Home \ Finanse i biznes
 

Jak budować bogactwo.

 

Prawie każdy chce budować bogactwo. Po latach ciężkiej pracy z pewnością chcesz coś z tym zrobić. Ale jak myśleć o przyszłości i mądrze inwestować? Ten artykuł cię nauczy.

              

Procedura .

    

  Część 1      Naucz się oszczędzać  .

    
   
 1.            1      Usiądź i przygotuj budżet. Musisz iść naprzód. Nie możesz być bogaty, jeśli nie oszczędzasz pieniędzy i nie możesz zaoszczędzić pieniędzy, kiedy nie wiesz, ile masz i ile wydajesz. Prawdopodobnie znasz już podstawy budżetowania, więc nie będziemy się nudzić w najprostszych rzeczach. Ważne jest przygotowanie rozsądnego budżetu, który będziesz w stanie utrzymać. Będziesz na najlepszej drodze do niezależności finansowej.       
 2.  
 3.             2      Wydaj część swojego dochodu. To od Ciebie zależy, ile zaoszczędzisz. Niektórzy twierdzą, że najlepiej jest zaoszczędzić 10% lub 15%, inni mówią, że powinno być trochę więcej. Im szybciej zaczniesz to robić, tym więcej pieniędzy zaoszczędzisz, a później nie będziesz musiał oszczędzać tak dużo. Zacznij oszczędzać tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli potrzebujesz tylko 10% pieniędzy.  
    
  • Regułą powinno być przejście na emeryturę, aby zaoszczędzić ośmiokrotność pensji, którą teraz masz. Jeśli więc zaoszczędzicie jedną z pensji w ciągu 35 lat, musicie płacić pensję do 45 lat, a pensja do 55 lat, to powinno być w porządku.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zarabiaj za darmo. Niewiele rzeczy w życiu jest darmowych, a pieniądze często nie należą do nich. Pieniądze są w rzeczywistości za darmo tak rzadko, że należy wykorzystać każdą okazję, aby z nich skorzystać. Oto przykład pieniędzy, które możesz otrzymać za darmo:  
    
  • Wykorzystaj świadczenia socjalne i emerytalne wypłacane przez pracodawcę. Kiedy ustalasz emeryturę, twój pracodawca płaci ci co miesiąc tyle, ile wkładasz. To pieniądze, które dostajesz całkowicie za darmo, więc spróbuj go użyć.
  •  
  • Uruchom fundusz emerytalny. Wiele banków oferuje konta emerytalne o korzystnych stopach procentowych, które nie podlegają opodatkowaniu. Znajdź jak najwięcej informacji i wybierz jedno z tych kont.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pozbądź się kart kredytowych i debetowych. Karty kredytowe są czasem przydatne, ale w niektórych przypadkach powodują niepotrzebne wydatki. Dzieje się tak dlatego, że ludzie wydają pieniądze, których nie mają, i odkładają swoje zmartwienia tak długo, jak długo nie mogą ich uniknąć.  
    
  • Naukowcy odkryli, że ludzki mózg nie czyta kart w ten sam sposób, co gotówka. Jedno z badań wykazało, że właściciele kart kredytowych wydają 12-18% więcej, a McDonald's stwierdził, że osoby płacące za karty wydają średnio 2,50 USD więcej na swoich partnerów niż osoby, które płacą gotówką. Dlaczego tak jest?
  •  
  • Odpowiedź na to pytanie nie jest pewna, ale uważamy, że jeśli gramy z prawdziwymi pieniędzmi, daje nam to silniejsze uczucia niż wtedy, gdy płacimy kartami, ponieważ nie widzimy w tym żadnych pieniędzy. Płatność kartą może więc wydawać się monopolistyczną zapłatą - przynajmniej prymitywna część naszego mózgu to postrzega.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Oszczędzaj podatki lub mądrze je wydawaj. Kiedy twój urząd podatkowy zwraca twoje podatki, nie wydawaj pieniędzy na głupotę. Ludzie często mówią, że pieniądze, z którymi nie liczyć wcześniej, można czerpać z przyjemności. O ile dobrze jest cieszyć się czymś od czasu do czasu (w odpowiednich okolicznościach), to z pewnością nie pomoże ci stać się bogatym. Zamiast wydawać pieniądze, oszczędzaj, inwestuj lub spłacaj swoje długi. To nie będzie tak zabawne, jak spędzenie podróży lub ubrania, ale pomoże ci osiągnąć twoje przyszłe cele.        
 10.  
 11.             6      Zmień widok oszczędności. Wszyscy wiemy, że oszczędzanie jest bardzo trudne. Oszczędność w zasadzie odkłada przyjemność na później, o czym nie wszyscy wiedzą. Kiedy spojrzysz na to nieco inaczej, będziesz mieć więcej motywacji i nie będziesz mieć żadnych problemów z oszczędzaniem. Wypróbuj tak:  
    
  • Kiedy chcesz kupić coś dużego, podziel wartość rzeczy na swoją stawkę godzinową. Na przykład, jeśli chcesz buty 5000CZK, ale zarabiasz tylko 100 CZK za godzinę, pamiętaj, że zarobisz te buty w 50 godzin pracy, czyli ponad tydzień. Czy to kupuje dla ciebie? Czasem decydujesz, że tak, czasami zdajesz sobie sprawę, że nie.
  •  
  • Podziel się celami oszczędnościowymi na mniejszych częściach. Zamiast nakazać ci zaoszczędzić 50 000 funtów rocznie, budżetuj przez miesiące, tygodnie lub nawet dni. Powiedz: Dzisiaj oszczędzam 150 Kč. Kiedy robisz to każdego dnia, będziesz mieć ponad 50 000 CZK rocznie!
  •  
                   
 12.  
             

  Część 2      Pracuj aktywnie, aby stać się bogatym  .

    
   
 1.             1      Znajdź doświadczonego doradcę finansowego. Czy słyszałeś kiedyś zdanie: "Czy musisz wydawać pieniądze na zarabianie pieniędzy"? W przypadku doradców finansowych to prawda. Będziesz musiał je zapłacić (zwłaszcza jeśli znajdziesz coś dobrego), ale w końcu zarobisz więcej pieniędzy, niż za to zapłacisz, więc jest to przewaga inwestycyjna. Pomoże Ci zbudować swoje bogactwo.  
    
  • Dobry doradca finansowy wiele dla ciebie zrobi. Będą Cię uczyć strategii inwestycyjnych, wyjaśniać cele krótkoterminowe i długoterminowe, pomagają stworzyć zdrowe relacje z pieniędzmi i doradzą, kiedy zacząć inwestować.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zdecyduj, czy chcesz zainwestować pieniądze. Inwestowanie jest niezbędne, jeśli chcesz być bogaty, a nie tylko zatrzymać swoje pieniądze. Istnieje wiele sposobów inwestowania. Jeśli masz dobrego doradcę, możesz spróbować zainwestować na giełdzie. Oto kilka rzeczy dotyczących inwestowania:  
    
  • Zainwestuj w indeks. Na przykład inwestując pieniądze w S & P 500 lub Dow Jones, w zasadzie obstawiasz sukces amerykańskiej gospodarki. Wielu inwestorów uważa, że ​​inwestowanie w indeksy jest względnie bezpieczną i inteligentną inwestycją.
  •  
  • Zainwestuj w wspólny fundusz. Fundusze wspólne to zestawy akcji, które są powiązane, aby zminimalizować ryzyko strat. Nie zarabiają tyle, ile zainwestujesz wszystkie pieniądze w jeden rodzaj akcji, ale nie są tak ryzykowne.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie angażuj się w codzienne transakcje. Być może myślisz, że zarobisz dużo pieniędzy, kiedy kupisz tanio z rana i sprzedasz go dużo wieczorem, ale to się nie opłaca w końcu. Nawet jeśli masz podstawy handlu, znasz branżę i wiesz, co kupować, to głównie spekulacja lub hazard, a nie inwestowanie. Jeśli chodzi o hazard, pamiętaj, że zawsze wygrywa w kasynie.  
    
  • Wiele badań naukowych potwierdziło, że codzienny handel nie jest korzystny. Nie tylko musisz robić duże transakcje każdego dnia i płacić za nie, ale zazwyczaj dostajesz tylko 25% lub 50% wzrostu - i tylko wtedy, gdy masz szczęście. Bardzo trudno jest planować obrót na giełdzie. Ludzie, którzy wybierają dobre akcje i zostawiają zainwestowane pieniądze przez długi czas, zwykle zarabiają więcej pieniędzy niż ci, którzy wciąż kupują i sprzedają różne rodzaje akcji.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wpłać pieniądze na zagraniczne lub nowe rynki. Długi czas inwestowania w amerykańskie akcje. Teraz pojawiają się nowe rynki z dużym potencjałem wzrostu. Kiedy inwestujesz na nowych rynkach, zobaczysz zmniejszenie ryzyka, którego inaczej nie znajdziesz nigdzie indziej.        
 8.  
 9.             5      Inwestuj w nieruchomości. Inwestowanie w nieruchomości może być bardzo lukratywne, ale nie musi być zawsze. Ludzie, którzy wierzą w inwestycje w nieruchomości, mogą się spłacić tylko ci, którzy podpisali kryzys kredytów hipotecznych w 2008 roku. Ludzie szybko odkryli, że wartość ich domów spadła. Ponieważ rynek ustabilizował się, ludzie ponownie zaczynają uciekać się do inwestycji w nieruchomości. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie inwestować:  
    
  • Kup dom, na który możesz sobie pozwolić, aby zbudować własny kapitał zamiast płacić czynsz. Hipoteka jest prawdopodobnie najdroższą rzeczą, jaką możesz zdobyć w swoim życiu, ale nie powinna powstrzymać cię od zakupu domu, na który cię stać. Dlaczego miałbyś płacić tysiąc koron miesięcznie za czynsz zamiast budować swój własny kapitał w domu, który będzie tylko twój raz? Jeśli jesteś finansowo gotowy na zakup domu (nie zapomnij, że utrzymanie domu kosztuje dużo pieniędzy), zrób to.
  •  
  • Sprzedaj domy, ale ostrożnie. Uważaj na sprzedaż w domu. Możesz kupić dom lub mieszkanie, przebudować go na jak najmniej pieniędzy, a następnie sprzedać go za więcej pieniędzy niż kupiłeś. W ten sposób można sprzedawać domy i mieszkania, a niektórzy ludzie zarabiają na tym pieniądze, ale może się też okazać, że dom pozostanie na rynku zbyt długo lub będzie miał więcej pieniędzy, niż ludzie będą gotowi zaoferować.
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Bądź inteligentnym konsumentem  .

    
   
 1.             1      Żyj tak, jak Cię stać. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę później, ale trzeba to zrozumieć. Żyj tyle, ile musisz mieć więcej w przyszłości. Teraz, gdy zamierzasz spłacać długi i żyć powyżej swojego poziomu, przygotuj się na życie poniżej swojego poziomu w przyszłości. Większość ludzi woli podnosić standard życia, zamiast je obniżać.        
 2.  
 3.             2      Nigdy nie kupuj drogich przedmiotów impulsywnie. Może naprawdę chcesz nowego, pięknego samochodu, ale musisz zdać sobie sprawę, kiedy działasz emocjonalnie i rozsądnie. Jeśli chcesz kupić coś, czego naprawdę chcesz, ale będziesz wiedział, że nie jest to uzasadnione, wykonaj następujące czynności:  
    
  • Określ obowiązkowy okres oczekiwania. Poczekaj co najmniej tydzień, ale raczej dłużej i zobacz, ile dostaniesz pieniędzy. Jeśli chcesz kupić przedmiot po tygodniu, prawdopodobnie nie będzie to zakup impulsowy.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie idź na zakupy, żeby głodować żywność i pisz listy zakupów. Wiele badań potwierdziło, że głodni ludzie zawsze kupują o wiele więcej żywności niż potrzebują, a także kupują kalorie i żywność typu fast-food. Sprawdź listę zakupów przed pójściem do sklepu. Kupuj tylko to, co napisałeś i pozwól do jednego lub dwóch wyjątków. To sprawia, że ​​jest to dokładnie to, czego naprawdę potrzebujesz, a nie to, czego potrzebujesz. Należy pamiętać, że badania dowiodły, że około 12% wszystkich produktów, które kupujesz, ostatecznie się skończy, więc staraj się nie kupować niczego, co naprawdę nie jesz.        
 6.  
 7.             4      Kupuj produkty przez internet iw większej ilości. Zamiast kupować pudełko chusteczek, które zabierze Cię w ciągu dwóch tygodni, kup chusteczki na cały rok. Hurtownie sprzedają rzeczy znacznie tańsze niż małe sklepy, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Jeśli naprawdę chcesz kupić inteligentne, najpierw sprawdź najpierw ceny rzeczy, które chcesz kupić w Internecie. W Internecie rzeczy są często znacznie tańsze niż w sklepach, ponieważ nie trzeba płacić za ludzi, którzy pracują w sklepach.        
 8.  
 9.             5      Noś obgotowane lunche w pudełku. Jeśli kupujesz obiad za 200 CZK dziennie, a zamiast tego zaczynasz gotować w domu i jesz obiad w pracy, co kosztuje tylko 50Kč dziennie, zaoszczędzisz kilkadziesiąt tysięcy koron rocznie! To więcej niż wystarczy na fundusz kryzysowy na wypadek, gdyby coś poszło nie tak i będziesz musiał zapłacić nieoczekiwane wydatki, lub straciłeś pracę. Nie musisz unikać kontaktu z ludźmi z tego powodu, więc poświęć chwilę na lunch z kolegami.        
 10.  
 11.             6      Jeśli masz dom hipoteczny, spróbuj go refinansować, aby Cię uratować. Refinansowanie kredytu może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli rozpocząłeś w rozsądnym tempie, a twoje zainteresowanie wzrosło w międzyczasie, powinieneś skorzystać z tej okazji.        
 12.  
             

  Część 4      Pracuj nad swoimi umiejętnościami  .

    
   
 1.             1      Naucz się zarabiać. Jeśli uważasz, że nie zarabiasz wystarczająco, ponieważ nie wiesz wystarczająco dużo, wróć do szkoły. Szkoły biznesu i kursy wieczorowe mogą nauczyć Cię rzeczy, dzięki którym możesz lepiej pracować. Na przykład, jeśli chcesz pracować w branży komputerowej, znajdź kurs i rozpocznij naukę.  
    
  • Uczenie się jest zwykle tańsze niż opłacanie studiów na zwykłych uniwersytetach, ponieważ nie musisz iść na wszystkie przedmioty, aby uzyskać dyplom. Jako bonus możesz również zrobić wiele kursów na uniwersytecie online.
  •  
  • Nie powinieneś lekceważyć swojej edukacji zawodowej. Niektórzy pracodawcy chcą, abyś mógł ukończyć studia i mieć motywację, inni będą uzależnieni od posiadania dyplomu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź w kontakcie z innymi ludźmi w swojej branży. Nie bój się okazać życzliwości komuś, kto może zwrócić ją raz.        
 4.  
 5.             3      Promuj współpracę społeczności. Pracuj jako wolontariusz, poznaj członków związku i organizacje i spróbuj spłacić dług firmy. Nigdy nie wiesz, jak to wpływa na twoje życie. Warto utrzymywać kontakt z wieloma różnymi osobami z różnych dziedzin.        
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, jak korzystać z pieniędzy. Kiedy nauczysz się oszczędzać pieniądze i będziesz w stanie odłożyć pieniądze, powinieneś pamiętać od czasu do czasu, że dobrze jest poświęcić trochę czasu. Pieniądze nie są celem. Są środkiem do osiągnięcia różnych celów, a ich prawdziwą wartość mierzy się tym, co można dla nich uzyskać, a nie jak wiele masz na łożu śmierci. Ucz się więc rozsądnie wydawać i cieszyć się od czasu do czasu - wybierz się na wakacje lub kup fajne buty, aby cieszyć się życiem.        
 8.  
             

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

      

             (6)                    
Finanse i biznes popularny:
Jak zmienić imię i nazwisko.

Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.

Jak handlować na rynku forex.

Jak założyć sklep internetowy.

Jak utworzyć budżet.

Jak uniknąć błędów w transakcjach dziennych.

Jak zdobyć kontakty na konferencji.

Jak podpisać czek.

Jak handlować na rynku forex.

Jak robić zakupy w serwisie eBay.

Jak napisać instrukcję programu.

Jak pracować w domu.

Jak mądrze wydać.

Jak inwestować w akcje.

Jak zrobić budżet.

Jak otworzyć fryzjera.

Jak założyć firmę bez pieniędzy.

Jak zarabiać szybko.

Jak założyć sklep internetowy.

Jak kupić złoto.