weź jeden po drugim i przekręć skorupę na obu końcach twardą powierzchnią, na przykład w kuchni.        
 4.  
 5.                          3      Obierz brzegi skorupy. Usuń złamaną skorupkę z dwóch palców jaj.        
 6.  
 7.                          4      Naciśnij lub wypchnij jajko z muszli. Trzymaj go mocno w dłoni i ściśnij jajko na wąskim końcu skorupy. Z niewielkimi umiejętnościami wysuwa się z muszli. Uważaj, aby złapać drugą rękę na czas!  
    
  • To jest najbardziej wymagająca i wymaga praktyki. Kiedy to kontrolujesz, będzie to gotowy ninja z jajami!  
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (2)                     
Jedzenie popularny:
Jak gotować kremowy sos czosnkowy.

Jak przygotować sałatkę owocową.

Jak obrać pomarańczę.

Jak uzyskać kora z pomarańczy.

Jak przygotować przecier warzywny.

Jak gotować ogony homara.

Jak gotować szparagi w kuchence mikrofalowej.

Jak czyścić żeliwną patelnię.

Jak zrobić czekoladę.

Jak przygotować żeberka wieprzowe w piekarniku.

Jak używać korkociągu.

Jak zblednąć pomidory.

Jak przygotować makaron z cukinią.

Jak gotować papryki nadziewane.

Jak przygotować stek ze sztywniejszej wołowiny.

Jak przygotować stek ze sztywniejszej wołowiny.

Jak gotować nogi kraba śnieżnego.

Jak przygotować pieczeń wołowa.

Jak ugotować fasolkę pinto.

Jak zrobić wino domowej roboty.

Jak zrobić koktajl Seks na plaży.