Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak zrobić żel balistyczny.

 

Żel balistyczny jest używany przez profesjonalnych techników kryminalistycznych do symulowania wpływu kul na ludzkie ciało. Profesjonalne żele do balistyki są drogie i bardzo trudne do wyszukania. Dzięki temu artykułowi możesz stworzyć własny żel. Dowiesz się również, jak zrobić małe kawałki żeli przydatne do testowania mniejszych broni i działek na pelety.

              

Procedura .

    

    1      Przygotuj materiał  .

    
   
 1.            1      Czego potrzebujesz? Dzięki tej recepturze, tworzymy dwa bloki balistycznego żelu, który będzie przydatny do testowania broni palnej i karabinów. Będziesz mógł zobaczyć, jak pociski z broni przechodzą przez ludzkie ciało.       
 2.  
 3.             2      Zdobądź żelatynę. Żelatyna jest kluczem do dobrego żelu balistycznego. Możesz zamówić specjalną żelatynę, która będzie kosztować dużo pieniędzy, ale możesz kupić w sklepie nawet zwykłą, nieco lepszą żelatynę.        
 4.  
 5.             3      Zdobądź dużo czystej wody. Potrzebujesz około 3 litrów wody na każde 350g żelatyny. W ten sposób uzyskuje się około 10% mieszanki, która jest najlepszym stężeniem do produkcji żeli balistycznych.  
    
  • Do tego przepisu potrzebujesz 27 litrów wody i 3,3 kg żelatyny.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zmierz lodówkę. W przypadku tego przepisu należy schłodzić żel do około 2 stopni Celsjusza. Upewnij się, że masz wystarczająco dużą lodówkę, aby dostać żel.  
    
  • Będziesz musiał zostawić żel w lodówce na około 8 godzin, więc powinieneś wyjąć lub skonsumować wszystkie rzeczy, które mogłyby przeszkadzać ci w lodówce.
  •  
                   
 8.  
             

    2      Przygotuj formularz  .

    
   
 1.             1      Kup duży plastikowy pojemnik. Znajdź pojemnik o wymiarach co najmniej 35 x 35 x 50 cm. Nie kupuj butelek z wzorem u dołu, w przeciwnym razie dostaniesz słaby żel.        
 2.  
 3.             2      Zmierz pojemnik i oznacz go. Zmierz od dołu miski około 15 cm i oznacz tą linią stałą. Po tej linii napełnisz pojemnik wodą.        
 4.  
 5.             3      Spryskaj wnętrze zbiornika olejem w aerozolu. Dokładnie spryskaj wnętrze pojemnika olejem w aerozolu, aby zapobiec przyklejeniu się żelu do niego. Wytrzyj nadmiar oleju, aby żel nie był mętny.        
 6.  
             

    3      Produkcja żelu  .

    
   
 1.             1      Napełnij pojemnik ciepłą wodą. Napełnij pojemnik do oznaczenia ciepłej wody w kranie. Idealna temperatura wody powinna wynosić około 38 stopni. Użyj termometru, aby upewnić się, że nie masz zbyt zimnej lub zbyt gorącej wody.  
    
  • Napełnij pojemnik ciepłą wodą. Napełnij pojemnik do znaku gorącej wody w kranie. Idealna temperatura wody powinna wynosić około 38 stopni. Użyj termometru, aby upewnić się, że nie masz zbyt zimnej lub zbyt gorącej wody.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przygotuj się do wymieszania. Miksowanie żelu zabierze cię, więc zachowaj to na co najmniej dwadzieścia minut. Będziesz musiał wymieszać żel z dużą drewnianą lub metalową łyżką.        
 4.  
 5.             3      Dodaj żelatynę. Używając miarki, powoli wlej żelatynę do wody. Nadal będziesz musiał go mieszać, aby nie tworzyć w nim grudek. Dodaj żelatynę bardzo powoli przez około 10 minut.  
    
  • Ten krok jest łatwiejszy, gdy robią to dwie osoby. Jedna osoba miesza się, a druga powoli rozlewa żelatynę. Po dodaniu żelatyny można naprzemiennie mieszać.
  •  
  • Jeśli chcesz, aby żel był tak czysty jak to tylko możliwe, możesz dodać cynamonowy olej do żelatyny. Będziesz potrzebował około 9 kropli - 1 kropla na każde 3 litry wody. Dodaj olej do pojemnika przez około połowę czasu mieszania.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Usuń piankę i bąbelki. Po wymieszaniu żelu na jego powierzchni powstanie niewielka ilość piany. Delikatnie wyjmij i wyrzuć. Nie powinieneś mieć żadnych widocznych grudek w żelu.        
 8.  
 9.             5      Pozwól żelatykowi ostygnąć. Powinieneś schłodzić go do około 2 stopni. Nie zamrażać, w przeciwnym razie żel stanie się mętny. Jeśli nie ostudzisz go wystarczająco, nie będzie tak gęsty, jak być powinien. Pozostawić w lodówce na około 8 godzin, najlepiej na noc.        
 10.  
 11.             6      Usuń żel z pojemnika. Po schłodzeniu żelu delikatnie przechyl go na czystą, płaską powierzchnię. Powoli wyjmij go z pojemnika, aby go nie uszkodzić.        
 12.  
 13.             7      Potnij żel w bloki. Użyj dużego kuchennego noża, aby przeciąć żel na pół. Przytrzymaj długi bok, aby zachować dwa bloki tego samego rozmiaru. Następnie zawiń je w folię spożywczą, aby zapobiec odparowaniu wody.  
    
  • Po owijaniu klocków owiń je tekturą i zawiń ponownie. Dzięki kartonowi będziesz mógł bez problemu transportować żel.
  •  
  • Przechowuj żel żelatynowy w lodówce. Podczas transportu należy również utrzymywać go w chłodzie, aby upewnić się, że ma on optymalną gęstość.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Blast do żelu. Umieść żel balistyczny na płaskiej powierzchni. Wyreguluj, aby strzelać na prostym końcu. Jeśli masz potężną broń, włóż kawałek cementu do bloku żelu, aby zapobiec pociskowi.  
    
  • Podczas obchodzenia się z bronią zawsze należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
  •  
  • Uważaj, aby go nie uszkodzić przed odpaleniem podczas rozpakowywania żelu.
  •  
  • Broń balistyczna zwykle strzela około czterech metrów.
  •  
  • Istnieją trzy standardowe testy - zwykły - blok nie pokrywa się. Lekko ubrany - nad blokiem są dwie koszulki. Mocno ubrany - nad blokiem są dwie koszulki i dwie pary dżinsów.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Weź wyniki. Jeśli chcesz sfotografować uzyskane ujęcia, pomaluj stojak na żelu na białym. W rezultacie podświetlone są pęknięcia spowodowane przez pociski. W jasnym świetle zobaczysz najlepsze wyniki.        
 18.  
             

    4      Produkcja małych bloków broni ręcznej  .

    
   
 1.             1      Uzyskaj wszystko, czego potrzebujesz. Do tego żelu potrzebne są dwie paczki sproszkowanej żelatyny, miarka, olej, woda i dwa plastikowe pojemniki (około 450 ml).        
 2.  
 3.             2      Wlać żelatynę do jednego z pojemników. Wlać dwa opakowania żelatyny do jednego z pojemników. W miarce zmierzyć około ¾ szklanki wody.        
 4.  
 5.             3      Powoli przywrzeć wodę do żelatyny. Wciąż mieszając łyżeczką, aby uniknąć tworzenia się w niej bąbelków. Mieszankę wymieszać przez 3-4 godziny w lodówce.        
 6.  
 7.             4      Napełnij zlew ciepłą wodą. Umieść pojemnik z żelem w wodzie na około 15 minut, aby rozpuścić żelatynę.  
    
  • Gdy woda nie jest wystarczająco gorąca, żelatyna nie rozpuszcza się z powrotem w postaci płynnej. W razie potrzeby podgrzej wodę na talerzu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spryskaj drugi pojemnik olejem. Podczas rozpuszczania żelatyny dokładnie nasmaruj drugi pojemnik olejem.        
 10.  
 11.             6      Wlać rozpuszczony żel do drugiego pojemnika. Zalej to bardzo powoli, aby nie powstawały w nim bąbelki. Następnie umieść pojemnik z żelem w lodówce i pozostaw na około 12 godzin.        
 12.  
 13.             7      Przechyl żel z pojemnika. Po ustawieniu żelu można go wyciągnąć z pojemnika. Z olejem powinien być łatwy do usunięcia.        
 14.  
 15.             8      Blast do żelu. Umieść żel na płaskiej powierzchni i strzelaj za pomocą pistoletu pneumatycznego lub karabinu na pelety. Powinieneś strzelać co najmniej cztery metry.  
    
  • Podczas obchodzenia się z bronią zawsze należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
  •  
         
 16.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                 

Zasoby i cytaty .

             
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak umieścić sprężystą żabę techniką origami.

Jak rysować.

Jak wygrać w ruletce.

Jak szydełkować.

Jak zrobić olejki eteryczne.

Jak zrobić papierową lalkę.

Jak się bawić, gdy się nudzisz.

Jak narysować samolot.

Jak zrobić linę z papieru.

Jak zniszczyć uszkodzoną amerykańską flagę.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak złożyć kwiat za pomocą techniki origami.

Jak zrobić papierowe serce.

Jak naprawić zepsuty zamek.

Jak zmierzyć pulpit.

Jak zrobić strzałę.

Jak narysować serce.

Jak przyszyć poduszkę na siedzeniu.

Jak znaleźć swoją pasję.

Jak spasować serce w stylu origami.

Jak zrobić wieniec z juty.