Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak malować.

 

Dla wielu ludzi malarstwo jest sposobem wyrażania myśli i uczuć. Nie ma potrzeby żadnego wykształcenia ani doświadczenia, a jeśli kiedykolwiek poszedłeś do dzieła sztuki, znasz już wstęp do malarstwa. Czytaj dalej i wypróbuj krok 1 lub wybierz interesujące Cię menu z motywami.

              

Procedura .

    

    1      Wybierz medium  .

    
   
 1.            1      Pomyśl o swoim celu. Jakie obrazy chciałbyś stworzyć? Czy musisz pracować przez długi czas nad jednym projektem, czy chcesz pomalować swoje zdjęcie na posiedzenie? Czy masz dobrze wentylowany duży obszar, w którym nie dostaniesz oparów? Ile pieniędzy chcesz wydać na sprzęt? Wszystkie te rzeczy musisz wziąć pod uwagę przed odejściem do malowania.        
 2.  
 3.             2      Spróbuj malować temperamenty. Kupujesz je w tubach. Używane osobno, są sztywne i nie pokrywają dużej powierzchni, ale po zmieszaniu z wodą mogą być również przezroczyste. Te kolory są używane na specjalnym papierze. Kiedy bierzesz stary papier, może nie działać dobrze. Dzięki tym kolorom nie można tworzyć mocnych i trwałych powłok, ale stworzysz delikatne, półprzezroczyste kolory. 
    
  • Kupujesz temperaty od 300, ale możesz stać się jeszcze droższy. Za dobry zestaw dla początkujących zapłacisz około 800Kč.
  •  
  • Ponieważ temperamaty można malować tylko na specjalnym papierze, który nie skręca się, gdy wchodzi w kontakt z wodą, masz ograniczone możliwości, w przeciwieństwie do farb akrylowych lub olejnych.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Spróbuj farby akrylowej. Te kolory są również oparte na wodzie i szybko schną. Są świetną opcją dla każdego, kto chce mieć gotowy obraz w ciągu zaledwie jednego dnia. Grube warstwy farby można układać jeden na drugim, aby uzyskać efekt 3D, a ponieważ kolory te są rozpuszczalne w wodzie, można je łatwo wytrzeć z tkanin i różnych powierzchni. Wadą jest to, że wysychają zbyt szybko i może być problem z nakładaniem dodatkowych warstw na mokry kolor. 
    
  • Aplikacja i ogólny styl farb akrylowych jest najbardziej podobny do malarstwa olejnego.
  •  
  • Farby akrylowe są przeważnie tańsze niż farby olejne i nie zawierają tylu różnych substancji. Ale są łatwiejsze w użyciu niż większość kolorów temperowanych.
  •  
  • Farby akrylowe są mniej toksyczne niż inne rodzaje farb, ponieważ nie zawierają żadnych substancji, które wyparowują. Jeśli pracujesz na niewielkiej przestrzeni lub masz wokół siebie zwierzęta i dzieci, kolory te są bezpieczniejsze niż olej.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spróbuj farby olejnej. Jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowana opcja. Kolory te wysychają powoli, są mocne i sztywne i można je malować różnymi technikami. Całkowite wyschnięcie zajmuje około 3 miesięcy i dlatego nadaje się dla osób, które nie spieszą się z wykończeniem swoich obrazów. Ale są trochę toksyczne i naprawdę musisz je naprawdę przewietrzyć, kiedy z nimi pracujesz. 
    
  • Kolory olejów są najdroższymi z trzech wprowadzonych przez nas typów, a także trzeba kupić dodatkowe wyposażenie, takie jak rozwiązania i żele.
  •  
  • Farby olejowe zapewniają najlepszą pigmentację kolorów, a po wyschnięciu wyglądają tak samo, jak podczas ich mieszania.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Uzyskaj jakość farby. Kiedy zdecydujesz, jakiego rodzaju koloru chcesz użyć, kup najlepszą markę. Jako początkujący na pewno chcesz kupić najtańsze, aby zaoszczędzić. Ale jeśli kupisz sprzęt lepszej jakości, warto. Jest więcej pigmentów w wysokiej jakości kolorach, więc wystarczy jedna warstwa, a tańsze kolory będą musiały być większe. Koniec końców, potrzebujesz tańszych kolorów o wiele wcześniejszych niż te lepsze.                 
 10.  
             

    2      Pobierz wszystko inne  .

    
   
 1.             1      Kup pędzle. Wybierając pędzle, obserwuj dwie rzeczy - kształt włosia i materiał. Możesz kupić trzy różne typy: okrągłe, proste i zaostrzone. Włosie wykonane jest z sierści zwierzęcej lub z materiałów syntetycznych. 
    
  • Do temperamentu malarskiego należą najlepsze okrągłe pędzle.
  •  
  • Do farb akrylowych, najlepszego syntetycznego lub naturalnego pędzla z płaskim końcem.
  •  
  • Do farb olejnych najlepiej używać spiczastego pędzla wiewiórkowego.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pobierz płótno. Najlepiej kupić rozciągnięte płótno, ponieważ nie kosztuje ono dużo pieniędzy i można je pomalować we wszystkich kolorach. Do temperamentu można również użyć papieru twardego, innego płótna lub papieru. Farbę olejną i akrylową można nakładać na większość powierzchni, w tym na tworzywa sztuczne i drewno. Temperamenty działają tylko na płótnie i specjalnym rodzaju papieru. 
    
  • Nie używaj zwykłego papieru z drukarki, jest on zbyt cienki i mógłby się zwijać podczas malowania.
  •  
  • Jeśli chcesz malować na drewnie lub plastiku, najpierw sprawdź, czy farba będzie trzymana na tej powierzchni.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pobierz resztę sprzętu. Oprócz podstawowego wyposażenia potrzebna jest paleta, dzbanki na wodę (dwa kombinezony) i stara koszula lub fartuch. Potrzebujesz także innych rzeczy do farb olejnych, ale nie potrzebujesz tempery ani akrylu. Dobrze jest też kupić bazę, którą malujesz na papierze lub innej powierzchni i uzyskać idealną podstawę do malowania.  
    
  • Nie zawsze tak jest, ale zazwyczaj pomoże ci kupić stojak do malowania. W przeciwnym razie musisz znaleźć płaską i stabilną powierzchnię.
  •  
         
 6.  
             

    3      Mieszanie kolorów  .

    
   
 1.             1      Dowiedz się kolory. Koło kolorów to mapa kolorów, która pokazuje, jakie różne kolory można utworzyć poprzez mieszanie. Masz trzy podstawowe zestawy kolorów - podstawowy, wtórny i trzeci. Podstawowe kolory to czerwony, niebieski i żółty. Musisz kupić te kolory w tubie i nie można ich mieszać z innymi kolorami. Jednak kolory dodatkowe (fioletowy, zielony i pomarańczowy) można mieszać z kolorami podstawowymi. Kolory trzeciorzędowe są mieszaniną kolorów podstawowych i pomocniczych (na przykład brzoskwiń). 
    
  • czerwony + żółty = pomarańczowy
  •  
  • żółty + niebieski = zielony
  •  
  • czerwony + niebieski = fioletowy
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Wymieszaj kolory. Nie ma nic gorszego niż próba malowania prosto z tuby. Połącz kolory, aby stworzyć kilka wariantów. Na przykład, jeśli dodasz fiolet i dodasz więcej niebieskiego, otrzymasz ciemny kolor indygo. Gdy dodasz więcej czerwieni, otrzymasz kolor ciemnoróżowy.        
 4.  
 5.                          3      Twórz różne odcienie. Po dodaniu niewielkiej ilości bieli można rozjaśnić kolor, aby uzyskać inny odcień. Większość kolorów w tubie jest silna i dobrze przykrywa, a niewielka biała nie zaszkodzi im.  
    
  • Trudniej jest dodać biały, więc dodaj kolor do bieli. Będziesz musiał użyć mniejszej ilości kolorów, aby tworzyć odcienie w ten sposób.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Wymieszaj odcienie. Zamiast białego można również dodać kolor czarny, aby uzyskać ciemniejsze odcienie. Na przykład możesz zrobić niebieski z ciemnoniebieskiego lub czerwonego krwistoczerwonego. Łatwiej jest dodać odrobinę czerni do koloru (niż dodać kolor do czerni). W tym przypadku zawsze jest więcej - zawsze zaczynaj od najmniejszej ilości kolorów i staraj się unikać drastycznych zmian.        
 8.  
 9.                          5      Utwórz różne dźwięki. Jeśli dowolny kolor jest zbyt jasny, wymieszaj go z przeciwległym kolorem. Możesz zmienić jasność koloru i tonizować swój obraz. Kolor przeciwny jest ten na kole kolorów po przeciwnej stronie. Na przykład zielony prostokąt jest czerwony, przeciwnie - żółty, a niebieski - pomarańczowy.        
 10.  
             

    4      Poznaj podstawy malarstwa  .

    
   
 1.             1      Zrozumieć użycie linii. Najbardziej podstawowym typem linii są kontury - kontury obiektów. Niektórzy malarze stoją w sprzeczności z przedmiotem, podczas gdy inni używają kolorów do konturów. Zdecyduj, czy chcesz malować, aby mieć wyraźne kontury.        
 2.  
 3.                          2      Dowiedz się, jak tworzyć kształty. Możesz narysować dowolny obiekt, łącząc kilka różnych kształtów. Największym problemem jest to, że malarze próbują postrzegać obiekt jako jednolity kształt i nie zdają sobie sprawy, że powinni układać różne kształty. Zamiast skupiać się na zarysie postaci, spróbuj zobaczyć ją jako więcej warstw, które są ze sobą połączone.        
 4.  
 5.                          3      Sprawdź kolor światła. Jest to numeryczne oznaczenie kolorów w skali kolorów. Ważne jest, aby znać te liczby, jeśli chcesz mieszać kolory, ponieważ niektóre kolory mogą wprowadzać w błąd podczas mieszania. Większość zdjęć zawiera tylko pierwszą trzecią (najjaśniejsze kolory), środkową trzecią lub ostatnią trzecią skalę kolorów (najciemniejszy kolor).  
    
  • Jeśli nie chcesz tworzyć ostrych kontrastów, użyj kolorów, które są podobne.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Efektywnie wykorzystuj przestrzeń. Ponieważ pracujesz z dwuwymiarową powierzchnią, będziesz musiał stworzyć iluzję odległości z tym, co masz. Możesz zachować płaską powierzchnię malując te same duże obiekty i umieszczając je na płótnie / papierze. Dodajesz głębię obrazu, aby odległe przedmioty były mniejsze, a rzeczy, które są bliżej, będą większe.        
 8.  
 9.                          5      Dowiedz się, jak tworzyć tekstury. Aby rzeczy na obrazach wyglądały realistycznie, musisz nauczyć się tworzyć różne tekstury. Użyj różnych pędzli i różnych pociągnięć i spróbuj uzyskać farbę na płótnie w inny sposób. Krótkie szybkie pociągnięcia zapewniają teksturę powłoki i długi, delikatny ruch, aby stworzyć gładką powierzchnię. Farbę można również malować fizycznie na płótnie, aby w ten sposób uzyskać teksturę.        
 10.  
 11.                          6      Spróbuj uchwycić ruch. Ruch jest jak kontynuacja tekstury, ale w skali skali. Tworzysz ruch, powtarzając ten sam wzór malowania na płótnie. Nie wszystkie obrazy wymagają przechwytywania ruchu, ale jeśli chcesz stworzyć realistyczny obraz, ważne jest, aby móc tworzyć ruchy.        
 12.  
 13.                          7      Przejrzyj ogólny skład swojego obrazu. Układ obrazu, położenie znaków i obiektów itp. Nazywa się "kompozycją". Kompozycja musi być interesująca, więc musisz budować postacie i rzeczy, abyś na nie spojrzał patrząc na obraz. Nie umieszczaj jednej postaci na środku obrazu, to najbardziej podstawowa kompozycja. Utwórz coś ciekawego, na przykład umieść figurkę w złotym odcieniu lub dodaj więcej ciekawych rzeczy do tła.        
 14.  
             

    5      Namaluj swoje zdjęcie  .

    
   
 1.             1      Wybierz motyw. Najważniejszą decyzją jest to, co chcesz malować. Dla początkujących najlepiej jest wybrać obraz (który jest już dwuwymiarowy) i spróbować go skopiować przed przystąpieniem do malowania obiektu 3D. Zacznij od podstawowych linii i kształtów i nie używaj jeszcze zbyt wielu kolorów. Najpopularniejsze modele dla początkujących to:  
    
  • Miska owoców
  •  
  • Wazon z kwiatami
  •  
  • Stos książek
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Utwórz szkic. Nie jest to konieczne, ale większość malarzy woli najpierw zarysować, co chcą malować. Użyj ołówka grafitowego i delikatnie szkicuj szkic swojego obrazu. Za pomocą ołówka malujesz kolory, a kontury pomogą ci zachować odpowiedni kształt.        
 4.  
 5.                          3      Znajdź dobre światło. Zmieszane kolory i położenie płótna zależy od źródła światła. Spójrz na swój model i zdecyduj, gdzie są najjaśniejsze i najciemniejsze części. Podczas mieszania kolorów pomyśl o tym i zawsze twórz kilka odcieni każdego koloru, aby kolory wyglądały dobrze.        
 6.  
 7.                          4      Rozpocznij od tła. Najlepiej jest wrócić od tyłu do malowania. Pomoże Ci prawidłowo ułożyć przedmioty i stworzyć iluzję odległości. Zawsze maluj tylko jeden kolor i dodawaj dodatkowe warstwy. Tła należy najpierw pomalować pierwszymi i pierwszoplanowymi przedmiotami.        
 8.  
 9.                          5      Dodaj swój obiekt. Gdy jesteś zadowolony z tła, możesz dodać więcej obiektów i kształtów. Pracuj z warstwami kolorów tak, jakbyś malował tło. Obiekt jest najważniejszą rzeczą, jaką będziesz mieć na obrazie, więc poświęć mu dużo czasu i uwagi i staraj się nie przegapić szczegółów. Analizuj je z każdej perspektywy i skupiaj się na kształtach, a nie na całej figurze.  
    
  • Jeśli masz problem z pomalowaniem czegoś dokładnego, spróbuj odwrócić obraz do góry nogami. Spróbuj malować pod innym kątem, skupiając się na kształtach i nie patrząc na całą postać / przedmiot.
  •  
  • Zacznij od najlżejszych kolorów. Następnie wykonaj ciemniejsze kolory. Trudno położyć ciemne kolory na świetle, więc zawsze zaczynaj od białych i pastelowych kolorów, a następnie przejdź do ciemniejszych kolorów.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Dodaj szczegóły. Po zakończeniu malowania pomaluj wszystkie szczegóły na znakach i w tle. Zwykle oznacza to dodawanie pędzla tekstury, malowanie połysku i szczegółów w tle. Powinieneś trochę czasu, aby zrobić to poprawnie.        
 12.  
 13.                          7      Pozbądź się siebie. Po zakończeniu ostatnich szczegółów obraz jest kompletny! Możesz edytować wszystkie błędy, zalogować się w rogu i oczyścić się. Ważne jest, aby natychmiast szczotkować wszystkie szczotki, aby pozostać w dobrym stanie. Ukryj nadmiar koloru i wyczyść cały sprzęt.        
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (9)                     
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak (łatwo) złożyć kostkę Rubika.

Jak się uczyć haftu krzyżykowego.

Jak zrobić papiernictwo.

Jak wyciąć szklaną butelkę.

Jak zrobić świece.

Jak zrobić poduszkę.

Jak zrobić kopertę.

Jak stwierdzić, czy jade ma rację.

Jak zamontować żuraw papierowy.

Jak zrobić papierową lalkę.

Jak malować na tkaninie.

Jak zrobić skórzane bransoletki.

Jak malować na tkaninie.

Jak zrobić kopertę.

Jak zrobić olejki eteryczne.

Jak spasować serce w stylu origami.

Jak zrobić bransoletkę przyjaźni.

Jak zrobić kastylijskie mydło.

Jak zrobić układankę Raj Raju Nieba.

Jak zrobić spódnicę z tuniki.

Jak zrobić smoka.