Home \ Higiena osobista i styl
 

Jak ustalić autentyczność zegarków Rolex.

 

Zegarki Rolex to symbol elegancji i wyrafinowanego stylu. Dlatego stają się częstym celem oszustów, którzy produkują i sprzedają fałszywe zegarki. Różnice między oryginałem a sub-działką są często bardzo trudne do zauważenia, ale z kilkoma prostymi liniami można stosunkowo łatwo rozpoznać odpowiedni kawałek taniego podróbka. W przypadku wysokiej jakości falsyfikatów prawdopodobnie konieczne będzie skonsultowanie się z ekspertem z ekspertem. Przejdź do pierwszego kroku, przeczytaj nasz artykuł i poznaj oryginalny Rolexes.

              

Procedura .

    

    1      Sprawdź większe braki  .

    
   
 1.            1      Zamiast o wiele szybszego tykania, szukaj klasycznego i regularnego brzmienia "tik, tik, tik". Na standardowych zegarach, druga ręka porusza się ostro, w niektórych gwałtownych ruchach, co wynika z faktu, że większość z nich jest wyposażona w mechanizm kwarcowy. Dlatego ruch od jednej sekundy do drugiej jest przerywany. Kiedy słuchasz, zwykle powinieneś usłyszeć ciche tykanie - "tik, tik, tik", które wydziela ruch. Z drugiej strony, Rolex (i wiele innych wysokiej jakości zegarków) porusza prawą ręką płynnie, bez przerwy, ponieważ jest napędzany mechaniczną maszyną automatyczną, a nie kwarcem. Z tego powodu prawdziwe Rolexy nie dają mrowienia. Więc jeśli słyszysz powolne tykanie z zegarka, jest to niewątpliwy oznaka fałszerstwa na twoich rękach. Dźwięk powinien być znacznie szybszy niż zegarki zasilane baterią.        
 2.  
 3.             2      Poszukaj szarpnięcia drugiej ręki. Jak wspomniano powyżej, zegarek Rolex ma gładką, poruszającą się drugą rękę, która płynnie przesuwa się po twarzy, w przeciwieństwie do zegarków kwarcowych, których druga ręka przeskakuje z jednej pozycji do drugiej. Ostrożnie spójrz na drugą rękę - działa płynnie po obwodzie tarczy? Czy raczej wydajesz się przyspieszać i zwalniać w ruchach ulotnych? Jeśli dojdziesz do innego wniosku, niż ręka działająca idealnie gładko, prawdopodobnie masz podróbkę. 
    
  • Przy bliższej inspekcji okaże się, że nawet na właściwym zegarku sekundnik nie działa płynnie . W przypadku większości modeli jest około ośmiu miniaturowych ruchów na sekundę. Niektóre modele są jeszcze wolniejsze, ale dla zwykłego oka ruch ten jest zwykle nieosiągalny, a zatem wydaje się, że ręka porusza się całkowicie gładko.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Poszukaj fałszywego szkła powiększającego nad arkuszem danych. Większość (ale nie wszystkie) zegarków Rolex ma małe okno lub wskaźnik wyświetlający bieżącą datę. Ten datepiece zwykle znajduje się po prawej stronie zegara (w pobliżu "trzeciego" zegara). Aby data była bardziej czytelna, niektóre modele mają małe szkło powiększające (zwane czasem "cyklonem") umieszczone nad datagramem. Ta część zegarka jest bardzo trudna do naśladowania, a większość podróbek będzie miała jedynie inny szklany panel nad datagramem, ale tylko zwykła szklanka będzie lepiej się prezentować. Jeśli więc zobaczysz na zegarku, że "szkło powiększające" faktycznie nie zwiększa daty poniżej, prawdopodobnie masz fałszywe ręce. 
    
  • Prawy ruletka na odpowiednich roleksach podaje wielkość liczb wyrażających datę 2,5x - data powinna wypełnić prawie całe okno. Niektóre dobre podróbki mogą również zwiększyć datę, ale prawdopodobnie nie, dopóki liczba nie wypełni całego szkła powiększającego. Cyklop powinien również znajdować się dokładnie powyżej daty. Jeśli zauważysz, że szkło powiększające utknęło w niewłaściwy sposób lub nie jest idealnie wyśrodkowane, powinieneś być czujny.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pociągnij koronę i obróć ją, aby zmienić datę. Data powinna przeskoczyć do poprzedniego dnia, gdy dłoń osiągnie 6, a nie 12. pozycję. Ta funkcja jest prawie niemożliwa do naśladowania. Jeśli twój zegarek nie, to prawdopodobnie jest fałszywy.       
 8.  
 9.             5      Zauważ podejrzaną niską wagę. Prawdziwe rolexy są wykonane z prawdziwego metalu i szkła, co dodaje im charakterystyczny ciężar. Podczas noszenia dłoni i noszenia nadgarstków, powinieneś czuć dużą wagę. Jeśli jednak wydaje się podejrzanie lekki, prawdopodobnie będzie to jakość fałszywa - prawdopodobnie nie będzie wykonana z metali szlachetnych, które są używane do produkcji większości modeli zegarków Rolex, lub będzie składać się wyłącznie z różnych złej jakości materiałów.       
 10.  
 11.             6      Zwróć uwagę na wyraźną pustkę. Niektóre imitacje zegarków Rolex mają przezroczyste szkło zamiast szkła, pozwalając na oglądanie zegarka i innych części zegarka. Szkło może, ale nie musi być ukryte pod zdejmowaną metalową osłoną. W rzeczywistości żaden z obecnych modeli Rolex nie ma tak czystych szklanych drzwi, więc jeśli znajdziesz tę część swojego zegarka, jesteś właścicielem fałszerstwa. Tylko kilka zegarków Rolex wykonano z przezroczystą podeszwą, ale zawsze były to modele do ekspozycji.  
    
  • Główną ideą fałszerzy jest to, że mogą pomóc sprzedawcom sprzedać swoje zegarki klientom niezdecydowanym, pozwalając im spojrzeć na wewnętrzną jakość wykonania i ruch. Niedoświadczony klient może być przytłoczony interesującym widokiem ruchomych części iw takiej chwili nie będzie wystarczająco czujny, aby zdać sobie sprawę, że coś jest nie tak.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zwróć uwagę na struktury niemetaliczne. Weź zegarek i obróć go. Sprawdź swój własny - powinien być gładki, nieoznaczony i wykonany z wysokiej jakości metalu. Podobnie pasek - powinien być wykonany z prawdziwej skóry, a jeśli nie ze skóry, to z metalu o tej samej jakości co reszta zegarka. Jeśli jakakolwiek część zegarka jest złożona z plastikowego lub cienkiego, taniego metalu, takiego jak aluminium, jest to podróbka. Fakty te są wyraźnym sygnałem, że poszczególne części zostały przetworzone w warsztatach podrabianych. Rolexy są produkowane tylko z najlepszych materiałów i nie są zapisywane na ich konstrukcji. 
    
  • Jeśli usuniesz spód zegarka i odkryjesz plastikową obudowę pod spodem, jest to znowu symbol fałszywego produktu.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Sprawdź wodoszczelność. Jedną z gwarantowanych metod odróżnienia oryginału od imitacji jest próba wodoszczelności. Wszystkie zegarki Rolex są idealnie szczelne - jeśli zauważysz jakieś bąbelki, prawdopodobnie masz podróbki. Sprawdź wodoszczelność, napełniając szklankę wodą (upewnij się, że korona jest całkowicie dociśnięta, a trzonek trzonka mocno przykręcony) i zanurz zegarek w nim na kilka sekund. Po usunięciu powinny działać bez żadnych problemów i nie powinno w nich być żadnych kropel wody. Jeśli jakakolwiek woda przenika lub nie działa prawidłowo, są one fałszywe. 
    
  • Uwaga: jeśli twój zegarek jest fałszywy, to oczywiście ten test może być poważnie szkodliwy. Wtedy nie musisz pozwolić im naprawiać ani kupować nowych. Jeśli nie lubisz takiego scenariusza, sprawdź autentyczność zegarka innymi metodami.
  •  
  • Pamiętaj, że jedynym modelem rolexów, który jest przeznaczony do użycia na dużych głębokościach, jest Submariner. Inne modele powinny przetrwać prysznic, basen lub deszcz, ale w gorszym stanie mogą przeciekać.  
  •  
         
 16.  
 17.             9      Jeśli wszystkie te metody zawiodą, porównaj zegarek z gwarantowanym oryginałem. Jeśli nadal nie jesteś pewien wszystkich wykonanych testów i kontroli, możesz porównać wygląd z tym, co naprawdę powinien wyglądać. Witryna Rolex zawiera katalog wszystkich modeli, które produkuje producent i zawiera dużą liczbę szczegółowych zdjęć. W katalogu wyszukaj model zegarka i porównaj jego obrazy z fizycznym wyglądem swojego egzemplarza. Zwróć szczególną uwagę na tarczę - czy wszystkie elementy znajdują się w miejscu, w którym powinny być? Jeśli zegarek zawiera dodatkową osłonę (chronograf, datepiece itp.), Czy jest ustawiony prawidłowo? Czy zgadzają się litery i cyfry z oryginalnymi zdjęciami? 
    
  • Jeśli odpowiesz na co najmniej jedno pytanie "Nie", najprawdopodobniej będziesz mieć fałszywy zegarek. Marka Rolex słynie z jakości swojej pracy, a widoczne wady oryginałów są niezwykle rzadkie.
  •  
                   
 18.  
             

    2      Sprawdź pod kątem drobnych braków  .

    
   
 1.             1      Sprawdź numer seryjny. Niektóre wysokiej jakości i podstępne podróbki są prawie niemożliwe do odróżnienia od oryginału. Ale aby znaleźć niezbędne odchylenia, trzeba przyjrzeć się miniaturowym i skomplikowanym szczegółom, których kucie jest niezwykle trudne. Znajdź numer seryjny swojego zegarka. Z tego powodu musisz zdjąć pasek, co zwykle odbywa się poprzez popchnięcie złącza, które przytrzymuje pasek na zegarku. Użyj szpilki lub podobnego przedmiotu, aby pomóc ci w tej świetnej robocie. Jeśli nie chcesz tego zrobić, możesz poprosić o to eksperta. Numer seryjny należy umieścić na obudowie między uchwytami paska (przy "szóstej godzinie"). 
    
  • Numer seryjny powinien być dokładny, bezbłędny i mieć ostre linie. Niektórzy falsyfikatorzy zachowują numer seryjny na zegarku przez wytrawianie, co z łatwością można rozpoznać po powiększeniu ze względu na "piaszczysty" wygląd.  
  •  
  • Powinieneś znaleźć podobny wzór po przeciwnej stronie obudowy. Jest to numer referencyjny sprawy oznaczony "ORIG ROLEX DESIGN".  
  •  
  • W Internecie można sprawdzić numer seryjny zegarka i porównać go z datą produkcji. Istnieje kilka dobrych źródeł, takich jak ten.
  •  
         
 2.  
 3.             2      O godzinie szóstej poszukaj logo Rolex. Marka Rolex właśnie zaczęła pakować zegarek z logo wyhaftowanym na szybie na dole tarczy. Jeśli zegarek został wykonany w minionej dekadzie, powinieneś znaleźć na nim ten mały znak autentyczności. Użyj zegarka lub lupy i uważnie sprawdź dno szklanki. Poszukaj logo Rolex, małej korony - znacznie mniejszej niż logo po przeciwnej stronie tarczy. Grawerowany znak, którego szukasz, jest w rzeczywistości bardzo mały i może być bardzo widoczny dla kogoś. Możesz na przykład pomóc w oświetleniu bocznym zegarka. 
    
  • Niektórzy fałszerze próbują naśladować to grawerowanie, ale robiąc to z taką precyzją, jak robi Rolex, jest prawie niemożliwe. Jeśli wygrawerowane logo jest podejrzanie duże i dobrze widoczne gołym okiem, to prawdopodobnie jest fałszywe.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź napis wygrawerowany na wewnętrznej krawędzi tarczy. Kolejnym znakiem autentyczności jest precyzyjnie grawerowany napis, zwykle umieszczony wzdłuż wewnętrznej krawędzi tarczy. Ponownie użyj lupy lub jubilerskiej lupy i dokładnie sprawdź, czy taki napis na zegarku jest. Napis powinien być w porządku, precyzyjny i elegancki, bez żadnych wad. Dodatkowo powinien być wygrawerowany na metalowej krawędzi. Jeśli wygląda na bardziej wydrukowany lub pomalowany, prawdopodobnie zegarek nie będzie odpowiedni. 
    
  • Należy pamiętać, że wszystkie zegarki Oyster powinny mieć to oznaczenie, w przeciwieństwie do niestandardowej serii Cellini (tarcza prostokątna itp.), Która nie ma tego grawerunku.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Poszukaj wysokiej jakości logo na twarzy. Prawie wszystkie (ale nie wszystkie ) zegarki Rolex mają dobrze znane logo w górnej części tarczy w pobliżu "12". Bliższe sprawdzenie tego logo za pomocą szkła powiększającego często może ujawnić fałszerstwo. Logo powinno wyglądać tak, jakby było wykonane z wysokiej jakości metalowej konstrukcji. Hamaki na szczytach koron powinny być plastycznie uniesione nad tarczą. Kontury tej korony powinny kontrastować z ich różnym metalicznym połyskiem z resztą tarczy. Jeśli logo na zegarku wygląda tanie lub zbyt płaskie w szkle powiększającym, jest oznaką złego przetwarzania, a tym samym nieprawidłowego postępowania.       
 8.  
 9.             5      Zwróć uwagę na dokładne napisy na tarczy. Jak już wspomniano, marka Rolex słynie z perfekcjonizmu i jakości. Nawet bardzo małe i trudne do wykrycia wady mogą być oznaką niesprawiedliwości. Z tego powodu zbadaj tarczę za pomocą zegarka lub lupy do biżuterii. Każda litera powinna być perfekcyjnie wykonana precyzyjnymi i prostymi liniami o gładkich łukach. Przestrzenie między literami i słowami powinny być zawsze takie same. Jeśli okaże się, że jedna z liter nie jest dokładnie wyrównana lub zamazana, jest to znak, że zegarek został odciśnięty niestandardową techniką, która prawdopodobnie nie działała w fabrykach Rolex. 
    
  • Pewnie nie warto wspominać, że zegarek jest również fałszywy, jeśli brakuje niektórych liter lub są one błędne.
  •  
         
 10.  
             

    3      Zaufanie dostawcy  .

    
   
 1.             1      Unikaj zegarków w nieporządnym opakowaniu. Praktycznie każdy szczegół dotyczący zegarka Rolex powinien być elegancki, dostojny i po prostu idealny. Obejmuje to pakowanie. Prawdziwe zegarki Rolex są sprzedawane w luksusowych pudełkach z biżuterią, które zawierają małe podstawki, na których jest wystawiony zegarek oraz małą szmatkę do ich polerowania. Każdy pakiet powinien być noszony przez firmę Rolex i logo firmy. W tym samym czasie powinieneś otrzymać instrukcję i kartę gwarancyjną. Jeśli Twój zegarek nie ma żadnej z tych rzeczy, może być fałszywy. 
    
  • Jeśli kupujesz zegarek tak jak na ulicy, to naprawdę głupi ruch - ponieważ nie ma żadnych paczek do zegarka, jest prawie pewne, że nie mają racji (chyba że zostaną skradzione).
  •  
         
 2.  
 3.             2      Unikaj posegregowanych lokalizacji. Używaj zdrowego rozsądku przy zakupie rolexów. Oczywiste jest, że zaufany dystrybutor na ruchliwych ulicach sprzedaje swój prawdziwy zegarek, a nie sprzedawcę ulicznego w zaciemnionych zakątkach miasta. Rolexy mogą kosztować dziesiątki setek tysięcy koron, co oznacza, że ​​każdy, kto je sprzedaje, prawdopodobnie ma dość pieniędzy, by prowadzić swoją działalność. Jeśli nie masz pewności, czy możesz zaufać sprzedawcy, sprawdź jego reputację lub sprawdź witrynę Rolex i znajdź listę certyfikowanych dostawców. 
    
  • Możesz znaleźć mieszankę prawdziwych i fałszywych zegarków inaczej na lombach. Nigdy nie wiadomo, kto obejrzał taki interes. Niektóre pionki wciąż pytają i sprawdzają autentyczność każdego kawałka, ale większość z nich nie robi tego i ślepo kupuje podróbki. Jeśli nie masz pewności, czy lombardy w Twojej okolicy są zaufane, znajdź opinie klientów online i zrób zdjęcie przed zakupem zegarka.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Unikaj zegarków za zbyt niską cenę. Jeśli uznasz, że cena jest zbyt niska, aby kupić zegarki Rolex, to prawda, że ​​twój umysł prawdopodobnie się nie zachwieje. Rolex to luksusowy produkt dopracowany do perfekcji i jako taki nigdy nie może być tani. Najdroższe kiedykolwiek sprzedawane zegarki Rolex kosztowały nowego właściciela ponad 1,2 miliona dolarów, a nawet najtańsze modele mają metkę powyżej 4000 USD. Więc jeśli ktoś oferuje Rolexowi na 2000 czk, niezależnie od różnych historii i wymówek, to prawdopodobnie są bardzo uszkodzeni lub fałszywi. 
    
  • Nie daj się złapać za żadną uciążliwą wymówkę sprzedawcy. Jeśli ktoś ci powie, że sprzedaje je tak tanio, bo je znalazł lub je dostał, oddaj je i wolą od razu. Pamiętaj, że kiedy kupujesz zegarki Rolex, nie ma szczęścia, że ​​zbieg okoliczności się wydarzy i będziesz musiał wydać więcej pieniędzy.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Jeśli nie powiodą się metody uwierzytelniania, odwiedź eksperta. Czasami, nawet jeśli wiesz, co sprawdzić, prawie niemożliwe jest sprawdzenie, czy zegarek jest prawdziwy czy fałszywy. W takich sytuacjach zaufany złotnik lub zegarmistrz może pomóc w dokładnym zbadaniu i przejrzeniu szczegółów, których zwykły użytkownik nie jest w stanie rozpoznać. Jeśli masz dobre relacje z takim ekspertem, możliwe, że zaoferujesz tę usługę za darmo. W przeciwnym razie można zapłacić za tę kontrolę, która może nie być całkowicie tania, ale w porównaniu do pełnej ceny właściwego zegarka jest to pakowacz. 
    
  • Wyspecjalizowane firmy mogą naliczać setki tysięcy koron za sztukę. Z tego powodu lepiej byłoby, gdybyś sprawdził więcej zegarków jednocześnie i próbował uzyskać największą zniżkę ilościową.
  •  
  • Używaj tylko tych firm, które pobierają określoną kwotę za swoje usługi za kawałek papieru, szacowaną cenę z góry według stawki godzinowej lub godzinowej. Nigdy nie sprawdzaj zegarków dla firm, które pobierają pewną część ceny sprawdzonego klejnotu - to dość powszechna metoda oszukańcza.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Gotowe.        
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (11)                     
Higiena osobista i styl popularny:
Jak zostać hip hopem.

Jak pozbyć się suchych włosów i skóry na głowie.

Jak wzmocnić skórę.

Jak golić nogi.

Jak zrobić świetny znak.

Jak określić kształt oczu.

Bycie szpiegiem (dla dzieci).

Jak pozbyć się włosów na plecach.

Bycie dobrym partnerem.

Jak pokonać ból Tetaina.

Jak rozpoznać swoje mocne i słabe strony.

Jak nosić czerwoną szminkę.

Jak upiłeś się ze skarpetki.

Jak zrobić piankę do domu w kąpieli.

Jak być atrakcyjnym mężczyzną.

Jak być szczerym.

Jak stracić uda.

Jak być nonszalanckim.

Jak wzmocnić swoje piersi.

Jak masować całe ciało.

Jak zmniejszyć rozmiar talii.