Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak nauczyć się szydełkować.

 

Na pierwszy rzut oka proste haczyki i kulki przędzy nie mają potencjału, ale jeśli uda ci się przełamać sekrety szydełka, oferują nieograniczone możliwości. Postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami, a wkrótce będziesz produkować swetry, szaliki i koce jako profesjonaliści.

              

Procedura .

    

  Część 1      Co musisz wiedzieć o haczyku i przędzy  .

    
   
 1.            1      Zapoznaj się z różnymi rodzajami przędzy. Istnieje wiele różnych rodzajów przędzy, które można wykorzystać na szydełku. Wybierz rodzaj przędzy w zależności od projektu, który chcesz szydełkować. Jeśli zaczynasz szydełkować, najlepiej wybrać prostą, gładką przędzę z bawełnianymi lub akrylowymi włóknami. Wybierz przędzę o jednolitym kolorze, aby zobaczyć, jak powstają szwy podczas nauki - może to być o wiele trudniejsze w prześledzeniu przędzy.  
    
  • Miękka przędza akrylowa: ten rodzaj przędzy jest tańszy niż inne rodzaje, więc jest odpowiedni dla początkujących, którzy uczą się tylko podstawowych wzorów. Unikaj tych, którzy są najtańsi, jeśli przejdziesz do kompletnych projektów, ponieważ najtańsze przędze często gryzą (i kto chciałby mieć szalik?)
  •  
  • 100% przędz bawełnianych: przędza bawełniana jest bardzo odpowiednia dla produktów, które można często myć (np. Ściereczki do naczyń). Bawełna jest dzika i łatwa do gruszki.
  •  
  • Przędza wełniana: Ten rodzaj przędzy jest najbardziej zróżnicowany i zwykle jest najdroższy. Wełniana włóczka wykonana jest z bardzo miękkiej i wysokiej jakości wełny, z której można uzyskać wygodne miękkie swetry i szale. Pamiętaj, że tego rodzaju przędzy nie należy myć tak często, jak przędzy bawełnianej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Sprawdź zalecany rozmiar haka na etykiecie przędzy. Większość dzisiejszych sprzedawanych włóczek nosi etykietę z informacją, jakiego haka należy użyć. Jeśli zaczniesz szydełkować i nie masz haka, kup rozmiar zalecany dla przędzy wybranej do pierwszego projektu. Rozmiary haczyków podane są w milimetrach lub w złamaniu cali. 
    
  • Ogólnie rzecz biorąc, im cieńszy masz haczyk, tym cieńsza powinna być przędza.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Trzymaj hak tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Nie ma jednolitego, akceptowanego sposobu trzymania haka, ale istnieją dwa podstawowe style trzymania, które można przewrócić w zależności od tego, kto jest Twoją dominującą ręką. Nieprawidłowe trzymanie haka może powodować skurcze w dłoni.  
    
  • Ustawienie za pomocą haka: Trzymaj hak tak, aby uchwyt opierał się o twoją dłoń, tak jak trzymając ołówek. Twoja dłoń znajduje się powyżej haka i trzymasz hak między kciukiem a palcem wskazującym, który trzyma spłaszczoną rączkę.
  •  
  • Pozycja pod hakiem: Trzymaj hak tak, jakbyś trzymał szpachelkę. Twoja dłoń znajduje się pod hakiem, a kciuk i spiczasty chwyt trzymasz za spłaszczoną część.
  •  
                   
 6.  
             

  Część 2      Podstawowe wzory szydełkowe  .

    
   
 1.                          1      Dokręcić próbkę testową. Na początku dokręcanie siatki nie jest jednolite. Zanim zaczniesz szydełkować cały nowy wzór, dotknij próbki testowej. Na próbce próbuj próbować szydełkować określony typ słupka bez tworzenia konkretnego produktu - po prostu ćwicz ten sam typ kolumny i naucz się regulować wysokość słupka.        
 2.  
 3.                          2      Łańcuch łańcucha. Każdy projekt szydełkowy rozpoczyna się od ogniw łańcucha oznaczonych jako MA w podręczniku. Ćwicz łańcuch szydełka przez 10 do 15 minut dziennie, aż będziesz w stanie utrzymać przędzę tak, aby twoje oczy nie były zbyt luźne lub zbyt spięte.  
    
  • Utwórz pętlę wokół haka i owiń włóczkę wokół haczyka. Tworzysz pętlę przesuwną, wykonując pętlę na przędzy, z wolnym końcem przędzy zwisającym z pętli. Zaczep haczyk przez pętlę pod wolnym końcem przędzy, a następnie z pętli. Pociągnij za wolny koniec przędzy, aby zacisnąć pętlę wokół haczyka.  
  •  
  • Trzymaj pętlę kciukiem i środkiem prawej ręki (jeśli masz rację). Użyj lewego palca wskazującego, aby poprowadzić przędzę od tyłu do przodu wokół haka. Włóż przędzę przez oryginalną pętlę - pierwsze oczko łańcucha jest gotowe. Powtórz tę procedurę i zapnij łańcuch.  
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Zagnij twarde oko (PO). Naprawiono siatki używane do łączenia, wykańczania, obramowania lub przesuwania przędzy do innej pozycji bez dodawania kolejnego rzędu.  
    
  • Łańcuch z sześcioma ogniwami łańcucha. Pociągnij hak przez pierwsze oczko łańcucha, które pukałeś - aby utworzyć okrąg. (Pierwsze oko łańcucha jest najdalej od haka, ponieważ najpierw go zahaczyłeś.)  
  •  
  • Użyj ręki, która kontroluje przędzę (nie twoją dominującą rękę), aby owinąć przędzę wokół haka od przodu do przodu. Jednocześnie zaczep haczyk tak, aby jego dziób był skierowany w twoją stronę.
  •  
  • Wyciągnij haczyk, nawet z naciągniętym nici, za pomocą oczka łańcucha i pętli na haczyku. Stałe oko jest gotowe.  
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Zagnieść krótki słupek (KS). Pociągnij nową pętlę przez pętlę łańcucha (ale nie przez pętlę już na zaczepie). Teraz powinieneś mieć dwie pętle na haku. Pętla obie pętle z nową pętlą, tak aby jedna pętla pozostała na haku. Powtórz tę procedurę.  
    
  • Krótkie słupki są stosunkowo solidne i nadają się do gęstych wzorów.  
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Długi post. Długie filary są świetne na szydełkowe swetry i szale, ponieważ są luźniejsze niż większość innych rodzajów filarów (więc sweter jest wygodniejszy w noszeniu).  
    
  • Łańcuch z piętnastoma ogniwami łańcucha. Rzuć włóczkę na haczyk od przodu do tyłu. Umieść obie pętle na haku i zaczep haczyk przez czwarte oczko łańcucha od haka. Przeredrzyj przędzę.
  •  
  • Ostrożnie wyrzuć przędzę za pomocą haczyka z oczkiem łańcucha. Powinieneś mieć teraz trzy pętle na haku.
  •  
  • Utwórz nową pętlę, aby rozciągnąć dwie pierwsze pętle. Ponownie wyrzuć przędzę i zaczep ją przez pozostałe dwie pętle. Długi post jest kompletny. Powtórz tę procedurę.
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Pomysły na bardziej zaawansowane projekty  .

    
   
 1.                          1      Naucz się obracać z łańcuchami. Łańcuch jest praktyczny, jeśli chcesz zmienić kierunek, w którym nie możesz.        
 2.  
 3.             2      Zahacz o okrąg. Okrągły szydełk pozwala tworzyć okrągłe produkty, takie jak czapki i ochraniacze.       
 4.  
 5.             3      Chuck the base square. Podstawowe kwadraty są sekretami, dzięki którym nasze babcie zdołały w kilka chwil założyć pięknie wzorzyste koce.       
 6.  
 7.             4      Ugniataj dywan z szmat. Czy masz dużo starych ubrań i płaszczy, które są dla ciebie drogie, ale są zbyt zużyte? Zachowaj je jako wspomnienie w formie pomysłowego dywanu!       
 8.  
 9.             5      Myśl ekologicznie i przykucnij do siebie. Ręcznie wykonany drut, który można wykorzystać na nieskończoność, wprowadzi do kuchni element ekologii, który wszyscy musimy zrobić.       
 10.  
 11.             6      Jak owinąć łóżko w stylu vintage. Deckery dodają elegancji każdej powierzchni, jaką na nich umieszczasz, nawet najbardziej porysowanym stolikom. Daj swojemu domowi odrobinę wyrafinowania dzięki ręcznie robionym hamakom.       
 12.  
 13.             7      Co może być bardziej urocze niż dziecko z ręcznie robionym śliniakiem | Dziecięcy śliniaczek z śliniaczkami, które nosiłeś na sobie.       
 14.  
          (2)                    
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak zrobić własny kostium Batmana.

Jak zrobić peryskop.

Jak zrobić olejki eteryczne.

Jak zrobić smoka.

Jak narysować serce.

Jak wygrać na loterii.

Jak zrobić skórzane bransoletki.

Jak utworzyć termit.

Jak zrobić papierową latarnię.

Jak stworzyć bekon woskowy.

Jak zmierzyć pulpit.

Jak nauczyć się quilingu.

Jak zrobić kwiaty z serwetek.

Jak zrobić śmierdzące bomby.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak spasować serce w stylu origami.

Jak ukręcić koszulkę.

Jak złożyć balon origami.

Jak się bawić, gdy się nudzisz.

Jak zrobić tęczę różaną.

Jak polizać łokieć.