Home \ Hobby i rękodzieło
 

jak zrobić świece.

 

Tworzenie własnych świec to świetny sposób na upiększenie domu, nadając mu przytulne światło i przyjemniejszy zapach. Produkcja świec jest łatwa i każdy może sobie z tym poradzić, jeśli przestrzega kilku prostych zasad. Wypróbuj go i udekoruj swój dom własnymi kreacjami.

              

Procedura .

    

    1      Świece z kontenera  .

    
   
 1.                            1      Wybierz wosk. Na rynku dostępnych jest wiele różnych wosków, w tym parafina, wosk pszczeli, wosk palmowy i tak dalej. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz również kupić wosk zapachowy. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i kup wystarczająco dużo, aby zrobić tyle świec, ile chcesz.       
 2.  
 3.                          2      Rozgrzej wosk. Użyj kąpieli wodnej i przygotuj wosk do nalania do pojemnika. Jego temperatura powinna wynosić 80-85 ° C, możesz mieć pewność, że użyjesz termometru. Jeśli chcesz, dodaj kilka kropli olejku do ciepłego wosku.        
 4.  
 5.                          3      Pokrój knot. Użyj gotowego knota z metalową płytką na dole i umieść go w pojemniku. Musi być wystarczająco długi, aby wyglądać kilka centymetrów nad górną częścią pojemnika. Przymocuj wolny koniec do ołówka lub szpadla umieszczonego na krawędzi pojemnika tak, aby knot był prostopadły do ​​środka.        
 6.  
 7.                          4      Uzupełnij pojemnik. Aby świeca była gładka, równomierna i wolna od bąbelków, poczekaj, aż garnek się lekko ogrzeje przed nalaniem wosku. Umieścić w piekarniku na kilka minut, podgrzać do 70 ° C.        
 8.  
 9.                          5      Wlej wosk do pojemnika. Trzymaj łopatę lub ołówek knotem, aby nie poruszał się, i ostrożnie wlej wosk do pojemnika. Staraj się nie biegać po ścianie i nie wylewaj go zbyt szybko, ponieważ mogą tworzyć się pęcherzyki powietrza. Napełnij pojemnik do wysokości żądanej świecy.        
 10.  
 11.                          6      Poczekaj i doładuj. Odczekaj kilka godzin, aż cały wosk w pojemniku stanie się sztywny. Bardzo możliwe, że wzdłuż knota pojawi się wgłębienie. Wlej resztę wosku i napełnij ostatnią ¼ pojemnika.        
 12.  
 13.                          7      Zakończ świecę. Gdy wosk jest idealnie sztywny, zwinąć knot ołówkiem lub motekem i skrócić go do wymaganej długości. Zapal świecę i ciesz się przyjemną atmosferą.                  
 14.  
             

    2      Odlana świeca  .

    
   
 1.                          1      Wybierz wosk. Oddanie świec jest ogromną liczbą rodzajów i typów, więc masz wiele opcji. Chcesz kolorowego wosku? Wosk z zapachem? Wolisz wosk pszczeli, parafinę, cytrynę lub inne? Zastanów się, gdzie chcesz użyć świecy i jak powinna być duża i zdecyduj.        
 2.  
 3.                          2      Rozgrzej wosk. Użyj kąpieli wodnej, aby wosk się rozpuścił. Jeśli nie masz specjalnej doniczki na łaźni wodnej, użyj szklanej miski, którą umieścisz na garnku z wrzącą wodą i włóż do niej wosk. Kiedy wosk osiągnie temperaturę 80-85 ° C, jest gotowy do odlewania.        
 4.  
 5.                          3      Przygotuj formularz. Aby utworzyć świecę laną, najpierw musisz utworzyć formę. Najprostszą rzeczą jest oczywiście zakup gotowej formy w kształcie świecy na rynku hobbystów lub sklepu dla artystów. W przeciwnym razie może być trudno znaleźć odpowiedni, solidny obiekt. Możesz również utworzyć kwadratowy kształt, aby dołączyć do siebie 4 kawałki deski do krojenia (bardzo mocno!).        
 6.  
 7.                          4      Dodaj świecę do knota. Ponieważ świece lane są wysokie, będziesz potrzebować długiego węzła. Możesz użyć węzła bez klapy, ale uważaj, aby dotknąć dna formy. Obluzuj wolny koniec wokół ołówka lub szpikulca i umieść go poziomo na krawędzi formy, tak aby knot nie wpadł do wosku.        
 8.  
 9.                          5      Wlej wosk. Rozpocznij wosk od miejsca bitów nad krawędzią formy i uważaj, aby go zbyt szybko nie zaatakować. Pozostaw ostatnią 1/4 wolną, aby móc ją uzupełnić później i naprawić kształt świecy.        
 10.  
 11.                          6      Poczekaj na resztę wosku. Kiedy świeca staje się sztywna, w jej środku tworzy się głęboki otwór. Ponownie rozgrzej pozostały wosk i wypełnij otwór. Dodaj ostatnią 1/4 długości świecy.        
 12.  
 13.                          7      Usuń świecę z formy. Zaczekaj co najmniej 2-4 godziny, zanim świeca ostygnie i stanie się sztywna. Następnie utnij knot z ołówka i ściągnij formę gotowej świecy. Usuń nadmiar knota od dołu lub od góry i ciesz się nową świecą lana!        
 14.  
 15.                          8      Znajdź odpowiednie miejsce i spróbuj zapalić świecę.        
 16.  
             

    3      Świeca walcowana wosk pszczeli  .

    
   
 1.                          1      Wytnij arkusze wosku pszczelego. Są one w większości sprzedawane stosunkowo duże, więc świeca byłaby niepraktyczna. Pokrój je na małe kawałki, na przykład 10 x 40 cm.        
 2.  
 3.                          2      Przygotuj swój węzeł. Połóż woskowany materiał płasko na blacie. Umieść szmatkę jak najbliżej krawędzi. Na jednym końcu pozostaw co najmniej 2 cm na zewnątrz, na drugim końcu knot powinien kończyć się krawędzią płytki woskowej.        
 4.  
 5.                          3      Rozpocznij przewijanie. Zacznij od krawędzi węzłem i zwiń wosk w środku. Staraj się to robić równomiernie, aby krawędzie świec nie były chrupiące. Delikatnie wepchnij wosk, aby działał dobrze.        
 6.  
 7.                          4      Zakończ świecę. Po dotarciu do końca arkusza naciśnij jego palce razem. Przesuń kilka razy świecę między dłonie, aby Twoja skóra zmiękczyła wosk, a jej kształt będzie jeszcze lepszy. Umieść nową świecę w swoim świeczniku i zdobądź piękną i przydatną dekorację do domu.        
 8.  
             

    4      Świeca z pozostałości woskowych  .

    
   
 1.                          1      Przygotuj swój wosk. Użyj całego pozostałego wosku z palonych świec, aby stworzyć tę laminowaną świecę. Możesz także użyć fragmentów wosku z innych projektów, ale spróbuj zrobić cały wosk tego samego rodzaju (nie mieszaj, na przykład, wosk pszczeli z parafiną).  
    
  • Wybierz bity o podobnym zapachu, aby uzyskać nieokreślone połączenie wielu różnych zapachów.
  •  
  • Unikaj mieszania kilku kontrastujących kolorów, ponieważ rezultat będzie mętny lub szary. Trzymaj kolory uzupełniające i podobne.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Rozgrzej wosk. Potnij wosk za pomocą noża do masła i włóż do kąpieli wodnej. Ogrzać do temperatury 85 ° C, a następnie wyciągnąć z ognia.        
 4.  
 5.                          3      Przygotuj pojemnik. Włóż w nią wełnę z węzłem i zwilż wolny koniec ołówkiem lub rożnem, które opierasz o krawędzie pojemnika. Ogrzewać pojemnik przez kilka minut w suszarce w temperaturze 70 ° C, aby uniknąć bąbelkowania.        
 6.  
 7.                          4      Wlej wosk. Używaj delikatnej gazy, aby zapobiec przedostawaniu się kawałków spalonego knota lub innych zanieczyszczeń do świecy, którą produkujesz z odzyskanego wosku. Nie woskuj wosku bezpośrednio na knocie lub ścianie, wylej go na gazę jednolitym, powolnym strumieniem na dno, a następnie około ¾ wysokości świecy. ¼ zachować uzupełnianie.        
 8.  
 9.                          5      Poczekaj i napełnij świecę. Gdy wosk w pojemniku stanie się sztywny, podgrzej pozostały wosk. Po zestaleniu w świecy pojawia się wklęsłe wgłębienie w pobliżu knota. Napełnij go rozgrzanym woskiem.        
 10.  
 11.                          6      Zakończ świecę. Wycofaj knot z ołówka i przyciąć go do normalnej długości. Kiedy świeca stanie się sztywna, będzie gotowa do użycia. Ciesz się swoim płomieniem w domu lub daj jej prezent dla swojego przyjaciela.        
 12.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (1)                     
Hobby i rękodzieło popularny:
Jak nauczyć się szyć.

Jak pracować z laminatem.

Jak obciąć spodnie.

Jak zrobić koraliki z papieru.

Jak stwierdzić, czy jade ma rację.

Jak zrobić podstawowe oko.

Jak tworzyć sztukę z wosków rozmytych.

Jak złożyć pudełko z papierem.

Jak zniszczyć uszkodzoną amerykańską flagę.

Jak nauczyć się żonglować.

Jak się uczyć haftu krzyżykowego.

Jak zbierać znaczki.

Jak zrobić kornet lub lejek z papieru.

Jak zawijać kwadraty.

Jak narysować serce.

Jak zrobić linę z papieru.

Jak przyszyć spódnicę.

Jak złożyć samolot z papieru.

Jak malować na szkłach.

Jak spasować papier firmowy.

Jak zrobić pikowany kocyk.