Home \ Jedzenie
 

Jak radzić sobie z oliwkami.

 

Zbiór oliwek to pradawny proces, który sprawia, że ​​pyszne słone przysmaki pochodzą z naturalnie gorzkich owoców. Wybierz sposób ładowania, który Ci odpowiada. Możesz wysuszyć wodę, napary lub oliwki. Zbiór oliwek jest nużący, ale możesz cieszyć się oliwkami dokładnie tak, jak lubisz.

              

Procedura .

    

    1      Ładowanie do wody  .

    
   
 1.            1      Kup świeże zielone oliwki. Po umieszczeniu oliwek w wodzie pozbędziesz się substancji, które powodują ostry gorzki smak. Zielone oliwki są po prostu niedojrzałymi oliwkami (jak zielone pomidory) i mają naturalnie gładszy smak, więc po prostu wypełnij je wodą. 
    
  • Gdy pozwolisz, by zielone oliwki dojrzewają, stają się czarne. Po odsadzeniu woda nie wystarczy, aby oliwki nie były gorzkie. Więc jeśli chcesz pozbyć się ciemnych oliwek, będziesz musiał wybrać inną metodę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Sprawdź oliwki i upewnij się, że nie są uszkodzone. Zwróć uwagę na dziurę owada i ptaka. Jeśli oliwki są chronione przez niektóre chemikalia, najpierw je przemyj.       
 4.  
 5.             3      Przełam oliwki. Jeśli chcesz, aby woda dostała się do środka, musisz pokroić lub przełamać oliwki. Możesz użyć drewnianej łyżki lub wałka. Delikatnie pociąć oliwki, aby ich nie zniszczyć. Mięso musi być rozdarte, ale nie zmiażdżone ani roztrzaskane na kawałki. Należy również uważać, aby nie uszkodzić stosu. 
    
  • Jeśli zależy Ci na wyglądzie oliwek, możesz je ciąć ostrym nożem. Pokrój trzy plastry w każde z oliwek, aby uzyskać do niego wodę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Umieść oliwki w plastikowym pojemniku i zalej je zimną wodą. Użyj wysokiej jakości plastikowego garnka do gotowania i zalej wszystkie oliwki wodą, aby zostały całkowicie zanurzone. Być może będziesz musiał obciążyć je czymś, ponieważ będą unosić się na powierzchni. Złóż pojemnik z pokrywką i umieść go w chłodnym, ciemnym miejscu. 
    
  • Używaj wysokiej jakości pojemnika, który nie uwalnia chemikaliów do solanki. Możesz również użyć szklanego pojemnika, ale uważaj, aby nie dostać bezpośredniego światła słonecznego.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zmień wodę. Zmień wodę w doniczce raz dziennie w czystości. Nie wolno o tym zapominać, bo w wodzie gromadzą się bakterie. Wlać oliwki do sitka, umyć pojemnik, włożyć go i zalać czystą wodą.       
 10.  
 11.             6      Zrób to za około tydzień. Po tygodniu degustacji oliwek dowiedz się, czy pozbyłeś się goryczy. Jeśli smak oliwy ci odpowiada, to już koniec. Jeśli chcesz je trochę słodsze, poczekaj kilka dni i codziennie zmieniaj wodę.        
 12.  
 13.             7      Przygotuj swój ostatni napar. W tym rozwiązaniu będziesz przechowywać oliwki. Jest to mieszanka soli, wody i octu, która zachowuje oliwki i nadaje im wspaniały smak. Przygotuj infuzję w następujący sposób: 
    
  • 4 litry zimnej wody
  •  
  • 1 i pół szklanki soli ładującej
  •  
  • 2 szklanki octu winnego
  •  
         
 14.  
 15.             8      Nałóż oliwki i włóż je do szklanego pojemnika z pokrywką lub innym podobnym pojemnikiem. Dokładnie umyć pojemnik i dokładnie wysuszyć. Miejsce do 3 centymetrów miejsca na górze pojemnika.       
 16.  
 17.             9      Nasmarować oliwki. Nalej oliwki na wierzch oliwki tak, aby wszystkie były zanurzone, zamknij pokrywkę i włóż ją do lodówki. 
    
  • Możesz dodać odrobinę skórki cytrynowej, rozmarynu, pieczonego czosnku lub czarnego pieprzu.
  •  
  • Oliwki pozostaną w lodówce nawet przez rok.  
  •  
                   
 18.  
             

    2      Ładowanie do solanki  .

    
   
 1.             1      Zdobądź świeże oliwki. Możesz postawić zarówno zielone, jak i czarne oliwki w solance, w której mogą wytrzymać słony smak. Ta metoda zajmuje więcej czasu niż podlewanie, ale najlepiej nadaje się do ładowania dojrzałych oliwek. Manzanillo, misja i calamata to najczęściej używane oliwki. 
    
  • Sprawdź oliwki i upewnij się, że nie są uszkodzone. Zwróć uwagę na dziury ptaków i owadów. Jeśli oliwki są spryskane pewnymi chemikaliami, najpierw spłucz je czystą wodą.
  •  
  • Można również sortować oliwki według wielkości - jeśli mieszamy te same oliwki razem, można je zachować bardziej równomiernie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pokrój oliwki. Jeśli chcesz, aby napar dostał się jak najgłębiej w oliwki, musisz je obciąć. Wykonaj pionowe cięcie na oliwkach ostrym nożem i uważaj, aby nie wbić się w kamień.       
 4.  
 5.             3      Włóż oliwki do szklanego pojemnika z pokrywką. Będziesz musiał je przechowywać w zaplombowanych pojemnikach. Najlepsze jest szkło. Pozostaw do około 3 centymetrów w każdym pojemniku.       
 6.  
 7.             4      Nasmarować oliwki na średnim poziomie wrzenia. Wymieszaj 3/4 szklanki soli z 3 litrami zimnej wody. Wlać oliwki do szklanek, aby wszystkie zostały zanurzone. Następnie zamknij szybę i przechowuj ją w chłodnym, ciemnym miejscu, takim jak piwnica.       
 8.  
 9.             5      Poczekaj tydzień. W tym czasie oliwki zaczynają być ładowane. Nie rób niczego w okularach, aby woda i sól dostały się głęboko w oliwki.       
 10.  
 11.             6      Po tygodniu oliwy z oliwek, osuszyć i wlać napar, który będzie bardzo gorzki. Pozostaw oliwki w tych samych pojemnikach.       
 12.  
 13.             7      Przykryj oliwki ciężkim olejem. W trzech litrach wody wymieszaj półtorej filiżanki soli ładującej. Posyp oliwki w słoikach tym bulionem, a następnie zamknij szybę.       
 14.  
 15.             8      Przechowuj oliwki przez dwa miesiące. Powinny znajdować się w zimnym miejscu i nie powinny być oświetlane bezpośrednim światłem. Po dwóch miesiącach smakuj oliwki, aby sprawdzić, czy mają pożądany smak. Jeśli cię nie polubią, przygotuj nowy napar i zostaw je naładowane przez kolejny miesiąc lub dwa. Możesz powtórzyć ten proces, aż będziesz zadowolony ze smaku oliwek.       
 16.  
             

    3      Suszone oliwki  .

    
   
 1.             1      Potrzebujesz dojrzałych oliwek. Oliwki suche można suszyć tylko w postaci soli. Oliwki manzanillo, misja i calamata są najlepsze. Musisz jednak wybierać tylko dojrzałe i ciemne oliwki. Sprawdź wszystkie owoce i upewnij się, że nie są uszkodzone. Jeśli oliwki są dziurami lub robakami, odrzuć je.        
 2.  
 3.             2      Umyć oliwki. Jeśli oliwki były chronione chemicznie, należy je ostrożnie umyć wodą. Po umyciu rozłóż je na chusteczkach papierowych, aby je wysuszyć.       
 4.  
 5.             3      Rozważ oliwki. Użyj wagi kuchennej, aby dowiedzieć się, ile waży wasze oliwki. Będziesz potrzebował około 450 g soli na każde 900 g oliwek.       
 6.  
 7.             4      Przygotuj skrzynię ładunkową. Możesz użyć drewnianego pudełka z owocami. Powinien mieć głębokość co najmniej 20 cm. Przykryj boki, w tym boki, workiem, który przybijasz paznokciem. Przygotuj jeszcze jedno identyczne pudełko. 
    
  • Możesz również rozpakować pudełko za pomocą szmatki lub tkaniny, ale zawsze będziesz potrzebował wystarczającej ilości szmatki, aby wlać całą sól i wchłonąć płyny, które wypłyną z pudełka.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wymieszaj oliwki z solą. Na każde 900 g oliwek potrzeba półtora kubka ładującego koszernego koszernego. Dokładnie wymieszaj oliwki z solą, aby wszystkie były dobrze zasiane. 
    
  • Nie używaj zwykłej soli kuchennej, negatywnie wpływałoby to na smak oliwek. Musisz użyć specjalnej soli ładującej.
  •  
  • Nie solimy, nie oliwimy.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Umieść mieszankę oliwek w pudełku. Wlej oliwki do pudełka i ponownie załaduj sól ładującą. Następnie przykryj pudełko szmatką, aby chrząszcze nie wspięły się.       
 12.  
 13.             7      Odłóż pudełko, ale przykryj. Powinieneś umieścić go na żaglu, ponieważ wycieknie on z oliwek. Nie należy umieszczać go bezpośrednio na podłodze. Po umieszczeniu go na podwyższonej powierzchni, aby cyrkulować powietrze wokół niego.        
 14.  
 15.             8      Wymieszaj oliwki po tygodniu. Umieść całą zawartość pudełka w nowym czystym pudełku i potrząśnij nim. Następnie umieść wszystko w oryginalnym pudełku. Dzięki temu wszystkie oliwki będą równomiernie pokryte solą i łatwo usuwają zgniłe i zniszczone oliwki. 
    
  • Wyrzuć okrągłe plamy (prawdopodobnie pleśń), jeśli okaże się, że są oliwkowe. Grzyby często występują u nasady oliwek.
  •  
  • Sprawdź, czy oliwki są równomiernie rozmieszczone. Jeśli znajdziesz oliwki, które są tylko częściowo pomarszczone, zwilż je, aby były równomierne.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Powtórz tę procedurę raz w tygodniu w miesiącu. Po miesiącu posmakuj oliwki. Jeśli nadal są gorzkie, zostaw je obciążone przez dwa tygodnie. Oliwki są zwykle przechowywane przez 4-6 tygodni (według wielkości). Po zakończeniu będą one pomarszczone i miękkie.       
 18.  
 19.             10      Zbadaj całą mieszankę. Możesz usunąć sól z oliwek w sitku lub możesz je wyciągnąć jeden po drugim i wysolić je z nich.       
 20.  
 21.             11      Pozostaw oliwki do wyschnięcia na noc. Rozpakuj je na chusteczkach papierowych i pozwól im wyschnąć.       
 22.  
 23.             12      Wymieszaj oliwki z solą (450 g soli na 5 kg oliwek), aby trwać dłużej. Następnie umieść je w słoikach. W lodówce wytrzyma kilka miesięcy. 
    
  • Można mieszać oliwki z oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia i przyprawami.
  •  
         
 24.  
             

    4      Ładowanie do ługu  .

    
   
 1.             1      Zachowaj ostrożność podczas pracy z ługiem, aby zapobiec jego spaleniu. Weź gumowe rękawice i okulary ochronne i nie używaj plastiku ani metalu (lub pokrywek - płyn rozpuszcza metal).  
    
  • Upewnij się, że dzieci nie dostają oliwek ani ługu.
  •  
  • Pracuj w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Otwórz wszystkie okna i włącz wentylator.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Najpierw wyczyść oliwki. Ta metoda nadaje się do przetwarzania dużych oliwek, takich jak Sewilla. Możesz obsłużyć zarówno zielone, jak i czarne oliwki. Usuń wszystkie uszkodzone i zdeformowane oliwki i posortuj pozostałe według rozmiaru.       
 4.  
 5.             3      Umieść oliwki w pojemniku, który nie uszkodzi alkoholu. Nie używaj niczego metalowego - najlepiej szkła lub ceramiki.       
 6.  
 7.             4      Przygotuj roztwór ługu. Wlać 4 litry wody do szklanki i dodać 60 ml ługu. Roztwór natychmiast się ogrzewa. Przed dodaniem oliwek schowaj do 18-21 stopni. 
    
  • Zawsze wkładaj ług do wody, nigdy wody do ługu, w przeciwnym razie wywołają wybuchową reakcję.
  •  
  • Zmierz prawidłową ilość. Jeśli przejmiesz alkohol, oliwki nie zostaną zjedzone. Jeśli dasz jej za mało, oliwki nie będą działać prawidłowo.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nalej ług na oliwki, aby wszystkie były zanurzone. Wepchnij płytkę pod wodę, aby powietrze nie dostało się do niej i nie ściemniało. Przykryj patelnię płótnem.       
 10.  
 11.             6      Mieszaj mieszaninę przez dwie godziny. Przez pierwsze 8 godzin po prostu wymieszaj, a po ośmiu godzinach oliwek zacznij sprawdzać, czy napój alkoholowy dotarł do ziemi. Weź gumowe rękawiczki i wyciągnij kilka dużych oliwek. Jeśli mogą łatwo ciąć na łodydze i mieć miękkie mięso, są skończone. Jeśli nadal są lekkie w środku, zanurz je na kilka godzin. 
    
  • Nie dotykaj oliwek gołymi rękami. Jeśli nie masz rękawic ochronnych, użyj łyżki i oliwy z oliwek przez kilka minut, aby spłukać ją zimną wodą.
  •  
         
 12.  
 13.             7      W razie potrzeby wymień roztwór ługu. Jeśli oliwki są zielone, ług nie dostanie się do nich w ciągu 12 godzin. W takim przypadku należy przepłukać i wlać nowy roztwór ługu. Zaczekaj 12 godzin i jeśli oliwki nadal nie są załadowane, powtórz tę procedurę ponownie.       
 14.  
 15.             8      Namoczyć oliwki przez dwa dni do wody. Zmień wodę co najmniej dwa razy dziennie. To sprawia, że ​​oliwki spłukują się, a płyn z nich wychodzi. Woda powinna być zawsze lżejsza.       
 16.  
 17.             9      Spróbuj czwartego dnia oliwki. Jeśli są słodkie i mięsiste i nie smakują zbyt gorzko, przejdź do następnego kroku. Jeśli nadal czujesz pożądanie, musisz ponownie nawilżyć i poczekać, aż ług wyleje się z nich.       
 18.  
 19.             10      Umieść oliwki w lekko przegotowanej wodzie. Włóż oliwki do szklanego pojemnika. W czterech litrach wody wymieszaj 6 łyżek soli i zalej oliwę z tego roztworu. Pozostaw oliwki załadowane na około tydzień, a następnie będą gotowe do spożycia. Przechowuj oliwki przechowywane w lodówce przez kilka tygodni.       
 20.  
             

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

      

            

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

         (2)                     
Jedzenie popularny:
Jak przygotować pozbawioną kości nogę kurczaka bez skóry.

Jak dojrzeć gruszki.

Jak dojrzeć cukier z melona.

Jak zamarynować stek.

Jak wymieszać koktajl z sokiem z dżungli.

Jak upiec kaczkę.

Jak moczyć brokuły bez garnka do gotowania na parze.

Jak gotować jajka w mikrofalówce.

Jak gotować własne piwo.

Jak przygotować sfermentowane warzywa.

Jak przygotować kurczaka.

Jak przygotować sok z marchwi.

Jak przygotować chińską pierogę gyosis.

Jak przygotować lalkę wieprzową w piekarniku.

Jak grillować polędwiczkę wieprzową.

Jak przechowywać cebulę.

Jak ugotować słodkie ciasto ziemniaczane.

Jak gotować wędzonego dorsza.

Jak wyciąć skrzynię wołową.

Jak jeść rambutan.

Jak zrobić francuskie tosty.