Home \ Jedzenie
 

Jak zepsuć cały kurczak.

 

Wycinanie całego kurczaka z niedoświadczonymi szefami kuchni może wydawać się wyzwaniem. Ale kiedy się go nauczysz, będzie to dla ciebie łatwe i będziesz prawdziwym profesjonalistą. Wykonaj poniższe czynności, aby szybko i efektywnie oddzielić każdą część kurczaka.

              

Procedura .

    

    1      Przygotowanie kurczaka drobiowego  .

    
   
 1.                            1      Wyciągnij cały kurczak z opakowania. Wyrzuć opakowanie.  
    
  • Możesz również schrupać kurczaka, który już ugotowałeś lub upiekłeś. Jeśli masz cały gotowy kurczak, ostudź go przez co najmniej 10 minut. Kurczak będzie nadal piec w chwilę po wyciągnięciu go do piekarnika. Jeśli pozwolisz mu się odprężyć, dasz mu czas, żeby naprawdę dobrze to zrozumiał. Jeśli wycinasz gotowego kurczaka, pomiń poniższe dwa akapity.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Zbadaj klatkę piersiową i jamę brzuszną, gdzie podane są jelita, szyja i tym podobne. Czasami funty wkładane są do torby, czasem można je swobodnie wkładać. Jeśli znajdziesz go w jamie, wyciągnij go. Możesz użyć ich do przygotowania innego jedzenia lub wyrzucić je.        
 4.  
 5.                          3      Opłucz kurczaka zimną wodą. Nie należy używać gorącej lub nawet gorącej wody, ponieważ podwyższona temperatura może prowadzić do rozprzestrzeniania się niebezpiecznych bakterii. Osusz kurczaka ręcznikiem papierowym.                  
 6.  
             

    2      Uda  .

    
   
 1.                          1      Umieść kurczaka na desce do krojenia z podniesionym brzuchem. Kiedy położysz swojego kurczaka na plecach, zobaczysz o wiele lepiej na tym, co robisz.        
 2.  
 3.                          2      Lewą ręką chwyć lewe udo kurczaka. Wyciągnij go z ciała. Musisz zobaczyć, gdzie stopa łączy się ze stawem biodrowym.  
    
  • Możesz również trzymać kurczaka za pomocą widelca, wyciągając uda z ciała.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Użyj ostrego, tnącego noża, aby obciąć skórę. Po pocięciu skóry i wewnętrznej strony lepiej zobaczysz, gdzie stopa styka się z ciałem.        
 6.  
 7.                          4      Pociągnij za udo tak daleko, jak to możliwe. Przeciąć staw biodrowy i odciąć całą nogę. Pociągając za uda, zostanie utworzony odpowiedni kąt, co znacznie ułatwi oddzielenie od złącza.        
 8.  
 9.                          5      Wytnij chrząstkę dokładnie tam, gdzie kość udowa i miednica spotykają się w stawie. Cięcie chrząstki daje całkowicie oddzielne udo, a ty nie masz szansy na rozłupanie kości. Powtórz tę samą procedurę z drugim udem.        
 10.  
             

    3      Rozdzielenie górnej części uda i drążka  .

    
   
 1.                          1      Połóż całe udo na desce do krojenia ze skórką w dół. Zazwyczaj łatwiej jest przeciąć odsłonięte mięso niż przez skórę (która jest czasami używana do używania poszarpanego noża). Młotek jest mniejszy, dolna część uda, a górna część uda jest bardziej miękka.        
 2.  
 3.                          2      Trzymaj oba końce uda w dłoniach. Zegnij uda z powrotem po przeciwnej stronie zakrętu w sposób naturalny. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć staw kolanowy między młotkiem a górną częścią uda, który jest najmniej trudny do przecięcia.        
 4.  
 5.                          3      Znajdź linię tłuszczu. Smar jest cienką, białą linią biegnącą wzdłuż stawu między młotkiem a górną częścią uda. Poprowadź linię wzdłuż linii tłuszczu i oddziel młotek od górnej części uda. Powtórz tę samą procedurę z drugim udem.        
 6.  
             

    4      Cięcie piersi  .

    
   
 1.                          1      Znajdź miejsce, w którym twoje piersi są kościami. Znajduje się wzdłuż żeber, gdzie białe mięso zaczyna wydostawać się z ciała.        
 2.  
 3.                          2      Cięcie, jak gdybyś piłował i piłował żebra od frontu. Nie przecinaj od przodu do tyłu, w przeciwnym razie nie będziesz miał tak dobrej kontroli nad nożem i możesz albo rozerwać mięso, albo nawet je pokroić. Gdy odetniesz mięso od grzbietu, wszystkie piersi i szkielet podzielą się na dwie połówki.  
    
  • Możesz także ciąć wzdłuż kości piersiowej, ale zacznij od nowa z tyłu kurczaka. Kiedy uderzysz w obojczyk, odetnij go. Przechyl nóż i przekrój w stronę skrzydła i obojczyka. Wykonaj cięcie między palcem a skrzydłem.  
  •  
  • Inną opcją jest złamanie kości przez wygięcie piersi w połowie do tyłu. Usuń kość piersiową, a następnie podziel piersi na dwie połówki poprzez obojczyk.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Umieść całą pierś na planszy. Dociśnij dłonią mocno, ruch ten pomaga w płynnej segregacji kości piersiowej.        
 6.  
 7.                          4      Odetnij piersi od kości. Poprowadź nóż wzdłuż środka piersi i w dół obok kości.        
 8.  
 9.                          5      Przesuń kciuk do cięcia, aby uwolnić mięso z kości. Jeśli chcesz piersi z kurczaka bez kości, będziesz musiał pokroić ją po obu stronach i podnieść mięso. Może być konieczne złamanie chrząstki, aby pozbyć się kości.  
    
  • Aby zachować kość w miąższu, pociąć ją nożem, chwycić piersi obiema rękami, a następnie złamać.
  •  
         
 10.  
             

    5      Cięcie skrzydeł  .

    
   
 1.                          1      Odgnij liść od klatki piersiowej. Wyciągnij skrzydło w kierunku przeciwnym do naturalnego ruchu. Ułatwia to dostrzeganie rozciągającego się stawu barkowego.        
 2.  
 3.                          2      Przycięć staw barkowy nożem kuchennym. Uważaj, aby przeciąć chrząstkę i staw. Dzięki temu do mięsa nie dostaną się żadne fragmenty kości.        
 4.  
 5.                          3      Przeciąć skrzydło na dwie części. Zegnij skrzydło w łokciu. Następnie wyciąć staw łokciowy. Powtórz cały proces z drugim skrzydłem.        
 6.  
 7.                          4      Gotowe.        
 8.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (1)                     
Jedzenie popularny:
Jak upiec bez kości kurczaka bez kości.

Jak zapukać jajko.

Jak zgnieść kurczaka.

Jak gotować grochówkę.

Jak przygotować pasternak.

Jak wyczyścić ekspres do kawy Keurig.

Jak zamrozić banany.

Jak ugotować słoik.

Jak dusić wołowinę.

Jak przygotować sos karmelowy.

Jak zrobić kiwi dojrzewają.

Jak gotować patision.

Jak pozbyć się buraków.

Jak przygotować pozbawioną kości nogę kurczaka bez skóry.

Jak obsługiwać ekspres do kawy.

Jak smażyć w chińskim stylu.

Jak jeść mniej.

Jak uniknąć diety modyfikowanej genetycznie.

Jak gotować pierogi chińskie.

Jak przygotować odznaki dla papad.

Jak przygotować pieczone ziemniaki.