Home \ Jedzenie
 

Jak przygotować leche flan.

 

Leche flan to pyszny deser z jaj, popularny głównie w Filipinach, gdzie podawany jest na różnych uroczystych okazjach. To świetne połączenie bogatego i słodkiego smaku karmelu i doskonałego kremu jajecznego. Leche flan składa się z zaledwie czterech składników i zazwyczaj podaje się go z bitą śmietaną lub miodem w małych naczyniach do smażenia lub zwinięte na spodku, ogólne wrażenie jest o wiele bardziej eleganckie.

                 

Składniki .

               

Procedura .

    

  Część 1      Preparat karmelu  .

    
   
 1.            1      Przygotuj odpowiednie naczynia do pieczenia lub małe naczynia do pieczenia. Możesz przygotować flance Leche w dużej kadzi o średnicy 25 cm lub w pojedynczych zmywarkach. Użyj ceramicznych naczyń, deser sprawi, że będzie ci łatwiej zrzucić.       
 2.  
 3.             2      Rozpuścić cukier i przygotować karmel. Podgrzej ciężki garnek na łagodnym ogniu. Doprowadź cukier i pozwól mu się powoli rozpuścić, zajmuje to około 10-15 minut. Często mieszaj cukier i nie pozostawiaj go bez opieki, zwykle staje się bardzo gorący i może szybko się zapalić. 
    
  • Pobierz cukier z talerza po upłynnieniu i złocisto-brązowym. Gdybyś chciał dłużej piec dłużej, spaliłbyś karmel.
  •  
  • Nie zostawiaj karmelu na zbyt długo przed rozlaniem, wkrótce zacznie się twardnieć.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wlać karmel do naczyń do pieczenia. Zastosuj go bardzo ostrożnie, jest bardzo gorący i może Cię spalić. Przechyl naczynia kilka razy, aby przykryć spód karmelem. Następnie pozostawić na około 10 minut, aby dodać do niego mieszaninę jaj.       
 6.  
 7.             4      Przygotuj mieszaninę na kołnierzu. Zmieszaj słodzone i niesłodzone skondensowane mleko razem w większej misce. Dokładnie połącz oba składniki. Następnie wymieszaj jajka - jeden po drugim i zawsze mieszaj. Powstała mieszanina powinna być lekka, puszysta i kremowa. 
    
  • Upewnij się, że mleko i jajka są dokładnie wymieszane.
  •  
  • Możesz również poprawić smak łyżką ekstraktu waniliowego lub cytrynowego.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wlać mieszaninę do kadzi lub małych miseczek. Pamiętaj, że karmel na dnie musi stać przez co najmniej dziesięć minut. Następnie wylać przygotowaną mieszaninę jaj na karmel. W piekarniku sprawi, że będziesz wyglądać dobrze.                 
 10.  
             

  Część 2      Pieczenie  .

    
   
 1.             1      Rozgrzej piekarnik do 180 ° C.        
 2.  
 3.             2      Przygotuj kąpiel wodną. Kąpiel wodna pomoże uczynić ją jeszcze cieplejszą, a wilgotne środowisko zapobiegnie pękaniu brudu w kuchence. Na dużej, szerokiej patelni, do której można włożyć poszczególne potrawy, zalać gorącą wodą. Włóż formę do pieczenia lub pojedyncze mniejsze miski do łaźni wodnej. 
    
  • Upewnij się, że nie pijesz za dużo wody na patelni, aby nie dopuścić do pieczenia filiżanek do pieczenia.
  •  
  • Na przykład głębszy garnek do grillowania służy do tworzenia kąpieli wodnej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Upiecz leche flan. Ostrożnie przenieś kąpiel wodną do piekarnika i umieść ją na stojaku. Piec przez około godzinę. Leche Flan odbywa się, gdy tylko zostanie ustalona mieszanina mleka i jaj. Możesz spróbować, potrząsając patelnią - jeśli deser się nie poruszy, skończysz. Jeśli mieszanina nadal wydaje się być wodą, pozwól jej piec przez chwilę.  
    
  • Sprawdzaj mieszaninę co 15 minut i uważaj, aby woda nie zaczęła się w łaźni wodnej. Może to spowodować gotowanie plików cookie. Kiedy już się zagotujesz, dodaj trochę wody i ochłodź kąpiel.
  •  
  • Po upieczeniu pozostaw leche flan przez około 10 minut.
  •  
         
 6.  
             

  Część 3      Chłodzenie i podawanie  .

    
   
 1.             1      Chłodny deser. Włóż rozdrobniony bok do lodówki i pozwól mu ostygnąć. Pozostaw to w lodówce, aż będzie zupełnie zimne. Ułatwi to przechylenie go z naczyń do pieczenia.       
 2.  
 3.             2      Złóż flankę leche. Przełóż nóż po obwodzie tacek. Najpierw zanurz nóż w ciepłej wodzie, aby nie złapał deseru i nie przekłuwaj go. Korzystając z większego naczynia lub tacy, przykryj naczynia (lub miskę) i ostrożnie odwróć je i otwórz od razu.       
 4.  
 5.             3      Podaj. Przetnij małe nacięcia na wierzchu deseru łyżeczką i wlej kolejną dawkę płynnego karmelu. Podawane z bitą śmietaną i miodem.       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

            

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.sbs.com.au/food/recipes/leche-flan  
 2.  
 3. http://www.filipinofoodrecipes.net/leche-flan.htm  
 4.  
 5. http://www.cooks.com/recipe/8z2b1705/philippines-leche-flan.html  
 6.  
                         
Jedzenie popularny:
Jak przygotować leche flan.

Jak pić tequilę.

Jak rumienić szparagi.

Jak przygotować karmelizowaną cebulę.

Jak pić brandy.

Jak przygotować stek.

Jak zblanszować marchewki.

Jak zamarynować stek.

Jak zrobić galaretki.

Jak używać korkociągu.

Jak przełamać chleb.

Jak zrobić wódkę.

Jak przygotować kotlety wieprzowe.

Jak gotować ryż kokosowy.

Jak przygotować kawę bez ekspresu do kawy.

Jak przygotować stek.

Jak ugotować jajko diabła.

Jak gotować pomidory.

Jak upuścić czekoladę.

Jak zrobić francuskie tosty.

Jak kopać jajka.