Home \ Higiena osobista i styl
 

Jak naturalnie pozbyć się zapachu ciała.

 

Nieprzyjemny zapach ciała jest żenującą sprawą, która może prowadzić do wielu problemów społecznych, kulturowych i związanych z pracą. Chociaż wiele różnych dezodorantów znajduje się na rynku, wiele z nich zawiera szkodliwe chemikalia, które sprawiają, że nie nadaje się do używania tych produktów przez długi czas. Z tego powodu ludzie często szukają naturalnych alternatyw, aby wyeliminować ich fizyczny zapach.

              

Procedura .

    

    1      Poprawa higieny osobistej  .

    
   
 1.            1      Przedmuchaj regularnie lub pod prysznicem. Ponieważ zapach ciała powoduje bakterie, które reagują na pot wytwarzany przez gruczoły apokrynologiczne, regularne kąpanie lub prysznic powinny być pierwszym krokiem. Użyj delikatnego mydła na bazie oleju roślinnego i połysku. Im więcej piany tworzysz i im dłużej ją trzymasz, tym bardziej pozbędziesz się wszystkich bakterii obecnych na skórze. 
    
  • Nie każde mydło jest antybakteryjne, ale nawet go nie potrzebujesz. Spróbuj na przykład Kastylijskiego Mydła Miętowego. Olejek miętowy jest lekko antyseptyczny i pomaga zwalczać bolesność ciała.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Upewnij się, że dokładnie wyschło. Jest to szczególnie ważne w miejscach podatnych na mdłości: pachwiny, pod pachami, sutki itp. Całkowicie sucha skóra z fałdami skóry (pod biustem, w pachwinie, na brzuchu). 
    
  • Nie używaj skrobi kukurydzianej jako wycieku. Wielu lekarzy uważa, że ​​skrobia kukurydziana działa jak "pokarm dla grzybów". Zamiast tego użyj niesederowanego talku.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Minimalizuj miejsca odpowiednie do wzrostu bakterii. Na przykład można golić pachy, aby usunąć nieprzyjemny zapach. Regularnie czyść wkładki w butach - te dla bakterii są szczególnie ważnym podłożem hodowlanym.       
 6.  
 7.             4      Należy nosić czystą odzież bawełnianą. Ubierz się w odzież z naturalnego włókna, taką jak bawełna, jedwab lub wełna. Jeśli ćwiczysz dużo potu, na pewno warto wybrać materiał syntetyczny, który usuwa wilgoć z ciała, ale po kąpieli należy ponownie nosić ubrania wykonane z naturalnych tkanin. 
    
  • Odzież bawełniana pozwala skórze oddychać i łagodzi pocenie się. Dzięki temu bawełna pozostawia skórę zdrową, suchą i bezwonną.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie nosić obuwia zamkniętego ze skarpetami przez dłuższy czas. Jeśli nadmiernie się pocisz, zamknięte buty będą powodowały nadmierny zapach stóp z powodu ograniczonej wentylacji. Więc daj sandały, pantofle lub bardziej przewiewne buty.                 
 10.  
             

    2      Zmiana stylu życia  .

    
   
 1.             1      Rzuć palenie i żuć tytoń. Palenie i żucie tytoniu prowadzi do produkcji wolnych rodników, które są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Powodują również agregację bakterii na skórze, przyczyniając się do nieprzyjemnego zapachu ciała.       
 2.  
 3.             2      Pij dużo wody. Woda jest doskonałym rozpuszczalnikiem, który usuwa wszystkie toksyny z organizmu. Woda jest najmniej szkodliwą substancją ograniczającą tworzenie się bakterii w jelitach. Picie ośmiu do dziesięciu szklanek wody na dzień zapewni Twojej skórze nawilżenie, zdrowy i bezwonny.        
 4.  
 5.             3      Spożywaj żywność z probiotykami. Probiotyki to naturalne bakterie, przyjazne dla naszych narządów, które pomagają kontrolować wzrost toksycznych bakterii w jelitach. Probiotyki wspierają rozwój bakterii Lactobacillus bifidus, które poprawiają trawienie i redukują toksyny w narządach. Można je znaleźć w produktach takich jak jogurt lub maślanka. 
    
  • Codzienne spożywanie co najmniej jednej filiżanki jakiejś probiotycznej substancji jest bardzo korzystne i powinno trwać przez sześć miesięcy. Ogólnie rzecz biorąc, poprawiasz swoje zdrowie, co również pozytywnie wpływa na zapach ciała, który często jest spowodowany jedynie złym odżywianiem!
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pozbywaj się jedzenia z diety, powodując przykre zapachy. Istnieje wiele produktów spożywczych, które mogą negatywnie wpłynąć na Twój zapach. Należą do nich na przykład tłuste potrawy (tłuste mięso, drób ze skórą, smażone jedzenie) i niektóre rodzaje przypraw (curry, czosnek, cebula). Pozostaw podobne pokarmy przez co najmniej 2-4 tygodnie, a następnie oceń efekt końcowy. 
    
  • Dla niektórych osób kofeina i napoje zawierające kofeinę mogą być również zapachem ciała.  
  •  
  • Inne pokarmy i napoje powodujące nieprzyjemny zapach ciała to na przykład: napoje alkoholowe, szparagi, kminek, czerwone mięso.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zjedz tyle warzyw liściastych. Brak warzyw liściastych powoduje także nieprzyjemny zapach ciała. Ten rodzaj warzyw zawiera chlorofilinę, która jest naturalną substancją pochłaniającą zapach.        
 10.  
             

    3      Zastosowanie naturalnych antyperspirantów  .

    
   
 1.             1      Użyj swobodnie dostępnych naturalnych antyperspirantów. Jeśli nie chcesz używać chemicznych antyperspirantów lub dezodorantów produkowanych komercyjnie, szukaj zamiast nich naturalnego produktu. Istnieje wiele popularnych ulubionych dostępnych w Internecie - na przykład Tom's of Maine, Kiss My Face lub Alverde lub Eucerin.       
 2.  
 3.             2      Stwórz własną antyperspirant. W Internecie jest mnóstwo przepisów, ale możesz też spróbować naszych. Wymieszać proszek martenzytowy 3/4 szklanki z czterema łyżeczkami bezalkoholowego napoju gazowanego. W garnku parowym rozpuść 6 łyżek organicznego kakao lub masła z mango wraz z 2 łyżkami nierafinowanego oleju kokosowego. Rozpuść rozpuszczone składniki na sucho, a następnie dodaj 1/2 łyżeczki olejku z trawy cytrynowej.  
    
  • Przechowywać w szklance z pokrywką. Nie przechowuj antyperspirantów wytwarzanych w lodówce.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zafunduj swojemu organizmowi środek przeciwbakteryjny w postaci roztworu nadtlenku wodoru. Wymieszać jedną łyżkę 3% nadtlenku wodoru z jedną szklanką wody. Następnie użyj bawełnianej szmatki, namocz ją w roztworze, wykręć i potrzyj pod pachami, pachwiną i stopami.       
 6.  
 7.             4      Podaruj skórze ocet jabłkowy. Możesz pozbyć się bakterii odpowiedzialnych za zapach ciała za pomocą octu jabłkowego. Codziennie zanurz stopy w roztworze jednej części octu jabłkowego i 3 części wody. Korzystając z tego samego rozwiązania, napełnij butelkę z rozpylaczem i nałóż ją na pachy.  
    
  • Ocet jabłkowy jest bardzo silny, a ludzie o wrażliwej skórze mogą odczuwać nieprzyjemne efekty uboczne, takie jak pieczenie lub swędzenie. Z tego powodu zaleca się wykonanie testu na mniejszej części skóry przed użyciem, a także upewnić się, że nie masz ogolonego pod pachami.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Skórę traktuj herbatę z oliwą. Wymieszaj 8-10 kropli olejku z drzewa herbacianego w jednej filiżance z kości słoniowej. Napełnij butelkę z opryskiwaczem otrzymaną mieszaniną, a następnie użyj jej do nałożenia świeżego naturalnego dezodorantu. Stosuj szczególnie po ćwiczeniach. Vilin może ciągnąć skórę i ograniczać pocenie się. Olejek z drzewa herbacianego jest znowu naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym.  
    
  • Olejek z drzewa herbacianego jest znany ze swoich właściwości antyseptycznych, ale także z silnego i przyjemnego aromatu.
  •  
  • Zastosowanie tej powierzchni zabija bakterie na skórze, a tym samym redukuje powstawanie toksyn.
  •  
         
 10.  
             

    4      Zrozumienie nieprzyjemnego zapachu ciała  .

    
   
 1.             1      Zbadaj przyczynę zapachu cielesnego. Zapach cielesny, zwany także brzydkim, osmotrosis lub ozochrotia, jest spowodowany przez rozpad białek skóry ze względu na obecność bakterii na skórze. Na charakter tego zapachu wpływa rodzaj bakterii na skórze, rozkładające się białka, wytwarzane kwasy, spożywana żywność, ilość potu i ogólny stan zdrowia.  
    
  • Większe ryzyko nieprzyjemnego zapachu ciała może powodować otyłość, cukrzycę lub nadmierną potliwość (nadmierne pocenie się), które również przyjmują pewne leki.
  •  
  • Kiedy się pocimy, bakterie na naszej skórze zaczynają trawić pot i białka skóry na dwa główne rodzaje kwasów i są to właśnie kwasy, które powodują zapach ciała: kwas propionowy i kwas 3-metylobutanowy (izopentanowy). Składa się z dwóch rodzajów bakterii. Kwas propionowy składa się z propionibakterii i może czuć się jak ocet. Staphylococcus epidermidis staphylococcus epidermidis, kwas izopentanowy, ma skłonność do zapachu sera - prawdopodobnie dlatego, że te same bakterie są stosowane w serach do produkcji niektórych rodzajów serów.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, gdzie najbardziej pachnie twój zapach. Fizyczny zapach występuje najczęściej w fałdach skóry lub obszarach, które są ukryte lub bardziej podatne na pocenie się - na przykład stopy, gardło, pod pachami, narządy płciowe, obszar łonowy i inne obszary łonowe, pępek, odbyt i uszy. Inne partie mogą oczywiście pocić się i pachnieć, ale zwykle nie tak dużo.       
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, dlaczego i jak właściwie się pocimy. Garnek składa się z dwóch rodzajów gruczołów potowych - ekologii i apokryn. Gruczoły potowe Ecrina są, powiedzmy, podstawowe, a ciało wykorzystuje je do regulowania temperatury. Gruczoły apokrynowe są nieprzyjemne i wytwarzają feromony. 
    
  • Feromony są używane przez wszystkie ssaki - w tym ludzi - w celu przyciągnięcia genetycznie atrakcyjnych partnerów seksualnych i sygnałów nastroju.  
  •  
  • Apocrine gruczoły znajdują się w pachwinie, pod pachami i wokół sutków.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zapach stóp znacznie różni się od innych rodzajów zapachu ciała. Rany stóp są po prostu inne. Na podeszwach stóp znajdują się gruczoły krzyżowe, ale ponieważ większość z nas nosi skarpety i buty (głównie syntetyczne materiały), pot nie wyparowuje tak łatwo. 
    
  • Materiały syntetyczne (w przeciwieństwie do bawełny i skóry) mają tendencję do zatrzymywania potu i zapobiegania parowaniu, jeśli nie zostały zaprojektowane specjalnie do parowania.
  •  
  • Niedoświetlony garnek zapewnia doskonałe środowisko do grzybobrania, a większość grzybów wytwarza również dziwny zapach.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Znajdź inne czynniki wpływające na zapach ciała. Na przykład niektóre rodzaje zapachów ciała mogą być szkodliwe dla wieku. Z drugiej strony dzieci w wieku przedemeralnym prawie nie wytwarzają zapachu. Nieprzyjemny zapach zaczyna być związany z androgenami wytwarzanymi w okresie dojrzewania.        
 10.  
 11.             6      Zastanów się, czy powinieneś zobaczyć się z lekarzem o zapachu twojego ciała. W przypadku większości rodzajów cielesnego zapachu można przebrnąć przez procedury domowe, ale w niektórych przypadkach zapach jest tak silny i dziwny, że wizyta u lekarza będzie konieczna. Lekarz może skierować Cię do dermatologa (specjalisty od skóry). Lekarze odwiedzają w następujących przypadkach: 
    
  • Próbowałeś coś z tym zrobić, ale żadna z procedur nie przyniosła ulgi po 2-3 tygodniach.
  •  
  • Zacząłeś pić dużo więcej lub mniej niż dotychczas.
  •  
  • Pocenie zakłóca codzienne życie.
  •  
  • Nocne poty pojawiają się razem z tobą.
  •  
  • Twój zapach ciała zmienił się dramatycznie ostatnio.
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

      

         (14)                    
Higiena osobista i styl popularny:
Jak zmniejszyć podwójny podbródek.

Jak tworzyć fale za pomocą żelazka do włosów.

Jak pokolorować włosy w chrupiącym stylu.

Jak zastosować filtr przeciwsłoneczny.

Jak zapobiec czarnym kropkom.

Jak rozjaśnić włosy w domu.

Jak wyciąć offine.

Jak używać suchego szamponu.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów.

Jak się golić.

Jak ustawić włosy (dla mężczyzn).

Jak być szczerym.

Jak wizualnie powiększyć małe piersi.

Jak korzystać z lufu.

Bycie dobrym partnerem.

Jak ustawić włosy (dla mężczyzn).

Jak kochać życie.

Jak oczyścić białe konwersje.

Jak przejść od prostowanych chemicznie włosów do naturalnych.

Jak korzystać z lokówek.

Jak uzyskać piękną skórę dzięki produktom domowym.