Home \ Finanse i biznes
 

Jak inwestować w akcje.

 

Każdy chce być bezpieczny finansowo. Jeśli jesteś właścicielem domu, to prawdopodobnie twoja największa inwestycja, ale musisz zdać sobie sprawę, że musisz żyć na śmierć. Czy chcesz zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy na emeryturę, czy chcesz kupić letni dom na południowym Pacyfiku? Jeśli chcesz mieć dość pieniędzy na starość, musisz nauczyć się inwestować.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Zacznij oszczędzać. Będziesz potrzebować pieniędzy, zanim będziesz mógł zainwestować. Nie powinieneś inwestować, zanim będziesz miał pracę i zaoszczędzić co najmniej pół roku na całe życie, na przykład w przypadku utraty pracy. Pomyśl o swoim budżecie i spróbuj go wydać i mądrze zachować. Większość inwestorów musi obserwować, jak wydają pieniądze na późniejsze i nieoczekiwane wydatki.  
    
  • Przygotuj się na życie tylko za pieniądze, które masz, a najlepiej za mniej. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że zawsze będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przeczytaj. Zanim zainwestujesz, musisz zrozumieć, czym są akcje, co to znaczy inwestować i jak określić wartość akcji. Pobierz kilka książek o inwestycjach kapitałowych i postaraj się je przeczytać tak szybko, jak to możliwe. Oto kilka książek, które powinieneś przeczytać, jeśli poważnie myślisz o inwestycjach giełdowych:  
    
  • Inteligentny inwestor Benjamina Grahama. Możesz także pobrać tę książkę w formacie audio. Słuchaj jej kilka razy i dużo się ucz. Skup się głównie na rozdziałach 8 i 20.
  •  
  • Interpretacja sprawozdań finansowych Benjamina Grahama i Spencer B. Meredith. Ten krótki traktat nauczy Cię wszystkiego na temat sprawozdań finansowych.
  •  
  • Analiza bezpieczeństwa Benjamina Grahama i Davida Dodda. Ta książka jest uważana za inwestycję biblijną. Będą Cię uczyć odpowiednio analizować finanse firmy. W każdym razie musisz to przeczytać i zapamiętać wszystko. Ponieważ wydano ją w 1934 r. (Niedługo po załamaniu się giełdy w 1929 r.), Brakuje jej współczesnych aspektów i nie nauczy cię na przykład niczego na temat wyciągów z przepływów pieniężnych.
  •  
  • zwykłe akcje Philipa Fishera i nietypowe dochody (i inne pisma). Warren Buffett powiedział kiedyś, że ma 85% Grahana i 15% Fishera, więc jasne jest, że Fisher miał pewien wpływ na jego styl inwestycyjny.
  •  
  • Jeden na Wall Street i Beating the Street, obie od Petera Lyncha. Te książki są czytelne, informacyjne i zabawne.
  •  
  • Eseje Warrena Buffetta, zbiór rocznych listów skierowanych do akcjonariuszy. Warren Buffet zarobił dużo pieniędzy dzięki swoim inwestycjom i może zaoferować zwykłym ludziom wiele użytecznych porad. Te eseje można znaleźć na stronie: www.berkshirehathaway.com/letters/letters.html.
  •  
  • Jeśli masz czas do stracenia, powinieneś także przeczytać starsze listy Buffetta do partnerów z lat 1956-1969. Możesz je znaleźć tutaj, na przykład: www.ticonline.com/buffett.partner.letters.html.
  •  
  • Buffettology, The New Buffettology i The Tao of Buffett, wszystkie przez Mary Buffett i Davida Clarka. Są to książki o metodach inwestycyjnych Warrena Buffetta.
  •  
         
 4.  
 5.   3      "Inwestowanie wartości: od Grahama po Buffetta i Beyond" autorstwa Bruce'a Greenwalda to krótkie podsumowanie technik wyceny w celu oceny aktywów, wypracowania potencjału i wzrostu. Książka zawiera także kilka profili udanych inwestorów.  
    
  • Aby lepiej zrozumieć metody Warrena Buffetta, przeczytaj książkę Buffeta: Making of American Capitalist autorstwa Rogera Lowensteina. Ta książka nauczy Cię, jak Buffett przez lata projektował swój styl inwestycyjny.
  •  
  • Tajny kod superiora inwestora autorstwa Jamesa K Glassmana. Ta książka jest traktatem o tym, jak ważne jest kupowanie i zbieranie zapasów.
  •  
  • Motley Fool i The Tycoon Report to obie świetne książki online.
  •  
  • Wikinvest.com to świetne miejsce do wyszukiwania informacji o firmach i koncepcjach rynkowych. Przyda ci się również przydatność do weryfikacji informacji, które znajdziesz gdzie indziej. Przeczytaj wskazówki na tej stronie, biuletyny i blogi. Możesz również zbadać na stronie Greedreviews.com.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pomyśl. Warren Buffet mówi, że kiedy myślisz dobrze, powinieneś pomyśleć jeszcze raz. Jeśli nie znajdziesz tak wielu powodów, aby kupić zapasy, aby wypełnić cały papier, nie kupuj ich.        
 8.  
 9.             5      Trening. Staraj się radzić sobie z zapasami na papierze, zanim zaczniesz wydawać prawdziwe pieniądze. Zapisz swoje zapasy na papierze, obserwuj daty transakcji, liczbę akcji, ich wartość, plony i straty, w tym prowizje, podatki dywidend i podatki od krótkoterminowych lub długoterminowych zysków kapitałowych, które musiałbyś zapłacić. Dobrze jest również zapisać przyczyny kupna lub sprzedaży akcji. Oblicz swoje zarobki lub straty na znaczący okres (na przykład przez jeden rok) i porównaj wyniki z indeksem giełdowym, takim jak S & P 500 lub Dow Jones Industrial Average. Nie zaczynaj handlu z prawdziwymi pieniędzmi, dopóki nie masz pewności, że inwestujesz doskonale w inwestycje kapitałowe.        
 10.  
 11.             6      Otwórz konto z brokerem. W tej dziedzinie nie można oferować konkretnych rekomendacji, ponieważ firmy maklerskie zmieniają się bardzo szybko. Możesz używać tylko metody próbnego błędu, ale powinieneś regularnie czytać recenzje online. Najważniejszym czynnikiem jest cena lub cena prowizji i innych opłat. Większość brokerów pobiera mniej niż 10 USD za transakcję, czasami nawet 1 USD za transakcję. Niektóre oferują ograniczoną liczbę bezpłatnych transakcji rocznie, ale musisz spełnić określone kryteria. Oprócz kosztów, powinieneś również dowiedzieć się, czy będziesz miał możliwość reinwestycji dywidendy (która jest najlepszym sposobem na zbudowanie korzystnej pozycji), jakich narzędzi badawczych możesz użyć, jak działa obsługa klienta,        
 12.  
 13.             7      Zbuduj mały portfel 10-50 akcji. Akcje Blue chip są udziałami największych firm, które są wysokiej jakości, bezpieczne i zdolne do zarabiania pieniędzy przez cały czas, ale są one zazwyczaj dość drogie i nie jest łatwo je kupić po korzystnej cenie, chyba że rynek jest znacznie osłabiony. Wybieraj akcje spółek, które są wiarygodne i zyskały duży zysk w ostatnich latach, wypłacały dywidendy w ciągu ostatnich 15-20 lat i wzrosły o co najmniej 30% EPS (zysk na akcję) w ciągu ostatnich 10 lat (liczą się do trzech na przykład średni EPS na lata 2008-2010 w porównaniu do średniego EPS za lata 1998-2000), niski wskaźnik zadłużenia w stosunku do kapitału własnego i wysoki odsetek pokrycia (co najmniej 5).  
    
  • Bądź na bieżąco z różnymi witrynami inwestycyjnymi, takimi jak Motley Fool lub Fallen Angel Stocks i wybieraj najlepsze oferty.
  •  
  • Jeśli nie masz czasu lub nie chcesz uczyć się wartości poszczególnych akcji, możesz kupować i zbierać tanie fundusze indeksu, korzystając ze średniej strategii dolarowej, która ma lepsze wyniki niż większość funduszy wspólnych (szczególnie w dłuższej perspektywie). Fundusze indeksowe o najniższych wskaźnikach cen i rocznych obrotach są najlepsze. Dla inwestorów, którzy mają mniej niż 100 000 USD, fundusze indeksowe są na ogół najkorzystniejsze. Jeśli masz więcej niż 100 000 $, lepiej kupuj poszczególne akcje, ponieważ wszystkie fundusze pobierają opłaty, które są wprost proporcjonalne do zainwestowanych kwot. Fundusz o najniższych opłatach, fundusz Vanguard Total Stock Market Index Fund (VTI), ma roczny wskaźnik kosztów na poziomie 0,07%. W przypadku portfela o wartości 10 000 USD to tylko 70 USD za 10 lat, ale w przypadku portfela o wartości 100 000 USD to już 700 USD za 10 lat i portfel o wartości 1 000 000 USD za nawet 7 000 USD za 10 lat. Jeśli roczny wskaźnik kosztów wynosiłby 1,5% (typowy dla funduszy wspólnych), opłaty wzrosłyby do 1 500 USD w przypadku portfela o wartości 100 000 USD i 15 000 USD w ciągu 10 lat w przypadku portfela o wartości 1 000 000 USD.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Trzymaj swoje zapasy przez długi czas, co najmniej 5-10 lat, ale idealnie na zawsze. Oprzyj się pokusie sprzedawania akcji, gdy na giełdzie jest zły dzień lub zły miesiąc. Jednak nie powinieneś sprzedawać akcji, nawet jeśli wzrosną o 50, 100 lub nawet 200%. Jeśli podstawowe dane biznesowe są prawidłowe, nie sprzedawaj żadnych akcji. Inwestuj tylko pieniądze, których nie potrzebujesz w ciągu najbliższych 5-10 lat. Jeśli jednak dane firmy ulegną zmianie, jasne jest, że firma nie będzie już zarabiać, lub jeśli wartość akcji naprawdę rośnie, nie ma sensu ich opuszczać.        
 16.  
 17.             9      Zachowaj wysokiej jakości akcje i nie kupuj akcji o niskiej jakości, jeśli nie masz do tego dobrego powodu. Peter Lynch powiedział, że jeśli masz ogród, w którym będziesz codziennie chwastów i kwiatów łez, pewnego dnia będziesz miał ogród pełen chwastów.        
 18.  
 19.             10      Nie należy zwracać uwagi na wskazówki dotyczące zapasów. Wykonuj własne badania i nie słuchaj wskazówek innych osób i firm. Warren Buffett twierdzi, że odrzucił wszystkie listy rekomendacji dotyczące akcji. Mówi, że sprzedawcy są opłacani, by wspierać ich akcje i zabezpieczyć zyski firmy, przekonując ludzi do kupowania ich akcji.  
    
  • Nie oglądaj kanałów telewizyjnych o giełdach i giełdach i nie słuchaj audycji radiowych dla inwestorów. Skoncentruj się na długoterminowych inwestycjach (co najmniej 20 lat) i nie denerwuj się krótkoterminowymi wahaniami rynkowymi.  
  •  
         
 20.  
 21.             11      Inwestuj regularnie i systematycznie. Średnie dolarowe zmuszają cię do zakupu za małe pieniądze i sprzedają za dużo. Jest to prosta i funkcjonalna strategia. Wycofaj pewien procent pieniędzy z każdej wypłaty i kupuj akcje co miesiąc. Pamiętaj, że kiedy rynek jest słaby, powinieneś kupić. Kiedy giełda spadnie o co najmniej 20%, kup więcej akcji, a jeśli rynek spadnie aż o 50%, przenieś wszystkie swoje pieniądze na akcje i papiery wartościowe. Giełda w końcu odzyskuje. Stało się to nawet po upadku lat 1929-1932.        
 22.  
 23.             12      Możesz sprzedać część swoich udziałów, jeśli ich wartość znacznie wzrośnie (co najmniej 50-300%). W przypadku akcji o wyższej jakości należy przestrzegać górnego limitu. Trzymaj swoje udane akcje, o ile dobrze sobie radzą. To jedyny sposób na osiągnięcie długofalowego sukcesu. Warren Buffett twierdzi, że powinieneś zawsze pozostawiać dobrej jakości zapasy, ale jeśli ich wartość rośnie (ponad 100 to zdecydowanie wystarcza), możesz je sprzedać.        
 24.  
 25.             13      Znajdź dobrego brokera, bankiera lub doradcę inwestycyjnego. Nigdy nie przestawaj się uczyć i wciąż czytać jak najwięcej i szukać informacji od ekspertów, którzy inwestują od dziesięcioleci. Powinieneś także przeczytać artykuły na temat emocjonalnych i psychologicznych aspektów inwestowania, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z nieprzewidywalnymi ruchami na rynku i związanymi z nimi emocjami. Ważne jest, aby nauczyć się, jak podejmować dobre decyzje i wiedzieć, jak radzić sobie z potencjalną stratą pieniędzy.                  
 26.  
             

Wskazówki .

      

Wartość udziału nie ma nic wspólnego z tym, czy stado jest drogie, czy tanie. Przeczytaj Motley Fool, Better Investing i inne grupy inwestorskie i znajdź porady, które pomogą Ci określić wartość akcji (częsty punkt analizy fundamentalnej).

   

             

Ostrzeżenie .

      

Inwestuj tylko pieniądze, na które możesz sobie pozwolić i nie będziesz potrzebować co najmniej kolejnych 15-20 lat. Cena akcji może się bardzo szybko zmienić w krótkim okresie, ale w długim okresie jest bardziej korzystna niż jakakolwiek inna opcja inwestycyjna. Jeśli chcesz zainwestować pieniądze, które wkrótce będziesz potrzebować, wypróbuj obligacje.

              

Zasoby i cytaty .

                           
Finanse i biznes popularny:
Jak zostać milionerem.

Jak uniknąć błędów w transakcjach dziennych.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak usunąć konto PayPal.

Jak inwestować w akcje.

Jak sprzedać swój dom.

Jak radzić sobie z wygranymi w loterii.

Jak zdobyć kontakty.

Jak podpisać czek.

Jak otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal.

Jak kupić złoto.

Jak sprzedać produkt.

Jak otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal.

Jak rozwiązać umowę.

Jak zdobyć kontakty na konferencji.

Jak rozpoznać pedofila.

Jak napisać instrukcję programu.

Jak zostać milionerem.

Jak inwestować.

Jak zrobić budżet.

Jak promować produkt.