Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak malować na plastiku.

 

Umieszczenie mebla lub kawałka nowego barwnika w niewielkim kolorze jest dobrym sposobem na dostarczenie stylu do domu przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy. Chociaż proces wymaga trochę pracy, malowanie plastyczne może być proste, gdy masz odpowiednie narzędzia i trochę czasu.

              

Procedura .

    

    1      Przygotowanie farby  .

    
   
 1.                            1      Ustal, czy przedmiot nadaje się do malowania. Chociaż większość plastikowych i laminowanych obiektów można pomalować, niektóre z nich nie są możliwe. Przedmioty takie jak meble, zabawki, pojemniki i przedmioty dekoracyjne są generalnie odpowiednie do malowania. Jeśli pracujesz w domu, możesz pomalować plastikowe ściany (w kuchni lub łazience), szafki lub powierzchnie zmywalne. Nie można jednak malować podłóg z tworzyw sztucznych / laminatu, wanien / natrysków, nisz ani żaluzji.  
    
  • Należy pamiętać, że jeśli malujesz coś, czego często używasz - jak mebel - może wymagać więcej warstw koloru / więcej czasu, aby przygotować się na lata użytkowania.
  •  
  • Możesz malować na przedmiotach nowiutkich lub lat, a tym samym pozbyć się niedoskonałości.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Chwyć kolor przeznaczony do plastiku. Nie wszystkie kolory będą przyklejać się do plastikowych przedmiotów; Jeśli wybierzesz niewłaściwy, po prostu podłącza się lub czyści, nawet jeśli pozwolisz mu wyschnąć. Zabierz go do sklepu lub wyszukaj kolor plastiku w Internecie. Jest głównie dostępny zarówno w postaci sprayu jak i cieczy (do malowania pędzlem), ale z tym pierwszym jest łatwiejszy w użyciu.  
    
  • Możesz rozważyć użycie masy uszczelniającej do ochrony lakieru i dodać odrobinę blasku do powłoki wierzchniej.
  •  
  • Plastik przed malowaniem nie wymaga powłoki podkładowej.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Przygotuj narzędzia. Oprócz tematu i koloru potrzebne będą również inne pomoce do malowania. Możesz potrzebować szmaty lub brezentu (jeśli malujesz coś małego, gazeta wystarcza) 180 gram / cm² papieru ściernego, młynka (do dużych mebli), mydła i wody, gąbki lub szczotki do czyszczenia, alkoholu mineralnego lub skażonego alkoholu i malarstwa taśma, jeśli nie chcesz malować całej rzeczy.  
    
  • Jeśli malujesz w słabo wentylowanym miejscu, będziesz potrzebować maski na twarz.
  •  
  • Nie jest to konieczne, ale możesz chcieć nosić stare ubrania podczas malowania i brać rękawiczki, aby uniknąć kontaktu ze skórą lub ubraniem.
  •  
                   
 6.  
             

    2      Maluj przedmiot  .

    
   
 1.                          1      Czyste przedmioty. Podobnie jak wszystko inne, jeśli plastikowy przedmiot jest brudny lub zakurzony, farba nie przylega do przedmiotu. Ponadto pod farbą może pozostać kurz / brud / pleśń, aby uzyskać nieatrakcyjny nierówny wygląd. Użyj wody z mydłem i gąbki / szczotki i dokładnie wyczyść obiekt. Jeśli jest na niej pleśń, musisz użyć zimnej wody z wybielaczem, aby ją zabić.  
    
  • Przed przystąpieniem do następnego kroku upewnij się, że obiekt jest całkowicie suchy.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Wytrzyj plastik za pomocą alkoholu mineralnego. Alkohol mineralny (lub alkohol) należy wylać na czystą ściereczkę i rozprowadzić na całej powierzchni plastiku. Pomoże to zniszczyć starą warstwę farby / szczeliwa i usunie cały smar znajdujący się na plastiku. Po przetarciu całej plastikowej części alkoholem mineralnym, umyj całą wodę i upewnij się, że przedmiot jest całkowicie suchy.        
 4.  
 5.                          3      Poluzuj plastik. Użyj papierem ściernym lub szlifierką, aby zgnieść górną warstwę plastiku. Kolor nie będzie się utrzymywał na nieporowatym plastiku, więc po jego szczotkowaniu utworzysz teksturę, aby zachować kolor. Celem jest usunięcie wszystkich błyszczących plastikowych plam i pozostawienie ich matowych.  
    
  • Używanie drobnego papieru ściernego (np. 180zrn / cm²) nie powoduje chropowatości powierzchni. Po prostu przeszkadza mu to wystarczająco, by mieć kolor do utrzymania.
  •  
  • Użyj szmatki lub szczotki, aby wytrzeć plastik po uśmiechnięciu się.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Wybuch plastiku (opcjonalnie). Jeśli nie chcesz malować całego przedmiotu, możesz go przykryć taśmą. Użyj niestandardowej taśmy malarskiej do zaznaczenia części, których nie chcesz malować; taśma powinna zostać usunięta po całkowitym zakończeniu malowania, gdy kolor jest jeszcze wilgotny.        
 8.  
 9.                          5      Rozpocznij malowanie. Jeśli używasz puszki z farbą i pędzlem, po prostu nanieś farbę na cały obiekt. Jeśli używasz farby w sprayu, trzymaj pojemnik nad przedmiotem i rozpylaj szeroko od prawej do lewej. Pod koniec każdego cyklu podnieś palec z dyszy, aby uzyskać bardziej równomierną powłokę i zapobiec spadkom.  
    
  • Przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć przez 1-2 minuty.
  •  
  • Pozwól, aby poprzednie warstwy wyschły przed dodaniem kolejnych warstw.
  •  
  • W zależności od używanego koloru do ukończenia może być konieczne dodanie 2 warstw.  
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Dodaj cement. Jeśli zdecydowałeś się dodać jasny błyszczący środek uszczelniający do wierzchu plastiku, powinieneś to zrobić, gdy wszystkie warstwy farby będą suche. Zastosuj te same wskazówki, co opisane powyżej, aby zastosować lakier do nakładania masy uszczelniającej.        
 12.  
 13.                          7      Uzupełnij swój projekt. Zaczekaj 24-36 godzin, zanim farba i szczeliwo całkowicie wyschną, i gotowe! Usuń dowolną taśmę, której użyłeś i dokonaj niezbędnych poprawek. Twój plastikowy przedmiot jest gotowy do użycia i można go bezpiecznie ustawić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.        
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.valsparpaint.com/pl/how-to/interior/special-challenges/plastic-and-laminate.html  
 2.  
 3. http://www.krylon.com/how-to/how-to-videos/how-to-spray-paint-plastic-video/  
 4.  
 5. http://craftsbyamanda.com/2013/02/tips-for-painting-on-plastic.html  
 6.  
                          
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak stworzyć teksturę na ścianach.

Jak polizać łokieć.

Jak przyszyć spódnicę.

Jak zbierać znaczki.

Jak pozować na zdjęciach.

Jak czyścić złotą biżuterię.

Jak malować farbą olejną.

Jak zrobić na drutach gałkę.

Jak zrobić kwiat z papieru.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak wykonać autohipnozę.

Jak zbierać znaczki.

Jak zbudować dom na drzewie.

Jak spasować gwiazdę (origami shuriken).

Jak zrobić spódnicę.

Jak złożyć kwiat za pomocą techniki origami.

Jak ukręcić koszulkę.

Jak zaprojektować własną koszulkę.

Jak narysować królika.

Jak narysować słonia.

Jak owinąć łańcuch.