Home \ Higiena osobista i styl
 

Jak usunąć suchą skórę stóp za pomocą soli Epsom.

 

Jeśli masz problemy z suchymi, łuszczącymi się, grubymi i / lub śluzowymi stopami, kąpiel stóp w roztworze soli Epsom to naturalny sposób na to, aby Twoje stopy były miękkie i miękkie. Gorące kąpiele stóp są również doskonałe na relaks. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne (w tym cukrzycę i problemy z sercem), powinieneś skonsultować się z lekarzem przed zanurzeniem.

              

Procedura .

    

  Część 1      Preparat do namakania stóp  .

    
   
 1.            1      Kup sól Epsom. Są dostępne w większości aptek. Prawdopodobnie znajdziesz go na środki przeciwbólowe (aspirynę, ibuprofen itp.) I opatrunki, ponieważ jest często stosowany do bólu mięśni. Upewnij się, że opakowanie jest wyraźnie określone jako odpowiednie dla ludzi. 
    
  • Wszystkie sole Epsom zawierają te same naturalnie występujące minerały (magnez i siarczan), ale różnią się stopniem w zależności od tego, w jaki sposób zamierzasz używać soli (np. "Odpowiedni dla ludzi" lub "rolniczy").  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kup kąpiel do masażu stóp. Kąpiele stóp (znane również jako kąpiele pedicure) lub plastikowe toalety tego samego rozmiaru można kupić w domach towarowych lub supermarketach. Możesz je również znaleźć w większych aptekach. 
    
  • Jeśli masz ograniczone finanse, plastikowy laurel będzie tańszy niż wanna do masażu. Ponieważ nie jest zaprojektowany specjalnie dla twoich stóp, upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby wygodnie zmieścić obie stopy (możesz nawet spróbować umieścić miskę lub tubę w sklepie). Powinieneś również wziąć pod uwagę głębię lawendy - potrzebujesz wody, aby sięgnąć tuż powyżej kostek.
  •  
  • Jeśli kupisz kąpiel lub szypułkę, upewnij się, że możesz wcześniej użyć innych składników niż woda.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zakup pumeksu. Dostępne są różne typy. Powinno być łatwo dostać się do apteki lub supermarketu. Niektóre pemps wyglądają jak kamień, inne z sznurkiem, a inne z kijem. Żaden z nich nie jest o wiele lepszy, wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba. 
    
  • Unikaj pumeksów o naturalnym wyglądzie, które są twarde jak skała. Jeśli nie używasz pumeksu specjalnie zaprojektowanego do celów kosmetycznych, ryzykujesz uszkodzenie skóry.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zdecyduj, gdzie możesz zanurzyć stopy. Czy będzie w salonie podczas oglądania telewizji? A może w łazience z wydaną muzyką i książką? Niezależnie od tego, czy chcesz zanurzyć stopy w dowolnym miejscu, upewnij się, że dobrze się przygotujesz, zanim przejdziesz dalej.       
 8.  
 9.             5      Miej oko na to, jakiego rodzaju podłogi przemoczą Twoje stopy. Jeśli jesteś na podłodze z płytek lub drewnianej podłogi, połóż na podłodze ręcznik, aby nie poślizgnął się na wodzie, która mogłaby zostać wylana z wanny, podczas gdy twoje stopy moczyły się i odklejały. Jeśli jesteś na dywanie, możesz umieścić umywalkę / kąpiel stóp na wodoodpornej macie, aby uniknąć dywanu.                 
 10.  
             

  Część 2      Pranie wstępne  .

    
   
 1.             1      Umyć stopy łagodnym mydłem i ciepłą wodą. Zanim postawisz stopy na tacy, opłucz je, aby pozbyć się nadmiaru brudu. Stań w wannie lub pod prysznicem, zwilż, wiruj i płucz stopy. 
    
  • Używaj delikatnego mydła, aby nie podrażnić skóry.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Uważaj. Umyć nie tylko podeszwy stóp, ale także przestrzeń między palcami, wokół kostek i górnych części stóp. Jest to szczególnie ważne, jeśli często chodzisz boso lub w sandałach.       
 4.  
 5.             3      Osusz stopy czystym ręcznikiem. Poszukaj dodatkowych, suchych części stóp, podczas gdy nie musisz ich zauważać podczas kąpieli. Gdy już masz peeling, powinieneś skupić się na tych częściach.       
 6.  
             

  Część 3      Moczenie stóp w kąpieli solnej Epsom  .

    
   
 1.             1      Napełnij kadzi lub tacę do masażu wodą. Użyj najcieplejszej wody, którą możesz postawić, nie wężąc stóp. Uważaj, aby nie używać zbyt dużej ilości wody: musisz opuścić stopę, która wypycha wodę z umywalki / gorącej kąpieli. 
    
  • Przed dodaniem soli, upewnij się, że woda ma możliwą temperaturę, więc nie będziesz tracić soli, jeśli musisz wylać trochę gorącej wody i dodać zimną wodę.
  •  
  • Jeśli masz kąpiel do masażu / pedicure, zastanów się nad jej użyciem i dodawaj wibracji, aby Twoja kąpiel była przyjemniejsza.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dodaj sól Epsom do gorącej wody. Ilość, którą musisz dodać, zależeć będzie od ilości wody, którą do niej dodasz. W przypadku tacy o standardowym rozmiarze (lub tego samego dużego zlewu) dodaj pół szklanki soli.       
 4.  
 5.             3      Umieść stopy w wannie / lawendie. Umieść je ostrożnie, upewniając się, że woda nie jest zbyt gorąca i nie wycieka. Kiedy masz nogi w środku, możesz je przenieść, aby sól działała lepiej.       
 6.  
 7.             4      Moczyć stopy przez dziesięć do piętnastu minut. Po tym czasie zauważysz, że części stóp są bardziej miękkie (lub nawet nieco powiększone). Kiedy znajdą się w tym stanie, możesz rozpocząć obieranie.       
 8.  
 9.             5      Obierz starą skórę peelingiem solnym Epsom. Dodaj trochę gorącej wody do garści soli i utwórz pastę. Przez kilka minut wmasuj pastę w stopy, aby usunąć twardą skórę.  
    
  • Pamiętaj, aby usunąć starą skórę między palcami i piętami, gdzie może nie być tak wyraźna.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Namocz nogi z powrotem do wanny. Aby opłukać stopy na stopach, ponownie spłucz stopami w wannie.       
 12.  
             

  Część 4      Usunięcie starej skóry i późniejsze nawodnienie  .

    
   
 1.             1      Usuń starą skórę pumeksem. Zdejmij nogi z wanny - nie musisz ich wcześniej suszyć. Postaw mumię pumeksu na stopach. Aby usunąć martwy naskórek, delikatnie potrzyj kamień, aż do umiarkowanie twardej mokrej omszonej stopy przez około dwie do trzech minut.  
    
  • Jeśli będziesz pocierać zbyt mocno, możesz podrażnić skórę lub spowodować infekcję. To nie powinno boleć, więc jeśli ból się zacznie, albo pocierać go gładko, albo jeśli twoja skóra jest zbyt rozdrażniona, zatrzymaj go, zanim się uspokoi.
  •  
  • Pompy mogą być używane codziennie, ale zawsze spłucz po użyciu. Jeśli wygląda na zużyty, spróbuj go ugotować, a jeśli to nie pomoże, zrób nowy.  
  •  
  • Jeśli nie możesz się go pozbyć lub nie chcesz z niego korzystać, możesz również złożyć plik na nogi w większości aptek i supermarketów. Jest używany jak kamień pumeksowy - delikatnie go wetrzyj w umiarkowanie mocne miejsca na skórze, a jeśli go skrzywdzisz, przestaniesz.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Opłucz stopy. Jeśli woda jest jeszcze czysta w wannie - nie jest pełna martwej skóry ani skóry głowy - możesz ponownie wsunąć nogi, aby je wypłukać przed wysuszeniem. Jeśli woda jest pełna martwej skóry lub skóry głowy, lub po prostu spłucz słodką wodą, będzie wyglądała czystsza, umieść stopy pod kranem i spłucz letnią wodą. 
    
  • Niektórzy twierdzą, że sól Epsom uwalnia trucizny i że po kąpieli trzeba opłukać nogi, aby pozbyć się toksyn, które pojawiły się na powierzchni skóry. Nie ma prawie żadnego dowodu naukowego, ale płukanie i tak cię nie skrzywdzi!  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ostrożnie owinąć stopy ręcznikiem. Umyj nogi ręcznikiem, aby zassać większość wody, a następnie dotknij ich. Nie trzeć stóp, ponieważ może to podrażnić ich skórę.       
 6.  
 7.             4      Nawilż stopy. Po wyschnięciu użyj balsamu. To, czego używasz, zależy od ciebie, ale najlepszy byłby produkt nie perfumowany. 
    
  • Jeśli twoje nogi nie są pęknięte lub suche, możesz użyć słabszego produktu; jeśli są bardzo suche, należy użyć mocniejszego produktu specjalnie zaprojektowanego do pękniętych, suchych stóp.
  •  
  • Popularną wskazówką na temat urody jest stosowanie smaru do zakładania skarpet przed pójściem do łóżka.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Bądź cierpliwy. W zależności od stopnia chropowatości stóp może być konieczne zmiękczenie więcej niż jednej kąpieli. Jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi instrukcjami konsekwentnie dwa lub trzy razy w tygodniu, powinieneś zobaczyć wyniki w ciągu jednego do dwóch tygodni.       
 10.  
 11.             6      Ciesz się gładkimi, gładkimi stopami! Kiedy czujesz się komfortowo ze stopami, nie zatrzymuj się. Aby stopy pozostały miękkie w dłuższej perspektywie, musisz zająć się nimi dalej; ale prawdopodobnie nie będziesz musiał zmiękczać tak często.       
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (8)                    
Higiena osobista i styl popularny:
Jak robić szale.

Jak zmniejszyć swój biust.

Jak zrobić kąpiele z pianki.

Jak przedłużyć rzęsy.

Jak korzystać z kulmu.

Jak usunąć gumę do żucia z podeszwy.

Jak zrobić maskę z płatków owsianych i miodu.

Jak malować ubrania.

Jak pozbyć się garbowania.

Jak pozbyć się suchej skóry.

Jak ukształtować brwi.

Jak wyczyścić skórzane buty.

Jak być miłym.

Jak uniknąć podrażnienia skóry po goleniu.

Jak wyczyścić zamsz.

Jak się ubrać według typu postaci.

Jak stworzyć piękne i proste fryzury.

Jak zachować płacz.

Jak się ubrać jako płeć przeciwna.

Jak rozpiąć stanik.

Jak wymyślić nieostrożny drdol.