Home \ Finanse i biznes
 

Jak kupić dom.

 

Dla wielu osób zakup domu to największa transakcja w historii, dlatego ważne jest, aby unikać zbiegu okoliczności. Kupno domu może czasem wydawać się skomplikowane, ale jeśli wiesz, jak to zrobić, wkrótce będziesz w stanie spełnić swoje marzenie i zostać właścicielem własnego domu.

              

Procedura .

    

  Część 1      Finanse  .

    
   
 1.            1      Znajdź kredyt hipoteczny. Zastanawiasz się, dlaczego najpierw powinieneś kupić kredyt hipoteczny, a potem wybrać dom? Czy nie powinno być odwrotnie? Nie zawsze! Jeśli po raz pierwszy wybierzesz kredyt hipoteczny, będzie lepiej dla Ciebie: 
    
  • Dokładnie wiesz, ile pieniędzy możesz pożyczyć. Ludzie często lubią domy, na które nie mogą sobie pozwolić i starają się uzyskać kredyt hipoteczny na ich zakup. Kiedy po raz pierwszy znajdziesz kredyt hipoteczny, a następnie dom, będziesz mógł wybrać tylko pomiędzy domami, które są w twojej kategorii cenowej.
  •  
  • Pomyśl o kwocie, którą możesz natychmiast zapłacić. Przed wyszukaniem kredytu hipotecznego powinieneś mieć przynajmniej przybliżoną wycenę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź najlepsze oferty, jeśli otrzymasz kredyt hipoteczny. Kredyty hipoteczne dla osób nieobciążonych innymi długami są często lepsze. Idź do banku i zapytaj, jakie masz opcje.       
 4.  
 5.   3      Porozmawiaj z prawnikiem. Jeśli myślisz, że kupno domu jest proste, prawdopodobnie potrzebujesz tylko agenta nieruchomości i bankiera hipotecznego. Ale mogą pojawić się pewne problemy. Znajdź dobrego prawnika, który ci pomoże.  
    
  • Jeśli zamierzasz wydać dużo pieniędzy na dom, dobrze jest znaleźć prawnika, który ci pomoże.
  •  
  • Prawnik będzie również przydatny, jeśli chcesz kupić dom, który jest częścią nieruchomości.
  •  
  • Jeśli uważasz, że sprzedawca wycofuje się lub mu nie ufasz, również znajdź adwokata.
  •  
                   
 6.  
             

  Część 2      Dom zakupów  .

    
   
 1.             1      Znajdź dobrego agenta nieruchomości, który będzie reprezentował Cię podczas negocjacji i poszukiwania domu. Agent nieruchomości powinien odnieść sukces, być otwarty, pewny siebie i dobrze wykwalifikowany. Dowiedz się, ile pieniędzy zapłacisz i jakie masz doświadczenie. Znajdź lokalnego agenta, który sprzedał co najmniej kilka domów w ubiegłym roku i ma dobrą reputację. 
    
  • Agenci nieruchomości zwykle pracują dla sprzedawców, ale to nie ma znaczenia. Ich praca polega na łączeniu ludzi, którzy chcą sprzedać dom z ludźmi, którzy chcą go kupić. Dlatego w jego interesie leży zabezpieczenie sprzedaży domu. Dobry agent nieruchomości wykorzysta swoje doświadczenie i znajdzie odpowiedni dom.
  •  
  • Kiedy znajdziesz agenta nieruchomości, wyszczególnij dom, którego szukasz - liczbę pokoi, garaży, ziemi i wszystkiego, co jest dla ciebie ważne, takiego jak oświetlenie lub ogród dla dzieci.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozpocznij wyszukiwanie domów w swojej kategorii cenowej. Współpracuj z agentem nieruchomości, ale nie zapominaj, na jakie domy możesz sobie pozwolić, a co nie. Powinieneś wybrać dom, który nie kosztuje więcej niż dwie i pół raza więcej niż suma rocznych pensji twojego gospodarstwa domowego.  
    
  • Korzystaj z internetowego kalkulatora hipotecznego i postępuj zgodnie z wcześniej wybranym kredytem hipotecznym. Stopniowo przygotuj się na zakup nowego domu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zacznij myśleć o tym, co naprawdę chcesz. Prawdopodobnie masz już pojęcie, jak powinien wyglądać twój nowy dom, ale teraz powinieneś skupić się na szczegółach. Rozważ następujące rzeczy: 
    
  • Co ty i twoja rodzina potrzebujecie za kilka lat? Może jesteś tylko kilkoma, ale zastanów się, czy planujesz dzieci w przyszłości. Kiedy kupujesz dom, który pasuje tylko dla dwóch osób, możesz mieć problemy z dziećmi w przyszłości.
  •  
  • Jakie ustępstwa zamierzasz zrobić? Innymi słowy, jakie są twoje priorytety? Chociaż ludzie myślą, że kupno domu to prosta sprawa, często jest to bardzo skomplikowane i potrzebny jest kompromis. Czy bardziej interesuje Cię duży ogród, czy sąsiedztwo dobrej szkoły? Chcesz dużej kuchni lub dużej sypialni? Jakie rzeczy będziecie skłonni do żonglowania w razie potrzeby?
  •  
  • Czy myślisz, że zaczniesz zarabiać więcej w ciągu najbliższych kilku lat? Jeśli zauważyłeś wzrost płac w ostatnich latach i pracujesz w bezpiecznym i rozwijającym się sektorze, prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na zakup droższego domu. Niektórzy ludzie kupują drogie domy, ponieważ są pewni, że będą w stanie zapłacić kredyt hipoteczny.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wybierz obszar, w którym chcesz mieszkać. Dowiedz się, które domy są dostępne w tym obszarze. Zobacz ceny, udogodnienia i szkoły. Przeczytaj lokalną gazetę i porozmawiaj z lokalną ludnością. Rozejrzyj się i spójrz na inne domy, aby upewnić się, że nie kupisz jednego domu pasywnego w dalekiej okolicy. 
    
  • Obszar, w którym znajduje się dom, jest często ważniejszy niż sam dom, ponieważ ma duży wpływ na cenę sprzedaży. Kupno dobrego domu w odpowiedniej okolicy to świetna inwestycja. Kiedy zdajesz sobie sprawę z obszarów, w których ludzie chcą żyć, możesz kupić dom, którego wartość wciąż rośnie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pozostań w kilku domach, aby wyjaśnić, jakie domy są dostępne na rynku. Rzuć okiem na wszystkie pokoje, kuchnie, łazienki i inne pomieszczenia. Idź do domów, które cię interesują o różnych porach dnia, aby dowiedzieć się, co znajduje się w pobliżu sytuacji na drodze, jakie są opcje parkowania lub czy nie ma zbyt wiele hałasu wokół. Niektóre obszary mogą być dość ciche w porze lunchu, ale bardzo głośne wieczorem.       
 10.  
 11.             6      Przeglądaj porównywalne domy w okolicy. Jeśli nie masz pewności co do ceny, wyceń swoją wartość wycenioną. Estymator wyszukuje porównywalne domy w sąsiedztwie i porównuje ich ceny. Jeśli twój dom jest droższy niż inne porównywalne domy, bądź ostrożny. Nie kupuj najdroższego domu w pobliżu. Twój bank może wrócić z finansowania, a twój dom nie będzie już rosnąć. Jeśli to możliwe, kup najtańszy dom w okolicy - kiedy inne domy sprzedawane są za więcej pieniędzy, wartość twojego domu wzrośnie.       
 12.  
             

  Część 3      Oferta  .

    
   
 1.   1      Jeśli to możliwe, dostosuj stawkę do opcji sprzedawcy. To nie będzie łatwe, ale zawsze warto spróbować. Oto kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć:  
    
  • Jakie są opcje finansowe sprzedawcy? Czy potrzebuje pieniędzy lub ma dużo pieniędzy? Jeśli dealer rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy, będziesz miał większą szansę na uzyskanie lepszej ceny.
  •  
  • Jak długo dom jest już dostępny na rynku? Domy, które są obecne na rynku od dłuższego czasu, sprzedawane są w większości po niższej cenie.
  •  
  • Czy kupiłeś inny dom? Jeśli sprzedawca domu kupił już inny dom i nie mieszka w domu, który chcesz kupić, możesz uzyskać go po niższej cenie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Sprawdź porównywalne domy, zanim przedstawisz ofertę. Dowiedz się, jaka była podstawowa cena domu w okolicy i ile pieniędzy zostało ostatecznie sprzedanych. Jeśli domy na danym obszarze są sprzedawane za mniej niż 5%, spróbuj odsprzedać sprzedawcę o 8-10% poniżej określonej ceny.        
 4.  
 5.             3      Oblicz szacunkowe koszty życia. Oblicz roczną wartość nieruchomości i podatek ubezpieczeniowy i dodaj tę kwotę do ceny domu, który zamierzasz kupić. Dodaj wszystkie inne koszty przepisywania domu. Jeśli uzyskana liczba jest wyższa niż 28% Twojego dochodu brutto, prawdopodobnie będziesz mieć problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. 
    
  • Zdecyduj, czy chcesz sprzedać swój stary dom. Jeśli tak, twoja oferta będzie uzależniona od tej sprzedaży. Te oferty są bardziej ryzykowne, ponieważ sprzedaży nie można dokonać, dopóki nie zostanie sprzedany dom starego kupującego. Najlepiej jest oferować na sprzedaż przede wszystkim jej stary dom.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Jeśli naprawdę lubisz dom, bądź gotów zaoferować wyższą cenę. Prawa podaży i popytu mogą czasami doprowadzić Cię do ataku. Jeśli podoba Ci się dom, który lubi inne osoby, będziesz musiał zaoferować najwyższą kwotę, na którą możesz sobie pozwolić. Niektórzy uważają, że nie należy oferować najwyższej możliwej ceny, ale jeśli czujesz, że ktoś może Cię wyprzedzić, zawsze dobrze jest oferować sprzedającemu wszystko, co masz.        
 8.  
 9.             5      Kiedy będziesz gotowy do złożenia oferty, porozmawiaj ze swoim agentem nieruchomości. Chociaż procedura może się różnić, powinieneś najpierw przedstawić swoją ofertę agentowi nieruchomości, który jest przekazywany przez przedstawiciela dealera. Sprzedawca decyduje, czy przyjąć, odrzucić, czy przekazać ofertę. 
    
  • Po złożeniu oferty, jesteś prawnie zobowiązany do zapłacenia sprzedawcy ceny, którą podałeś. Twój agent rozwiąże formalności związane z zakupem i pomoże ci zamknąć umowę.
  •  
         
 10.  
             

  Część 4      Zamknij sklep  .

    
   
 1.             1      Dowiedz się, ile pieniędzy będziesz musiał zapłacić na miejscu. To pieniądze, na które nie musisz płacić odsetek. Im więcej pieniędzy będziesz mógł zapłacić od razu, tym mniej zapłacisz za kredyt hipoteczny.  
    
  • Powinieneś zapłacić co najmniej 10-20% wartości domu określonej przez rzeczoznawcę. Pamiętaj, że szacunkowa cena może być wyższa lub niższa niż cena zakupu. Jeśli masz już 500 000 $ gotowych do natychmiastowej zapłaty, możesz go wykorzystać jako zwrot z domu, który kosztuje 5-10 milionów koron.
  •  
  • Jeśli nie stać cię na zapłacenie 10-20% szacowanej ceny domu, ale masz stabilny dochód, prawdopodobnie będziesz w stanie uzyskać kredyt hipoteczny. Będziesz musiał wziąć pierwszy kredyt hipoteczny o wartości 80% ceny zakupu domu i drugi kredyt hipoteczny dla pozostałej kwoty. Drugi kredyt hipoteczny będzie prawdopodobnie droższy niż pierwszy, ale nadal powinien kosztować mniej niż jeden wysokoprocentowy kredyt hipoteczny.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ostateczna oferta powinna podlegać inspekcji domu. Zamów następujące wycieczki: inspekcje, szkodniki, sucha zgnilizna, radon, szkodliwe materiały, obsunięcia ziemi, ryzyko trzęsienia ziemi i statystyki kryminalne (będziesz mieć 7-10 dni na wykonanie wszystkich tras - podpisać umowę. 
    
  • Wycieczka po domu kosztuje cię trochę pieniędzy, ale zdecydowanie opłaca się w nią zainwestować, ponieważ pomoże ci uniknąć dużych strat. Dotyczy to zwłaszcza starych domów, w których istnieje większe ryzyko szkodliwych substancji, izolacji azbestowej i pleśni.
  •  
  • Jeśli negocjujesz niższą cenę z powodu wyników kontroli, nie dołączaj jej do umowy. Bank może zażądać dokumentów inspekcyjnych, które mogłyby zastąpić szacunek estymatora.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, ile płacisz za energię. Ważne jest, aby dowiedzieć się, ile płacisz za wodę, ogrzewanie i energię elektryczną. Jeśli nie wiesz, ile to będzie kosztować, nie unikniesz potencjalnych obciążeń finansowych. Kupujący tylko z grubsza szacują te ceny i muszą dokładnie wiedzieć.        
 6.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (1)            
Finanse i biznes popularny:
Jak budować bogactwo.

Jak żyć według budżetu.

Jak zarabiać pieniądze w domu.

Jak kupić dom.

Jak usunąć konto PayPal.

Jak zmienić tożsamość.

Jak kupić złoto.

Pierwsze kroki z własną linią odzieży.

Jak promować produkt.

Jak założyć firmę bez pieniędzy.

Jak napisać sprawozdanie finansowe.

Jak otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal.

Jak pracować w domu.

Jak sprzedać swój dom.

Jak sprzedać swój dom.

Jak zostać milionerem.

Jak rozpoznać pedofila.

Jak handlować na rynku forex.

Jak zwiększyć ruch w witrynie.

Jak założyć firmę bez pieniędzy.

Jak zarządzać finansami osobistymi.