Home \ Higiena osobista i styl
 

Jak oddzielić.

 

Kompartmentalizacja jest często postrzegana jako coś negatywnego, ponieważ wiąże się z dzieleniem i szkicowaniem myśli na różne obszary, szczególnie jeśli te idee są sprzeczne. Istnieje ostrzeżenie, że te sprzeczne myśli mogą spowodować poważne konflikty psychiczne i emocjonalne po stłumieniu. Jeśli jednak nie masz mniej ekstremalnego podejścia do kompartmentalizacji, możesz ułatwić ci wzbogacenie swojego życia. Możesz oddzielić swoje życie zawodowe od domu, aby nie obciążać rodziny stresem związanym z pracą. W tym artykule dowiesz się, jak używać komorcjalizacji, aby poprawić swoje życie.

              

Procedura .

    

  Część 1      Skuteczna podziałka  .

    
   
 1.            1      Określ, które obszary chcesz oddzielić. Kompartmentalizacja to oddzielenie jednej części życia od drugiej. Kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, które części życia chcesz rozdzielić, zawsze będziesz mieć kontrolę nad swoimi myślami i będziesz mógł zdecydować, jak bardzo chcesz się oddzielić. Na przykład możesz zdecydować, że nie będziesz radzić sobie ze stresem spowodowanym przez twoją rodzinę, gdy spędzasz czas z przyjaciółmi.  
    
  • Byłoby źle, gdyby ktoś w domu nie mówił tego, co robiłeś w pracy. Kompartmentalizacja oznaczałaby zachowanie kontroli nad nakładaniem się obu światów i rozmowę w domu przynajmniej tak, aby twoja rodzina nie miała wpływu na twoje sprawy biznesowe.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Oddzielne małe i ograniczone w czasie procesy myślowe. Nie należy przedzierać dużych i ważnych części życia.  
    
  • Na przykład, nie jest dobrze żyć podwójnie - jeden dom z rodziną i jeden z kochankiem, gdy ważne jest, aby zachować integralność rodziny, a to podejście spowodowałoby poważne komplikacje i mogłoby zniszczyć życie wszystkich, które masz podzielone na przedziały przez twoją kompartmentalizację.
  •  
  • Kompartmentalizacja jest odpowiednia, na przykład, jeśli jesteś chirurgiem i dyrektorem szpitala. Te dwie role są bardzo różne, ale kiedy nauczysz się je rozdzielać, będziesz w stanie zrobić jedno i drugie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź sposób, w jaki przechodzisz pomiędzy różnymi sekcjami swojego życia. Określ system wsparcia partycji, aby uczynić kompartmentalizację efektywną. Rozpoznaj, kiedy pewne procesy myślowe zderzają się z innymi i przypomnij sobie, jakie są twoje priorytety i role. Możesz nie być w stanie "przełączać się" między różnymi obszarami życia, ale jeśli nauczysz się, jak rozwiązać ten problem na różne sposoby, takie jak spacer czy krótka przejażdżka, będziesz w stanie oczyścić głowę i przenieść swoje myśli z jednego obszaru do drugiego.  
    
  • Na przykład, jeśli chcesz przejść od myślenia o pracy do myślenia rodzinnego, powiedz, że musisz przestać myśleć o pracy najpóźniej po powrocie do domu. Kiedy wrócisz do pracy rano, będziesz mógł ponownie zacząć myśleć o pracy.
  •  
  • Studenci uniwersytetów ćwiczą to często i skutecznie. Kiedy kończą wykład na temat, którego nie lubią, natychmiast zapomną o tym i mogą spędzić resztę następnej rzeczy, którą kochają.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pamiętaj, że te skrzynki w twoim umyśle mają swój cel i pracują nad utrzymaniem ich pod kontrolą i zapobieganiem tym, że stają się refleksyjnym mechanizmem obronnym. Pamiętaj, że przełączanie się pomiędzy różnymi procesami myślowymi nie oznacza, że ​​unikasz uczuć i impulsów. Oznacza to, że w chwili obecnej nie jest produktywne myślenie o tych rzeczach i że powrócisz do nich później.        
 8.  
 9.             5      Unikaj pracy wielozadaniowej. Jeśli chcesz skutecznie dzielić się na mniejsze części, nie musisz robić kilku rzeczy naraz, szczególnie jeśli chodzi o rzeczy, które należą do różnych dziedzin życia, które chcesz oddzielić. Możesz czuć, że jeśli zadzwonisz do żony w przerwie na lunch i załatwisz sprawy rodzinne, nie zaszkodzi ci to w dzień pracy, ale spowoduje to stres i spowolnienie. Jeśli musisz natychmiast rozwiązać osobistą sprawę, nie powinieneś jej unikać, ale jeśli jest to coś, co możesz zostawić na później, powinieneś skoncentrować się na pracy, którą teraz wykonujesz.  
    
  • Unikaj pracy wielozadaniowej nawet w pojedynczych obszarach. Wielozadaniowość to proces, który ogólnie spowalnia i uniemożliwia pełne zaangażowanie w jedno działanie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zwróć uwagę na każdy obszar i zacznij pracować nad czymś innym po wykonaniu zadania. Kiedy myślisz o jednej z dziedzin życia, powinieneś poświęcić jej całą swoją energię. Odłóż telefon i nie pozwól, by cokolwiek się rozpieprzyło. Kiedy ktoś przychodzi do ciebie i chce cię rozpraszać, powiedz: "Zrobię to, póki nie przyniesie mi więcej korzyści". Kiedy weźmiesz całą swoją uwagę, będziesz mógł pracować szybciej i dokładniej, a będziesz miał czas na inne rzeczy.  
    
  • Określ limit czasu. Powiedz: "Będę pracował nad Projektem A przez godzinę, a następnie przejdę do Projektu B." To spowoduje, że będziesz pod większą presją i będziesz w pełni zaangażowany w Projekt A.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Dowiedz się, jak rozdzielać nieprzyjemne wiadomości. Kiedy usłyszysz coś złego lub katastrofalnego, poczujesz, że musisz wszystko opuścić i zapomnieć o swoich obowiązkach. Ale jeśli chcesz się efektywnie podzielić, musisz powiedzieć: "Spędzę dwie godziny tego czasu. Piszę wszystko, co niezbędne, myślę o tym lub rozmawiam z ludźmi, o których muszę mówić, a potem nie rozwiążę tego. Nie oznacza to, że przestałem się tym zajmować lub że ukrywam swój ból, ale że będę o tym myślał tak długo, jak będę potrzebował, nie martwiąc się tym. Później wrócę do niego, ale nie pozwolę, by zniszczył mój dzień lub życie. "        
 14.  
 15.             8      Pamiętaj, że możesz wrócić do dowolnego pudełka w dowolnym momencie. Pozbądź się poczucia, że ​​musisz poradzić sobie z każdym kryzysem, problemem lub sytuacją, gdy tylko to nastąpi, a jeśli tego nie zrobisz, będziesz rozpieszczany przez cały dzień. Nierozwiązane problemy w pracy są nieprzyjemne, ale nie będziesz w stanie ich rozwiązać przed jutrzejszym spotkaniem z szefem, więc weź głęboki oddech i powiedz, że poradzisz sobie z nim tylko wtedy, gdy ma sens rozpoczęcie poświęcić się czemuś innemu.        
 16.  
 17.             9      Zadaj sobie pytanie, czy możesz pomóc, myśląc więcej o tej sytuacji. Pokłóciłeś się ze swoją dziewczyną. Twój syn ukradł w sklepie. Twój szef dał Ci nowy projekt, którego w ogóle nie możesz wykonać. Niestety, nie masz szansy na zmianę tych rzeczy. Więc co robisz? Czy długo siedzisz i myślisz o tym, stając się najgorszym i wciąż grając w swojej głowie, co się stało? Nie! Zamiast tego zadaj sobie pytanie: "Czy moje myśli mogą poprawić sytuację?" Prawdopodobnie nie. Jeśli myślenie niczego nie zmienia, przestań myśleć i zacznij robić inne rzeczy. Możesz znaleźć niektóre rozwiązania później.        
 18.  
 19.             10      Zadaj sobie pytanie, czy byłbyś bardziej produktywny, gdybyś nie myślał o tym, o czym myślałeś. Jest prawdopodobne, że jeśli przestaniesz myśleć, że toczyłeś walkę ze swoim partnerem, zrobiłbyś więcej pracy. Jeśli przestaniesz myśleć, że czeka cię nieprzyjemny dzień, z pewnością będziesz w stanie szybciej sprzątnąć kuchnię. Kiedy myślisz o rzeczach w czasie, kiedy nic z nimi nie robisz, spowolni cię to, co robisz w tej chwili.        
 20.  
 21.             11      Zachowaj zrównoważony tryb życia. Jeśli chcesz nauczyć się efektywnie dzielić na przedziały, będziesz musiał mieć zrównoważone i stabilne życie, będziesz musiał mieć kontrolę nad swoim życiem rodzinnym, życiem zawodowym, swoim zdrowiem i wszystkimi innymi dziedzinami życia, które są dla ciebie ważne. Jeśli czujesz, że twoje życie osobiste jest poza twoimi rękami i nie masz ciężaru obowiązku w pracy, nie idziesz spać lub wciąż jesteś zirytowany, musisz radzić sobie z wszystkimi sytuacjami bardziej spokojnie i skrupulatnie, i musisz porównać swoje życie.  
    
  • Po upewnieniu się, że masz kontrolę nad wszystkimi obszarami swojego życia, będziesz mógł z powodzeniem przedzierać się.
  •  
                   
 22.  
             

  Część 2      Trzymaj pod kontrolą  .

    
   
 1.             1      Nie należy zbytnio kompartmentować. Jeśli uważasz, że twoje życie dzieli się na zbyt wiele części lub nie możesz łączyć różnych obszarów życia, nawet jeśli chcesz, prawdopodobnie utracisz kontrolę nad tym, jak próbujesz oddzielić swoje życie. Po pewnym czasie możesz spowodować poważne problemy psychologiczne.  
    
  • Jeśli jesteś w związku małżeńskim lub żonatym, a twój współmałżonek nie zna żadnego z twoich znajomych lub twoich kolegów, twoja kompartmentalizacja prawdopodobnie nie będzie w twoich rękach.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie powinieneś pamiętać, że niektóre obszary twojego życia się pokrywają. Utrata kontroli nad sposobem podziału życia i myślenia może być nawykiem. Kiedy tak się stanie, prawdopodobnie będzie Ci nieprzyjemnie, gdybyś pokrywał się z niektórymi obszarami swojego życia. Poczujesz się wykolejony, a kiedy na przykład spotkasz różnych ludzi, którzy są zaangażowani w różne części twojego życia, mogą poczuć, że kiedy rozmawiają z tobą, każdy opisuje zupełnie inną osobę.        
 4.  
 5.   3      Kiedy powinieneś przestać? Jeśli uważasz, że zmieniasz swoje życie i zachowanie zgodnie z tym, kim jesteś lub z czym masz do czynienia, przestań przedzierać się.  
    
  • Utrata kontroli prowadzi albo do bardziej współczującego wysiłku, aby się przedzielić, albo do lęku, że wejdą w kontakt dwie lub więcej części twojego życia.       
  •  
  • Nadmierna segregacja szkodzi otwartym i uczciwym związkom i wzbudza podejrzenia u osób ściśle związanych z jednym z obszarów życia.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Bądź świadomy swojej kompromisowości. Powinieneś wiedzieć, że robisz to tylko dla twojej satysfakcji i dla zwiększenia wydajności. Może nie lubisz rozmawiać o pracy z rodziną, ale nie powinieneś się bać, gdy ktoś z twojej rodziny zapyta cię, jak przez cały dzień.        
 8.  
 9.             5      Nie mów im rzeczy, które nie zasługują na swój własny dział. Jeśli chcesz mieć kontrolę nad swoją kompromisacją, nie powinieneś odpoczywać na tyle rzeczy, że nie będziesz w stanie ich wszystkich rozdzielić. Nie angażuj się w skomplikowane i czasochłonne czynności, na przykład, jeśli nie masz smaku i czasu. Jeśli próbujesz się podzielić, prawdopodobnie nie masz zbyt wiele czasu i powinieneś starać się nie wydawać więcej, niż możesz.  
    
  • Jeśli jesteś liderem w trzech projektach, odrzuć ofertę czwartego projektu.
  •  
  • Sprawdź swój kalendarz. Jeśli chcesz skłonić się do czegoś nowego, powinieneś znaleźć coś, czego możesz się pozbyć, aby mieć więcej czasu.
  •  
         
 10.  
            

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

               (2)                     
Higiena osobista i styl popularny:
Jak osiągnąć naturalny makijaż.

Jak zrobić piercing brzucha.

Jak korzystać z peelingu.

Jak usunąć gumę do żucia z podeszwy.

Jak regularnie dbać o włosy dla mężczyzn.

Jak skurczyć skórzane buty.

Bycie mniej zależnym od innych.

Jak wyprostować włosy bez żelazka.

Jak przekłuć twoje sutki.

Jak być przyjaznym.

Jak rozjaśnić włosy.

Jak dbać o suchą skórę.

Jak pozbyć się ciemnych łokci.

Jak usunąć zarośnięte włosy.

Jak zmienić przestępstwo.

Jak zrobić przeszywający język.

Jak rozpoznać fałszywe okulary Ray Ban.

Jak usunąć niebieski lub zielony kolor z włosów bez rozjaśniania.

Dbanie o swoją twarz (dla mężczyzn).

Jak wyczyścić zamsz.

Jak ciągle prostować włosy.