Home \ Jedzenie
 

Jak gotować karmel.

 

Karmel to tak naprawdę rozpuszczony i smażony cukier. Dwa najważniejsze kryteria oceny karmelu to kolor i smak. Idealnym karmelem powinno być bursztynowe złoto - czasem opisywane jako kolor miedzianych monet. Jest gotowane tuż poniżej miejsca, w którym płonie, ale jego smak jest nadal słodki i pełny. Alkoholowy karmel wytwarzany jest z cukru i wody i często jest stosowany w sosach i deserach. Suchy karmel powstaje tylko z cukru, jest twardy i często można go znaleźć w pralinach, tureckim miodem, a także jako dekorację ciast lub kubków do lodów. Przeczytaj nasze tutoriale i weźmy to za pewnik - cukier jest tani, a produkcja karmelu wymaga praktyki. Nie zapomnij zabezpieczyć karmelu, ponieważ możesz go łatwo spalić.

                 

Składniki .

    

     Likierowy karmel  .

   

     Suchy karmel  .

            

Procedura .

    

    1      Likierowy karmel  .

    
   
 1.            1      Przygotuj pulę. Chociaż nie potrzebujesz specjalnego wyposażenia do produkcji karmelków, garnek, którego używasz, powinien być idealnie czysty. Wybierz najlepszy ciężki, solidny, jasny kolor, aby obejrzeć proces karmelizacji. Jeśli chcesz dodać do kremu karmelowego, garnek powinien być wystarczająco duży, aby mógł w niego wejść karmel, co znacznie zwiększy jego objętość.  
    
  • Wszelkie zabrudzenia w doniczce lub żołądku mogą powodować niepożądaną reakcję, tak zwaną rekrystalizację . Rekrystalizacja jest procesem chemicznym, w którym zanieczyszczenia z głównym składnikiem (cukrem) rozpuszczają się w wodzie, a jeden z nich jest wykluczony z reakcji (albo zanieczyszczenia, albo cukier).. W naszym przypadku oznacza to po prostu, że tworzą nieestetyczne bryły cukru.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dbaj o bezpieczeństwo. Gorący cukier może chlapać i poważnie Cię spalić. Załóż długie rękawy, załóż fartuch i chroń dłoń przekąską. 
    
  • Przygotuj miskę zimnej wody i trzymaj ją w pobliżu. Jeśli karmelowe dysze na dłoni, natychmiast zanurz je w zimnej wodzie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dym cukier z wodą. Rozłóż dno garnka lub patelni cienką warstwą cukru. Ostrożnie wlej wodę, aby cały cukier był zanurzony. Żadne miejsce nie powinno pozostać suche. 
    
  • Jeśli to możliwe, używaj tylko białego krystalicznego cukru. Mąka lub cukier trzcinowy zawierają zbyt wiele zanieczyszczeń, a zatem trudno je karmelizować. Naturalny cukier nie jest zalecany zbyt wiele.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rozgrzej cukier. Na średnim ogniu podgrzej mieszaninę, aż cukier się rozpuści. Obserwuj roztwór i mieszaj, jeśli widzisz grudki cukru. Podczas gotowania większość kostek cukru rozpuści się. 
    
  • Aby zapobiec rekrystalizacji, należy trzymać garnek zakryty, aż cukier całkowicie się rozpuści. Skondensowana para, spływająca po ścianach garnka, zapobiega osadzaniu się kryształów cukru.
  •  
  • Kolejną sztuczką przeciwko rekrystalizacji jest dodanie niewielkiej ilości (jednej lub dwóch kropli) soku z cytryny, gdy kryształy cukru zaczną się rozpuszczać. Ten "środek" pokrywa małe kryształki cukru, aby zapobiec ich przywieraniu do większych.
  •  
  • Niektórzy używają szczotki do słodyczy, aby zetrzeć kryształki cukru, które mogą tworzyć się na ścianach garnka. Jest skuteczny, ale nigdy nie masz pewności, że szczotka nie uwolni włókien, które znajdą się w karmelu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Niech cukier brązowy. Zobacz, jak cukier stopniowo się ściemnia. Kiedy osiągnie punkt, w którym prawie zaczyna się palić (para i dym wznoszą się), natychmiast wyrzuć garnek z ognia. 
    
  • Ponieważ palnik na kuchence i przybory kuchenne nie ogrzewają go równomiernie, ważne jest, aby karmel był cały czas przechowywany i nie wychodził z pieca. Cukier brązowy szybko i tak szybko, jak karmel pali, gdy nie jesteś ostrożny.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Niech ostygnie karmel. Dodaj śmietanę i masło, aby zatrzymać gotowanie karmelu. Słodziutko z niską zawartością w karmelu, wszystkie pozostałe bryłki cukru mogą się przelać. Karmel należy przechowywać w hermetycznym pojemniku. 
    
  • Jeśli chcesz przygotować słonawy sos karmelowy, zamień w karmel 1/4 łyżeczki gruboziarnistej soli, aż ostygnie do temperatury pokojowej.
  •  
  • Przygotuj sos karmelowy z wanilią, mieszając kilka kropli ekstraktu waniliowego, jak tylko usuniesz karmel z palnika.  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Pozbądź się siebie. Wyczyść przyklejony garnek może wydawać się wymagający, ale tak nie jest. Albo pozostaw garnek do namoczenia w ciepłej wodzie lub napełnij go wodą i doprowadzaj do wrzenia. Gorąca woda całkowicie rozpuszcza pozostałości karmelu.                 
 14.  
             

    2      Suchy karmel  .

    
   
 1.             1      Włóż cukier do garnka. Umieść warstwę cukru na dnie garnka lub patelni. Upewnij się, że garnek jest wystarczająco duży, aby cukier mógł wniknąć do niego, gdy jest odpowiednio ugotowany.       
 2.  
 3.             2      Rozgrzej cukier. Spalanie patelni w średniej temperaturze. Zauważ, że pierwszy zaczyna się rozpuszczać i brązowić cukier na ściankach garnka. Za pomocą czystej łyżki lub łyżką przenieś rozpuszczony cukier do środka garnka. 
    
  • Upuścić rozpuszczony cukier, aby nie zaczął się palić. Gdy karmel zostanie spalony, nic nie da się zrobić.
  •  
  • Jeśli zaczną się formować grudki, nieco obniżyć temperaturę i powoli mieszać. Bryłki powinny powoli rozpuszczać się.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Niech cukier brązowy. Proces będzie przebiegał szybciej, niż myślisz, więc nie opuszczaj kuchenki. Zobacz, jak zmienia się kolor cukru z jasnożółtego na ciemny bursztynowy. Jeśli Twój przepis wymaga dodania płynnego składnika (np. Śmietany) do karmelu, zrób to teraz, aby schłodzić patelnię i nie spalaj karmelu. 
    
  • Zachowaj ostrożność, jeśli chodzi o płyn. Może zacząć bańkę i skakać.
  •  
  • Jeśli musisz wlać karmel do formy (na przykład do dekoracji ciast), zrób to teraz.
  •  
  • Jeśli masz zamiar zrobić praliny, dodaj do karmelu filiżankę posiekanych, prażonych orzechów. Lekko wymieszaj je szczyptą soli i zalej miksturę na kartce papieru, wyłożonej papierem do pieczenia, aby zanikło.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Niech ostygnie karmel. Jeśli nie chcesz niczego dodawać, możesz schłodzić garnek, zanurzając go w dużej misce z zimną wodą. Po zakończeniu, opróżnij pusty garnek gorącą wodą lub napełnij go wodą i doprowadzaj do wrzenia. Cały karmel pozostaje rozpuszczony.       
 8.  
 9.             5      Karmel jest gotowy! Dobry gust :)       
 10.  
             

Przechowywanie karmelu .

    
   
 1. Dowiedz się, jak prawidłowo przechowywać karmel. Gdy lekko ostygnie, wlej go do szczelnego pojemnika. Następnie włóż ją do lodówki i zużyj w ciągu dwóch tygodni.
 2.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (3)                     
Jedzenie popularny:
Jak jeść kiwi.

Jak stracić 15 funtów w ciągu dwóch miesięcy.

Jak przygotować makaron w kuchence mikrofalowej.

Jak rozpuścić masło.

Jak gotować indyka.

Jak zachować żeliwne naczynia.

Jak wyczyścić ekspres do kawy.

Jak wyczyścić ekspres do kawy Keurig.

Jak zrobić krem ​​o wysokiej zawartości tłuszczu.

Jak złamać kij czosnku.

Jak zrobić pavlova.

Jak zaprezentować posiłek na talerzu.

Jak zrobić bitą śmietanę.

Jak wyczyścić ekspres do kawy.

Jak gotować.

Jak zmiękczyć masło.

Jak zmierzyć ilość suchego makaronu.

Jak zbić Mungo Fasolki.

Jak przygotować gulab jamun.

Jak dojrzeć mango.

Jak podsmażyć mieloną wołowinę.