Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak zrobić marionetkę ze skarpetki.

 

Wykonywanie lalek ze skarpet jest naprawdę zabawne. A najlepsze jest to, że każda lalka może być zupełnie inna i wyjątkowa, w rzeczywistości jest prawdziwą postacią. I na pewno nie musi to być po prostu człowiek - po prostu zrób zwierzę lub kosmitę.

 

Rozpocznij od przygotowania wszystkich niezbędnych materiałów w dużym pudełku, na przykład z butów. Będziesz potrzebował przynajmniej jednej czystej skarpety do wyboru, dużej igły i mocnej przędzy. To jest absolutne minimum. Oczywiście możesz dodać więcej ozdób według swojej wyobraźni, które przeniosą twoją kukiełkę na wyższy poziom i nadadzą jej osobowość. Koraliki, cekiny, przędza zamiast włosów, to zależy od Ciebie. Jeśli chcesz ubrać tę lalkę, na pewno będziesz potrzebować przynajmniej nożyczek i kleju lub pistoletów do topienia.

             

Procedura .

    

     Szybko i prosto  .

    
   
 1.                            1      Znajdź starą, czystą skarpetę. Może być w dowolnym kolorze, ale powinien być wystarczająco długi, aby zmieścił się w dłoni i przedramieniu. Idealnie powinien sięgać prawie do łokcia. Nie używaj skarpet, które są zbyt cienkie lub nieszczelne. Materiał nie ma większego znaczenia, pamiętaj tylko, że jeśli chcesz nożyczkami, wybierz taki, który jest zbyt łatwy do noszenia (np. Bawełna). Oczywiście pomyśl o tym, jakie zwierzę lub osoba będzie reprezentowała marionetka i wybierz najbardziej odpowiednią skarpetę. Na przykład skarpety puchowe mogą być lampartami, gepardami lub dalmami, w paski z zebrą lub tygrysem. Z monochromatycznych skarpetek podbijesz różnego rodzaju postacie, a kolor podkreśli ich charakter. Biały do ​​myszy laboratoryjnej, szary do słonia. Wybierając skarpety, niech jego cechy wyróżniają się charakterem przyszłej lalki.       
 2.  
 3.                          2      Zastosuj (najlepsze pistolety topiące) lub zszyj oczy lalki (ich liczba, rozmiar i kolor zależą od ciebie). Umieść je na spodniej stronie skarpetki na palcach lub w dowolnym miejscu. Poeksperymentuj trochę z umieszczeniem oczu przed ich przyklejeniem. Mogą wyglądać zaskakująco blisko siebie tuż nad nosem lub odwrotnie, w miejscach, gdzie początkowo nie atakujesz. To twoja marionetka, więc nie bój się jej ozdobić według swojej wyobraźni. Bądź ostrożny, broń topliwa, drugi klej lub ostra igła nie należą do rąk dzieci bez nadzoru.        
 4.  
 5.                          3      Gdy klej wyschnie, włóż rękę do skarpety. Utwórz kształt usta, umieszczając kciuk pod palcami. Drugą ręką dostosuj kształt, aby przypominał wnętrze jamy ustnej. Twoje ramiona powinny teraz wyglądać jak wąż.        
 6.  
 7.   4      Więc co dalej? Na przykład można symulować język z małym owalem, który wciąga wnętrze jamy ustnej. Można go również zrobić z fileta, uszyć i nieco wycisnąć. Jeśli podoba ci się marionetka węża, nie zapomnij o języku w kształcie języka.  
    
  • Nos można również wykonać z filtra. Wytnij trójkąt lub koło i przyszywaj lub przyklej trochę do ust. Jeśli chcesz, możesz dodać perełki między nosem i ustami.
  •  
  • Aby sprawić, by lalki miały perełki, uczyń je naciętą przędzą lub sznurkiem. Połącz je na środku nosa. Tylko uważaj, żeby nie wyglądać jak wąsy... czy naprawdę nie lubisz marionetki z wąsami? Wszystko jest możliwe!
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Możesz użyć tej samej przędzy do włosów. Weź falę wełny (marionetki nie są częstymi klientami fryzjerów), kawałki filetu (jeśli postawisz je w pozycji pionowej, dostaniesz ładne kolce, płaskie, a następnie rybie łuski) i tak dalej. Czy to nie jest zabawne? Czy twoja kukiełka ma twoje uszy? Jeśli tak, nie ma nic łatwiejszego niż odcinanie i szycie tam, gdzie chcesz.        
 10.  
 11.                          6      Wyciągnij ramię z walcowanego filtra, przez które przeciągasz myjkę. Jest elastyczny i daje ruch lalek. Zabezpiecz rolkę filtra i przyklej ją lub zszyj do jednego końca lalką.  
    
  • Jeśli chcesz także swoich palców, dwukrotnie obetnij koniec rolki - otrzymasz trzy palce. Ręka będzie się otwierać, więc palce będą ładnie kształtować dłoń. Rzuć palcami, aby wyglądały bardziej realistycznie.                 
  •  
         
 12.  
 13.                          7      Wreszcie dodaj więcej ozdób! Twoja marionetka może mieć wszystko - rzęsy, kolczyki, kokardy, okulary, krawat... naprawdę to zależy od ciebie! Możesz nawet ubrać to. Jeśli lubisz ubierać się i robić ubrania, zrób trochę dla swojej marionetki.                  
 14.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

    

     Szybkie i łatwe  .

   

     Wolniej, ale jeszcze łatwiej  .

   

     Zwierzęta ze spiczastym nosem  .

              

Źródła & amp; Cytaty .

                           
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak złożyć smoka origami.

Jak zrobić broń do gry z domowych zapasów.

Jak nauczyć się sztuczek z kart.

Jak ozdobić obiekty techniką découpage.

Jak mieszać kolory.

Jak ozdobić obiekty techniką découpage.

Jak zrobić kopertę.

Jak stwierdzić, czy jade ma rację.

Jak być fotogenicznym.

Jak wyczyścić biżuterię srebrną.

Jak zrobić na drutach gałkę.

Jak zaprojektować własną koszulkę.

Jak zrobić ulotkę.

Jak wygrać na loterii.

Jak zrobić dioramę.

Jak zrobić lampę lawową w domu.

Jak zrobić kastylijskie mydło.

Jak się bawić, gdy się nudzisz.

Jak zrobić papiernictwo.

Jak wyciąć szklaną butelkę.

Jak szpiegować ludzi.