Home \ Higiena osobista i styl
 

Jak przechowywać buty.

 

Prawidłowe przechowywanie butów będzie nadal wyglądać świetnie i będzie trwać dłużej. Musisz chronić buty przed kurzem, wodą i słońcem, aby nie stracić koloru i kształtu podczas przechowywania. Uważaj, aby nie układać ich na sobie ani nie rzucać nimi w stos, ponieważ mogą one być zdeformowane. Przechowuj buty w pudełkach, najlepiej w tych, które je pierwotnie kupił, i będą nadal nowe.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotuj buty do przechowywania  .

    
   
 1.            1      Wyczyść buty. Podczas przechowywania butów, na których znajduje się brud, błoto i inne zabrudzenia, może dojść do uszkodzenia materiału, z którego są wykonane. Jest to szczególnie ważne w przypadku butów ze skóry i zamszu, ale czyszczenie obuwia przed przechowywaniem jest dobre dla wszystkich materiałów. Nawet jeśli wyczyścisz buty tylko na noc, a następnego dnia chcesz je odbudować, nie zaszkodzi je oczyścić. Przed przechowywaniem butów upewnij się, że są suche.  
    
  • Oczyść skórzane i zamszowe buty z brudu i kurzu miękką szczoteczką, która nie jest porysowana. Użyj specjalnego preparatu na te plamy, aby usunąć plamy.
  •  
  • Najpierw należy szczotkować buty i umyć je wodą z mydłem.
  •  
  • Umyj syntetyczne obuwie z mydłem i wodą.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Utrzymuj buty sortowane według zużycia i okresu. Jeśli jesteś przyzwyczajony do rzucania wszystkich butów sportowych, towarzyskich i chodzących na jeden duży stos, z którego w razie potrzeby ciągniesz pojedyncze pary, czas je porównać. Kiedy je uporządkujesz, twój shoeman będzie wyglądał lepiej, a twoje buty będą w lepszej kondycji niż wtedy, gdy tylko dostaniesz się na stos.  
    
  • Połącz buty i pięty.
  •  
  • Inną grupą powinny być buty zimowe.
  •  
  • Zrób miejsce na letnie buty - sandały, klapki itp.
  •  
  • Wspólne buty do chodzenia i buty sportowe mogą tworzyć inną grupę.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź ciemne miejsce, w którym możesz regulować temperaturę. Obuwie pozostaje w najlepszym stanie, gdy nie jest wystawione na działanie promieni słonecznych oraz zbyt wysokich lub niskich temperatur. Najlepszym miejscem do przechowywania butów jest ciemna, chłodna i dobrze wentylowana przestrzeń. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w szatni, możesz przechowywać buty pod łóżkiem.  
    
  • Nie przechowuj butów w piwnicy, garażu lub w innych miejscach, w których temperatura może spaść dużo w zimie lub latem znacznie wzrosnąć. Włókna, z których wykonane są buty z czasem w tak niesprzyjających warunkach, ulegają zniszczeniu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pad swoje buty pogniecionym papierem. Jeśli wiesz, że nie będziesz nosić butów przez miesiąc i dłużej, włóż je pogniecionym papierem, aby zachować ich kształt. Tylko uważaj, aby papier nie był zaimpregnowany jakimś kwasem, ponieważ może to uszkodzić buty. Unikaj papieru gazetowego, który może pomalować twoje buty.  
    
  • Na przykład odpowiednie są rolki papieru toaletowego.
  •  
  • Użyj drzewka na droższe pary butów. Jeśli masz parę pięknych skórzanych butów, przechowuj je na takim stojaku, aby pozostały w jak najlepszym stanie. W Internecie można również uzyskać drewniane stojaki, które pomagają również w zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu butów (na przykład drewna cedrowego).
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przechowuj wysokie buty z nogami do góry nogami. Aby przechowywać wysokie buty, warto kupić stojak, który zapobiega ich pękaniu i zginaniu. Kiedy przechowujesz takie buty ze zgiętym blatem, mogą po chwili zgiąć lub nawet zgnieść. Jeśli nie chcesz inwestować w taką szafę, możesz spróbować zastąpić ją w postaci pustych, suchych butelek wina.                  
 10.  
             

  Część 2      Znajdź odpowiednią lokalizację przechowywania  .

    
   
 1.             1      Miej specjalną matę na codziennych butach. Jeśli ty i twoja rodzina macie parę par butów, które nosicie prawie codziennie, dobrze jest mieć specjalne miejsce do ich odkładania. Umieść taką matę przy drzwiach lub wieszakach, aby każdy domownik mógł ją ładnie ułożyć po przybyciu do domu.  
    
  • Jeśli masz opcję, odpowiedni jest również osobny kaptur. Możesz przechowywać najczęściej używane buty, takie jak buty do biegania, szkoła itp.
  •  
  • Zidentyfikuj specjalne miejsce na mokre buty. Może to być pad przed drzwiami wejściowymi lub tuż za wejściem.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zdobądź stojak na buty. Jeśli masz dużo par butów, będziesz potrzebować dodatkowej przestrzeni dla tych par, których tak często nie nosisz. Półki ułatwiają przechowywanie i oszczędzają miejsce. Najlepsze są drewniane lub plastikowe półki. Dopasuj wszystkie buty i włóż je ponownie po użyciu i czyszczeniu.  
    
  • Jeśli masz w domu starą drewnianą drabinę, spróbuj zrobić oryginalną półkę. Nałóż drabinę w takim kolorze, aby pasowała do pokoju i oprzyj się o ścianę. Następnie połóż buty na poszczególnych prętach.
  •  
  • Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest drewniana paleta. Przymocuj paletę do ściany i wsuń buty w poszczególne przedziały. Jeśli paleta nie jest lakierowana, nie jest najodpowiedniejszym rozwiązaniem dla drogich skórzanych butów, które mogłyby porysować powierzchnię palety, ale dzięki butom sportowym, sandałom itp.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przechowuj buty w wiszącej kieszeni z tkaniny. Jeśli nie masz dużo pieniędzy, kup sobie portfel, który wisi na drzwiach i możesz umieścić swoje buty w pięknych parach. Dzięki temu buty będą przejrzyste i nie zajmą miejsca na ziemi.        
 6.  
 7.             4      Włóż do długotrwałego przechowywania w pudełkach. Jeśli wiesz, że nie masz butów od miesięcy lub dłużej, najlepiej przechowywać je w pudełku. Idealne są pudełka, w których kupiłeś buty lub plastikowe pudełka, które pozwalają zobaczyć, jakie buty są w środku.  
    
  • Jeśli nie możesz znaleźć oryginalnego pudełka z butów, możesz użyć pudełek po winie.
  •  
  • Zapakuj dodatkowe buty w papier do pakowania, aby ich nie uszkodzić.
  •  
  • Możesz także użyć silicagel, aby utrzymać buty w dobrej formie i wchłonąć nadmiar wilgoci.
  •  
         
 8.  
             

  Część 3      Czego unikać  .

    
   
 1.             1      Unikaj przechowywania mokrych butów. Nie przechowuj butów ani nie wkładaj ich do butelek, dopóki nie są całkowicie suche. Mokre buty mogą zacząć pleśnieć i pachną. Buty należy najpierw umieścić w suchym, dobrze wentylowanym miejscu, w którym należy je dokładnie wysuszyć przed przechowywaniem.        
 2.  
 3.             2      Nie owijaj skórzanych butów w plastikowe opakowania. Skórzane i zamszowe buty wymagają stałego oddychania. Jeśli umieścisz je w plastikowym worku, mogą złapać formę lub zmienić kolor. Skórzane buty zawsze pasują do papieru.        
 4.  
 5.             3      Nie przechowuj butów z molami, lecz używaj kawałka drzewa cedrowego. Preparaty na mole zniechęcają ćmy, ale ze względu na zawarte w nich substancje chemiczne są niebezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Ponadto często mają nieprzyjemny zapach i ten zapach jest trudny do usunięcia. Drewno cedrowe jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Cedr odpycha mole, a ponadto jest nietoksycznym rozwiązaniem, które pozostawia przyjemny zapach na butach.        
 6.  
 7.             4      Nie umieszczaj pojedynczych par butów jedna na drugiej. Wiele osób wkłada buty na siebie, aby zaoszczędzić miejsce, ale takie miejsce z czasem ulega deformacji. W przypadku sandałów i klapek takie rozwiązanie nie ma znaczenia, ale przechowuje wszystkie pozostałe obuwie w jednej warstwie. Nawet jeśli położysz drugą parę w drugiej warstwie do góry nogami, po kilku miesiącach buty stracą kształt.        
 8.  
            

Wskazówki .

                  

Co jest potrzebne .

      

                       
Higiena osobista i styl popularny:
Jak uzyskać duże i nieporęczne fale.

Jak używać kremu samoopalającego.

Jak korzystać z żelu pod prysznic.

Jak długie włosy.

Jak leczyć pryszcze po goleniu.

Jak zdobyć kręcone włosy (dla mężczyzn).

Znając odpowiednią perłę.

Jak być kreatywnym.

Jak mieć jasną skórę.

Jak używać kremu samoopalającego.

Jak mieć czystą twarz.

Jak zrobić fryzurę.

Jak być śmiesznym.

Jak naturalnie wyrwać zęby.

Jak robić szale.

Jak przekłuć twoje sutki.

Jak zrobić niegrzeczne paznokcie.

Jak ciągle prostować włosy.

Jak pozbyć się trądziku szybko.

Jak odświeżyć pachnące buty.

Jak zawiązać szalik.