Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak przycisnąć arkusze.

 

Wytłaczanie arkuszy jest bardzo prostym projektem. Liście mają swój własny niepowtarzalny urok, ale kiedy przyciskasz do nich kwiaty, otrzymasz wiele innych możliwości ich wykorzystania. Projekt nadaje się również do szkół domowych. Choć drukowanie na arkuszach jest niezwykle proste, lepiej powiedzieć kilka rzeczy, które zagwarantują Ci najlepszy rezultat.

                 

Procedura .

    
   
 1.             1      Przede wszystkim naucz się rozpoznawać trujące liście, takie jak trujące kupy. Chociaż może cię strasznie spalić, ma piękne liście. Więc jeśli zdecydujesz się je wydrukować, zawsze nosić rękawice lateksowe podczas zbierania i prasowania. Musisz być półprzezroczysty z przezroczystym akrylem, aby nie mogły nawet utopić cię w stanie suchym.       
 2.  
 3.             2      Wybierz liście z mało wyczerpanego do świeżo wyrośniętego. Woskowane, suchsze liście łatwiej i szybciej zanikają. 
    
  • Możesz zbierać liście o każdej porze roku, ale jeśli chcesz, aby były jak najbardziej zielone, spróbuj je zebrać wcześniej. Gorące letnie temperatury mogą przerwać ich chlorofil.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wybierz liście w dobrym stanie, niepomalowane, uporządkowane, nieułożone lub uszkodzone przez owady, ponieważ każda wada będzie znacznie bardziej widoczna w suchych warunkach. Z drugiej strony można również zauważyć liście, które smakowały owadom, ponieważ często pozostawiają koronkowy, naturalnie żebrowany wzór, który można dodać do projektu.                 
 6.  
             

    1      Użyj drewnianej prasy  .

    
   
 1.            1      Produkuj lub kupuj prasę. Prasy to proste urządzenia wykonane z drewna, kartonu, papieru i metalowych śrub, przycisków do papieru lub pasków z klamrą. Pozostawia środek osuszający pod wpływem nacisku, jaki na nich wywierają. Możesz je kupić w sklepach ze sztuką lub rzemiosłem, przez Internet, lub możesz z łatwością zrobić je sam. 
    
  • Aby wyprodukować własną prasę, wykonaj następujące czynności:  
     
   • Kup dwa kawałki sklejki o formacie A4 i grubości około 2,5 cm lub w innym formacie, który Ci odpowiada. W niektórych sklepach sklejka przycina cię prosto do pożądanego rozmiaru.
   •  
   • Wywierć otwory we wszystkich rogach obu płyt. Warto zmierzyć je z góry tak, aby dziura przechodziła przez deski z grubsza w tym samym miejscu, niezależnie od tego, czy w ogóle je układasz.
   •  
   • Wsunąć śruby przez otwory na jednej płytce. Umieść podkładkę między śrubą a płytką.
   •  
    
  •  
  • Wytnij kartony i arkusze papieru o tym samym rozmiarze co płyty ze sklejki. Papiery muszą być zawsze czyste, więc w razie potrzeby należy je zmienić. Możesz użyć tektury ze starych pudeł. Aby powietrze mogło płynąć najlepiej, tunele w kartonie powinny być równoległe do krótszego boku planszy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wypełnij prasę. Będziesz potrzebował dwóch kawałków tektury i kilku arkuszy papieru dostosowanego do każdej warstwy prasy. 
    
  • Połóż dolną sklejkę na stole roboczym. Połóż na nim karton, a następnie papier, na którym kładziesz prześcieradła, nałóż je papierem, tekturą, a na końcu na drugą.            
  •  
  • Powtórz w razie potrzeby. Jeśli nie mają liści, które są zbyt żyłkowane, możesz je położyć. Łodygi nie powinny mieć zachodzących na siebie liści, ponieważ mogą tworzyć w nich małe rysy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Usuń wysuszone liście z prasy. Po kilku tygodniach sprawdź arkusze. Połóż dłoń na wierzchu papieru. Jeśli jest zimno, liście nie są całkowicie suche. Więc zamknij prasę i pozwól jej wyschnąć. W takim przypadku nie trzeba zmieniać papieru.       
 6.  
             

    2      Użyj książki  .

    
   
 1.             1      Możesz także użyć ciężkiej książki jako prasy. Wybierz starą książkę, która nie zepsuje żadnych plam i zmarszczek, ponieważ wilgoć ze świeżych liści może spowodować pewne uszkodzenie papieru. Książka powinna być co najmniej tak samo duża, ale nawet większa od twoich arkuszy. Grube, grube gałęzie są najlepsze, ale możesz użyć każdej książki, którą wkładasz. Stos innych książek może służyć jako obciążenie. Nie zostaniesz uszkodzony przez naciśnięcie, więc możesz także załadować książki, których nie chcesz zniszczyć.       
 2.  
 3.             2      Wytnij papier. Zmierz swoją książkę - papier powinien mieć ten sam rozmiar i podwójną szerokość, aby zmieścił się w książce po złożeniu jej na pół.       
 4.  
 5.             3      Wypełnij prasę. Otwórz książkę i załaduj rozłożony papier. Wyprostuj arkusze, złóż papier, aby je przykrył, zamknij książkę i załaduj inne książki lub przyciski do papieru, aż do całkowitego wyschnięcia liści. Jeśli chcesz wyprostować arkusze na wielu warstwach, zostaw co najmniej pół centymetra odstępu między nimi.       
 6.  
 7.             4      Połóż kolejną książkę na książkę. Zarezerwuj z liśćmi, aby umieścić dużo stosów cięższych książek lub innych ciężkich przedmiotów. Przechowuj je w suchym miejscu.       
 8.  
 9.             5      Usuń wysuszone arkusze. Możesz ich użyć do innego projektu.       
 10.  
             

    3      Użyj kuchenki mikrofalowej  .

    
   
 1.             1      Kup lub zrób prasę mikrofalową. Prasa mikrofalowa składa się z dwóch płyt z materiału, które można odsłonić na mikrofale, takie jak kafelki, gruby karton lub książki. Możesz go kupić lub zrobić samodzielnie. Robisz to w następujący sposób: 
    
  • Przygotuj dwie płytki lub dwa kawałki grubego kartonu.
  •  
  • W przypadku prasy ceramicznej przygotuj dwie sztuki kartonu i papieru o tym samym rozmiarze co płytki. W tekturowej prasie będziesz potrzebował kilku kartek.
  •  
  • Zamocuj kilka mocnych gumek wystarczająco dużych, aby owinąć dwie deski.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wyprostuj arkusze do prasy. Umieść kafelek lub tekturę przed sobą i warstwę tektury, w przypadku płytki i papieru. Połóż na nich prześcieradła, które przykryjesz papierem, ewentualnie tekturą i drugą płytką. Połącz je razem z gumowymi opaskami.       
 4.  
 5.             3      Suche liście. Włóż całą prasę do kuchenki mikrofalowej i prowadź ją z umiarkowaną mocą przez maksymalnie jedną minutę. Otwórz prasę i oddychaj parą. Gdy prasa i liście są zimne, zamknij je ponownie i wróć do kuchenki mikrofalowej przez 30 sekund. Sprawdź. Kontynuuj przez 30 sekund ogrzewania i wentylacji, aż liście całkowicie wyschną. Wentylacja jest ważna, aby liście nie gotowały. Chcesz dla ciebie ugotowanych liści na darmo.       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

    

     Dla prasy drewnianej:  .

   

     W książce naciśnij:  .

   

     Dla prasy mikrofalowej:  .

                       
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak zrobić śmierdzące bomby.

Jak przyszyć poduszkę na siedzeniu.

Jak zrobić kornet lub lejek z papieru.

Jak zrobić wieniec z juty.

Jak narysować serce.

Jak zrobić wieniec hawajski.

Jak zniszczyć uszkodzoną amerykańską flagę.

Jak pomalować piasek.

Jak zrobić małpkę ze skarpet.

Jak rysować.

Jak zrobić skórzane bransoletki.

Jak zawijać kwadraty.

Jak żartować.

Jak zrobić linę z papieru.

Jak grać na automatach.

Jak narysować kota.

Jak zrobić różę ze wstążki.

Jak policzyć karty i wygrać w Blackjacku.

Jak zrobić wymarzoną pułapkę.

Jak stworzyć bekon woskowy.

Jak złożyć smoka origami.