Home \ Jedzenie
 

Jak jeść widelcem i nożem.

 

Kiedy zaatakujesz jedzenie widelcem i nożem w dłoni, możesz łatwo wyglądać jak myśliwy. Podczas uroczystych kolacji, w restauracji lub na bardziej formalnych okazjach, warto używać sztućców w tradycyjny sposób. Istnieje europejski (lub kontynentalny) styl i amerykański styl. Który wybierasz?

              

Procedura .

    

  Część 1      Styl europejski (kontynentalny)  .

    
   
 1.            1      Należy pamiętać, że widły znajdują się po lewej stronie płyty, a nóż po prawej. Jeśli masz więcej widelca, na zewnątrz będzie sałatka i wnętrze dania głównego. Widelec danie główne jest większy niż sałatka. 
    
  • Powiemy więcej o obszarze tabel w ostatniej części artykułu. Tymczasem skoncentrujemy się na tym, jak prawidłowo trzymać sztućce i pozwolić mu jeść! Oczywiście, "właściwy" sposób.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Jeśli chcesz wyciąć jedzenie na talerzu, weź nóż w prawą rękę. Prawie wyprostowany palec wskazujący spoczywa na górnej, matowej podstawie ostrza. Użyj innych palców, aby chwycić uchwyt. Kciuk znajdzie się na boku obok palca wskazującego. Końcówka uchwytu powinna dotykać dolnej części dłoni. 
    
  • Dotyczy obu stylów. Ponadto oba dotyczą również prawa. Jeśli jesteś osobą leworęczną, możesz przerzucić wszystko, co przeczytasz na ten temat.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Trzymaj widelec lewą ręką. Kolce będą od ciebie skierowane. Wskazówka jest rozciągnięta i położona na grzbiecie widelca w pobliżu zaokrąglonej głowy, ale nie tak blisko, abyś mógł dotknąć jedzenia. Użyj czterech pozostałych palców, aby chwycić uchwyt. 
    
  • Jest to często określane jako "metoda ukrytego uchwytu". Dzieje się tak dlatego, że zasadniczo pokrywasz cały uchwyt i zakrywasz go oczami innych.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zegnij nadgarstek, aby skierować wskaźniki w dół, w stronę płyty. W ten sposób czubek noża i widelca również zostanie skierowany na płytę. Łokcie powinny być luźne, nie podnosić ani nie trzymać w niewygodnej pozycji. 
    
  • Kiedy jesteśmy przy łokciach, jedzenie nigdy nie powinno być na stole. Jeśli jednak chcesz odpocząć od sztućców w nieformalnym otoczeniu, nie musisz tak ściśle przestrzegać tej zasady.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Naciśnij palec wskazujący widelca, aby przytrzymać żywność na talerzu. Jeśli cięte, umieść nóż blisko końcówek i potnij go jak piłę. Miękkie posiłki, takie jak makaron, wymagają szybkich i łatwych cięć, ale mocniejsze mięsa, takie jak mięso, mogą sprawić, że poczujesz się lepiej. Zasadniczo można wycinać tylko jeden, dwa kawałki na raz. 
    
  • Trzymaj sztućce tak, aby zaokrąglenia były zaokrąglone do siebie, a nóż jest dłuższy niż widelec. Większe kąty też są w porządku, ale uważaj, aby zobaczyć nóż podczas krojenia. Powinieneś widzieć nóż przez widelec.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Włóż mały kęs do ust. Podczas używania sztućców w ten sposób, końcówki widełek skierowane są w dół. Widelec na jedzenie skierowany jest w stronę ust, tyłem do góry. 
    
  • Kiedy masz rację, trzymaj widły w lewej ręce. Jeśli spróbujesz tego na dwa sposoby, może się okazać, że twoja lewa ręka jest bardziej skuteczna.
  •  
                   
 12.  
             

  Część 2      Amerykański styl  .

    
   
 1.             1      Podczas krojenia trzymaj widły w lewej ręce. W przeciwieństwie do stylu kontynentalnego, w amerykańskim stylu widelec przypomina bardziej ołówek. Rękojeść spoczywa w dłoni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, kciuk i środkowy palec przytrzymuje widelec, a palec wskazujący jest luźno ułożony. Ale tutaj też kolce są skierowane w dół od ciebie.       
 2.  
 3.             2      Trzymaj nóż w prawej ręce, kiedy zamierzasz ciąć. Trzymasz to samo, co w poprzednim stylu - z palcem wskazującym wzdłuż krawędzi i innymi palcami owiniętymi wokół uchwytu.       
 4.  
 5.             3      Crap. Przechowuj potrawę na talerzu widelcem (zębami w dół) i delikatnie wycinaj nóż. Nóż jest czymś więcej niż widelcem. Pokroić tylko jeden lub dwa kawałki.       
 6.  
 7.             4      Teraz zamieńcie ręce. Jest to główna różnica między tymi dwoma stylami: po przycięciu ugryzienia, połóż nóż na krawędzi płyty (jeśli wyobrazisz sobie, że jest to zegar, będzie miał ostrze na dwanaście i uchwyt na potrójnym) i przyniesiesz widelec z lewej strony w prawo. Obróć go tak, aby końcówki wskazywały i możesz ugryźć. Zrobione! 
    
  • Ta metoda była powszechna w czasie, gdy Ameryka stała się Ameryką. W tym czasie pili w Europie, gdzie od tego czasu ewoluował nowy, bardziej skuteczny styl. Nie przetransportował jeszcze przez ocean, chociaż możemy wszędzie spotkać wyspy z innymi obyczajami.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Oprócz cięcia, trzymaj widelec zawsze w prawej ręce, końcówkami skierowanymi do góry. Jeśli jesz danie, którego nie musisz przecinać, będziesz w stylu amerykańskim, aby trzymać widelec cały czas w prawej dłoni. Kiedy ugryziesz, możesz tymczasowo obrócić widły, ale zwykle będą skierowane w górę. Ale wiedz, że jest to ważne tylko w najbardziej formalnych sytuacjach. Na przykład, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych będzie siedział naprzeciw ciebie. W przeciwnym razie nie musisz tego podkreślać. 
    
  • Sztućce nie powinny dotykać stołu podczas jedzenia lub dotykania przez chwilę. Jeśli używasz tylko widelca, upewnij się, że nóż leży wzdłuż krawędzi płyty. Kiedy odłożysz widelec, uchwyt powinien znajdować się na krawędzi płyty, a kolce mniej więcej pośrodku.
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Premia za jedzenie  .

    
   
 1.             1      Poznaj miejsce docelowe. Prawdopodobnie użyjesz tylko łyżki, noża i widelca w 95%. Ale przy bardziej fantazyjnych wydarzeniach można spotkać inne sztućce i porozmawiać o tym, co z nimi zrobić. Oto przybliżony przegląd: 
    
  • Za pomocą czteroczęściowego zestawu stosuje się nóż, widelec do sałatek, widelec obiadowy (danie główne), nóż i łyżeczkę do kawy. Widelec do sałatek znajduje się na zewnątrz i jest mniejszy niż widelec.
  •  
  • Dzięki 5-częściowemu zestawowi do jedzenia otrzymasz również łyżkę do zupy. Łyżka do zupy jest większa niż łyżeczka do kawy.
  •  
  • Za pomocą sześcioelementowego zestawu do jedzenia otrzymujesz nóż i widelec na pierwszy przejazd (najdalszy od talerza), nóż i widelec, widelec do deserów i łyżeczkę do kawy. Łyżka do kawy i widelec do deserów są mniejsze niż pozostałe części sztućców.
  •  
  • Zestaw siedmiu sztuk dodaje łyżkę do zupy do poprzednich sztućców. Łyżka do zupy jest większa niż łyżeczka do kawy i różni się od widelca i noża.  
     
   • Jeśli pojawi się widelec po prawej stronie płyty (zazwyczaj widły nigdy nie są po prawej stronie), jest to widelec widłowy.
   •  
   • Ogólna zasada jest taka, że ​​sztućce są ustawione w kolejności, w jakiej są używane. Tak więc, jeśli nie jesteś pewien, zacznij od tego, co masz na zewnętrznej krawędzi, a następnie skręć w stronę płyty.
   •  
    
  •  
         
 2.  
 3.             2      Jeśli po prostu odpoczniesz między ukąszeniami, połóż sztućce na talerzu na krawędzi do pozycji wskazującej, że po prostu odpoczywasz. Są dwa różne sposoby, aby powiedzieć kelnerowi, że jeszcze tego nie zrobiłeś: 
    
  • Europejski styl: Potnij nóż i widelec na talerzu. Widelec będzie na nożu, a jego kolce będą skierowane w dół. Razem tworzą kształt odwróconego "V".
  •  
  • Amerykański styl: Ustaw nóż na szczycie płyty z dwunastopunktowym uchwytem na trójkołowcu. Ustaw widelec dołem do góry i wskaż tylko pod kątem blisko ciała.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Po posiłku odłóż sztućce, aby wskazać, że jesz. Mówi kelnerowi, że może zdjąć talerz (jeśli go zna). Ponownie, są dwa sposoby dla dwóch różnych szkół: 
    
  • Europejski styl: Nóż i widły są umieszczone obok siebie, uchwyty na piórze i ostrzu oraz na końcach wideł (w dół) na środku płytki.
  •  
  • Amerykański styl: tak jak europejski styl, ale w tym przypadku końcówki widełek skierowane w górę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Z grubsza obchodź się z ryżem i drobnymi kawałkami jedzenia. Musisz je podnieść widelcem, zamiast próbować bezskutecznie je zdobyć. Styl amerykański w tym przypadku opiera się tylko na widelcu (który jest znowu mniej wydajny), podczas gdy w europejskim stylu można użyć noża lub kawałka chleba, aby podnieść widelec.       
 8.  
 9.             5      Wymieszaj widelec widelcem. Jeśli masz łyżkę, wlej widelec z małym makaronem, a następnie obróć go kolcami opartymi o spód łyżki. Jeśli makaron jest zbyt długi i trudny do obróbki, możesz go przeciąć nożem. Ale zanim uciekniesz się do jakiegoś drastycznego procesu, najpierw staraj się zdobyć tylko niewielką ilość makaronu. A przede wszystkim trzymaj serwetkę w gotowości! 
    
  • Jeśli nie możesz tego zrobić z makaronem, nie bój się, jesteś w dobrym towarzystwie. Nawet najbardziej doświadczeni miłośnicy makaronu mogą czasem zrobić prawdziwy bałagan. Sztuczka nie dotyczy sztućców, ale w gównie!
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Źródła & amp; Cytaty .

      

                       
Jedzenie popularny:
Jak przygotować herbatę z combo.

Jak zrobić szkliwo królewskie.

Jak gotować pory.

Jak przygotować szablę.

Jak przygotować jedzenie przez przywrócenie.

Jak zrobić francuskie tosty.

Jak przechowywać banany.

Jak wymieszać koktajl mleczny.

Jak smażyć ciasteczka Oreo.

Jak suszyć banany.

Jak zrobić koktajl mleczny bez lodów.

Jak przygotować muszelki.

Jak przygotować pieczone warzywa.

Jak korzystać z kamienia do pizzy.

Jak przygotować pizzę domowej roboty.

Jak jeść maracuju (marakuja).

Jak ugotować kurczaka.

Jak miksować micheladu.

Jak ugotować chow mein.

Jak rozpuścić prawoślazu.

Jak ozdobić ciastko.