Home \ Jedzenie
 

Jak przygotować gulab jamun.

 

Gulab Jamun to tradycyjny deser, popularny w Azji Południowej, na przykład w Indiach lub Pakistanie, a także na Karaibach na wyspach takich jak Jamajka i Trynidad. W kulturze indyjskiej ten smakowity deser jest często oferowany na wakacjach, takich jak Diwali i Ganesh Chaturthi. Jednak słodkie kluski, które przypominają pączki w syropie, nadają się na każdą okazję.

                   

Składniki .

    

     Ciasto  .

   

     Syrop  .

   

     Do dekoracji  .

           

Procedura .

    

    1      Przygotowanie ciasta i syropu  .

    
   
 1.            1      Rozgrzej cukier, wodę, kardamon, szafran i wodę różaną przez pięć minut na patelni. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj, aby się ze sobą zmieszały. Nie gotuj go, bo inaczej syrop zamienia się w karmel. Jeśli mieszanka zacznie karmelizować, po prostu dodaj trochę wody, wymieszaj i podgrzej ponownie.        
 2.  
 3.             2      Wyłączyć palnik. Odłóż syrop na bok - będziesz go potrzebować później, mocząc gotowe kulki. Możesz również utrzymać ciepło na bardzo łagodnym ogniu.       
 4.  
 5.             3      Wymieszać mleko w proszku, mąkę z napojem i masłem. Wymieszaj wszystkie te składniki w dużej misce. Najpierw rozpuść masło, aby ułatwić mieszanie. Wszystkie te składniki nadają deserowi szczególną konsystencję.       
 6.  
 7.             4      Dodaj całe mleko do suchych składników i zagniataj, aż ciasto będzie twarde. Kontynuuj mieszanie, aż wszystko będzie gładkie i kremowe, ale ciasto nie będzie twarde. Jeśli nadal nie jest wystarczająco kremowy, dodaj trochę mleka, aż ciasto uzyska pożądaną konsystencję.       
 8.  
 9.             5      Podziel ciasto na 20 porcji. Może nie być absolutnie dokładny i nie każda porcja powinna być tak duża. Po prostu spróbuj podzielić ciasto na dwadzieścia kawałków, a następnie przeturlaj się w kulki. Każda piłka powinna być duża jak małe wapno. Podczas smażenia będą wybierać i nie powinny być zbyt duże.       
 10.  
 11.             6      Zrób kulę z każdej części ciasta. Weź każdy podzielony kawałek i rozdaj piłkę drugą ręką lub pomóż mu z płaską deską do krojenia. Powierzchnia kulek powinna być tak gładka, jak to możliwe, ponieważ pęknięcia mogą spowodować stopienie się kulek dżemu w syrop po ich namoczeniu. Aby być naprawdę gładkim, przed uformowaniem koralików możesz zanurzyć dłonie w oleju lub ghee. Gotowe kulki, gotowe do smażenia, leżą obok siebie na talerzu.                 
 12.  
             

    2      Smażenie ciasta  .

    
   
 1.             1      Wlać olej w wysokiej temperaturze. Gdy jest gorący, obniż temperaturę do umiarkowanej. Możesz użyć zwykłego oleju roślinnego lub wymieszać mieszaninę z jednego kawałka oleju i jednego kawałka ghee. Temperatura powinna być niska do średniej, aby olej nie wyskoczył z patelni.       
 2.  
 3.             2      Ostrożnie wsunąć kulkę ślizgacza w olej. Zachowaj ostrożność podczas pracy z gorącym olejem - pozostaw patelnię, aby nie dopuścić do spalenia oleju. Możesz zanurzyć każdą kulę w oleju za pomocą perforowanej łyżki lub łyżki.       
 4.  
 5.             3      Pozwól kulom opaść na dno garnka. To część procesu - nie próbuj ich przenosić i przenosić. Później spływają na powierzchnię.       
 6.  
 7.             4      Usuń kulki z ciasta na około trzy minuty. Obracaj je regularnie, aby smażyć równomiernie ze wszystkich stron. Nie smażyć ich za dużo na raz, w przeciwnym razie rondel zostanie rozgotowany, temperatura oleju gwałtownie spadnie, a ciasto skurczy się. Smaż je równomiernie ze wszystkich stron, a następnie wyciągnij z oleju. Najlepiej nadaje się do perforowanej gąbki, ponieważ usuwa nadmiar ciasta.       
 8.  
 9.             5      "Umieść gotowe kule na ręcznikach papierowych. Pomagają wyssać nadmiar oleju. Możesz dwukrotnie dotknąć ciasto papierowym ręcznikiem.       
 10.  
 11.             6      W niskiej temperaturze podgrzej syrop. Można go ponownie podgrzać lub trzymać na piecu co najmniej z minimalną mocą.       
 12.  
 13.             7      Przenieś ciepły syrop do naczynia do serwowania. Do tego celu można użyć jakiejkolwiek głębszej miski, miski lub blachy do pieczenia.       
 14.  
 15.             8      Zanurzyć małże małży gulaszu w syropie przez co najmniej 1-2 godziny. Wszystkie kule powinny być idealnie nasączone syropem. Niektórzy ludzie nawet zanurzają się w nocy, by naprawdę się rozkoszować.       
 16.  
 17.             9      Podaj. Gdy kulki dżemu są wystarczająco nasycone syropem, są gotowe do spożycia. Przed podaniem możesz udekorować pokrojone kawałki pistacji. Ciesz się dżemem zarówno sam, jak iz lodami waniliowymi lub jogurtem. Wolą gorąco, ale nie popełnisz błędu. Jeśli pozostały jakieś kulki, można je przechowywać w lodówce, przykrytej folią spożywczą na okres do jednego tygodnia.       
 18.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

                           
Jedzenie popularny:
Jak zrobić chipsy bananowe.

Jak przygotować sos karmelowy.

Jak przygotować wodę z ogórka.

Jak zagęścić sos spaghetti.

Jak szczotkować nasiona dyni.

Jak upiec plasterki migdałów.

Jak uzyskać kory wapiennej.

Jak przygotować sałatkę ziemniaczaną.

Jak gotować hot dogi.

Jak jeść rambutan.

Jak gotować fasolę.

Jak zaprezentować posiłek na talerzu.

Jak upiec ciasteczka.

Jak gotować z grzybami.

Jak przygotować koktajl truskawkowy.

Jak osuszyć bazylię.

Jak obrać pomarańczę.

Jak zgnieść kurczaka.

Jak zamrozić zieloną fasolę.

Jak rozerwać wołowinę.

Jak gotować karmel.