Home \ Finanse i biznes
 

Jak zacząć od własnej linii odzieży.

 

Więc marzysz o założeniu własnej marki modnej odzieży? Aby odnieść sukces, musisz nauczyć się robić interesy, sprzedawać swoje produkty i zadowalać klientów. Oto podstawy założenia firmy z odzieżą i modą.

              

Procedura .

    

    1      Ustaw swoją firmę w porządku  .

    
   
 1.            1      Stwórz silny i jasny biznesplan. Twój plan biznesowy musi określać, w jaki sposób chcesz zarządzać swoją linią odzieży. Staraj się być realistycznym w pisaniu. Pamiętaj, że lepiej nie doceniać swoich zysków i być mile zaskoczonym, aby zawyżać swoje umiejętności i być rozczarowanym. Rozważ w szczególności następujące aspekty: 
    
  • Podsumowanie - Podsumowanie to zarówno opis misji i planów Twojej firmy, jak i sposób na zwabienie potencjalnych inwestorów. Jest to konieczne dla wszystkich firm, ale przede wszystkim dla szeregu ubrań, które często wymagają zewnętrznego finansowania.
  •  
  • Opis firmy. Opis firmy daje ludziom wyobrażenie o tym, czym jest Twoja odzież, co odróżnia Cię od konkurencji i rynków, które chcesz promować.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zapewnij najwyższy priorytet planowanym finansom swojej firmy. Finansowanie jest początkiem twojej firmy w fazie początkowej. Nawet jeśli do tej pory nie dysponujesz zewnętrznymi funduszami, ważne jest uporządkowanie finansów i zarządzanie podstawowymi zasadami. Oto, co musisz wiedzieć wcześniej: 
    
  • Ile pieniędzy potrzebujesz, aby prowadzić markę odzieży? Czy masz zaoszczędzone pieniądze, czy będziesz potrzebować kredytu bankowego? Rozważ małą pożyczkę dla przedsiębiorcy lub inny rodzaj pożyczki, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Aby uzyskać pożyczkę, możesz potrzebować gwarancji.
  •  
  • Jakie są twoje koszty? Przeczytaj resztę tego artykułu, a następnie utwórz listę wszystkich szacowanych kosztów (materiał, produkcja, materiały, sprzęt, reklama, marketing, koszty ogólne itd.). Policz, ile kosztowałoby prowadzenie roku gospodarczego. Czy dostępne dochody zrównoważą te koszty?
  •  
         
 4.  
 5.             3      Spróbuj sobie wyobrazić, jak długo możesz pracować osobiście bez rozkładu płac. Czy chcesz wziąć tę pełnowymiarową markę odzieżową? Jeśli tak, to ile lat chcesz poczekać, aż ta firma osiągnie zysk, dając ci szansę na wypłatę? A może chcesz być obok siebie? Jeśli zarabia pieniądze, jest to premia, ale bardziej cenisz swoją mowę niż zyskowność. Spróbuj oszacować swój poziom zaangażowania. Jednocześnie zakład, że nie zapłacisz pensji przez mniej więcej pierwszy rok działalności, chyba że masz niewiarygodne szczęście. 
    
  • W pierwszych czterech sezonach (jeden rok) prawdopodobnie wydajesz więcej pieniędzy niż zarabiasz. Jednak po wprowadzeniu, powinieneś być w stanie rozszerzyć fundusze dzięki aniołom, celebrytom i pre-orderom.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wykonaj ankietę dotyczącą reszty rynku. Kto jest twoim obecnym i prawdopodobnie przyszłym konkurentem? Kim jest twój rynek docelowy? Jak myślisz, ile możesz sprzedać swoje projekty na poziomie detalicznym i hurtowym? Zadaj sobie pytanie. Uzyskaj opinię. Rozmawiaj z właścicielami sklepów i potencjalnymi klientami. 
    
  • Dobrym pomysłem może być praca w niepełnym wymiarze godzin w sklepie skupiającym się na grupie docelowej. Dowiedz się, co kupuje sklep i co klienci kupują.
  •  
  • Znajdź wzory ubrań, które są podobne do tego, co masz zamiar zaprojektować i dowiedz się, gdzie i ile sprzedają. To da ci pomocną dłoń, gdy będziesz potrzebować tworzyć własne nagrody.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wyjaśnij swoje zobowiązania prawne. Przede wszystkim zdecyduj, w jaki sposób będziesz mieć strukturę biznesową (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka publiczna, handlowiec itp.) W Republice Czeskiej będziesz potrzebować dowodu osobistego i wpisu do rejestru handlowego lub handlowego. Możesz rozważyć zatrudnienie prawnika jako konsultanta.                 
 10.  
             

    2      Podstawa układania  .

    
   
 1.             1      Zastanów się, czy potrzebujesz pracowników. Czy musisz zatrudnić pomocnika do pracy nad swoim ubraniem? Zastanów się, jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz, ile godzin tygodniowo będziesz potrzebował i ile będziesz w stanie zapłacić. 
    
  • Jeśli twoja produkcja jest na poziomie butiku, możesz wykonać wszystkie cięcia, szwy i podszewki. Jeśli planujesz zacząć nieco większy, zdecydowanie musisz zatrudnić asystenta produkcji.
  •  
  • Czy chcesz, aby twoje ubrania były robione lokalnie? Organicznie? Czy chciałbyś, aby był produkowany za granicą za mniej pieniędzy (i niższej jakości)? Wszystkie te pytania wpłyną na to, kogo zdecydujesz się zatrudnić.
  •  
  • Czy chcesz otworzyć sklep detaliczny? Jeśli tak, możesz skorzystać z pomocy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zacznij budować swoją markę. Teraz nadszedł czas na zabawne decyzje estetyczne! Odsłanianie marki określi, z kim ludzie będą się kojarzyć, więc wybieraj mądrze. 
    
  • Wybierz swoje imię. Jaką nazwę będzie reprezentować twoja linia odzieży? Możesz użyć swojego imienia (np. Ralph Lauren, Calvin Klein i Marc Jacobs), słowa, które sam tworzysz (jak Rodarte lub Marchesa), słowa z innego języka (na przykład Escada oznacza drabinę lub schody w Portugalii) lub słowa, którego estetyka stronę, którą lubisz (np. Góra lodowa, morwa lub naśladowanie Chrystusa). Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że jest wyjątkowy i rozpoznawalny.
  •  
  • Nazwy Twojej marki i Twojej firmy powinny być inne. Nazwa Twojej firmy może być na przykład inicjałami lub odmianami Twojego imienia i nazwiska, podczas gdy nazwa kolekcji (seria ubrań) powinna być czymś bardziej kreatywnym i reprezentować styl, na który się godzisz.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zaprojektuj logo. Weź pod uwagę wiele różnych dzienników, ale zawęzić wybór do jednego i upewnij się, że wybierasz ten, który wybierzesz, aby być absolutnie pewnym. Ludzie rozpoznają Cię w swoim logo i będą zepsute, jeśli będziesz je ciągle zmieniać. Sprawdź i upewnij się, że wybrana nazwa ma dostępną nazwę domeny i opiekuj się rejestracją znaku towarowego (większość dozwolonych systemów prawnych i wsparcie).       
 6.  
             

    3      Produkcja odzieży  .

    
   
 1.             1      Projektowanie ubrań. To jest zabawna część dla wielu ludzi, ale to tylko 10-15 procent procesu! Twórz szkice, otrzymuj opinie i decyduj, co stworzy twoją pierwszą kolekcję. Wybierz tkaniny i materiały, które są tanie i zwyczajowe. 
    
  • Zapytaj każdego, kto wytworzy twoją linię, jeśli są jakieś ograniczenia, tak jakby nie mogli drukować niektórych kolorów. Jeśli projektujesz całą gamę koszulek, dowiedz się w drukarce, co następuje: określ rozmiar wzoru (jak duży może być), rodzaj koszulek, które chcesz wydrukować, oraz wagę / jakość tkaniny (na przykład wybierz cieńszą, tańszą szmatkę do letniej serii ubrań).
  •  
  • Małe rzeczy są wszystkim. Podczas tworzenia szkiców utwórz układ, który wyraźnie pokazuje każdy szczegół i używa poprawnej terminologii. Jeśli nie wiesz, co to jest terminologia, znajdź zdjęcie, pokaż je producentom i zapytaj, jak je nazywają. Naucz się żargonu i bądź przygotowany, aby właściwie zidentyfikować substancję, której chcesz użyć, wagowo, treściowo i konstrukcyjnie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Twórz kolekcje według sezonu. Kolekcje są zwykle zaprojektowane na sezony. Wiele domów handlowych kupuje co najmniej dwa sezony do przodu, podczas gdy mniejsze firmy kupują od jednego do dwóch sezonów. Będziesz potrzebował odpowiednio zaplanować swoje projekty, produkcję i dostawę.       
 4.  
 5.             3      Wprowadź sugestie. Przynieś swój szkic do krawcowej, producenta lub sitodruku. Zwykle tworzy się prototyp lub próbkę, aby mieć pewność, że odzież będzie wykonana tak, jak tego chcesz. Cokolwiek się stanie, zadajesz wiele pytań i zawsze zgadzasz się na piśmie.       
 6.  
 7.             4      Znajdź producenta. Wyszukaj "produkcję odzieży" w Internecie. Wiele osób korzysta z zagranicznych producentów odzieży, ponieważ mają one niższe koszty. Należy pamiętać, że wielu zagranicznych producentów odzieży produkuje jedynie duże ilości, dlatego przed kontynuowaniem należy poprosić o minimalną produkcję. Rozejrzyj się i poproś o czas realizacji zamówienia oraz o to, jak szybko możesz przesyłać próbki (powinny one dostarczyć próbki, zanim Twoje projekty będą gotowe do produkcji). 
    
  • Pamiętaj o warunkach produkcji - klienci bardziej niż kiedykolwiek troszczą się o wyzysk manufaktury i "ukarzą" marki, które z niej korzystają.
  •  
  • Jeśli możesz szyć, możesz sam tworzyć próbki i prototypy. Możliwość to także konsultacja z kimś, kto jest ekspertem w dziedzinie szycia.
  •  
         
 8.  
             

    4      Marketing i sprzedaż twojej linii  .

    
   
 1.             1      Utwórz witrynę internetową, aby promować markę odzieży. Upewnij się, że wygląda bardzo profesjonalnie i prezentuje Twoją markę w najlepszym świetle. Podaj dane kontaktowe na wypadek, gdyby Twoje firmy lub handlowcy chcieli się z Tobą skontaktować. Jeśli chcesz dać ludziom możliwość zakupu ubrań z Twojej strony, musisz utworzyć koszyk na zakupy i konto handlowe, aby otrzymać płatność kartą.       
 2.  
 3.             2      Buduj relacje z witrynami i blogami, które mogą zwrócić uwagę na Twoją markę i Twoją witrynę. Obejmuje to sprzedaż twoich ubrań za pośrednictwem serwisów aukcyjnych i serwisów artystycznych, które pozwalają na sprzedaż odzieży. Relacje napędzają sprzedaż, czy to szept czy coś pożytecznego dla czegoś. Nie zapominaj o tym!       
 4.  
 5.             3      Promuj swoją linię. Koszty te mogą wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy w ciągu jednego roku. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby marka trafiła w świat: 
    
  • Napisz notatkę prasową i wyślij ją do lokalnych gazet i czasopism.
  •  
  •   Kup reklamy w gazetach i na stronach internetowych, które czytają osoby z grupy docelowej.
  •  
  • Wydarzenia sponsorskie, które koncentrują się na grupie docelowej.
  •  
  • Zdobądź znaną lub popularną osobę, która nosi twoje ubrania, dając ci ją za darmo.
  •  
  • Służy do rozprzestrzeniania mediów społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook i własny blog. Upewnij się, że masz dobry profil na LinkedIn.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Użyj siebie jako billboardu do chodzenia. Noś swój własny styl i pytaj ludzi o ich opinie i nagrywaj je; to również kieruje cię do zaprojektowania produktu, który zadowoli ludzi. Zaakceptuj każde zalecenie, które ludzie ci zaoferują; to jak posiadanie własnego zespołu marketingowego i projektowego, a to nie jest tego warte. Na początku pieniądze będą ograniczone, więc wykorzystaj każdą możliwą okazję.       
 8.  
 9.             5      Otrzymuj zamówienia, sprzedawaj je na festiwalach, targach i wszystkim, kogo znasz. Umów się na spotkania z lokalnymi firmami i przekonaj ich, by poszli na twoją kolej. Oferuj swoje ubrania online. Przekaż katalog i wyślij go do sklepów odzieżowych i potencjalnych klientów.       
 10.  
 11.             6      Jeśli masz finanse, idź na targi mody. Wynajęcie stoiska może być kosztowne, ale może być opłacalne pod względem sprzedaży i reklamy. Na przykład europejski pokaz mody Chleb & amp; Masło jest doskonałym miejscem do obstawiania.       
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. Jay Arrington, Oficjalny przewodnik krok po kroku dotyczący zakładania linii odzieżowej , ISBN 0976416107.  
 2.  
                          
Finanse i biznes popularny:
Jak żyć według budżetu.

Jak promować produkt.

Jak sprzedać swój dom.

Jak założyć sklep internetowy.

Jak sprzedać produkt.

Jak otworzyć fryzjera.

Jak załamać się podczas przenoszenia.

Jak podpisać czek.

Jak mądrze wydać.

Jak zmienić tożsamość.

Jak napisać sprawozdanie finansowe.

Jak zarządzać finansami osobistymi.

Jak inwestować.

Jak usunąć konto PayPal.

Pierwsze kroki z własną linią odzieży.

Jak zarządzać finansami osobistymi.

Jak inwestować w akcje.

Jak zarabiać w serwisie eBay.

Jak usunąć konto PayPal.

Jak zdobyć kontakty na konferencji.

Jak żebrać.