Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak naprawić zepsuty zamek.

 

Wygląda na to, że zamek błyskawiczny zawsze zabija w najmniej odpowiednim momencie i nie jest przyjemny. Przyczyna złamania zamka może być inna. Zip może być zgubiony lub zakończony. Może być również bardzo zniszczony lub źle zgięty. Spróbuj naprawić zamek błyskawiczny przed jego wymianą lub po prostu wyrzuć ubranie.

              

Procedura .

    

    1      Naprawa zamka błyskawicznego  .

    
   
 1.                            1      Nasmaruj zamek błyskawiczny grafitem. Jeśli twój zip nie porusza się, nałóż na niego trochę grafitu, aby go zwolnić. Ołówki z grubymi oznaczeniami 2 zawierają naturalny talk. Jeśli przejdziesz przez zamek błyskawiczny ołówkiem, jego zęby naturalnie opadną.  
    
  • Wyostrz ołówek i rozpocznij wycieranie go za pomocą ząbków. Kontynuować, o ile nie są pokryte drobnym proszkiem grafitowym.
  •  
  • Przesuwaj suwak w przód iw tył, aż suwak delikatnie przesunie się płynnie.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      W razie potrzeby umyj mydło lub żel. Jeśli grafit nie działa, nałóż kroplę mydła lub żel do nieposłusznego suwaka. Włóż trochę żelu do małej miski, przygotuj trochę wody w drugiej misce i przytrzymaj kilka wacików na wyciągnięcie ręki. 
    
  • Zanurz wacik w żelu, a następnie w wodzie, aby nieco rozcieńczyć żel.
  •  
  • Użyj wacika i przenieś zęby na zamek błyskawiczny.
  •  
  • Usuń kij i delikatnie rozpakuj zamek błyskawiczny. Możliwe jest przesuwanie tylko niewielkiej części. Jeśli zamek nie chce już się ruszać, przywróć suwak do pierwotnej pozycji i kontynuuj, aż zostanie całkowicie rozłączony.  
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Umyć ubranie i, jeśli to konieczne, ponownie nałożyć smar. Osusz ubrania tak, jak zwykle. Jeśli zamek zapadnie się ponownie, ponownie nałóż smar i włącz zapięcie, a następnie umyj ponownie.                  
 6.  
             

    2      Naprawa otwartego zamka błyskawicznego  .

    
   
 1.             1      Nie naciskaj zbyt mocno na zamek błyskawiczny. Na przykład, jeśli zapakujesz swoją torbę, aby spakować rzeczy w jedną torbę, zęby można otworzyć przez zipowanie. Jeśli zaczynają się zszywki w spodniach lub butach, może to oznaczać, że ten kawałek jest już mały. 
    
  • Nie wkładaj zbyt wiele do torby. Weź kilka przedmiotów z torebki, takich jak książki, albo zostaw je w domu, albo włóż do innej torby. Jak tylko zredukujesz zawartość bagażu, zamek powinien być w porządku.
  •  
  • Jeśli spróbujesz ubrania w sklepie, wybierz większy rozmiar. Jeśli twoje ubrania są już częścią twojej garderoby, wyjmij je.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Usuń osady z zamka błyskawicznego. Jeśli zamki błyskawiczne gromadzą się na suwaku, zamek może się nie zamknąć prawidłowo. W małej misce wymieszać trochę żelu do mycia wodą. Użyj szczotki lub szmatki do czyszczenia zębów zamka błyskawicznego. Następnie przytrzymaj zamek pod bieżącą wodą, a następnie przewiń go szmatką. Napnij zamek błyskawiczny i spróbuj go włączyć i wyłączyć.        
 4.  
 5.             3      Wyprostuj wygięty suwak. Sprawdź zęby zamka błyskawicznego. Jeśli któryś z nich jest odchylony i wystaje, weź szczypce i ostrożnie je wyprostuj. Powtórz w razie potrzeby, ale uważaj, aby nie wyciągnąć suwaka z zamka.        
 6.  
             

    3      Naprawa uszkodzonego zamka w płaszczu  .

    
   
 1.             1      Oceń obrażenia. Jeśli złamałeś suwak na płaszczu i masz nierówny ząb, brakujący ząb lub suwak, możesz go po prostu naprawić za pomocą szczypiec. Jeśli na końcu suwaka brakuje ząbków lub koniec suwaka jest na wyczerpaniu, trzeba wymienić zamki błyskawiczne.        
 2.  
 3.                          2      Usuń górny ogranicznik suwaka. Wyciągnij górny zatrzask za pomocą szczypiec. Zrób to dobrze! Zwykle dwa przystanki są usuwane. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, że każdy przystanek jest inny, możesz go tylko pozbyć. Zatrzymaj się tylko po stronie zamka, który ma kwadratowy dolny koniec.        
 4.  
 5.             3      Zarządzaj lub zamień suwak. Usuń suwak z górną częścią zamka i sprawdź go z boku. Czy odległość między jeźdźcem jest nierównomierna? W takim przypadku zęby zamka błyskawicznego nie pasują do siebie i zaczynają się poruszać. Możesz zamienić jeźdźca lub pociągnąć szczypcami.  
    
  • Jeśli jeździec ulegnie zmianie, jego rozmiar powinien być oznaczony z tyłu. Jeśli rozmiar jeźdźca nie jest wymieniony, zmień go. Zamki są mierzone w milimetrach. Suwak 5 mm ma rozmiar 5. Kup odpowiedniego zawodnika w szwalni.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Wymień jeźdźca. Znajdź stronę z zamkiem, która kończy się kwadratowym ogranicznikiem. Włóż zamek błyskawiczny. Jeśli to konieczne, przedłuż go szczypcami. Zakryj suwak i pociągnij go do dołu zamka błyskawicznego. Spróbuj jak zwykle włączyć płaszcz.  
    
  • Jeśli zamek zostanie uruchomiony nawet po wymianie suwaka, możesz nie kupić właściwego rozmiaru. Spróbuj innego rozmiaru zawodnika.
  •  
  • Jeśli jesteś oryginalnym jeźdźcem, odstępy mogą być nierównomierne. Usuń jeźdźca i złap go ponownie. Powtarzaj, aż zamek zamknie się prawidłowo.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zamień górne korki na zamek błyskawiczny. Ustawić ograniczniki nad pierwszym rzędem zębów. Zapnij je suwakiem i zmiażdż je przez około 5 razy. Jeśli zmienisz tylko jeden górny ogranicznik, pamiętaj, aby umieścić go na boku zamka, który ma kwadratowy koniec na dole. 
    
  • Zamek pozostaje, a górny ogranicznik zapobiega jego wypadaniu.  
  •  
         
 10.  
             

    4      Naprawa zszyta kieszenią brakujące zębów dolnych  .

    
   
 1.                          1      Wyrównaj zęby i włącz zasuwę. Jeśli nie ma zębów, zaczyna się zamki błyskawiczne. Jeśli w dolnej części zamka brakuje kilku zębów, możesz go tymczasowo naprawić.  
    
  • Najpierw przesuń suwak na spód suwaka. Przechyl go i użyj płaskiego śrubokręta, aby wsunąć zęby w kierowcę.
  •  
  • Zwiń suwak i pociągnij, aby zapiąć suwak. Upewnij się, że twoje zęby pasują! Gdy tylko jedziesz na górę, włóż ogranicznik i pociągnij suwak w dół, aby zapobiec upadkowi.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zamień haczyk na spodniej stronie zamka błyskawicznego. Odwróć odzież do góry nogami i znajdź haczyk na spodzie (część zachodzącego na zamek błyskawiczny). Zip Vypaj.       
 4.  
 5.             3      Wymień nowy dolny ogranicznik. Włącz odzież. Wepchnij zatyczkę do suwaka za pomocą szczypiec, tuż nad starym stoperem. Zakryj więc część brakującymi zębami. Odwróć ubranie do góry nogami i sprawdź, czy wspornik jest zamontowany prosto. Wciśnij dobrze szczypce.  
    
  • Zatyczki dolne zamka są mierzone w milimetrach. Dowiedz się, jaki rozmiar potrzebujesz, mierząc szerokość zamka błyskawicznego.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Załóż bawełniane części zamka błyskawicznego. Użyj maszyny do szycia lub ręcznie zapnij zamek błyskawiczny. Przekręć kołki odzieży i upewnij się, że naprawa się powiodła.        
 8.  
             

    5      Zapięcie na suwak z brakującymi górnymi zębami lub zapadką  .

    
   
 1.                          1      Przygotuj zip do naprawy. Jeśli zamek błyskawiczny nie ma górnej zatrzasku ani zębów, rowerzysta może łatwo spaść. Wyciągnij suwak ze suwaka. Odwróć ubranie do góry nogami i znajdź haczyk utrzymujący plakietki w miejscu (wewnętrzna fałda zachodzi na zamek błyskawiczny). Zip Vypaj. Pociągnij mocno szczypce i zdejmij dolny zatrzask!        
 2.  
 3.             2      Zamień suwak. Zostaw dżinsy w środku. Obracasz także jeźdźca i umieszczasz lewe zęby boczne w lewym suwaku jeźdźca, a prawe zęby w prawym otworze. Trzymając spód zamka błyskawicznego, drugą ręką wsunąć jeździecowi do połowy na zamek błyskawiczny. Napraw suwak w miejscu, naciskając go.        
 4.  
 5.             3      Zamień dolny zamek błyskawiczny. Włącz odzież. Wciśnij szmatkę w otwory zatrzaskowe do ostatniego rzędu zębów. Odwróć szmatkę i upewnij się, że wszystko jest w porządku. Zamknij otwory za pomocą szczypiec i zabezpiecz je na miejscu.  
    
  • Dolne zamki błyskawiczne są mierzone w milimetrach. Znajdź właściwy rozmiar mierząc szerokość zamka błyskawicznego.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zamień górne zamki błyskawiczne. Odwróć ubranie do góry nogami. Umieść ograniczniki nad pierwszym rzędem zębów po lewej stronie. Zapnij je suwakiem i zmiażdż je przez około 5 razy. Powtórz w prawo.        
 8.  
 9.             5      Załóż bawełniane części zamka błyskawicznego. Użyj maszyny do szycia lub ręcznie zapnij zamek błyskawiczny. Przekręć kołki odzieży i upewnij się, że naprawa się powiodła.        
 10.  
             

    6      Wymiana uszkodzonego zamka błyskawicznego  .

    
   
 1.             1      Usuń zamek błyskawiczny. Jeśli brakuje zębów na środku zamka błyskawicznego, należy go całkowicie wymienić. Usuń szwy wzdłuż krawędzi zamka błyskawicznego, a po ich usunięciu u góry i na dole suwaka, aby odciąć taśmę, aby zwolnić zamek błyskawiczny od ubrania.  
    
  • Uważaj, aby nie usunąć górnych szwów. Z usuwaniem ściegu, umieść go na czas.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Sprawdź nowy zamek błyskawiczny. Rozpakuj nowy zamek i przypnij lewą stronę zamka do tkaniny. Kiedy już to zrobisz, przeciągnij suwak swobodnie. Włącz suwak i połóż prawą stronę na szmatce. Po przymocowaniu obu stron upewnij się, że zamek jest prosty, a zęby zamka pasują tak, jak powinny. Przed wykonaniem ruchu wykonaj ostatnie poprawki.        
 4.  
 5.             3      Dołącz nowy zamek błyskawiczny. Załóż zamek błyskawiczny w maszynie do szycia. Przyszyj zamek błyskawiczny od góry, ponieważ został przyszytym oryginalnym suwakiem. Jeśli obawiasz się, że twój suwak spadnie, możesz zapętlić go serią ściegów. Po zakończeniu szycia upewnij się, że zamek jest napięty i że jest odpowiednio włączony i wyłączony.        
 6.  
             

    7      Naprawianie złamanego haka, pop-upa i zamka błyskawicznego  .

    
   
 1.   1      Wymień złamany hak na jeźdźcu. Zdobądź nowe szczypce hakowe i okrągłe. Użyj ich, aby usunąć stary hak z jeźdźca. Otwórz nowy hak za pomocą szczypiec i wsuń go w oko suwaka. Następnie ponownie podłącz pierścień, aby haczyk nie wyglądał tak jak on.        
 2.  
 3.                          2      Napraw sprzączkę spodni. Jak utrzymać zamek błyskawiczny za pomocą szybkiej regulacji? Przymocuj brelok do haczyka suwaka. Włącz suwak i przymocuj pierścień do przycisku na spodniach.        
 4.  
 5.             3      Wyprostuj zęby zamka błyskawicznego. Jeśli zamki nie pasują prawidłowo, zamek nie włączy się prawidłowo i nie odblokuje się. Zdejmij dolny zamek błyskawiczny za pomocą szczypiec. Przesuń suwak na spód suwaka, ale nie wyjmuj go z zamka. Wyprostuj i wyreguluj zęby zamka błyskawicznego palcami. Podczas przesuwania suwaka powoli w górę, upewnij się, że zęby zamka znajdują się we właściwej pozycji. Połóż solidną przędzę i zabezpiecz około 5 do 10 szwów w miejscu, w którym kończy się dolny zamek błyskawiczny. Zrób węzeł i wytnij resztę przędzy. Wypróbuj nowo naprawiony zip! Jeśli zęby nie pasują, usuń ściegi za pomocą nożyczek i powtórz procedurę.        
 6.  
            

Wskazówki .

               (23)                    
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak zrobić wymarzoną pułapkę.

Jak spasować serce w stylu origami.

Jak zrobić spódnicę z tuniki.

Jak zrobić tęczę różaną.

Jak zrobić pościel na poduszkach.

Jak zrobić bransoletki z konopi.

Jak narysować samolot.

Jak złożyć pudełko z papierem.

Jak wywiercić otwory w szkle.

Jak wygrać na loterii.

Jak zrobić bańki.

Jak tworzyć kody i szyfry.

Jak zrobić ramkę obrazu.

Jak myć czapki i czapki.

Jak szyć na maszynie do szycia.

Jak być fotogenicznym.

Jak zrobić kolaż.

Jak zrobić mydło glicerynowe.

Jak narysować słonia.

Jak narysować serce.

Jak zrobić na drutach gałkę.