Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak zaimpregnować tkaninę.

 

Niezależnie od tego, czy zakupiłeś nowy namiot, czy chcesz zaimpregnować żagiel na łodzi, impregnacja przedłuży żywotność tkaniny i nada jej połysk. W tym artykule dowiesz się, jak impregnować tkaninę woskiem, rozpylaczem i innymi środkami.

              

Procedura .

    

    1      Impregnujące spraye i preparaty do impregnowania szwów  .

    
   
 1.                            1      Zaplanuj impregnację w suchy, bezwietrzny dzień. Użyjesz impregnujących sprayów, które są wrażliwe na wilgotność powietrza. Dodatkowo, jeśli jesteś zaimpregnowany na zewnątrz w wietrzną pogodę, tkanina może dostać się do kurzu.       
 2.  
 3.                          2      Jeśli tkanina jest brudna, najpierw ją wyczyść. Jeśli nie nadaje się do prania i jest tylko zakurzony lub lekko zabrudzony, można go wyczyścić za pomocą odkurzacza lub szczotki. Jeśli jest bardzo brudny, należy użyć specjalnego produktu przeznaczonego do tego celu.        
 4.  
 5.                          3      Upewnij się, że tkanina jest sucha. Pracuj z wodoodpornym sprayem, który nie będzie się trzymał tkaniny, jeśli jest mokra lub mokra.        
 6.  
 7.                          4      Weź tkaninę do wydychanego pokoju. Idealny, jeśli możesz pracować na zewnątrz. W przeciwnym razie otwórz okno w pokoju, w którym zaimpregnujesz tkaninę. Jeśli masz wrażliwą skórę lub jesteś uczulony, możesz używać rękawiczek i okularów; Środki, którymi się posługujesz, mogą być ostre.        
 8.  
 9.                          5      Pobierz spray impregnacyjny i produkt impregnacji suwakiem. Można je kupić w sklepach ze sprzętem lub w namiotach. Jeśli zamierzasz użyć substancji, którą impregnujesz, użyjesz jej głównie na słońcu, rozważ zakup aerozolu impregnującego z filtrem UV. Dzięki temu tkanina nie zaniknie.  
    
  • Spraye impregnacyjne są doskonałe do nylonu, płótna i skóry.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Trzymaj butelkę 15 do 20 centymetrów od tkaniny i nałóż cienką, równą warstwę sprayu. Uważaj, aby nakładać się na poszczególne pociągnięcia.        
 12.  
 13.   7      Poczekaj, aż spray wyschnie, a następnie nałóż drugą warstwę. Przed impregnacją szmatką pozwól, aby impregnacja całkowicie wyschła. Większość natrysków impregnacyjnych musi wyschnąć przez około 4 godziny, ale raczej przeczytać instrukcję rozpylania, ponieważ każdy produkt jest nieco inny.     
 14.  
 15.                          8      Zastosuj impregnację szwów na wszystkich szwach. Są sprzedawane głównie w małych butelkach z aplikatorem. Wystarczy popchnąć butelkę na szwy i tak łatwo zaimpregnować. Szwy będą trwalsze i nie wpuszczą wody.                  
 16.  
             

    2      Detergenty i dodatki  .

    
   
 1.                          1      Jeśli tkanina jest brudna, najpierw ją wyczyść. Jeśli nie nadaje się do prania i jest tylko zakurzony lub lekko zabrudzony, można go wyczyścić za pomocą odkurzacza lub szczotki. Jeśli jest bardzo brudny, należy użyć specjalnego produktu przeznaczonego do tego celu.        
 2.  
 3.                          2      W dużym pojemniku zmieszaj 0,45 kg detergentu z 7,5 litra gorącej wody. Pojemnik powinien być wystarczająco duży, aby w pełni zanurzyć substancję, którą chcesz zaimpregnować w roztworze.        
 4.  
 5.   3      Pozostaw tkaninę do namoczenia aż do całkowitego przemoczenia. Jeśli znajduje się nieco powyżej wody, możesz załadować ją butelką lub szklanką, aż się zmoczy.     
 6.  
 7.                          4      Powieś sukno na słońcu i pozwól mu wyschnąć. Nie należy przenosić go na suszarkę, ponieważ obie strony mogą się sklejać, ale przymocować do suszarki bębnowej. Jeśli suszarka jest zbyt mała, narysuj długą linkę między dwoma filarami lub drzewami i przymocuj do niej szmatkę. Tkanina powinna swobodnie zwisać bez składania.        
 8.  
 9.   5      W innym pojemniku zmieszaj 0,25 kg kamieni z 7,5 litra gorącej wody. Dobrze wymieszaj, aż ałun całkowicie się rozpuści. Zwykle znajdziesz ałun w sklepie spożywczym.     
 10.  
 11.                          6      Nasącz substancję w roztworze marmuru przez co najmniej 2 godziny. Upewnij się, że tkanina jest całkowicie zanurzona. Jeśli unosi się na powierzchnię, odłóż ją szklaną butelką lub szklanką.        
 12.  
 13.                          7      Powieś tkaninę na słońcu i pozwól jej całkowicie wyschnąć. Pozostań wolny. Możesz przypiąć go do suszarki lub sznurka.        
 14.  
             

    3      Terpentyna i olej sojowy  .

    
   
 1.   1      Należy pamiętać, że w tym przypadku tkanina może stać się ciemniejsza. Pozwól na przemoczenie tkaniny olejem terpentynowym. Poprzez działanie oleju substancja zwykle ciemnieje o jeden lub dwa odcienie. Pamiętaj o tym.     
 2.  
 3.                          2      Jeśli tkanina jest brudna, najpierw ją wyczyść. Jeśli nie nadaje się do prania i jest tylko zakurzony lub lekko zabrudzony, można go wyczyścić za pomocą odkurzacza lub szczotki. Jeśli jest bardzo brudny, należy użyć specjalnego produktu przeznaczonego do tego celu.        
 4.  
 5.                          3      Po czyszczeniu pozostaw tkaninę do całkowitego wyschnięcia. Będziesz pracować z woskami, olejami i innymi repelentami. Więc jeśli twoja tkanina jest trochę mokra lub mokra, preparaty się do niej nie przylgną.        
 6.  
 7.                          4      Weź tkaninę do wydychanego pokoju. Idealny, jeśli możesz pracować na zewnątrz. W przeciwnym razie otwórz okno w pokoju, w którym zaimpregnujesz tkaninę. Terpent może być dość ostry.        
 8.  
 9.                          5      Wymieszaj 1 szklankę (237 ml) oleju sojowego z 118 ml terpentyny. Wlać dwa przedmioty do solidnego plastikowego pojemnika i wymieszać drewnianą szpachelkę, aby wymieszać kolory. Następnie mieszaninę nakłada się na tkaninę za pomocą dużego pędzla.  
    
  • Jeśli chcesz zaimpregnować tylko niewielką część materiału, możesz przelać mieszaninę do opryskiwacza i spryskać ją szmatką. Aby dobrze wymieszać, zamknij fiolkę i dobrze nią potrząśnij.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Rozłóż tkaninę na płaskiej powierzchni. Terpentyna i olej mogą zanieczyszczać porowate powierzchnie, takie jak drewno lub beton. Możesz zapobiec zabrudzeniu, zakrywając powierzchnię plastikową szmatką. Nie używaj gazet, z których farba drukarska mogłaby wsiąknąć w materiał.     
 12.  
 13.                          7      Zastosuj mieszankę szeroką szczotką. Zanurz go w mieszance i wytrzyj nadmiar płynu krawędzią pojemnika. Zastosuj mieszaninę na tkaninie długim, równym ruchem. Użyj pędzla, aby pokryć całą powierzchnię tkaniny. Postaraj się, aby poszczególne pociągnięcia zachodziły na siebie, unikając przerw.  
    
  • Najlepszym pędzlem jest płaska, szeroka szczotka. Unikaj szczotek z miękkim włosiem, na przykład wielbłądzowej szczotki do włosów.
  •  
  • Jeśli używasz butelki z rozpylaczem, po prostu wymieszaj masę na szmatce. Staraj się lekko nakładać poszczególne splattery, aby nie było między nimi przerw.
  •  
         
 14.  
 15.                          8      Pozostaw tkaninę do całkowitego wyschnięcia. Może to potrwać kilka godzin, ale kilka dni. Pamiętaj jeszcze raz, że terpentyna i olej sojowy mogą powodować plamy, więc przykryj miejsce, w którym najpierw suszysz szmatkę z tworzywa sztucznego.        
 16.  
            

    4      Żelazko na winylu  .

    
   
 1.   1      Kup winylu winylu w swojej pasmanterii. Ten rodzaj winylu nie zmienia wyglądu tkaniny i jest idealny do impregnowania śliniaków lub torebek na lunch.     
 2.  
 3.   2      Przygotuj materiał, ale nie tnij go, jeśli zamierzasz go użyć do szycia. Po impregnacji winylowej można na przykład użyć obrusu jako obrusu lub wyciąć go z torby na przekąski.     
 4.  
 5.                          3      Upewnij się, że tkanina jest czysta i sucha. Jeśli jest brudny, umyj go i pozwól mu dokładnie wyschnąć.  
    
  • Jeśli tkanina nie nadaje się do prania i jest tylko zakurzona lub lekko zabrudzona, można ją wyczyścić za pomocą odkurzacza lub szczotki. Jeśli jest bardzo brudny, należy użyć specjalnego produktu przeznaczonego do tego celu.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Umieść materiał płasko na płaskiej podstawie. Będziesz z nią pracował lepiej. Wszelkie fałdy będą wyglądać jak magazyny po prasowaniu. Jeśli to konieczne, najpierw prasuj materiał przed prasowaniem, tak gładko, jak to możliwe.     
 8.  
 9.   5      Wytnij winyl, aby dopasować go do długości tkaniny. Jeśli jest zbyt wąski, będziesz musiał obciąć paski, które złożysz na szmatce. W takim przypadku pociąć kilka kawałków, a następnie złożyć na nie.     
 10.  
 11.   6      Obierz papier z tyłu winylu. Zauważyłeś, że papier ma dwie strony: błyszczącą i matową. Dwie strony mają również arkusz winylu: lepki i gładki.     
 12.  
 13.   7      Umieść winylową lepką stronę na właściwej stronie materiału. Jeśli nie jest wystarczająco szeroki, możesz ułożyć wiele pasków obok siebie. Marginesy powinny pokrywać się w przybliżeniu 6-7 mm.        
 14.  
 15.   8      Umieść tylny papier na winylu. Upewnij się, że jest odwrócony z błyszczącą stroną w dół, a winyl całkowicie zachodzi na siebie. Teraz wyprasujesz winyl, a dzięki papierowi nie dostaniesz bezpośrednio na żelazko.     
 16.  
 17.   9      Zacięcie papieru. Włącz żelazko i ustaw je na umiarkowanie wysoką temperaturę. Nie używaj wysokiej temperatury, ponieważ całkowicie rozpuściłoby się winylu. Ostrożnie wyprasuj papier. Nie zostawiaj żelazka przez dłuższy czas w jednym miejscu i nie używaj pary.     
 18.  
 19.   10      Usuń warstwę papieru. Ciepło żelaza topi klej winylowy, który spadł na tkaninę.     
 20.  
             

    5      Woskowanie  .

    
   
 1.   1      Użyj czystej szmatki lub ściereczki. Jeśli tkanina jest brudna, najpierw ją wyczyść. Jeśli nie można go prać i jest tylko zakurzony lub lekko zabrudzony, można go wyczyścić za pomocą odkurzacza lub szczotki. Ta metoda jest najbardziej odpowiednia dla płóciennych butów i plecaków.     
 2.  
 3.   2      Kup kostkę naturalnego wosku. Idealny jest naturalny wosk pszczeli, w którym nie ma żadnych dodatków. Wszystko inne może zawierać szkodliwe chemikalia.     
 4.  
 5.   3      Weź trochę wosku i ubrania. Można na przykład nieco rozgrzać suszarką do włosów lub pozostawić na kilka minut na słońcu. Dzięki ogrzewaniu wosk jest łatwiejszy do zdobycia. Jednak odzież nie powinna być gorąca, a wosk nie powinien się całkowicie topić.        
 6.  
 7.   4      Włóż wosk do tkaniny w obu kierunkach. Zastosuj go z boku na bok iz góry na dół. To czyni go strukturą tkaniny. Jeśli woskujesz swoje ubrania lub torebkę, spróbuj wycisnąć wosk wokół szwów i innych gorszych miejsc.     
 8.  
 9.   5      Wosk jeszcze bardziej równomiernie palcami. Delikatnie wkręć go w małe, szczelne części, takie jak szwy, rogi lub kieszenie. Jeśli na kawałku znajdują się gałki, nie zapomnij wytrzeć wosku.     
 10.  
 11.   6      Ponownie podgrzać zaimpregnowany obiekt przez około pięć minut. Wosk rozpuszcza się i wnika lepiej w tkaninę. Należy zauważyć, że w trakcie tego procesu tkanina staje się ciemniejsza.        
 12.  
 13.   7      W razie potrzeby ponownie zamontować zaimpregnowany obiekt. Jeśli nie ma na nim podkładek woskowych, obracaj tkaninę ruchem okrężnym. To da jej ładniejszy wygląd.     
 14.  
 15.   8      Pozwól obiektowi odpocząć w ciepłych i suchych warunkach. Pozostaw wosk na 24 godziny. Po 24 godzinach można użyć impregnowanego obiektu. Na początku może się wydawać, że jest sztywniejszy i ciemniejszy niż wcześniej. To normalne. Z czasem tkanina nieco zmięknie, ale nigdy nie zniknie.     
 16.  
             

    6      Olej lniany  .

    
   
 1.   1      Użyj czystej szmatki lub ściereczki. Jeśli tkanina jest brudna, należy ją najpierw umyć i pozostawić do wyschnięcia.     
 2.  
 3.   2      Weź tkaninę do wydychanego pokoju. Idealny, jeśli możesz pracować na zewnątrz. Olej lniany może być ostry, więc odpowiednia wentylacja zapobiega niedożywieniu. W przeciwnym razie otwórz okno w pokoju, w którym zaimpregnujesz tkaninę. Jeśli pracujesz na dworze, upewnij się, że nie wysadza się i nie ma w nim odrobiny kurzu, w przeciwnym razie tkanina może się zakurzyć. Jeśli nie możesz pracować na zewnątrz, nie zapomnij o otwarciu przynajmniej okna.     
 4.  
 5.   3      Dokręć materiał na ramie i przypnij kołki. Możesz użyć taniej ramki na zdjęciu, z której wcześniej usunięto szkło, zawartość i tylną ścianę. Upewnij się, że tkanina zachodzi na całą ramkę. Jeśli jest zbyt duży na ramie, będziesz musiał pracować na części.     
 6.  
 7.   4      Pobierz olej lniany. Alternatywnie, można użyć oleju jojoba, który jest lżejszy niż siemię lniane, a zatem bardziej matowy.        
 8.  
 9.   5      Nałóż grubą warstwę oleju na tkaninę. Spróbuj całkowicie zasysać materiał. Jeśli uważasz, że nakładasz zbyt dużo oleju, nie przejmuj się; usuń z niego nadmiar oleju. Olej można nakładać za pomocą szczotki z szerokim włosiem lub szmatką.  
    
  • Nie używaj pędzla wielbłąda. Jego włosie jest zbyt miękkie, by olej mógł się stopić.
  •  
  • Jeśli kupiłeś olej w butelce, możesz wlać go do większej filiżanki.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Odczekaj 30 minut, a następnie wytrzyj szmatkę czystą szmatką z nadwyżką oleju. W tym czasie olej będzie miał czas na zwilżenie tkaniny. Nawet wtedy na ściereczce widać trochę nadmiaru oleju. Wytrzyj ją czystą szmatką.     
 12.  
 13.   7      Pozostaw tkaninę do wyschnięcia na 24 godziny, a następnie powtórz proces. Po wyschnięciu tkaniny ponownie nałóż olej lniany. Odczekaj 30 minut i zetrzyj nadmiar oleju czystą szmatką. Możesz dodać jeszcze jedną, dwie warstwy.     
 14.  
 15.   8      Można również użyć farby olejnej zamiast oleju i odmalować tkaninę. Nałóż farbę na pędzel olejny. Zwykle wytwarza się go ze stałych włókien, na przykład dzika lub sztucznych włókien z taclonu. Zastosuj olej lniany zamiast szmatki, aby uniknąć malowania farby.        
 16.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

    

     Żelazko na winylu  .

   

     Impregnacja w natrysku i impregnacji na szwach  .

   

     Detergenty i dodatki  .

   

     Terpentyna i olej sojowy  .

   

     Wosk  .

   

     Olej lniany  .

            (10)                     
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak zrobić kwiaty z serwetek.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak znaleźć swoją pasję.

Jak zrobić podstawowe oko.

Jak zrobić śmierdzące bomby.

Jak zrobić broń do gry z domowych zapasów.

Jak narysować słonia.

Jak utworzyć termit.

Jak zbudować ławkę.

Jak zrobić ceramikę.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak zrobić tęczę różaną.

Jak wyczyścić biżuterię srebrną.

Jak umieścić sprężystą żabę techniką origami.

Jak zrobić klej do mąki.

Jak nauczyć się szydełkować.

Jak czyścić złotą biżuterię.

Jak owinąć łańcuch.

Jak zrobić pałąk.

Jak wyglądać szczuplejsze na zdjęciach.

Jak szybko wysuszyć buty.