Home \ Hobby i rękodzieło
 

Jak uwolnić Sudoku.

 

Sudoku to układanka liczbowa znana na całym świecie. To zabawne, ale na początku jest też skomplikowane i mylące. Celem tej układanki jest napisanie w każdej kolumnie, rzędzie i kwadracie 3x3 pól liczb od 1 do 9, aby nikt się nie powtórzył.

              

Procedura .

    

    1      Łatwy trudność  .

    
   
 1.            1      Użyj matematycznych zasad do rozwiązania zagadki. Ponieważ wiesz, że nie możesz mieć jednego numeru dwa razy z rzędu, kolumny lub bloku dziewięciu pól, możesz policzyć potrzebne liczby za pomocą tych zmiennych. Trudność Sudoku zależy od liczby numerów wydrukowanych w tabeli.       
 2.  
 3.             2      Szukaj "jednoznacznych" liczb. Rozwiązując Sudoku, powinieneś najpierw sprawdzić unikalne liczby, czyli takie, które można znaleźć w tabeli w stu procentach. Zacznij od lidera i narysuj wyimaginowane linie przez rzędy i / lub kolumny. Jeśli masz tylko jedno pole w kwadracie 3 do 3, będziesz wiedział, że to twój numer (patrz rysunki 1 i 2).        
 4.  
 5.             3      Postępuj jak następuje do liczby 9. Ponieważ już wpisałeś kilka liczb, powinieneś mieć to łatwiej niż na początku (patrz rysunki 3 i 4 - zauważ, że nie było możliwe, aby najpierw rozwiązać trojany, ale po wypełnieniu innych liczb już się udało).        
 6.  
 7.             4      Kiedy skaczesz, spójrz jeszcze raz. Jeśli nie znajdziesz numeru, wróć i sprawdź całą układankę. Jest prawie pewne, że coś ci uciekło. Ten pojedynczy numer będzie zazwyczaj wystarczający do pomyślnego ukończenia całej układanki. Jeśli nie znajdziesz rozwiązania, zacznij oznaczać każde pole liczbami, które mogą się w nim pojawić.  
    
  • Na przykład na Rysunku 1 wszystkie pola zawierają liczby, które mogłyby je dopasować. Więc napisz do nich. Jeśli masz go w tym samym wierszu lub kolumnie, będziesz wiedział, że to nie on.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zacznij grać w Sudoku w gazecie lub w Internecie. Nowość Sudoku jest zwykle najłatwiejsza w poniedziałek, a każdego dnia jego trudność rośnie.        
 10.  
 11.             6      Spróbuj trudniej Sudoku. Sudoku z naszego przykładu można rozwiązać tylko za pomocą unikalnych liczb, ale co, jeśli znajdziesz zagadkę, której nie można rozwiązać?                  
 12.  
             

    2      Większy poziom trudności  .

    
   
 1.             1      Zacznij od numeru 1. Użyj tej samej procedury, co w przypadku prostych puzzli, i zaznacz każde puste pole możliwymi liczbami, które mogą tam być. Jeśli to możliwe, zapisz jednoznaczne liczby. Na przykład na rysunku 3, zauważ, że nie możesz rozwiązać numeru 3.  
    
  • W przypadku ciężkich łamigłówek nie będziesz w stanie złapać od samego początku, więc znajdź dowolne miejsce dla swoich numerów. Pomoże ci to później, ponieważ gdy masz kilka opcji w jednym pudełku, możesz łatwo zapamiętać, gdzie są te liczby.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pamiętaj, że jeśli dwa bloki w bloku, kolumnie lub wierszu muszą mieć jedną lub dwie liczby, możesz użyć tych liczb, aby wyeliminować inne opcje. Na podstawie analizy przykładowej ustaliłeś, że:  
    
  • pole A może być 1, 2, 3 lub 4;
  •  
  • Pole B może być 1, 2, 3 lub 4;
  •  
  • pole C może wynosić 3 lub 4; i
  •  
  • pole D może wynosić 3 lub 4.
     
   • Wiemy, że nie może być 3 lub 4 w polach A i B, ponieważ musi to być 1 lub 2. Pola C i D muszą wynosić 3 lub 4. Te informacje będą przydatne, gdy zajmiemy się innymi polami wyboru.
   •  
    
  •  
         
 4.  
 5.             3      Trudne układanki mogą zająć dużo czasu. Trudne Sudoku może zająć ci kilka dni, ale na pewno będziesz się dobrze bawić. Im bardziej skomplikowana jest łamigłówka, tym więcej radości z jej rozwiązania. Trudne do rozwiązania Sudoku w taki sam sposób, jak łatwe, z tym, że na początku będziesz miał mniej pól. Logika tych zawiłych puzzli jest taka sama i bardzo prosta, aby dowiedzieć się, jak działa Sudoku.  
    
  • Na przykład, jeśli masz dwie opcje dla pliku binarnego na pojedynczym kwadracie 3x3 i wiesz, że masz dwa wiersze lub kolumny, będziesz wiedział, że nie możesz zapisać binarnego nigdzie indziej na tym kwadracie. Oznacza to, że wiersz lub kolumna z dwoma nie może już zawierać żadnych dwóch pozostałych. Brzmi to zdezorientowany, ale kiedy to zrozumiesz, będzie łatwiej.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spróbuj poniższych rozwiązań, aby szybko i dokładnie rozwiązać każdą zagadkę. W tej metodzie wypełnij każdy blok wszystkimi możliwymi liczbami, które mogą w nim być. Zapisz cyfry ołówkiem w rogu każdego pudełka lub ułóż układankę na większym papierze. Zapisz wszystkie liczby, które nie pojawiają się w wierszu, kolumnach lub kwadratach. Po ustawieniu dla jednej kolumny lub wiersza zacznij wypełniać jednoznaczne cyfry. Zanim będziesz mógł przygotować wszystkie wiersze, będziesz musiał rozwiązać zagadkę.        
 8.  
             

    3      Samuraj sudoku  .

    
   
 1.             1      W przypadku tego typu zagadek powinieneś być doświadczonym, regularnym szczęściarzem Sudoku. Samuraj Sudoku to układanka, którą powinni próbować jedynie ludzie, którzy bez problemu poradzą sobie z łatwiejszymi układami. Narożniki każdej z puzzlerów połączone są układem środkowym (patrz rysunek poniżej). Te łamigłówki zajmą ci dużo czasu i będą bardzo trudne.        
 2.  
 3.             2      Pamiętaj o połączeniu. Aby rozwiązać takie Sudoku, musisz pamiętać rogi łączące układankę środkową z resztą Sudoku, ponieważ brzegi środka muszą również pasować do większego kwadratu.        
 4.  
 5.             3      Sprawdź linie. Linie o długości 21 kwadratów powinny być postrzegane jako trzy różne linie dziewięcioliniowe, z których jedna składa się z dwóch pozostałych.        
 6.  
 7.             4      Rozwiąż zagadkę tak samo jak zwykłe Sudoku. Pamiętaj tylko, że nie masz tego samego numeru w rzędach, które łączą duży kwadrat z puzzlem środkowym.        
 8.  
 9.   5     W linkach poniżej znajdziesz kilka samurajów w Sudoku.     
 10.  
             

    4      Samurajowy zabójca Sudoku  .

    
   
 1.             1      Sprawdź tę "zabójczą" wersję Samuraja w Sudoku. Reguły są nieco inne, ponieważ te tabele zawierają również różne kolory. Standardowe zasady Sudoku mają również zastosowanie do tych zagadek - tzn. Każdy kwadrat musi zawierać wszystkie liczby od 1 do 9.        
 2.  
  Zasady zabójcy samurajów  
   
 1.             1      Szukaj małej liczby w każdym bloku kolorów. Ta liczba zawiera całkowitą wartość kwadratową w danym bloku. Na przykład, jeśli blok kolorów złożony z trzech kwadratów składa się ze sobą, 7, poszczególne pola muszą mieć wartość 1, 2 i 4, ale od Ciebie zależy, w jakiej kolejności musisz wpisać te liczby.        
 2.  
 3.             2      Zauważ, że w blokach kolorowych możliwe jest powtarzanie liczb, nawet jeśli nie zdarza się to zbyt często.        
 4.  
 5.             3      Pobierz wynikowy numer. Każdy kwadrat z 9 kwadratów musi składać razem 45, a także każdy wiersz i każdą kolumnę.        
 6.  
 7.             4      W tego typu Sudoku są 4 przypadki, w których pola 3x3 to dwa różne bloki 9 pól. W tej samej sytuacji obowiązują te same zasady - numerów 1-9 nie można używać więcej niż jeden raz. Tak więc te cztery siatki muszą zostać rozwiązane, abyś mógł rozwiązać całą zagadkę.        
 8.  
  Wskazówki dotyczące rozwiązywania tej zagadki  
   
 1.             1      Poszukaj bloków koloru, które mają wysokie lub niskie liczby wynikowe. Zawierają mniej kombinacji liczb i dlatego są łatwiejsze.        
 2.  
 3.             2      Poszukaj grupy bloków koloru, które wykraczają poza dziewięć kwadratowych bloków tylko jednego kwadratu. Umożliwi to określenie co najmniej jednego pola takiego bloku kolorów.        
 4.  
 5.             3      Nie wybieraj jednego bloku jako 45. Czasem można określić liczby, dodając kolorowe bloki w 2, 3, 4 lub więcej blokach 9 pól i uzyskać numery 90, 135, 180 itd., Aby określić ostatni brakujący numer.        
 6.  
 7.             4      Znajdź bloki koloru skrzyżowania z wysokimi lub niskimi wynikami. Na przykład, jeśli blok kolorów z wynikiem 3 ma kąt prosty z blokiem kolorów, który ma wynik 4, możesz łatwo znaleźć wartość tych bloków, ponieważ masz tylko 1, 2 lub 3. Ale nie zapominaj, że każdy wiersz i kolumna może zawierać każdy numer tylko jeden raz.        
 8.  
 9.             5      Pozbądź się "par". Jeśli masz 4, 6, 8 i tak dalej, będziesz wiedział, że liczby nie mogą wynosić 2, 2, 3 i 3 lub 4 i 4. Możesz ograniczyć liczbę swoich permutacji.        
 10.  
 11.             6      Znajdź kolorowe bloki, które tworzą "linię". Na przykład, jeśli 4 kwadratowe bloki dwóch kwadratów tworzą jedną linię, można obliczyć brakującą liczbę, odejmując wynik od 45.        
 12.  
  Kombinacje liczbowe  
   
 1.             1      Znajdź kombinacje 2-kwadratowe. Są to:        
 2.  
 3.             2      Znajdź kombinacje 3-kwadratowe. Są to:        
 4.  
 5.             3      Mniej zaawansowani sędziowie powinni najpierw spróbować ułatwić układanie puzzli. Sudoku Samurai Killer to zaawansowana wersja Sudoku. Zachęcamy Cię do nauki pierwszych wersji podstawowych, a także klasycznego samurajów w Sudoku. Te trudne łamigłówki byłyby dla ciebie zbyt trudne. Nawet bardziej doświadczeni ludzie są lucianami przez kilka dni, więc musisz być cierpliwy.        
 6.  
             

Wskazówki .

      

Zamiast liczb, wyobraź sobie każdy kwadrat 3x3 jako siatkę z kropkami. Kropka w górnym * prawym rogu to 3, kropka w środku to 5. Dzięki tej metodzie pozbędziesz się nadmiaru "bałaganu" w polach.

            

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

* Logiczne myślenie

            

Zasoby i cytaty .

                           
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak zrobić smoka.

Jak zrobić fryzurę.

Jak zbudować swój własny magiczny ogród.

Jak zrobić papierową lalkę.

Jak wykonać autohipnozę.

Jak ukręcić koszulkę.

Jak zmniejszyć dżinsy.

Jak wstawić zdjęcie do medalionu.

Jak zrobić kwiaty z serwetek.

Jak narysować królika.

Jak zrobić wymarzoną pułapkę.

Jak się uśmiechać na zdjęciach.

Jak zrobić kornet lub lejek z papieru.

Jak narysować słonia.

Jak szpiegować ludzi.

Jak robić lepsze zdjęcia.

Jak umieścić papier w kształcie serca.

Jak zrobić ceramikę.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak grać w Baccarata.

Jak zrobić podstawowe oko.