Home \ Finanse i biznes
 

Jak zdobyć kontakty na konferencji.

 

Konferencje są świetnymi okazjami biznesowymi i można uzyskać wiele cennych kontaktów. Na konferencji, w której biorą udział setki osób, nie jest łatwo zacząć. Postaraj się zapoznać z kilkoma osobami, które w jakiś sposób ci skorzystają i nie będą się starały poznać siebie nawzajem lub zaimponować najważniejszym osobom. Po opuszczeniu konferencji będziesz mieć listę osób, z którymi możesz rozpocząć budowanie silnych relacji biznesowych.

              

Procedura .

    

    1      Przygotuj się do pracy w sieci  .

    
   
 1.            1      Przygotuj konkretne cele. Nie można rozmawiać ze wszystkimi ludźmi, więc dobrze jest wiedzieć, czego oczekujesz od konferencji. Czy masz nadzieję, że znajdziesz kogoś, kto może zaoferować ci pracę? Czy chcesz zdobyć więcej partnerów biznesowych dla swojej firmy? A może chcesz po prostu poznać nowych ludzi w swojej branży i pogłębić wzajemne relacje?  
    
  • Twoje cele wpłyną na panele, które odwiedzasz i na ludzi, których będziesz szukać. Zamiast bez celu chodzić tam, gdzie idą inni, zaplanuj z wyprzedzeniem, jak wykorzystać każdą godzinę całej konferencji.
  •  
  • Pamiętaj, że odniesiesz większy sukces, gdy będziesz angażować się w rozmowy innych ludzi, niż gdy będziesz próbować rozmawiać z ludźmi o tym, co Cię interesuje. Zapoznanie się z nowymi ludźmi jest celem samym w sobie, ponieważ prowadzi do długotrwałych związków, które rzadko wynikają z faktu, że będziesz rozdawał jak najwięcej wizytówek i nie będzie w ogóle rozmawiał z ludźmi.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, kogo spotkasz na konferencji. Ważne jest, aby wiedzieć, kto idzie na konferencję i w jakiej dziedzinie lub firmie ci ludzie pracują. Zobacz w szczególności ludzi, którzy będą wykładać na konferencji. Osoby te będą miały duży wpływ na innych ludzi w Twojej branży, będą mieli wiele cennych kontaktów, lub przynajmniej będą w stanie Ci doradzić.  
    
  • Sprawdź na stronie internetowej ludzi, którzy rozmawiają z tobą o konferencji i dowiedz się o nich. Jeśli chcesz zapoznać się z kimś pracującym w firmie, dowiedz się o firmie, jej historii, programie, sukcesie i zarządzaniu.
  •  
  • Jeśli nie czujesz się dobrze rozmawiając z bardzo ważnymi ludźmi i nie czujesz się dobrze w oblężeniu ekspertów, weź głęboki oddech i pomyśl o tym, że jest to świetna okazja.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Napisz wiadomości e-mail do osób, z którymi chcesz się zapoznać. Kiedy przedstawisz się kluczowym osobom i dasz im znać, że nie możesz się doczekać konferencji i chciałbyś poznać ich osobiście, będą pamiętać Ciebie i prawdopodobnie Ci dziękuję. Teraz będziesz mieć coś do rozpoczęcia osobistej rozmowy.        
 6.  
 7.             4      Utwórz harmonogram. Dowiedz się, jakie dyskusje i prezentacje chcesz przejść, i stwórz harmonogram, aby nie przegapić niczego ważnego. Nie musisz złapać wszystkich dyskusji i wszystkich prezentacji - niezobowiązujący wywiad na temat lunchu może być bardzo korzystny.  
    
  • Jeśli wiesz, z kim chcesz się spotkać, umów się z nim na spotkanie. Oczywiste jest, że każdy będzie miał dużo pracy do wykonania, ale możesz spróbować porozmawiać z kimś na kawę lub na śniadanie, abyś mógł spokojnie rozmawiać.
  •  
  • Korzystaj także z wieczornych przyjęć i przyjęć koktajlowych. Na tych imprezach ludzie zwykle stają się bardziej zrelaksowani i cieszą się lepszą zabawą. Nie idź wieczorem do hotelu - uzyskaj kontakty nawet po oficjalnej części konferencji!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Ubierz się odpowiednio. Sprawdź na stronie konferencji, aby dowiedzieć się, co powinieneś wziąć na siebie. Na konferencjach korporacyjnych będziesz potrzebować odzieży biznesowej. Jeśli pracujesz w bardziej zrelaksowanym otoczeniu, w garniturze i teczce, wyglądasz niewłaściwie. W każdym razie powinieneś być perfekcyjnie i stylowy, aby wywierać dobre wrażenie na ludziach.  
    
  • Niektórzy ludzie twierdzą, że warto wziąć coś ciekawego do zapamiętania. Jeśli musisz wziąć czerwone buty do garnituru, spróbuj tego. Musisz zdać sobie jednak sprawę, że przyjazne nastawienie i dobre pomysły pozwolą ci wyjść daleko poza wszystko, co możesz wziąć na siebie.
  •  
  • Nie zapomnij wziąć cukierka miętowego, ciasta i innych rzeczy, które trzeba będzie przyciąć i wyperfumować przez cały dzień. Konferencja zwykle trwa od rana do wieczora, więc trzeba się do niej przygotować.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Weź ze sobą wizytówki. Przekazywanie wizytówek to świetny sposób na przekazanie danych osobowych, nawet jeśli niektóre osoby wybierają zamiast tego numery telefonów i adresy e-mail. Powinieneś także wziąć segregator wizytówek, który otrzymujesz od innych osób. Nie ma nic gorszego niż poznanie kogoś, kto może być bardzo pomocny i stracić swoją wizytówkę lub zapomnieć o swoim nazwisku.  
    
  • Jeśli nie masz wizytówek, pozwól im to zrobić. Projekt powinien być prosty i profesjonalny. Wizytówka musi zawierać przynajmniej imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz nazwę firmy, w której pracujesz.
  •  
  • Jeśli boisz się rozdawać wizytówki, najpierw zrób to z przyjacielem lub kimś z rodziny ("Cześć, ja byłam Anną, napisałem do ciebie e-mail w zeszłym tygodniu..."). Następnie naucz się rozmawiać z innymi zadawać ludziom otwarte pytania.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Zrób dobre wrażenie  .

    
   
 1.             1      Naucz się wprowadzać ludzi. Bez względu na to, z kim rozmawiasz, niezależnie od tego, czy jesteś osobą siedzącą obok Ciebie podczas prezentacji, czy też osobą, która prowadzi Cię windą, zawsze powinieneś być przyjazny i wyimaginowany. Wydajność powinna zająć mniej niż 30 sekund. W tym czasie powinieneś podać swoje imię, dla kogo pracujesz i niewiele o sobie. Ludzie, którzy przemawiają na konferencji, partnerzy biznesowi i inni ludzie zwykle nie mają zbyt wiele czasu, więc nie będziesz miał okazji rozmawiać z nimi przez długi czas.  
    
  • Trenuj w domu, aby wiedzieć, ile czasu zajmie ci powiedzenie wszystkiego, co masz do powiedzenia. Ale upewnij się, że nie brzmisz zbyt mocno.
  •  
  • Zwróć uwagę na to, co mówi ci druga osoba i nie myśl tylko o zrobieniu dobrego wrażenia.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Poproś ludzi o konstruktywne pytania i wysłuchaj odpowiedzi. Jeśli chcesz uzyskać kontakty, musisz móc słuchać ludzi. Kiedy rozmawiasz z kimś, skup się na nim i nie myśl o niczym innym. Staraj się mówić coraz mniej i więcej. Pod żadnym pozorem nie rób pochopnych wniosków i nie kończ zdań dla ludzi. Bądź spokojny i pozwól innym mówić.  
    
  • Trzymaj kontakt wzrokowy, ściskaj głowę i nie krzyżuj rąk.
  •  
  • W rozmowach z innymi ludźmi powinieneś się dobrze bawić. Pamiętaj, że konferencje są świetną okazją do poznania, więc spróbuj i ciesz się.
  •  
  • Powinieneś także być w stanie słyszeć innych. Weź wszystkie wizytówki, które otrzymasz.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Porozmawiaj z wykładowcami. Przejdź do dyskusji panelowych i prezentacji osób, z którymi chcesz się zapoznać (szczególnie, jeśli napisałeś e-mail). Przyjdź wcześniej i usiądź w pierwszym rzędzie, aby porozmawiać z nimi zaraz po dyskusji. Posłuchaj uważnie, abyś mógł porozmawiać o tym, co było przedmiotem dyskusji. Po zakończeniu prezentacji wyobraź sobie, chwal ich i zadawaj pytania, które Cię interesują.  
    
  • Przygotuj listę pytań, na które chcesz odpowiedzieć. Wybierz dwa najbardziej interesujące i ważne pytania. Jeśli chcesz mieć pewność, że głośnik na nie odpowie, zapytaj, czy dotarłeś do nich we właściwym czasie i możesz o coś zapytać.
  •  
  • Pamiętaj, że możesz zorganizować późniejsze spotkanie, w którym będziesz mieć więcej czasu i spokoju. Daj swojemu wykładowcowi swoją wizytówkę i zgódź się wrócić później.
  •  
  • Jeśli masz jakieś materiały promocyjne, materiały seminaryjne lub inne dokumenty, które chciałbyś przekazać wykładowcowi, zachowaj je z wyprzedzeniem, aby móc je przekazać.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie daj się olśnić gwiazdom. Miło będzie poznać ludzi, którzy będą wykładać na konferencji, ale nie powinieneś próbować rozmawiać z największymi gwiazdami przez cały czas, w przeciwnym razie stracisz czas. Ci ludzie otrzymają setki wizytówek podczas konferencji i wszyscy będą chcieli z nimi porozmawiać. Lepiej znaleźć innych członków konferencji, którzy będą mieli dla ciebie czas.  
    
  • Osoby, które nie są tak wysokie, mogą być dla ciebie równie ważne jak ci na górze. Ci ludzie będą mieli czas, aby cię wysłuchać i podzielić się z tobą swoją wiedzą.
  •  
  • Na przykład możesz porozmawiać z profesorem, który właśnie wykładał, ale musiał szybko wyjść. Jeśli na konferencji jest jeden z jego doktorantów, możesz z nim porozmawiać, a otrzymasz wiele cennych informacji. Jeśli zrobisz dobre wrażenie na tym lekarzu, może porozmawia z tobą o profesorze i powie mu, że możesz mówić. Następnie spróbuj pozostać w kontakcie z obiema osobami.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Naucz się przepraszać. Czasami nie będzie działać dokładnie tak, jak sobie wyobrażasz. Możesz zdać sobie sprawę, że on lub ona nie lubi z tobą rozmawiać lub że ten kontakt nie będzie dla ciebie dobry. W takim przypadku musisz przeprosić, podziękować i porozmawiać z kimś innym.        
 10.  
 11.             6      Ciesz się chwilą. Nie myśl o tym, czy mówisz właściwe rzeczy, czy robisz dobre wrażenie itp. I lubisz poznawać nowych ludzi. Jeśli lubisz swoją pracę, powinieneś porozmawiać i porozmawiać z innymi ludźmi. Wkrótce spotkasz kogoś, z kim chcesz się komunikować w dłuższej perspektywie. Powinieneś dobrze się bawić i oferować ludziom te same rzeczy, które ci oferują.        
 12.  
             

    3      Po konferencji  .

    
   
 1.             1      Za kilka dni wyślij ludziom e-mail. Nie czekaj zbyt długo - kontaktuj się z ludźmi, dopóki nie przypomną sobie, o czym mówisz. W każdym razie odczekaj co najmniej jeden dzień. Nie powinieneś pisać e-maili do ludzi, dopóki konferencje się nie skończyły, możesz być niepotrzebnie zbyt chętny, aby to zrobić.  
    
  • Jeśli to możliwe, wyślij ludziom link do odpowiedniego artykułu na temat, o którym mówili podczas konferencji. Dajesz jasno do zrozumienia, że ​​naprawdę interesujesz się tym tematem i że chcesz dzielić się z nim informacjami.
  •  
  • O ile to możliwe, spróbuj zapoznać się z innymi osobami, które spotkałeś na konferencji. Dziel się informacjami i kontaktami z ludźmi - w przyszłości będzie to dla ciebie dobre.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Korzystaj z sieci społecznościowych. Oprócz wiadomości e-mail dodaj osoby do Facebooka, LinkedIn i Twittera, aby pozostać z nimi w kontakcie. Te media są bardzo ważnymi narzędziami do nawiązywania kontaktów, ponieważ ułatwiają ludziom poznanie i pozostanie w kontakcie. Wyślij ludziom prośbę o przyjaźń i krótką wiadomość.  
    
  • Jeśli jesteś bardzo aktywny w sieciach społecznościowych, możesz udostępniać swoje stanowiska konferencyjne nawet podczas konferencji. Oznacz ludzi, których spotkałeś, i pozytywnie skomentuj panele i samą konferencję.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Bądź w kontakcie z głośnikami przez e-mail i telefon. Kiedy ta osoba cię napisze, zapisz ją. Nie powinieneś przerywać kontaktu po kilku dniach. Pamiętaj, że wszystko może się zdarzyć. Nawet jeśli dana osoba nie oferuje ci pracy, nie musisz odpisać. Networking oznacza dzielenie się z innymi ludźmi. Kiedy pozostaniesz w kontakcie z ludźmi, będą cię pamiętać.  
    
  • Postaraj się zrobić coś, aby rozwinąć relacje, które znasz. Kiedy zobaczysz szansę na pracę z kimś, kogo spotkałeś na konferencji, spróbuj zrobić coś takiego - zaproś go na lunch lub kawę lub poproś o spotkanie informacyjne.
  •  
  • Jeśli ktoś z twoich nowych kontaktów prosi o pomoc lub jakieś informacje, oddaj mu go. Nigdy nie wiesz, kiedy potrzebujesz pomocy od którejkolwiek z tych osób.
  •  
         
 6.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

            

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://entrepreneurs.about.com/b/2009/03/13/top-10-conference-networking-tips.htm  
 2.  
 3. http://careers.unc.edu/blogs/professional-development/8-tips-conference-networking.html  
 4.  
 5. http://entrepreneurs.about.com/b/2009/03/13/top-10-conference-networking-tips.htm  
 6.  
                          
Finanse i biznes popularny:
Jak założyć sklep internetowy.

Jak żyć według budżetu.

Jak zarabiać szybko.

Jak założyć małą firmę.

Jak radzić sobie z wygranymi w loterii.

Jak załamać się podczas przenoszenia.

Jak utworzyć budżet.

Jak pracować w domu.

Jak inwestować w akcje.

Jak założyć firmę bez pieniędzy.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę.

Jak zdobyć kontakty.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę.

Jak zarabiać w serwisie eBay.

Jak utworzyć budżet.

Jak usunąć konto PayPal.

Jak zmienić imię i nazwisko.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak mądrze wydać.

Jak założyć firmę bez pieniędzy.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę.