Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak zrobić świecę w domu.

 

Produkcja świec to sztuka, która wyłoniła się z katastrofy 200 lat przed Chrystusem, a dziś jest coraz bardziej popularnym hobby. Zanurz się w tym starożytnym statku i stwórz własną świecę. To proste, a otrzymasz oryginalny prezent dla swoich przyjaciół. Wykonaj poniższe czynności.

              

Procedura .

    

    1      Przygotuj wosk w stopie  .

    
   
 1.                            1      Zdecyduj, jaki wosk chcesz użyć do świecy. Masz do wyboru kilka rodzajów. Pół funta stałego wosku parafinowego daje około 600 ml stopionego. Pół funta wosku sojowego 500 ml i tej samej ilości wosku pszczelego 450 ml.  
    
  • Parafina jest tradycyjnym woskiem, z którego wytwarzane są świece, a także jest najbardziej popularna. Idealny dla początkujących, ponieważ szybko się rozpuszcza, jest niedrogi i może być łatwo barwiony i perfumowany. Należy jednak pamiętać, że substancje chemiczne, które je uwalniają, mogą wywoływać podrażnienie u niektórych osób.
  •  
  • Wosk sojowy, wytwarzany z soi, staje się popularny - jest łatwy w użyciu i łatwy do czyszczenia. Jest przyjazny dla środowiska i nadaje się do recyklingu. Wiadomo, że pali się znacznie wolniej niż inne woski.  
  •  
  • Wosk pszczeli jest naturalny i działa jako środek antyseptyczny. Niestety, trudno jest farbować i nie zawiera on zapachu. Pamiętaj jednak, że wosk pszczeli ma piękny, niepowtarzalny zapach sam w sobie.  
  •  
  • Można również użyć starych świec, które są spalone lub uszkodzone. Wykonywanie nowych świec ze starego to świetny sposób na recykling wosku. Po prostu je rozpuść - jak gdyby robiłeś to z innym woskiem (więcej w części 2).  
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Przygotuj pulpit zanim zaczniesz. Jeśli nie masz stołu roboczego, w którym nie ma żadnego rozlanego wosku, umieść gazetę, plastikowy obrus lub stare szmaty na biurku. Przygotuj również ciepłą wodę z mydłem, które będziesz mieć pod ręką w razie wypadku.        
 4.  
 5.                          3      Zbuduj woskowany tygiel, podobny do tego, kiedy musisz gotować jedzenie w łaźni wodnej. Wosk nie może być ogrzewany bezpośrednio na płomieniu, musi się powoli topić, w przeciwnym razie może się zapalić lub szybko odparować. Napełnij garnek lub głęboką rondę wodą. Wstaw mały garnek do środka - stopisz wosk. Pomyśl o wosku, który może być trudny do czyszczenia, więc rozważ zakup taniego kastracelu (lub starego, niepotrzebnego), którego użyjesz tylko do produkcji świec.        
 6.  
 7.                          4      Cięcie lub wosk wosku. Mniejsze kawałki wosku topią się szybciej i bardziej równomiernie niż duże.                  
 8.  
             

    2      Topienie wosku  .

    
   
 1.                          1      Włóż rozdrobniony lub pokrojony wosk do rondla. Umieść go w dużym garnku z wodą. Włącz palnik w umiarkowanej temperaturze i poczekaj, aż wosk zacznie rozpuszczać się we wrzącej wodzie.        
 2.  
 3.                          2      Sprawdź poprawną temperaturę wosku za pomocą termometru. Możesz użyć zwykłego termometru spożywczego lub kupić specjalne w sklepie hobby. Uważaj, wosk może być trudny do czyszczenia termometru.  
    
  • Wosk parafinowy topi się w temperaturze 50 - 60 ° C  
  •  
  • Wosk sojowy topi się w temperaturze 75-80 ° C).  
  •  
  • Wosk pszczeli ma około 60 ° C. Możesz ogrzać go do wyższej temperatury, w każdym przypadku staraj się nie przekraczać 80 ° C.  
  •  
  • Stare świece należy ogrzewać w temperaturze 85 ° C Następnie usuń knoty z rozpuszczonego wosku z knotów i innych dekoracji.  
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Dodaj zapach do wosku. Co, to zależy od ciebie. W sklepach hobbystycznych i sklepach ze zdrową żywnością możesz zbierać olejki eteryczne. Dobrze jest przeczytać instrukcję użycia i dawkowania, zamiast dodawać ilość zgodnie z twoimi szacunkami. Dobrze wymieszaj wosk.        
 6.  
 7.                          4      Dodaj kolor. Wspólna barwnik spożywczy nie nadaje się do świec, ponieważ jest na bazie wody. Kupuj farby olejne na rynku hobbystycznym - sprzedawane są dziś kolory świeca. Zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania lub etykietą i postępuj zgodnie z dawką. Następnie dokładnie wymieszaj wosk.        
 8.  
 9.                          5      Umieść knot na środku formy świecy. Powinno być tak blisko jak to możliwe. Na spodzie formy knota przymocuj plastikową lub samoprzylepną kulkę, pozwalając, aby centymetr knota uschł. Aby utrzymać knot w miejscu, należy owinąć wolny koniec wokół ołówka lub długopisu. następnie pozostaw pióro na środku formy, do której wlejesz wosk. Upewnij się, że knot jest prosty i leżał jak najdalej w środku formy.  
    
  • Możesz również użyć dużej klamry biurowej, na której zawiązujesz, a następnie ją wyśrodkować. Klamra musi oczywiście być wystarczająco duża, aby nie wpaść w formę.
  •  
         
 10.  
             

    3      Wosk formierski do formy  .

    
   
 1.                          1      Przygotuj formy świecowe. Możesz używać puszek, szklanek, starych filiżanek, wszystkiego, co się przeciwko tobie, jeśli jest to obiekt odporny na ciepło. Ogólnie mówiąc, działa dobrze z metalowymi puszkami, ale wybór jest właśnie dla Ciebie. Umieść formularz na płaskim, płaskim biurku, zabezpieczonym gazetą, starymi szmatami lub papierem do pieczenia.        
 2.  
 3.                          2      Wlej stopiony wosk do formy świecy. Powoli, aby wosk się nie rozpadł. Bądź ostrożny, nie ruszaj się z węzłem. Od ciebie zależy, ile zapełnisz. Wosk pszczeli zmniejsza objętość podczas krzepnięcia, dzięki czemu świece o tym myślą.        
 4.  
 5.                          3      Pozwól świecom ostygnąć. Jeśli możesz, pozwól woskowi ostygnąć w ciągu 24 godzin. Im dłużej czekasz, tym lepszy wynik.  
    
  • Świece parafinowe zwykle chłodzą się powoli, do 24 godzin.  
  •  
  • Świece woskowe mają zaledwie około 4 do 5 godzin.  
  •  
  • Wosk pszczeli usznie w ciągu 6 godzin, ale jeśli możesz, niech świece się ochłodzą przez całą noc.  
  •  
  • Jeśli zrobisz świecę, recyklując stare świece, wystarczy kilka godzin, aby się zestaliły.  
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Zdejmij świecę z formy i nożyczkami przeciąć knot o pół centymetra. Pomoże to uregulować płomień - długi knot jest czasami zbyt wysoki.        
 8.  
 9.                          5      Rozjaśnij węzeł i ciesz się chwilami swoim arcydziełem.        
 10.  
 11.                          6      Gotowe.        
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (11)                     
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak dodać papier do starego wyglądu.

Jak zrobić wieniec z juty.

Jak zrobić mydło.

Jak zrobić klej do mąki.

Jak zrobić portfel z izolacyjnej taśmy samoprzylepnej.

Jak zbudować ławkę.

Jak wywiercić otwory w szkle.

Jak zaprojektować własną koszulkę.

Jak zrobić Mod Podge.

Jak myć czapki i czapki.

Jak pozować na zdjęciach.

Jak zrobić ramkę obrazu.

Jak zrobić bańki.

Jak umieścić papier w kształcie serca.

Jak pomalować twarz.

Jak zrobić olejki eteryczne.

Jak zrobić smoka.

Jak zawiesić skarpetki.

Jak polizać łokieć.

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w loterii.

Jak wyglądać szczuplejsze na zdjęciach.