Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak zrobić linę z papieru.

 

Wiatraki mogą tworzyć piękne i efektowne dekoracje i sprawiać radość dzieciom w każdym wieku. Udekoruj ich ogrodem, gdy masz letnią imprezę lub przyjrzyj się dzieciom, oczarowanym zmieniającymi się kolorami. Produkcja Venture jest łatwa i przyjemna, a nawet najmniejsza z nich poradzi sobie z nią (chociaż niektóre kroki będą oczywiście wymagały pomocy wszy).

              

Procedura .

    

    1      Cięcie i dekorowanie papieru do produkcji przedniej szyby  .

    
   
 1.                            1      Użyj miarki, aby zmierzyć 17 cm kwadrat na papierze. Rysuj linie wzdłuż linijki za pomocą prostego ołówka. Po ukończeniu kwadratu pociąć go nożyczkami. Musisz go założyć i udekorować, aby użyć kawałka zwykłego, starego papieru.  
    
  • Możesz utworzyć kwadrat w dowolnym rozmiarze lub rozmiarze, a im większy, tym większy papier, tym większa powierzchnia.
  •  
  • Jeśli nie masz ostrych nożyczek na wyciągnięcie ręki, możesz wyciąć papier za pomocą obcinacza zatrzasków.
  •  
  • Możesz kupić papier w kształcie kwadratu w sklepie dla artystów lub w najbardziej rozpowszechnionym asortymencie. Będzie cię to kosztowało więcej pieniędzy, ale zaoszczędzisz swój pomiar i cięcie. Jeśli kupisz również papier o ładnym wzorze, nie będziesz musiał zajmować się dekorowaniem i malowaniem.  
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Podziel kwadrat papieru na cztery równe kwadraty. Pomóż linijce i ołówkowi, aby upewnić się, że wymiary są prawidłowe. Jeśli twój papier ma krawędź o długości 17 cm, połowa będzie dokładnie 8,5 cm od każdej krawędzi. Nie naciskaj zbyt wiele na ołówek, aby narysować linie prowadzące, w przeciwnym razie linie będą później pod kolorem.        
 4.  
 5.                          3      Wyostrz poszczególne kwadraty. Możesz pomalować każdy z kwadratów innym kolorem. Nie bój się angażować w fantazję w tym miejscu i bądź kreatywny. Oto kilka wskazówek, jak ozdobić swój wiatrak:  
    
  • Każdy kwadrat jest barwiony jaskrawym promiennikiem lub kredką.
  •  
  • Pokoloruj cały papier za pomocą jednego koloru lub wzoru.
  •  
  • Umieść kwadraty na czasopismach i gazetach lub naklejkach na każdym kwadracie. Uważaj, aby dobrze przykleić przyklejone dekoracje.
  •  
  • Wypróbuj różne kolorowe folie, które ukrywasz przed słodyczami lub słodyczami. Umieść je na każdym kwadracie. Błyszczące materiały będą przyjemnie odbijać promienie słoneczne.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Umieść klej lub kolor, jeśli użyjesz szpilek, na przykład wystarczająco dużo czasu do wyschnięcia. Papier nie ulegnie rozerwaniu po zgięciu. Jeśli ozdobne części się sklejają, może się nie udać i trzeba zacząć od nowa.                  
 8.  
             

    2      Odpowietrzanie  .

    
   
 1.                          1      Oznacz cztery przekątne linie od rogów kwadratu do środka. Umieść linijkę w jednym rogu, tak aby przebiegała przez środek i kończy się w przeciwległym rogu. Narysuj cienką linię od rogu do miejsca około 3 cm od środka kwadratu. Powtórz to samo dla każdego rogu, więc będziesz miał cztery przekątne linie o tej samej długości.  
    
  • Inną opcją jest przełożenie kwadratu po przekątnej najpierw na jeden, następnie w drugim kierunku, a następnie wyprostowanie go ponownie.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Cięcie wszystkich przekątnych linii. Nie ciąć dalej niż w miejscu, w którym opuściłeś linię, tj. 3 cm od środka. Nie patrz nawet na prostokątne linie, które dzieliły kwadrat na cztery równe części.  
    
  • Jeśli zdecydowałeś się podzielić kwadrat przez złożenie i nie używając linijki, przeciąć linie prowadzące również około 3 cm od środka.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Zwróć uwagę na linie prowadzące w literach A, B, C i D. Obracaj zgodnie z ruchem wskazówek zegara i zaznacz tę samą stronę kwadratu na prawo od linii - po zakończeniu powinieneś widzieć tylko duży trójkątny zwój oznaczony literą (jak widać na poniższym obrazku).        
 6.  
             

    3      Centrowanie linii środkowej i prętów  .

    
   
 1.                          1      Trzymaj palce z marginesami A, B, C i D na środku kwadratu. Uważaj, aby ich palce u nogi pokrywały się równomiernie i żaden z nich nie był krzywy.        
 2.  
 3.                          2      Poprzez narożniki rogów A, B, C i D, przebij dużą szpilkę. Połóż palce palcem w bok, a następnie ostrożnie zsuń wszystkie warstwy papieru tak, aby przykleiły się luźno do siebie, tuż pod szpilką.  
    
  • Jeśli nie masz szpilki, możesz również użyć gwoździa, wystarczy włożyć go głębiej.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Wyciągnij sworzeń i trzymaj razem palce. Teraz włóż cienki ozdobny pin lub szpilkę do otworu. Powinno to mieć ładną kolorową przestrzeń nad powierzchnią. Jego średnica musi być nieco mniejsza niż średnica pierwotnego sworznia, aby wirnik mógł się obracać.        
 6.  
 7.                          4      Zabezpieczyć drugą stronę ozdobnego kołka małym perełką (tam, gdzie wystaje spiczasta część). Najlepszy jest mały wydłużony koralik, który chowa tylko pinezkę i pozwala wiatrakowi wirować.        
 8.  
 9.                          5      Namocz koniec drewnianego pręta lub patyka i umieść go na płaskiej, płaskiej powierzchni. Mocne drewniane kije lub szpilki najlepiej nadają się do robienia wiatraków, po prostu miej oko na ich ostre końce, które dobrze pękają. Moczenie pomoże drewnu nie rozdzielić, dopóki nie przyszczypniesz szpilki lub ząbków. Nie trzymaj patyka w dłoni, nie wtykaj szpilki w palec.  
    
  • Przed zamocowaniem przedniej szyby można pomalować belkę kolorem, aby uczynić wiatrak jeszcze jaśniejszym. Zaczekaj, aż farba wyschnie, a następnie połącz kij z wiatrakiem.  
  •  
  • Zamiast drewnianego kija można użyć mocnej słomy, jeśli nie chcesz niczego zmiażdżyć. Pomyśl o mnie jednak, że przewijasz przez słomkę i zabezpieczasz sworzeń sworznia kawałkiem gumy.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Naciśnij szpilkę lub pinezkę drewnianego drążka. Aby uniknąć ześlizgnięcia się zgrubienia blokującego, może być konieczne trzymanie go kciukiem.        
 12.  
 13.                          7      Uważaj, jeśli używasz młotka. Jeśli nie można ręcznie popchnąć pokrętła, delikatnie uderz młotkiem. Przypnij pinezkę do drewnianego drążka. Jeśli to konieczne, zgnij każdy szpikulec, który zacznie wspinać się z drugiej strony. Po prostu zgnij ją ostrożnie w dół drewna tak, aby leżał płasko.        
 14.  
 15.                          8      Kołki muszą być na tyle swobodne, aby umożliwić rotację wirnika. Spróbuj, dotykając go ręką. Powinien się lekko obracać i nie stawać na opór.  
    
  • Jeśli szyba przednia się nie obraca, wyprostuj wystającą końcówkę z tyłu i lekko popchnij sworzeń. Tym razem zostaw trochę więcej miejsca między paciorkami a patykiem.
  •  
         
 16.  
 17.   9     Gotowe.     
 18.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.marthastewart.com/272283/paper-pinwheels  
 2.  
                          
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak zrobić modelinę.

Jak umieścić sprężystą żabę techniką origami.

Jak zrobić portfel z izolacyjnej taśmy samoprzylepnej.

Jak zbudować swój własny magiczny ogród.

Jak zawiesić skarpetki.

Jak zrobić szorty z wysokim stanem.

Jak zbierać znaczki.

Jak narysować serce.

Jak zrobić kornet lub lejek z papieru.

Jak zbudować Birdhouse.

Jak zrobić papierowy portfel.

Jak podłączyć czapkę dla początkujących.

Jak szybko wysuszyć buty.

Jak zastrzelić gumkę.

Jak mieszać kolory.

Jak zrobić piracki kostium.

Jak ukręcić koszulkę.

Jak zrobić szorty z wysokim stanem.

Jak zrobić fryzurę.

Jak wyczyścić biżuterię srebrną.

Jak zrobić naturalne mydło.