Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak zrobić strzałę.

 

Niezależnie od tego, czy pracujesz z tymi samymi, prostymi materiałami, z których korzystali nasi przodkowie ponad 10 000 lat temu, czy też zostałeś zaopatrzony w lokalny sklep narzędziowy, produkcja strzały pozostaje taka sama. W tym artykule przedstawimy różne sposoby tworzenia strzał - takiej, która wykorzystuje większość naturalnych i używanych potrzeb, które korzystają z zalet nowoczesnych udogodnień!

              

Procedura .

    

    1      Produkcja strzałek z dzikiego materiału  .

    
   
 1.            1      Znajdź laskę. Ciało strzały powinno być wykonane z odpowiedniego patyka lub gałęzi. Najlepszą częścią jest kawałek drewna, który jest lekki, ale nadal lekki i tak płaski, jak to możliwe. Na długiej strzale powinieneś znaleźć patyk, który jest trochę grubszy niż ołówek i długa jak twoja ręka od nadgarstka do ramienia. 
    
  • Lepiej pracować z dłuższym drążkiem - jeśli jest za długi, zawsze możesz się trochę złamać, ale w żaden sposób nie zrobisz za mało patyka.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź kamień z napiwkiem. Korzystnie, kamień powinien mieć jedną krawędź ostrą i palec u nogi, a jedną prostą dobrze dopasować na jednym końcu drążka. Dobre kamienie będą miały końcówkę w kształcie stożka lub ostrza i będą trochę szersze niż gałąź. Jeśli trzeba, wyostrz kamienną końcówkę innym kamieniem lub szlifierką. 
    
  • Inną opcją jest użycie ostrych kości, jeśli są dostępne. Jeśli jesteś w okolicy znanej z aktywności wulkanicznej (takiej jak na Hawajach), możesz nawet rozejrzeć się po starych, ochłodzonych strumieniach lawy dla naturalnie występującego obsydianu.
  •  
  • Jeśli jesteś gorliwy (lub masz szczęście), możesz nawet znaleźć strzałkę prawdziwą - to właśnie mamy na myśli specjalnie zaostrzony kamień podany na końcu strzały w starożytnych kulturach. Strzałowe kolce pojawiają się sporadycznie w miejscach, w których została naruszona ziemia, takich jak niedawno widziane pola, budowy lub koryta rzek.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zbierz klej, sznurki i pióra. Jeśli nie masz nic przeciwko kompromisowi dotyczącemu historycznej autentyczności twojej strzały, możesz po prostu użyć kleju ze sklepu (najlepiej działa za pomocą pistoletu do klejenia) i normalnego sznurka lub sznurka. Aby mieć naprawdę tradycyjną strzałkę, możesz zrobić prosty klej z mąki Simple_Glue oraz wody i sznurka z różnych gatunków kory. Jeśli to możliwe, zdobądź dwa w przybliżeniu duże pióro ptaka. Jeśli to możliwe, zdobądź dwa o tym samym wielkim dużym ptaszku. 
    
  • Pary nie są absolutnie konieczne, ale poprawią dokładność strzałki, stabilizując ją podczas lotu.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Połóż spiczasty kamień na końcu drążka. Możesz to zrobić, wykonując małe nacięcie wystarczająco długo, aby pomieścić około ćwiartki długości kamienia. Zamocuj kamień, a następnie przyklej część kamienia, która znajduje się obok kamienia. Wokół nacięcia i dna kamienia owiń sznurek tak, aby kij i kamień były mocno uchwycone. Zapnij dobrze pakiet, a następnie zagęść klejem.        
 8.  
 9.             5      Niech strzałka wyschnie. Ostrożnie umieścić strzałkę tak, aby końcówka nie była obciążona i pozostawić do wyschnięcia. Aby przyspieszyć proces suszenia, umieść go na słońcu i obracaj przez około godzinę, aby umożliwić równomierne wyschnięcie kleju.       
 10.  
 11.                          6      Wyciąć małe nacięcie na "tylnym" końcu pokrętła. Gdy strzelisz strzałą, sznurek wsunie się w to wycięcie, aby strzała była lepsza. Ten wycięcie może nie być szczególnie głębokie - zwykle 0,3 do 0,6 cm, w zależności od grubości cięciwy.        
 12.  
 13.                          7      Dołącz piórka. Odetnij pióra na pół. Nałóż odrobinę kleju na wałek strzały i przyłóż połowę pióra, aby zrobił trochę ujęcia. Umieść cztery pół pióra wzdłuż obwodu tylnej strony strzałki, tak aby miały te same szczeliny między nimi i były po tej samej stronie. Dzięki piórom w kształcie piór strzała obraca się w locie (jak dobrze rzucona piłka futbolowa lub ładunek karabinu), która zwykle leci bardziej prosto i celnie.  
    
  • Zazwyczaj pióra wiązano cienką bawełnianą nitką, która wygięła się po drugiej stronie, tak że podczas gdy piórko znajdowało się na haku, na cięciwie pojawiła się luka. Jeśli chcesz, możesz zrobić to w ten sam sposób. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, owinąć nić wokół piór, aby przymocować ją do rączki, a następnie przykleić nić.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Niech strzał znów wyschnie. Pozostaw klej do wyschnięcia na około 2 godziny - ile to potrwa, w zależności od rodzaju użytego kleju i konstrukcji strzałki. Upewnij się, że strzałka jest w takiej pozycji, że ani pióra, ani końcówka nie przyniosą ciężaru przy suszeniu - w przeciwnym razie mogą wyschnąć.       
 16.  
 17.             9      Wypróbuj strzałkę. Gdy masz pewność, że klej jest całkowicie suchy, delikatnie wygnij końcówkę i pióra, aby sprawdzić ich wytrzymałość. Jeśli są dobrze zapięte i nie poruszają się wcale, możesz strzelać przez strzałę! Umieść strzałę na łuku, narysuj łuk, skup się i pozwól strzeli latać! Nigdy nie strzelaj przez strzały na ludziach lub zwierzętach - lub strzały z epoki kamienia - mogą poważnie zranić kogoś - pierwotnie używany do polowania.                 
 18.  
             

    2      Produkcja strzemienia z materiałów sklepowych  .

    
   
 1.   1      Kup lub wykonaj uchwyt (uchwyt). Dzisiaj jest duża linia materiałów, z których produkowane są groty strzał. Niektórzy łowcy używają drewnianych strzałek, które działają prawie tak samo jak stare strzały, podczas gdy inni wolą włókna węglowe na najwyższym poziomie. Zapoznaj się z dostępnymi materiałami w sklepie lub zastanów się nad tym, czy robisz to - w niektórych sklepach sportowych lub myśliwskich sprzedają nawet specjalne piły na patykach, które mogą pomóc w profesjonalnym wykonaniu uchwytu z wielu różnych materiałów.
    
  • Aby tworzyć własne patyki, upewnij się, że mają długość pasującą do twojego łuku. Jeśli planujesz produkować drewniane kije, dobrze by było, gdybyś miał dostęp do tokarki, abyś mógł tworzyć doskonale okrągłe partie z niedoskonałych kwadratów.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Wyrównaj koniec paska. Koniec patyczka powinien być idealnie prosty, aby dobrze siedzieć na końcu strzały. Jeśli kupiłeś gotową rękę, prawdopodobnie nie musisz nic robić, ale jeśli wykonasz strzały z drewna, musisz upewnić się, że koniec paska jest idealnie prosty. Wepchnij koniec uchwytu w powierzchnię szlifującą (papier ścierny itp.) I obróć, aby wyrównać.  
    
  • Doskonały pomocnik może być urządzeniem dopasowującym strzały - trzymając prostopadle uchwyt podczas ustawiania. Są stosunkowo niedrogie - często dostaje się je za mniej niż 1200 koron.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Przypisz i / lub włóż końcówkę na końcu uchwytu. Upewnij się, że koniec lufy jest idealnie prosty i nie ma trocin, brudu itp. Następnie przymocuj palec. Sposób, w jaki to zrobisz, będzie zależeć od tego, jaki rodzaj strzały ma twoja strzała.  
    
  • W przypadku uchwytów metalowych lub aluminiowych przed założeniem końcówki może być konieczne przyklejenie lub wywiercenie specjalnej metalowej wkładki. Jeśli końcówki lub wkładki nie są dostępne, skonsultuj się ze sprzedawcą lub producentem.
  •  
  • Aby zabezpieczyć palec na drewnianej rękojeści, konieczne może być jego wcześniejsze zwężenie. Przymocuj końcówkę do uchwytu za pomocą specjalnego kleju i wytrzyj nadmiar kleju.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Dodaj rowek. "Groove" to małe wycięcie z tyłu strzałki, przeznaczone dla napisu. Jeśli zrobisz drewniany kij, możesz samemu wyciąć w nim głęboki rowek. Można również zakupić gniazda - są one przeznaczone do rozmieszczenia na strzałkach (lub ). Zwykle jest to plastik w jaskrawym kolorze, dzięki czemu po strzale można łatwo znaleźć strzały. Niektóre luksusowe rowki mają nawet diody LED, więc świecą w ciemności, co ułatwia nocne polowanie lub strzelanie do celu.  
    
  • Przed przyklejeniem lub przykręceniem rowka upewnij się, że ma on odpowiedni rozmiar, aby bezpiecznie zawiesić się na rączce. Zdecydowanie nie chcesz, aby źle osadzony rowek padał lub spadał, kiedy wyciągasz akord.
  •  
         
 8.  
 9.   5      Umieść pióra na strzałce. Aby przesunąć strzałkę prosto, dodaj małe kreski lub "stabilizatory" na jej końcu. Możesz dodać pióra lub inny lekki materiał. Łatwiej, ale można kupić plastikowe stabilizatory, które są tanie i wydajne. Przyłóż niewielką ilość specjalnego kleju do rowka.  
    
  • Rozdrabnianie jest znacznie łatwiejsze dzięki narzędziu zwanemu "zaciskiem". Dzięki niemu możesz bezpiecznie i dokładnie przyklejać pióra lub stabilizatory, tak aby szczeliny między nimi były dokładnie takie same. Są dostępne od 2500 koron.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Podaj szczegóły. Pozostaw klej do wyschnięcia - strzała może pękać przez kilka godzin, w zależności od tego, czy końcówka, wpust i skrzydła są sklejone, czy nie. Gdy strzałka jest całkowicie sucha lub jeśli została wykonana tylko przez przykręcenie, możesz rozważyć jej regulację. Możesz oznaczyć go kolorem lub alkoholem, aby ułatwić odzyskanie lub mieć specjalny wygląd. Jeśli używasz drewnianego drążka, zastanów się nad nałożeniem powłoki nawierzchniowej, aby nie wpłynęła ona negatywnie na środowisko i nie wyglądała lepiej. Kiedy masz strzałę zgodnie ze swoimi pomysłami, możesz dodać ją do swojej różdżki!  
    
  • Jak zawsze, nigdy nie zwracaj się do ludzi ani zwierząt (chyba że jesteś na legalnym polowaniu). Nowoczesne groty dostępne w sklepach są zabójczo ostre - wypadek może doprowadzić do poważnych obrażeń lub śmierci.
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

    
   
 • Upewnij się, że drewno i kamień nie są zbyt małe lub ciężkie.
 •  
 • Dokładnie dokręć przewód.
 •  
 • Gałęzie leszczyny są najlepsze, ponieważ rosną bardzo prosto.
 •  
 • Klej musi być albo drugi, albo gorący.
 •  
 • Pióra nie mogą być fałszywe.
 •  
             

Ostrzeżenie .

    
   
 • Strzałki są niebezpieczne i mogą spowodować obrażenia lub śmierć, więc bądź bardzo ostrożny.
 •  
             

Rzeczy, których potrzebujesz .

    
   
 • Oddział (najlepiej dla odmiany orzecha laskowego).
 •  
 • Kamień lub łupek.
 •  
 • Klej drugorzędny lub topliwy.
 •  
 • Scyzoryk.
 •  
 • Wiązania.
 •  
 • Pierze (opcjonalnie)
 •  
             

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. patrz: http://www.cabelas.com/catalog/ensemble.jsp?parentCategoryId=104791680&categoryId=104693580&subCategoryId=104192280&indexId=103858380&ensembleId=5835&type=ensemble  
 2.  
                         
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak nauczyć się szyć.

Jak obciąć spodnie.

Jak malować na tkaninie.

Jak zrobić olejki eteryczne.

Jak nauczyć się magicznych sztuczek z kartami.

Jak robić lepsze zdjęcia.

Jak malować na plastiku.

Jak ozdobić obiekty techniką découpage.

Jak pisać niewidzialny atrament.

Jak pomalować twarz.

Jak złożyć balon origami.

Jak pomóc twojej pamięci nauczyć się.

Jak malować na plastiku.

Jak zrobić na drutach gałkę.

Jak zrobić smoka.

Jak zmniejszyć dżinsy.

Jak ukręcić koszulkę.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak spasować serce w stylu origami.

Jak stworzyć teksturę na ścianach.

Jak zbudować fort.