Home \ Finanse i biznes
 

Jak założyć własną firmę.

 

Biznes to stresująca, ale wielka kariera. Zajmuje dużo czasu i koncentracji. Zacznij od wejścia w coś, z czym chcesz żyć, inaczej początki będą dla ciebie trudne. Istnieje wiele sposobów na założenie firmy. W tym artykule znajdziesz wiele wskazówek i porad, które pomogą Ci zacząć.

              

Procedura .

    

    1      Idea  .

    
   
 1.            1      Rozważ dobry pomysł. Zanim zaczniesz budować firmę, potrzebujesz dobrego pomysłu. Powinno to być coś, z czym masz dobre relacje, ponieważ od samego początku Twoja firma będzie kosztować dużo pieniędzy i czasu. 
    
  • Opracuj biznesplan. Zacznij od myślenia o rzeczach, których ludzie potrzebują, ale nikt nie jest w Twojej okolicy. Może to być również usługa, którą możesz zapewnić lepiej niż konkurencja.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zastanów się, czy twój plan jest wykonalny. Zanim zaczniesz się zastanawiać, zastanów się, czy twój pomysł jest naprawdę dobry. Czy oferujecie coś, za co ludzie będą skłonni zapłacić? Czy zarabiasz wystarczająco, aby zarobić trochę pieniędzy? Czy jesteś pewien, że twoje pomysły mogą zostać zrealizowane? Byłoby wspaniale mieć komputer, który stworzy wszystko, co pamiętasz, ale niestety nie istnieje taki komputer (jeśli nie jesteś kapitanem Picardem).       
 4.  
 5.             3      Pomyśl o czymś wyjątkowym. Niezależnie od pomysłu, upewnij się, że jest wyjątkowy. Nie będziesz musiał martwić się o swoją konkurencję i odniesiesz większy sukces. Na przykład, jeśli tworzysz tylko część istniejącego produktu, nie będzie to wystarczające dla udanego biznesu.                 
 6.  
             

    2      Opracuj biznesplan  .

    
   
 1.             1      Określ swoje koszty operacyjne. Konieczny jest dobry biznesplan, który można wprowadzić do inwestorów. Najlepiej zacząć od obliczenia podstawowych kosztów prowadzenia firmy. Dowiesz się, ile pieniędzy będziesz potrzebował, aby produkować swoje produkty lub usługi. Koszty te obejmują koszty produkcji, transportu, podatków, wynagrodzeń, czynszu itp.  
    
  • Konieczne jest poznanie tych kosztów, inaczej nie będziesz wiedzieć, czy ta firma cię zarobi. Będziesz musiał zarobić więcej pieniędzy, niż wydajesz na koszty.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zbadaj potencjalny rynek. Bądź realistą. Ile osób może kupić twoje produkty / usługi? Ile byliby gotowi za nie zapłacić? Jeśli jeden z tych numerów jest zbyt niski, powinieneś przejrzeć swoje plany. Jeśli nie zarobi wystarczającej ilości pieniędzy, nie utrzymasz się zbyt długo na rynku.       
 4.  
 5.             3      Oceń przeszkody. Będziesz musiał zaplanować z wyprzedzeniem, aby rozwiązać wszelkie problemy, które możesz napotkać, robiąc interesy. 
    
  • Oceń swoją konkurencję. Jeśli ich rynek oferuje produkt, który jest silny i stabilny, będziesz miał problemy z wejściem na rynek. Nikt nie chce kupić równie kosztownej lub droższej wersji produktu, który został już przetestowany.
  •  
  • Będziesz także musiał przestrzegać praw i przepisów podatkowych. Wszystkie informacje są dostępne w Biurze Licencjonowania Trades.  
  •  
  • Upewnij się, że nie masz żadnych przeszkód finansowych (takich jak konieczność kupowania drogiego sprzętu, aby przestać zarabiać na swojej działalności). Na przykład, samochody nie zaczęły masowo sprzedawać, dopóki Ford nie zorientuje się, jak zrobić to taniej.
  •  
         
 6.  
             

    3      Opracuj plan marketingowy  .

    
   
 1.             1      Napisz swój budżet. Gdy już zorientujesz się, ile masz pieniędzy, zapisz budżet marketingowy (tj. Kwotę, którą możesz wydać na reklamę).       
 2.  
 3.             2      Twórz pomysły zgodnie z budżetem. Kiedy wiesz, ile masz pieniędzy, dowiedz się o różnych kampaniach marketingowych i spróbuj znaleźć pomysły, które ci odpowiadają. Jeśli masz dużo pieniędzy, możesz nakręcić reklamę. Jeśli nie masz prawie żadnych pieniędzy, spróbuj skorzystać z sieci społecznościowych.       
 4.  
 5.             3      Zaplanuj czas i miejsce swoich kampanii. Przygotowując kampanie, zastanów się, gdzie i kiedy najlepiej się reklamować. 
    
  • Powinieneś używać kampanii skierowanych do docelowych odbiorców. Na przykład nie ma sensu próbować prowadzenia kampanii społecznościowej podczas sprzedaży produktu lub usługi dla emerytów. Jeśli jednak reklamujesz swój nowy klub tańca, reklamy w gazetach prawdopodobnie niewiele Ci pomogą. Nie ma sensu reklamować swoich usług w innym mieście, więc ogranicz zasięg do regionu, w którym możesz znaleźć nowych klientów.
  •  
  • Jeśli oferujesz usługi sezonowe, pomyśl, kiedy najlepiej je reklamować. Ważne jest również, aby reklamy telewizyjne były poprawnie wyświetlane w czasie, aby odpowiednie osoby mogły na nie patrzeć.
  •  
         
 6.  
             

    4      Zdobądź swoje finanse  .

    
   
 1.             1      Idź do banku. Jeśli masz dobre relacje z bankiem, idź tam i poproś o możliwości dla początkujących przedsiębiorców. Kiedy zaciągniesz pożyczkę z własnego banku, bank będzie miał łatwiejszy dostęp do twoich dokumentów finansowych, a będziesz miał większą szansę na uzyskanie pożyczki.       
 2.  
 3.             2      Zdobądź lokalnych inwestorów. Jeśli bank nie może pożyczyć ci wystarczająco dużo pieniędzy, znajdź lokalnych inwestorów. Może to być duży problem, lub po prostu osoba, która wierzy i chce ci pomóc. Znajdź ludzi wokół ciebie, którzy mają dość pieniędzy i chcą ci pomóc.       
 4.  
 5.             3      Znajdź Kapitalistów Ryzyka lub Aniołów Sponozora. Anioły to ludzie o dużej wartości rynkowej, a kapitaliści to firmy. Oferują sponsorowanie wysokiego ryzyka (dla partnerstwa) i często są w stanie zapewnić doświadczenie, dobre przywództwo i kontakty. Działają głównie w sieci lub stowarzyszeniu.       
 6.  
 7.             4      Rozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną. Ludzie, którzy znają cię długo, na pewno zaufają ci bardziej niż komuś obcemu. Są to również ludzie, którzy staną na wysokości zadania we wczesnych kłopotach biznesowych lub pożyczą pieniądze. Ale musisz jasno im powiedzieć, że te pieniądze są kapitałem podwyższonego ryzyka i że jest możliwe, że do nich przyjdą lub że będą czekać na ich powrót.       
 8.  
 9.             5      Wypróbuj finansowanie tłumu. Jeśli nadal nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, spróbuj skorzystać z witryny, aby zdobyć taką firmę. Te zasoby mają wiele zalet - nie będziesz musiał płacić odsetek od pożyczonych pieniędzy (ponieważ dostarczasz produkty lub usługi za te pieniądze), a także zyskasz dla nich dobrą bazę klientów. Zaczniesz od tysięcy klientów, którzy będą gotowi do korzystania z twoich usług.       
 10.  
 11.             6      Prześlij wiadomości. Bez względu na to, jak zarabiasz pieniądze, musisz regularnie informować swoich inwestorów (zazwyczaj dwa razy w roku). Niedobrze jest organizować spotkania zarządu, kiedy wszyscy nie mogą na to uczęszczać. W takim przypadku skorzystaj z usługi telekonferencji.       
 12.  
             

    5      Buduj infrastrukturę  .

    
   
 1.             1      Uzyskaj swoje biuro. Będziesz potrzebował miejsca do prowadzenia firmy. Jeśli nie potrzebujesz dużo miejsca i nie masz pracowników, możesz spokojnie mieć biuro w domu lub w garażu. Zamiast drogich czynszów w drapaczach chmur, spróbuj znaleźć biuro w przystępnej, ale tańszej okolicy. Niektóre uniwersytety oferują tanie wynajem biur, ale zależy to głównie od rodzaju firmy. Po prostu znajdź biuro, które nie zrujnuje cię i gdzie możesz być cicho.       
 2.  
 3.             2      Zakup sprzętu. Kup wszystkie rzeczy potrzebne do założenia firmy. Są to głównie urządzenia mechaniczne, komputery, telefony i materiały. Wszystko zależy od tego, co robisz. Spróbuj kupić u hurtowników, aby uzyskać zniżki na materiały. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, spróbuj wynająć lub wydzierżawić niezbędne rzeczy.       
 4.  
 5.             3      Utwórz nagrania. Będziesz potrzebował dobrego systemu rejestracji zarówno podatków, jak i wszystkich innych spraw biznesowych. Kup segregatory, półki i oprogramowanie do nagrywania cyfrowego. Będziesz musiał mieć kompletny przegląd wszystkiego.       
 6.  
             

    6      Baza klientów  .

    
   
 1.             1      Użyj marketingu i PR. Na pewno chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów, więc mają wielką chęć do korzystania z twoich usług. Jeśli zaczniesz, jest to absolutnie konieczne, w przeciwnym razie nie zdobędziesz niezbędnej bazy klientów. 
    
  • Reklamuj swoje usługi, aby przyciągnąć i przyciągnąć potencjalnych klientów do Twoich usług. Bądź kreatywny i staraj się obudzić pragnienie klienta, aby kupić swoje produkty.
  •  
  • Daj darmowe próbki właściwym ludziom i spróbuj rozszerzyć bazę. Kiedy ludzie opowiedzą Ci o swoich produktach, będziesz mieć nowych klientów tanich i prostych. Jeśli ktoś ma problem, odpowiedz na niego pozytywnie i spróbuj poprawić sytuację. Kiedy pokazujesz, że możesz szybko rozwiązywać błędy, ludzie będą bardziej zaufani.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wypróbuj starą dobrą sieć. Idź na konferencję i idź na bale, spotkaj się z innymi ludźmi biznesu i idź tam, gdzie jest duża koncentracja potencjalnych klientów. Innymi słowy, wychodź i baw się z ludźmi. Korzystaj z kontaktów znajomych i poznaj ludzi, którzy mogą im pomóc. Na początku jest to bardzo ważne. Niemożliwe jest prosperować w próżni.        
 4.  
 5.             3      Naucz się radzić sobie z klientami. Musisz umieć dobrze radzić sobie z ludźmi. Trenuj to, spróbuj zgadnąć, co ludzie myślą i zaspokoić ich potrzeby, zanim zdadzą sobie sprawę, że je mają. Naucz się uszczęśliwiać ludzi, bądź czarujący. Ale bądź szczególnie skromny. Klient ma zawsze rację, a to prawda, nawet jeśli nie.       
 6.  
 7.             4      Pobierz swoją witrynę. Cały świat już przeniósł się do Internetu. Każda firma, która chce przetrwać pierwszy rok swojego istnienia, musi mieć dobrą stronę internetową. Ludzie będą szukać kontaktów, map, informacji na temat godzin otwarcia, listy świadczonych usług i nie tylko. Kiedy masz dobrą stronę internetową i oferujesz swoje usługi przez Internet, wkrótce zdobędziesz tylu klientów, ile potrzebujesz, aby rozwinąć firmę.       
 8.  
             

    7      Jak otrzymać płatność  .

    
   
 1.             1      Poproś o płatność. Nie pozwól, aby ludzie cię używali. Zawsze żądaj płatności w rozsądnym terminie (na podstawie faktury). Należy opłacić wszystkie materiały i usługi tak szybko, jak to możliwe. Jeśli ktoś nie zapłaci Ci w porę, natychmiast z nim porozmawiaj. Kiedy zignorujesz te problemy, będziesz musiał odłożyć całą firmę na jakiś czas.        
 2.  
 3.             2      Weź karty kredytowe. Jeszcze mniej osób płaci za rzeczy i usługi gotówką. Ponadto będziesz mieć znacznie łatwiejsze prowadzenie rejestru transakcji i całkowitej księgowości. Jeśli chcesz zaoszczędzić na opłatach terminalowych lub chcesz być mobilny, kup terminal, który łączy się z tabletem lub telefonem.       
 4.  
 5.             3      Skonfiguruj swój system online. Jeśli chcesz sprzedawać przez Internet, musisz mieć system płatności elektronicznych. Dzięki takim usługom jak PayPal jest teraz bardzo prosty. Dowiedz się, jaki system jest dla Ciebie najlepszy i uzyskaj jakość i bezpieczeństwo. Na pewno nie chcielibyście, aby nieznajomi dostali wasze informacje.       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                    
Finanse i biznes popularny:
Jak napisać sprawozdanie finansowe.

Jak otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal.

Jak obliczyć zysk.

Jak kupić złoto.

Pierwsze kroki z własną linią odzieży.

Jak usunąć konto PayPal.

Jak żebrać.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak utrzymać klientów.

Jak zarabiać pieniądze w domu.

Jak zarabiać pieniądze w domu.

Jak uniknąć obowiązku uczestnictwa w jury.

Jak sprzedać produkt.

Jak sprzedać produkt.

Jak zarabiać pieniądze w domu.

Jak zarządzać finansami osobistymi.

Jak sprzedawać produkt.

Jak przygotować budżet.

Jak utrzymać klientów.

Jak budować bogactwo.