Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak pokonać nudę.

 

Nikt nie lubi długiego popołudnia, kiedy nie ma nic do zrobienia. Czy jesteś znudzony? W tym artykule dowiesz się, jak pozbyć się nudy, znaleźć coś, co możesz zrobić i uniknąć nudy w przyszłości. Czytaj dalej i dowiedz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

    1      Znajdź coś, co możesz zrobić  .

    
   
 1.   1      Wyłącz internet. Nie oglądaj telewizji ani nie spędzaj czasu na Facebooku, żeby tracić czas, jeśli nie oglądasz interesującej serii, nie rozmawiasz z kimś w sieci lub nie czytasz czegoś bardzo interesującego. Badania wykazały, że jeśli masz ochotę na to, co możesz zrobić zamiast robić to, będziesz jeszcze bardziej znudzony. Oglądanie zdjęć świątecznych od znajomych może znudzić Cię śmiercią.        
 2.  
 3.            2      Wyprodukuj coś. Rób coś prostego, na przykład kolaże ze starych gazet lub rysuj. Możesz pozbyć się nudy kreatywnie. Jeśli nie podoba ci się wynik, oderwij go i spróbuj ponownie.        
 4.  
 5.             3      Zagraj w grę. W klasycznym komiksie Calvina i Hobbesa Calvin i jego tygrys grają Calvinball, który ciągle zmienia zasady. Cała gra polega na chodzeniu po maskach i wpadaniu na różne rzeczy. Nie miało znaczenia, że ​​gra nie była idealna, ale mogła grać.  
    
  • Ucz się klasycznej gry, takiej jak szachy, lady lub pokera. Zasady nauki są złożone, ale dobrze wiedzieć, jak je grać. Wtedy nigdy go nie zapomnisz. Jeśli nie lubisz gry, pomiń ją i naucz się innych.       
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zapisz listę. Kim są twoi ulubieni bohaterowie komiksowi? Co wolisz jeść latem? Czego najgorszego Bożego Narodzenia doświadczyłeś? Projektowanie podobnych list i ich pisanie to fajny sposób na zabicie czasu..  
    
  • Na przykład możesz pisać najlepsze / najgorsze rzeczy na każdy temat. Poproś znajomego lub rodzeństwo o napisanie tej samej listy, a następnie omów razem wyniki.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Słuchaj nowej muzyki. Jeśli jesteś znudzony, spróbuj znaleźć nową muzykę i posłuchaj jej. Otwórz stronę taką jak Pandora lub Spotify i utwórz listę odtwarzania. Podczas słuchania nowej muzyki szukaj nowych artystów i znajdź informacje o zespołach.  
    
  • Wypróbuj Bandcamp lub SoundClound, gdzie znajdziesz mnóstwo podziemnych zespołów. Możesz także rozpocząć nagrywanie własnych dźwięków, utworów lub próbek.
  •  
  • Połącz zespół. Zacznij myśleć o różnych stylach i utworach, które możesz stworzyć jako zespół. Nawet jeśli nie grasz na żadnym instrumencie, zapisz imiona piosenek i skomponuj całą rockową operę - zabijesz dużo czasu i będziesz się dobrze bawić.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Napisz list. Napisz do starego przyjaciela list ręcznie. Weź ołówek i papier lub zabawną pocztówkę i załóż poręczne zdjęcie. Możesz napisać w liście o tym, jak się nudzisz. Twój przyjaciel z pewnością doceni, że go zapamiętałeś. Pisz o wspólnych zainteresowaniach, zapamiętaj swoje osiągnięcia i porozmawiaj o swoich marzeniach.  
    
  • Możesz narysować kilka zabawnych zdjęć. Bez względu na to, jak nie możesz rysować, znajomy z pewnością doceni humor i kreatywność.
  •  
  • Napisz list tylko do kogoś. Wybierz przyjaciela i napisz mu miły list, tak jakbyś pisał do przyjaciela. Nie pisz nic dziwnego.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Popełniaj błędy. Łatwo nie robić ryzykownych rzeczy, takich jak zapraszanie kogoś na randkę czy nauka deskorolki. Możesz wymyślić milion powodów, dla których nie możesz czegoś zrobić, ale pamiętaj, że nudzisz się tylko dlatego, że nic nie robisz. Rób rzeczy, które Cię przerażają. Zrób coś, z czym możesz się pomylić. Cóż może się stać gorszym?  
    
  • Bądź spontaniczny i staraj się nie nudzić. Czy nigdy nie myślałeś o tym, żeby próbować jeździć na deskorolce twojego brata? Dlaczego nie możesz tego spróbować?
  •  
                   
 14.  
             

    2      Unikaj nudy  .

    
   
 1.             1      Bądź społeczny. Możesz założyć klub lub spróbować znaleźć przyjaciół. Jeśli czujesz, że nie masz nic do zrobienia, nie ma nic lepszego niż chodzenie do ludzi. Zadzwoń do znajomych i zorganizuj trochę posiedzenia lub zaproś swojego sąsiada do gry w piłkę nożną. Nawet jeśli po prostu pójdziesz między ludźmi i porozmawiasz z kimś przy kawie, nie będziesz się nudzić. Spędzaj czas z przyjaciółmi lub poznaj starych znajomych.  
    
  • Łatwiej jest spędzać czas na Facebooku i innych sieciach społecznościowych, ale ta forma komunikacji może spowodować izolację i nudę, aby zapobiec znaczącym interakcjom z innymi ludźmi. Nic nie zastąpi wywiadu oko-oko.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przenieś. Ścigaj się z przyjaciółmi i graj w koszykówkę. Otrzymujesz energię i nie będziesz się nudzić. W tym samym czasie zachowasz formę.  
    
  • Jeśli zawsze jeździsz autobusem, spróbuj uruchomić rower. Jeśli pójdziesz do szkoły, idź do łodzi. Zawsze możesz zmienić coś w swojej codzienności i dać przygodę każdego dnia. Poza tym ćwiczysz również na drodze.       
  •  
  • Dołącz do klubu sportowego, na przykład zacznij grać w frisbee. Kiedy spotykasz się i ćwiczysz, nuda na pewno nie będzie miała szans.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pracuj jako wolontariusz. Jeśli masz zbyt dużo wolnego czasu, pomyśl, czy chcesz pracować gdzieś jako wolontariusz. Kiedy zarabiasz pieniądze lub pomagasz ludziom w wolnym czasie, poczujesz się pełniejszy.  
    
  • Szpitale, domy spokojnej starości, a także organizacje dla bezdomnych i zwierząt w większości nadal potrzebują wolontariuszy. Oprócz tego, że jest naprawdę zasłużony, wolontariat wygląda również bardzo dobrze w biografiach.
  •  
  • Jeśli chcesz pracować nad sobą i nie musisz iść do pracy, zdobądź kosiarkę i pomóż kosić sąsiadom. Kiedy spędzasz czas na świeżym powietrzu i zarabiasz dodatkowe pieniądze, nie będziesz się nudzić popołudniami po południu i będziesz miał pieniądze na wieczorną zabawę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rób różne rzeczy. Zacznij pisać książkę, którą nosisz w głowie od tak dawna, lub zrób sweter dla swojej siostry. Wyciągnij starą gitarę z ziemi i naucz się jej grać. Lub możesz odpocząć w pokoju, a może być bardzo zabawny w nudny dzień.  
    
  • Odrób swoją pracę domową. Wydaje się, że zadania są bardziej źródłem nudy, ale kiedy do nich idziesz, pracujesz z czymś produktywnym. Kiedy unikniesz czegoś, co musisz zrobić, będzie to tak samo nieprzyjemne jak nudne popołudnie.
  •  
  • Robienie czegoś absurdalnego jest mniej nudne niż robienie niczego. Ostatnie badania pokazały, że kiedy ludzie robią coś nieistotnego, np. Patrząc na witryny sklepu, są znudzeni mniej niż ludzie, którzy nic nie robią w tym samym czasie. Robienie czegoś, czego nie chcesz, jest lepsze niż robienie niczego.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dowiedz się czegoś nowego. Kiedy rozpoczynasz nowe hobby lub sztukę, na pewno zabijesz wiele godzin. Spróbuj nauczyć się grać na narzędziu lub nauczyć się robić na drutach. Weź interesującą książkę kucharską i ugotuj misterne i ciekawe potrawy.  
    
  • Znajdź wszystko w swojej bibliotece na temat swojego nowego zainteresowania. Kiedy wykonasz swoją pracę przez jakiś czas, będziesz w stanie to wytrzymać i nie będziesz czuł się nowicjuszem. Wyjście na zewnątrz i zakupienie puzonu tylko dlatego, że się nudzisz, nie jest dobrym pomysłem, chyba że możesz kiedykolwiek go zagrać.
  •  
  • Zidentyfikuj harmonogram nauki nowych umiejętności i upewnij się, że nadal masz na co czekać.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Jedź dłużej. Jeśli wybierzesz to na jak najdłuższy dystans, na pewno pójdziesz dłużej i nie będziesz się nudzić. Od czasu do czasu dobrze jest zmieniać trasy, które regularnie jeździsz, aby nie nudzić się i nie podróżować z samochodem.        
 12.  
             

    3      Jak pokonać nudę w pracy lub w szkole  .

    
   
 1.             1      Rób przerwy. Ostatnie badania wykazały, że badani, którzy spędzili dwuminutową przerwę pośród nudnego, 50-minutowego zadania, poczuli się bardziej skupieni, zrelaksowani i bardziej produktywni. Jeśli wybierasz się do jakiegoś dużego projektu, zrób kilka małych przerw, takich jak utwór, film na YouTube lub jakiś ciekawy artykuł. Za każde pół godziny pracy nagradzaj się dwiema minutami odpoczynku.  
    
  • Odejdź chwilę na świeże powietrze. Nawet jeśli po prostu pójdziesz do kuchni na szklankę wody, możesz nieco się odświeżyć i zachęcić. Najlepiej idź do ogrodu i zanurz się w zapachu kwiatów i świeżego powietrza.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rysuj Jeśli jesteś na nudnym wykładzie lub na spotkaniu, postaraj się zrobić dyskretny rysunek na papierze. Badania wykazały, że dzięki tej aktywności możesz słuchać i zatrudniać mózg, a Ty nie będziesz tonie w swoich codziennych snach.  
    
  • Oprócz rysowania pisz również notatki. Dzięki temu będziesz całkowicie skoncentrowany, będziesz pamiętać wszystko i będziesz mógł brać czynny udział w wykładach lub dyskusjach.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Uspokój powierzchnię roboczą. Ludzie często błędnie sądzą, że dobrze jest wypuścić muzykę lub telewizję w tle do pracy. Niestety, nieświadomie, dzielimy naszą uwagę na więcej rzeczy i zauważamy więcej nudy niż wtedy, gdy milczymy. Kiedy skupiasz się na jednej rzeczy, nawet jeśli jest to coś nudnego, będzie to lepsze niż podawanie kilku bodźców naraz.  
    
  • Użyj muzyki lub telewizji jako nagrody, a nie jako rozrywki. Kiedy robisz nudne przerwy, będziesz bardziej produktywny niż wtedy, gdy masz działające w tle radio.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Unikaj śnienia w ciągu dnia. Marzenia o innych miejscach i więcej zabawy sprawią, że twoja nuda będzie jeszcze gorsza i zdecydowanie nie sprawi, że będziesz chory. Kiedy znajdziesz się w śnieniu dziennym, poczujesz się, jakbyś robił coś nudnego, nawet jeśli jest całkiem interesujący.  
    
  • Powtarzające się czynności, takie jak czyszczenie lub koszenie trawy, są również okazją do snu na jawie. Jeśli zadanie nie wymaga wielu przemyśleń, możesz marzyć o tym.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Reguluj poziom cukru we krwi. Kiedy spadnie poziom cukru we krwi, wkrótce zauważysz, że nie koncentrujesz się na swojej pracy. Zachowaj przystojne przekąski, takie jak orzechy i owoce, i nagradzaj je za pracę, abyś mógł się skupić. Jeśli po wykonaniu trudnego zadania położysz kawałek czekolady, poczujesz się lepiej.  
    
  • Napoje energetyczne i inne napoje zawierające kofeinę są popularne, ale po nich następuje spadek poziomu cukru we krwi i może spowodować więcej szkód niż pożytku. Unikaj wszystkich tych napojów.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Bądź aktywny. Niektórzy ludzie, na przykład, pracują na piłce treningowej zamiast na krześle lub używają innych ergonomicznych gadżetów, ale nie musisz wydawać pieniędzy, aby się poruszać. Wybiegnij z biura na szybki spacer, wskocz do łazienki lub biegnij po schodach - będziesz miał więcej energii i nie będziesz się nudzić.  
    
  • Jeśli masz pas do biegania, spróbuj z nim pracować. Stanie się to zdrowy i skuteczny sposób na utrzymanie koncentracji.
  •  
         
 12.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

            (2)                     
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak zrobić wieniec z juty.

Jak zrobić fryzurę.

Jak stworzyć bekon woskowy.

Jak zmniejszyć dżinsy.

Jak zrobić papierowy portfel.

Jak zmierzyć wewnętrzną długość spodni.

Jak zrobić krasohled.

Jak malować na plastiku.

Jak owinąć łańcuch.

Jak zrobić smoka.

Jak tworzyć sztukę z wosków rozmytych.

Jak narysować serce.

Jak zrobić bransoletki z konopi.

Jak drukować kwiaty.

Jak rozpoznać kości słoniowej z kości.

Jak zbudować ławkę.

Jak zmierzyć pulpit.

Jak owinąć kwiat.

Jak zrobić wymarzoną pułapkę.

Jak korzystać z Teamspeak.

Jak mierzyć wysokość drzewa.