Home \ Jedzenie
 

Jak zrobić czysty lód.

 

Czy zauważyłeś, że lód, który służy ci w restauracji, jest pięknie czysty, a kiedy wyciągasz swoje stworzenie do domu z zamrażarki i wybijasz z tacy na lód, czy są białe i mętne? Konwencjonalny lód jest przeważnie nieprzezroczysty, gdy w kostkach tworzą się pęcherzyki z gazu, który dotychczas został rozpuszczony w wodzie, z której tworzy się lód. Ten sam wynik powoduje zamarzanie lodu, które nie pozwala na tworzenie dużych kryształów. Z powodu tych zanieczyszczeń mętny lód jest słabszy i topi się szybciej niż czysty i klarowny lód. Miłośnicy lodu wymyślili kilka sposobów tworzenia lodów "premium" bez konieczności odwiedzania restauracji. Wypróbuj metody opisane poniżej i stwórz własny lód w domu!

              

Procedura .

    

    1      Metoda wody przegotowanej  .

    
   
 1.            1      Używaj czystej wody. Ta metoda zakłada, że ​​przed zamrożeniem woda jest wolna od zanieczyszczeń mineralnych i powietrza w jak największym stopniu. Zacznij od wody destylowanej. Filtrowana woda w butelkach lub jakakolwiek inna woda oczyszczona przez odwróconą osmozę zadziała.        
 2.  
 3.             2      Zagotuj wodę dwukrotnie. Gotowanie usuwa pęcherzyki powietrza z płynu i pozwala jeszcze silniej trzymać cząsteczki wody w zamrażarce. 
    
  • Po pierwszym zagotowaniu, pozwól wodzie ostygnąć, a następnie zagotuj ją ponownie.
  •  
  • Podczas chłodzenia należy zakryć wodę niewielką ilością wody, aby nie dostała się brudu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wlej wodę do kostki lodu lub innego kostkarki do lodu i przykryj folią z tworzywa sztucznego, aby nie dostał się brud. Upewnij się, że woda jest wystarczająco ciepła, aby schłodzić plastikowe kostki lodu po gotowaniu. Aby olśnić innych, spróbuj zrobić dodatkowe duże kostki lub kule. Z przyjemnością przedstawisz bardziej spokojny koktajl.       
 6.  
 7.             4      Umieść chłodnicę wody w zamrażarce. Pozostaw wodę na kilka godzin, aby zamarzła.       
 8.  
 9.             5      Wyciągnij kostkę lodu z zamrażarki i delikatnie wyciągnij każdą kostkę czystego lodu.                  
 10.  
             

    2      Metoda zamrażania od góry do dołu  .

    
   
 1.             1      Przygotuj mniejszy pojemnik chłodzący. Jesteś wygodny ze zwykłą lodówką, którą normalnie używasz do przenoszenia napojów i posiłków, ale musi być wystarczająco mały, aby zmieścił się w zamrażarce. Chłodziarka izoluje kostki lodu i powoduje wolniejsze zamrażanie od góry do dołu.       
 2.  
 3.             2      Umieść kostkę lodu, tacę lub inny kostkarkę do lodu na spodzie chłodziarki. Nie zamykaj go. Jeśli to możliwe, użyj narzędzi do tworzenia większych kostek lub podnieś kilka plastikowych lub silikonowych puszek, aby uzyskać pojedyncze duże kostki.       
 4.  
 5.             3      Wypełnij lodowe zagniecenia wodą. Osoby, które wypróbowały tę metodę, twierdzą, że woda z kranu działa równie dobrze jak woda destylowana i przegotowana.       
 6.  
 7.             4      Wlać wodę na dno komory chłodzącej wokół poszczególnych zagięć i tac. Ta woda szczelnie zamyka kostki lodu, aby zapewnić, że zimne powietrze nie powoduje zamarzania podłogi ani ścian.       
 8.  
 9.             5      Umieść pudełko bez pokrywy w zamrażarce. Upewnij się, że zamrażarka nie jest ustawiona zbyt nisko. -3 do -8 ° C powinno być w porządku. Teraz zostaw chłodziarkę w zamrażarce na 24 godziny.       
 10.  
 11.             6      Wyjmij komorę zamrażarki z zamrażarki i ostrożnie usuń blok lodu, w tym wszystkie stwory i inne narzędzia. Lód powinien mieć cienką, mętną warstwę na powierzchni, ale reszta będzie pięknie czysta.       
 12.  
 13.             7      Rozbijaj lód uformowany wokół poszczególnych potworów i tac i znokautuj wszystkie kości.        
 14.  
 15.             8      Pozwól im stać przez minutę, aby zdmuchnąć wierzch mętnej warstwy. Powinieneś teraz mieć duże, solidne przezroczyste kryształy lodu.        
 16.  
             

    3      Metoda mrożenia wysokotemperaturowego  .

    
   
 1.             1      Ustaw zamrażarkę na temperaturę tuż poniżej punktu zamarzania, około -1 ° C. To powinno być najcieplejsze ustawienie, na które pozwoli zamrażarka. Jeśli nie chcesz ustawić zamrażarki w tak wysokiej temperaturze, ustaw ją na taką, którą chcesz zaakceptować, i postaw ją na górnej półce.       
 2.  
 3.             2      Napełnij ubytki wodą i umieść je w górnej części komory zamrażarki. Pozostaw wodę na 24 godziny. Powolne zamrażanie powinno usuwać wszystkie gazy i brud z wody. Rezultatem będzie idealnie czysty lód.        
 4.  
             

    4      Metoda zamrożenia dennego  .

    

W przeciwieństwie do metod opisanych powyżej, ta metoda jest bardzo szybkim sposobem tworzenia wyraźnych pęknięć lodowych bez pęknięć (z wyjątkiem pierwszej próby). Działa niezawodnie, nawet jeśli wylejesz wodę prosto z kranu. W niskich temperaturach kieszenie powietrzne są eliminowane. Możesz to zrobić, kładąc dno na czymś bardzo zimnym, na ogół polecając chłodny płyn, który pokryje podłogę w przeciwieństwie do stałego materiału, a tym samym bardzo szybko odprowadzi całe ciepło. Odpowiednim płynem do chłodzenia lodów jest na przykład woda słona.

 
   
 1.             1      Napełnij danie wodą, wlej tyle soli, aby nie było szronu, i włóż je do zamrażarki. Uważaj i wlej więcej wody do miski. W przeciwnym razie, wystarczające ciepło zamarzania zostanie uwolnione z procesu zamrażania w celu ogrzania wody do 0 ° C, zanim kostki lodu będą zimne. Im niższa temperatura zamrażarki, tym wyższe stężenie soli w misce, aby zapobiec zamarzaniu wody. Po kilku próbach dowiesz się, ile soli dokładnie użyto w konfiguracji zamrażarki.       
 2.  
 3.             2      Pozostaw słoną wodę w zamrażarce na co najmniej 3 godziny.        
 4.  
 5.             3      Zagotuj trochę wody, a następnie pozwól jej ostygnąć, aby wyeliminować mikroskopijne bąbelki.        
 6.  
 7.             4      Wyjmij miskę solną z zamrażarki, aby zapobiec zamarznięciu wierzchniej kostki lodu.        
 8.  
 9.             5      Napełnij kostki lodu lub koryta wodą i połóż je na poziomie wody morskiej, która jest gęstsza niż świeża woda. Rezultatem będą piękne, mocne kości bez pęknięć i bąbelków. Proces zamrażania odbywa się stopniowo i całkowicie bez kieszeni powietrznych.       
 10.  
 11.             6      Umieść tacę na lód w zamrażarce, aby lód cię nie rozpuścił.        
 12.  
 13.             7      Umieść miskę soli z powrotem w zamrażarce - następnym razem, gdy będziesz wytwarzać klarowne kostki lodu, będziesz mógł pominąć pierwszy krok.        
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://chemistry.about.com/b/2013/05/16/make-clear-ice-cubes.htm  
 2.  
 3. http://clear-ice.net/howtomakeclearice/  
 4.  
 5. http://sciencefare.org/2012/07/12/weird-science-ice-premium-ice-home/  
 6.  
                          
Jedzenie popularny:
Jak gotować słodkie ziemniaki w kuchence mikrofalowej.

Jak pozbyć się roztoczy i zapobiec ich występowaniu.

Jak korzystać z prasy francuskiej.

Jak przygotować omlet.

Jak rozpuścić prawoślazu.

Jak gotować dynie i dynie.

Jak robić gumowe misie z wódką.

Jak zrobić własne tortille.

Jak przygotować wieprzowinę.

Jak gotować ciecierzycę.

Jak gotować fasolę.

Jak wyciąć kiwi.

Jak przygotować pasternak.

Jak robić gumowe misie z wódką.

Jak obrać marchewkę.

Jak piec tilapię w piekarniku.

Jak przechowywać banany.

Jak poznać zepsuty bekon.

Jak przygotować kanapkę z serem z grilla.

Jak żuć ser.

Jak zrobić cronutes.