Home \ Higiena osobista i styl
 

Jak odnieść sukces w walce na pięści.

 

W filmie o Rockym wygląda to tak prosto. Musisz po prostu nałożyć pięćdziesiąt ran na twarz, a następnie wysłać tego zarozumiałego komunistę na ziemię kopnięciem z kolei, prawda? Niestety nie. W sytuacjach, gdy musisz bronić się pięściami, musisz wiedzieć, jak dmuchać, jak uderzyć i jak walczyć elegancko. Jeśli uważasz, że nadszedł czas, aby przytyć, kontynuować czytanie i nauczyć się umiejętności walki na pięści.

              

Procedura .

    

  Część 1      Strzel  .

    
   
 1.            1      Ustaw stojąco. Stań twarzą w twarz z przeciwnikiem, który nieznacznie zmienia twoją niedominującą stronę. Jeśli masz rację, obróć lewą stronę do przeciwnika. Nie odwracaj się z lontem, po prostu zrób krok z nie dominującą nogą i biodrem. Będziesz znacznie bardziej poruszać, ponieważ twój cel i ciosy będą potężniejsze. 
    
  • Zachowaj stabilny środek ciężkości. Skoncentruj swoją wagę na tylnej nodze (twoja prawa noga, jeśli masz rację). Gdybyś stawił czoła przeciwnikowi bezpośrednio, stałbyś się łatwym do celowania celem. Rozciągnij nogi i podejmij prostopadły stosunek do atakującego.
  •  
  • Podnieście ręce do głowy, nie dominującą rękę do oka i dominującą (uderzającą) rękę obok brody. Trzymaj palce luźne, aby być gotowym do ataku lub obrony przez cały czas.            
  •  
         
 2.  
 3.             2      Złóż prawidłowo pięści. Zakryj kciuki innymi palcami i zdecydowanie nie wkładaj ich do zaciśniętych pięści ani nie przywiązuj do palców. Tak jakbyś trzymał chrząszcza i nie chciał, żeby uciekał. Nie przykładaj zbyt mocno ręki, aby zapobiec krążeniu krwi. Zamiast tego staraj się mocno zacisnąć pięść w uderzeniu i puścić ją w pozycji obronnej. 
    
  • Uderzenie pięścią spowodowane uderzeniem jest zwykle spowodowane uderzeniem ostrza w niewłaściwą część ręki. Połączenia, które powinny trafić w cel, to środkowy i środkowy palec.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Trzymaj łokcie blisko ciała. Twoje ciosy będą proste. Początkujący rozpierzchają się dziko i niekontrolowanie rękami, a takie rany prawie nie mają siły. Potrzebujesz ciosu, aby prowadzić prosto od ciebie bezpośrednio do przeciwnika, bez ruchu po łuku. Nie grasz w Street Fightera II i nie przebijasz przez uszy kaleką. Oczekuje się tylko potężnego, prostego trafienia.  
    
  • Dobre ciosy wyrastają z dna ciała w takim samym stopniu jak siła twoich ramion. Jeśli podejmiesz swoje ataki, będą one znacznie silniejsze. Na ciężkim worku staraj się ćwiczyć takie rany i pozwól im wyjść prosto z ciała. Uderz prosto, nie na zakręcie, i popchnij swoje ciało bliżej pleców plecaka, jednocześnie obracając tylną rękę w kierunku torby.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przejdź do miękkich miejsc. Jeśli spróbujesz uderzyć swojego przeciwnika w szczękę lub twarz, prawdopodobnie zranisz siebie bardziej. Najbardziej bolesnym i najdelikatniejszym miejscem na twarzy jest nos, ale taki skok sprawi, że napastnik będzie jeszcze bardziej zły. Jednak uderzenie w odsłonięte żebra może zadać cios, a to utrudnia przeciwnikowi dalsze wysiłki. Jeśli podwoi on obronę strzału, cała twarz otwiera się, by poprowadzić kolejny atak. 
    
  • Jeśli walczysz o życie, używaj bardzo skutecznych ciosów w gardle, ścięgnach lub kolanach. W przyjaznej walce z przyjaciółmi walcz uczciwie, ale w prawdziwej walce, jeśli chodzi o zdrowie, nie zapominaj o tak druzgocącym uderzeniu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rozłóż szybkie i zwarte rany. Nie przesadzaj z ruchami tak jak Rocky, ale raczej wybierz cel ataku i uderz przeciwnika szybkimi, mocnymi uderzeniami bezpośrednio w wybrane miejsce. Zwycięzca niekoniecznie musi być tym, który uderza więcej razy, ale tym, który uderza najskuteczniej iz największą siłą. 
    
  • Nie zapomnij przejść przez ranę. Wyobraź sobie, że naprawdę chcesz uderzyć w coś, co jest pięć centymetrów za twoim prawdziwym celem i musisz przez to przejść.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Uderz jak głupcy. Artyści sztuk walki walczą z wieloma głośnymi dźwiękami. Zrób to również, zaczniesz pozbywać się adrenaliny, będziesz onieśmielał przeciwnika, a obudzisz pasje zwierząt, o których nawet nie wiedziałeś, że masz lub nie byłeś tam przez długi czas. Czas obudzić Hulka, krzyczeć!       
 12.  
 13.             7      Aby wygrać, musisz użyć więcej niż pięści. Nagłówki są najbardziej niedocenianą techniką walki. Korzystając z najsilniejszej części ciała - twardych kości na czole - najdelikatniejszej części twarzy przeciwnika - nosa - szybko opuścisz grę. 
    
  • W meczu sportowym, takim jak boks lub MMA, headery są zabronione, ale jeśli walczysz z kimś w prawdziwej sytuacji życiowej, nie marnuj czasu na myślenie o zasadach sportowych.
  •  
                   
 14.  
             

  Część 2      Techniki obronne  .

    
   
 1.             1      Naucz się strzelać. Jeśli chcesz rozdać rany, musisz je również zaakceptować. Unikanie lub pochłanianie ciosów zapewni ci solidny grunt pod stopami i otworzy całkowicie nowe punkty ataku wroga na ciało twojego przeciwnika. 
    
  • Jeśli nie możesz uniknąć rany na twojej twarzy, przekręć mięśnie szyjne, złap za szczękę i przejdź przez ranę. Zbliżając się do rany, zatrzymujesz się na dość wczesnym etapie. Jeśli chciałbyś to zrobić, pewnie byś się wycofał. Ten krok jest bardzo trudny do wykonania, ponieważ twoją naturalną tendencją jest unikanie lub powstrzymywanie go, ale spróbuj wyobrazić sobie, że pięść jest faktycznie piłką i próbujesz ją utrzymać. Jeśli położysz swoje czoło na swojej drodze, zrani go znacznie bardziej niż ty.
  •  
  • Zatrzymaj mięśnie brzucha i spróbuj wziąć ranę bezpośrednio do jamy brzusznej zamiast do niektórych miękkich części ciała. Musisz chronić wątrobę tak bardzo, jak to tylko możliwe. Znajdują się one po prawej stronie poniżej ostatnich żeber.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nigdy się nie wycofuj, proszę bardzo. To prawdopodobnie najważniejsza część obrony. Poprzez wycofanie dajesz swoim przeciwnikom możliwość wejścia na twoje terytorium i odbicia cię od ciebie, co jest znacznie łatwiejsze, gdy się wycofujesz. Spadniesz na ziemię i stracisz całą grę. Więc idź naprzód, gdzie możesz zatrzymać rany wroga już w płodzie i tam, gdzie prawdopodobieństwo upadnięcia jest mniejsze. 
    
  • Otwórz biodra na ciosy, więc uważaj i nie puszczaj. Nie możesz przestać się bronić.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przenieś. Przez cały czas, gdy nie wykonujesz samobicia, musisz trzymać ręce blisko twarzy i odzwierciedlać możliwie jak najwięcej uderzeń. Ale musisz też nieustannie się poruszać. Skacz i machaj dookoła, twoja głowa będzie znacznie trudniejsza. Im więcej się poruszasz, tym mocniej uderzy cię w głowę lub szyję. 
    
  • Porusz stopy tak, jakbyś miał pod nim gorące klocki i wyobraź sobie, że nad głową jest sufit, więc musisz zawsze skakać i lamentować, abyś nie spłonął i nie uderzył w głowę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wejdź do formy. Walka trwa zwykle krótko, ale jeśli chodzi o to, dobrze jest być tym, który przetrwa kilka minut bez wypadania z wyczerpania. Jeśli ciasto jest poza Twoim kształtem, wygrywasz bardzo ciężko. 
    
  • Wykonaj ćwiczenia aerobowe. 30 minut ćwiczeń aerobowych 3x-4x w tygodniu pozwala uzyskać praktycznie wszystko.
  •  
  • Regularnie ćwiczyć siedzenie i korbę. George Foreman wygrał w wadze ciężkiej, nigdy nie chodząc na siłownię. Siedział, kręcił się i uczył się strzelać. Nie musisz być kulturystą, aby być dobrym zapaśnikiem.
  •  
         
 8.  
             

  Część 3      Użyj głowicy  .

    
   
 1.             1      Unikaj głupich pojedynków. Najlepszy samuraj sprawia, że ​​jego miecz rdzewieje w pochwie. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś / nie powinnaś walczyć, prawie zawsze będzie to odpowiedź, której nie chcesz. Unikaj fizycznych bitew za wszelką cenę, a pięści naprawdę walcz tylko w nieuniknionych przypadkach. 
    
  • Spróbuj uspokoić sytuację, zanim poleci. Dla osoby, która chce z tobą rozmawiać spokojnie i cicho, nie bądź zarozumiała i groźna.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przewiduj zachowanie przeciwnika. Twój typowy przeciwnik zwykle robi dwie rzeczy: będzie zły i będzie miał rację. Obie te rzeczy mogą działać na Twoją korzyść, jeśli pozostaniesz skupiony i spodziewasz się dzikiego uderzenia prawą ręką, a ty przygotowujesz się do szybkiego zakończenia pojedynku z mocnym uderzeniem w gardło lub nos.       
 4.  
 5.             3      Uspokój się. Kiedy wdajesz się w walkę na pięści, strach jest głównym czynnikiem decydującym o wygranej lub cięciu. Nie bój się przyjąć ciosu. Adrenalina będzie prawdopodobnie tak bardzo, że nie odczujesz bólu ran, które na ciebie wpłyną. Kiedy zaczniesz myśleć o tym, jak to boli twój nos, możesz być pewny, że będzie cię bolało znacznie bardziej. Dlatego nie myśl o takich rzeczach podczas walki. Walcz.       
 6.  
 7.             4      Trzymaj pojedynek w powietrzu. Jeśli będziesz walczyć sprytniej, trafisz przeciwnika kilkoma potężnymi uderzeniami, a on może próbować uporać się z tobą z desperacką próbą w ataku furii. Postaraj się zatrzymać walkę na ziemi za wszelką cenę. Przeciwnik może użyć ziemi jako jednej z broni. 
    
  • Zawsze staraj się utrzymywać środek ciężkości stabilnie, przesuwaj się na boki i nie pozwól, aby przeciwnik chwycił cię i podejdź do ziemi, jeśli spróbujesz. Jeśli uda mu się położyć na tobie, przykryj twarz i spróbuj zgrać włosy i wejdź w oczy lub inne części ciała, pozwalając ci się złapać i zrelaksować.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://lifehacker.com/5829523/how-to-throw--punch-correctly  
 2.  
                        
Higiena osobista i styl popularny:
Jak mieć piękne usta.

Jak zapewnić zdrowie włosów.

Jak uzyskać pięknie gładką i promienną skórę.

Jak wyczyścić skórzane buty.

Jak robić szale.

Pierwsze kroki.

Jak mieć szczęście.

Jak uzyskać miękkie i lśniące włosy z octem.

Jak pomalować brwi.

Jak dobrze wyglądać na bladej skórze.

Jak dbać o skórę mieszaną.

Jak usunąć postrzępione końcówki i im zapobiec.

Jak usunąć tatuaże za pomocą soli.

Jak zachowywać się jak księżniczka.

Jak uzyskać idealną skórę.

Jak ustawić włosy (dla mężczyzn).

Jak zapobiegać blaknięciu czarnego ubrania.

Jak utrzymać białe ubrania białe.

Jak robisz małe szarpnięcia.

Jak stosować metodę odwrotną do wzrostu włosów.

Jak zostać hip hopem.