Home \ Higiena osobista i styl
 

Jak używać smaru.

 

Żel na bazie ropy naftowej jest żelem na bazie ropy naftowej, który jest stosowany w leczeniu wielu problemów zdrowotnych w domu, może być stosowany jako produkt kosmetyczny i ma wiele zastosowań w domu. Wiele osób nie wie, czym jest wazelina i kiedy dobrze ją stosować. Ważne jest, aby poznać wszystkie zalety i wady tego produktu. W tym artykule dowiesz się, jak używać wazeliny w pielęgnacji ciała, jak ułatwić sobie pracę domową i kiedy lepiej jest unikać wazeliny niż znaleźć inny produkt.

              

Procedura .

    

    1      Wazelina jako produkt kosmetyczny  .

    
   
 1.            1      Możesz ulepszyć stwardniałą skórę przez wiatr. Nie nadaje się do użycia wazeliny jako środka nawilżającego, ale można zmiękczyć skórę i zablokować w niej wilgoć. Możesz używać wazeliny do różnych wyprysków i suchych miejsc na skórze, szczególnie w zimie, kiedy Twoja skóra jest chroniona przed złymi warunkami pogodowymi. 
    
  • Nasmaruj kolana lub łokcie, aby skóra była miękka i pozbądź się szorstkiej i poszarpanej skóry.
  •  
  • Jeśli masz na nogach pęcherze i poszarpaną skórę, nałóż na nie cienką warstwę smaru i noś czyste skarpetki. Do rana powinieneś mieć miękkie stopy.
  •  
  • Nałóż niewielką ilość smaru na szorstkie miejsca na ciele przed nałożeniem kremu samoopalającego. Pomoże Ci uniknąć wycieków i nierównej opalenizny.  
  •  
  • Możesz także użyć lnu po goleniu. Otrzymasz za to świeżą skórkę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Użyj smaru, aby podświetlić obszar wokół oczu. Możesz również użyć wazeliny podczas robienia makijażu. Może być używany jako niedrogi świetlik do poprawiania jasności twoich oczu. Wazelina jest całkowicie bezpieczna dla tego zastosowania, ale należy uważać, aby nie dostać się do oczu. 
    
  • Wymieszaj trochę smaru z cieniem do powiek lub pigmentem, aby uzyskać nowe kolory. Możesz również użyć go do naprawienia cienia do powiek, co pozwoli ci upewnić się, że twoje cienie nie są rozlane na całej twarzy. Niektórzy ludzie podają również wazelinę pod cieniem do powiek, aby uzyskać błyszczący efekt.
  •  
  • Możesz również użyć wazeliny do przycinania brwi. Po prostu nałóż odrobinę brwi. Możesz również dostosować glony o błyszczącym i wodoodpornym wyglądzie.  
  •  
  • Nałóż cienką warstwę smaru na rzęsy przed snem. Nie jest to udowodnione, ale wiele osób uważa, że ​​wazelina pomaga przedłużyć i zagęścić wodorosty.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pędzel z lakierem do paznokci. Zastosuj lakier do paznokci i paznokci kilka razy dziennie, aby zachować miękkość i gładkość. Wazelina jest wykorzystywana na skórek paznokci, aby zmiękczyć je i pozwala odepchnąć je z paznokci. Wazelina to świetny produkt do pielęgnacji paznokci i palców. 
    
  • Po nałożeniu niewielkiej ilości smaru na lakier do paznokci na tydzień przywrócisz mu połysk i blask, a na nowo wyglądasz.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Używaj błyszczyka do ust. Przy suchej pogodzie wystarczy nałożyć cienką warstwę smaru na pęknięte usta i pozbyć się suchej skóry, aby zapobiec wysychaniu warg. Niektórzy ludzie stosują do pielęgnacji peelingów szczoteczką do ust, aby ich wargi były miękkie i gładkie.       
 8.  
 9.             5      Stosuj smar na zębach. Brzmi to trochę dziwnie, ale często tancerze dają uśmiechniętym tancerzom i innym artystom. Wazelina zapewni, że twoje usta nie przylgną do twoich zębów, a twoje usta nie dostaną szminki. Kiedy używasz go prawidłowo, unikasz plam pomadki na zębach. 
    
  • Zachować ostrożność i smarować zęby tylko niewielką ilością smaru. Nie chcesz mieć pełnego ujścia smaru.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Użyj smaru do włosów. Niewielka ilość wazeliny pomaga regulować włosy, utrzymywać je w wilgotności i pozbywać się problemów ze skórą. Ale nie można przesadzić z tłuszczem, ponieważ nie można go łatwo wydostać z włosów. W niektórych przypadkach może jednak bardzo pomóc. 
    
  • Dzięki wazelinie możesz pozbyć się łuszczącej się i swędzącej skóry związanej ze szkłem powiększającym. Przed użyciem szamponu delikatnie wmasuj smar w skórę głowy pod prysznicem.
  •  
  • Możesz również użyć wazeliny do farbowania włosów, aby nie plamić skóry na czole i uszach. Chroni Twoją skórę przed szkodliwymi chemikaliami przed farbowaniem, uporczywym i chemicznym prostowaniem włosów.
  •  
  • W skrajnym przypadku można również użyć smaru jako żelu do stylizacji lub utwardzacza. Rozłóż trochę smaru na dłoniach i wetrzyj go we włosy, aby go naprawić.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Można również użyć wazeliny do wysypki spowodowanej otarciami. Jednym z najlepszych zastosowań wazeliny jest wysypka i podrażnienie skóry spowodowane otarciami odzieży. Biegacze i rowerzyści często szczotkują swoje uda smarem, aby uniknąć uderzeń w długim wyścigu. Niektórzy ludzie nakładają smar na sutki, ponieważ chcą uniknąć tarcia. Jeśli masz problem z podrażnioną skórą, użyj smaru, aby uniknąć zadrapań.                 
 14.  
             

    2      Zastosowanie smaru domowego  .

    
   
 1.             1      Piła dla zwierząt pomoże usunąć zacięte pierścienie. Galaretka z ropy naftowej to świetny środek smarny, dzięki czemu można łatwo usunąć pierścienie z dżemem i inne klejnoty. Nałóż niewielką ilość smaru na krawędź pierścienia i spróbuj go obrócić. Wkrótce zostanie wydany i łatwo usunięty.  
    
  • Niektórzy używają wazeliny do okresowego malowania płatków usznych, aby kolczyki łatwo i bezboleśnie w uszach.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Możesz polerować swoje buty i torebki. Nałóż bardzo małą ilość smaru na błyszczące buty, torebki i inne powierzchnie, aby ponownie uzyskać połysk i teksturę. Jest to łatwy i niedrogi sposób na wypolerowanie tych rzeczy.       
 4.  
 5.             3      Możesz użyć wazeliny do produkcji ekologicznych projektów. Wyciągnięte dynie, pieczątki ziemniaków i innych produktów naturalnych będą trwać dłużej, jeśli nałożysz trochę tłuszczu na ich brzegi. Podczas pompowania dyni na Halloween, zamaluj krawędzie smarem, aby zapobiec zeschnięciu dyni. W końcu naturalnie wyschnie, ale wazelina pomoże ci spowolnić ten proces. 
    
  • Nie nakładaj smaru na drewno - drewno powinno stopniowo wysychać.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Możesz użyć wazeliny na ruchomych częściach różnych maszyn i urządzeń. Można malować zawiasy drzwi, dżem i ruchome części zabawek mechanicznych. Smary olejowe, takie jak smary, przyciągają brud i kurz, ale nadal będziesz dobrze w domu. Zachowaj pudełko smaru w warsztacie lub w skrzynce narzędziowej, aby łatwo zamocować drzwi z zasysaniem lub zawiasy drzwiowe. 
    
  • Posmaruj krawędź butelki z lakierem do paznokci, aby nie przylgnęła do pokrywek. Wazelina tworzy barierę pomiędzy lakierem a butelką i zapobiega tworzeniu się wysuszonej warstwy powlekającej, która przykleja pokrywkę do dna fiolki.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Użyj wazeliny do pielęgnacji swoich zwierząt. Bakterie mogą leczyć wiele powszechnych problemów zdrowotnych u psów i kotów. W przypadku poważnych problemów należy jednak najpierw skonsultować się z weterynarzem i zapytać, czy należy używać niewielkiej ilości wazeliny. 
    
  • Wazelina może pomóc kotom złagodzić objawy łykania włosów. Kiedy umieścisz kota w niewielkiej ilości wazeliny, pomoże to odkrztusić połknięte włosy. W tym przypadku bardzo często stosuje się wazelinę.
  •  
  • Połóż płatki na psach z pękniętymi łapami, aby złagodzić ich skórę. Zimą psy często mają na łapach suche i popękane ochraniacze, zwłaszcza jeśli często są na betonie. To bardzo bolesne dla psa. Możesz lekko posmarować łapy smarem. Uważaj, aby go nie rozwiązać.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Można również użyć smaru, aby zapobiec korozji akumulatora. Wiele różnych baterii, takich jak akumulatory samochodowe lub baterie w różnych urządzeniach, jest podatnych na korozję, co może być niebezpieczne, a także skraca żywotność baterii. Gdy końcówka akumulatora jest pokryta niewielką ilością smaru podczas wymiany baterii, należy unikać korozji. Po oczyszczeniu korozji z terminala do akumulatora samochodowego przetrzyj terminal odrobiną smaru, a następnie włóż go do akumulatora.       
 12.  
             

    3      Jak nie używać wazeliny  .

    
   
 1.             1      Nie używać smaru do oparzeń. Ludzie często myślą, że można używać wazeliny jako środka przeciwbólowego lub antyseptycznego, ale w rzeczywistości wazelina nie jest dobrym produktem spalania. Bariera stworzona przez smar nie nadaje się do świeżego poparzenia, obcinania ran i innych urazów.  
    
  • W przypadku oparzeń lepiej jest stosować różne specjalne kremy i maści do leczenia świeżych urazów. Najlepiej stosować specjalne kremy, takie jak Lubiderm.
  •  
  • Zachowaj ostrożność podczas używania smaru jako żelu do smarowania. Nie zaleca się stosowania wazeliny razem z prezerwatywą, ponieważ olej rozpuszcza lateks i zwiększa ryzyko przedarcia prezerwatywy. Zawsze używaj prezerwatyw z żelami na bazie wody.            
  •  
  • Wazelina jest często używana jako żel do smarowania płciowego i nie jest w istocie szkodliwa. Niektórzy ludzie lubią teksturę tłuszczu. Niestety, nie jest łatwo zmywać smar, więc niektórzy ludzie nie szukają go i preferują inne smary na bazie wody lub naturalne oleje, takie jak olej kokosowy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie używaj smaru do świeżych tatuaży. Wielu ludzi uważa, że ​​najlepiej jest malować świeże tatuaże w słoiku z benzyną, ale w rzeczywistości nie jest to dobre. Świeży olej do tatuażu wyciąga atrament, zatyka pory, zwiększa ryzyko podrażnienia skóry i pryszcze, które mogą uszkodzić nowe tatuaże, a w żaden sposób nie przyspieszy gojenia się nowego tatuażu. Użyj maści A, D, Bacytracyny lub TattooGoo, które dadzą ci świeże tatuaże i uspokoją twoje uzdrowienie. Zawsze skonsultuj się z tatuażem o właściwych produktach.       
 4.  
 5.             3      Nie należy stosować trądziku ani płatków róż. Wazelina nie jest rozpuszczalna w wodzie, dlatego nie nadaje się do leczenia trądziku i innych chorób skóry wynikających z tłustej skóry. Skóra wazeliny faktycznie zamyka się i kapie i cofa się wewnątrz smaru, chociaż ma wrażenie nawilżania i ścierania.       
 6.  
 7.             4      Nie należy stosować smaru jako środka nawilżającego. Jeśli dermatolog zalecił stosowanie kremu nawilżającego, nie należy używać smaru. Jeśli twoja skóra jest idealnie czysta, możesz jej użyć jako bariery dla zimna lub wiatru, ale w żadnym przypadku nie zwilżisz skóry. Wazelina tworzy barierę, która zapobiega oddychaniu skóry, co może spowodować jeszcze gorsze problemy ze skórą.       
 8.  
 9.             5      Nie należy używać smaru jako kremu do formowania. Grease blokuje wilgoć, dlatego nie nadaje się do leczenia infekcji grzybiczych. Kup zamiast tego krem ​​z pleśni, lub użyj na przykład oleju kokosowego. ngus. Zamiast tego użyj czegoś, co ma właściwości przeciwgrzybicze, takie jak olej kokosowy.       
 10.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (2)                     
Higiena osobista i styl popularny:
Jak wyglądać jak model.

Jak rozpiąć stanik.

Jak zwiększyć usta.

Jak być eleganckim.

Jak leczyć zniszczone włosy.

Jak naturalne metody mogą przyspieszyć wzrost włosów.

Jak ubrać sari.

Jak dbać o przekłucie języka.

Jak zrobić pedicure.

Jak uzyskać gęste włosy.

Jak pokolorować włosy w chrupiącym stylu.

Jak pozbyć się garbowania.

Jak uzyskać miękkie i lśniące włosy z octem.

Jak rozciągnąć nowe buty.

Jak zmniejszyć bawełnianą koszulkę.

Jak zrobić fryzurę.

Jak rozjaśniać włosy za pomocą naturalnych metod.

Jak wybrać kolory zgodnie z odcieniem skóry.

Jak korzystać z korektora.

Bycie samemu i bycie zadowolonym z tego.

Jak usunąć płyn z uszu.