Home \ Finanse i biznes
 

Jak żyć według budżetu.

 

Uwierz nam - jeśli chcesz żyć zgodnie z budżetem, nie jesteś sam. Coraz więcej osób próbuje znaleźć sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Nie martw się, to nie jest trudne. Nie tylko przeżyjesz, będziesz mógł cieszyć się życiem i ocalić siebie. Weź to jako wyzwanie i idź dalej!

               

Procedura .

    

    1      Utwórz budżet  .

    
   
 1.            1      Oblicz swoje zarobki. Zliczanie zarobków to pierwszy krok do stworzenia budżetu. Jeśli chcesz wiedzieć, ile pieniędzy możesz wydać, musisz wiedzieć, ile pieniędzy zarabiasz. Ważne jest, aby liczyć zarobki po opodatkowaniu. Najlepiej robić to co miesiąc, więc sprawdź swoje zarobki - ile zarobiłeś w ostatnich miesiącach?  
    
  • Jeśli jesteś handlowcem, musisz wiedzieć, ile pieniędzy płacisz za podatki, aby nie mieć większych problemów z płaceniem podatków.
  •  
  • Jeśli jesteś pracownikiem, nie licz na odzyskiwanie pieniędzy. Jeśli tak, będzie świetnie, ale w każdym razie nie myśl, że to się stanie.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Napisz listę wydatków. Są to standardowe wydatki, które można łatwo znaleźć (czynsz, raty, transport itp.), Ale także inne wydatki (żywność, rozrywka, energia itp.). Bądź realistą i pisz mniej niż mniej. Pomyśl o wszystkich wydatkach, jakie masz. Jeśli wysyłasz pieniądze na cele charytatywne lub masz kawę na 70, - nie zapomnij o tym wspomnieć. Stwórz stałe zlecenia dla wszystkich płatności, które musisz regularnie regulować.  
    
  • Przeglądaj swoje rekordy. Największą zaletą korzystania z kart kredytowych jest możliwość zarejestrowania się na stronie internetowej i sprawdzenia, na co dokładnie wydajesz pieniądze. Ale to nie znaczy, że powinieneś zapomnieć o przepływie środków pieniężnych.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zastanów się, które wydatki możesz ograniczyć. Przejrzyj swoją listę wydatków i znajdź przedmioty, które możesz ograniczyć. Czy możesz pozbyć się stałych linii? Czy telewizja kablowa? Porzuć swoją codzienną latte? Najprostszym sposobem jest pozbycie się drobnych przedmiotów, na które nie zdajesz sobie sprawy, że wydajesz pieniądze.  
    
  • Jeśli chodzi o technologię, nie bój się wprowadzać zmian. Istnieje możliwość zmiany dostawcy usług internetowych lub operatora telefonicznego. Kiedy mówisz, że nie możesz zapłacić tak dużo pieniędzy, zobaczysz, że firmy oferują znacznie korzystniejsze taryfy. Jeśli uważasz, że nie możesz więcej zaoszczędzić, prawdopodobnie nie masz racji.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Określ swoje cele. Kiedy wiesz, ile możesz zaoszczędzić, zapisz i określ swój cel oszczędnościowy. Miej dwie liczby: 1) pieniądze, które musisz wydać w każdym miesiącu i 2) pieniądze, które chcesz zaoszczędzić każdego miesiąca. Z resztą możesz robić, co chcesz.  
    
  • Możliwe jest określenie celów dziennych, tygodniowych i miesięcznych - to zależy od Ciebie. Możesz także zarezerwować 300Kč za posiłek dziennie, 1000 € na tydzień na jedzenie lub określoną kwotę miesięcznie. Musisz tylko wiedzieć, co możesz zaoszczędzić.
  •  
         
 8.  
 9.   5      Pozostaw trochę miejsca na nieoczekiwane zdarzenia. Coś, czego nie liczyłeś od czasu do czasu. Złamiesz urządzenie lub zachorujesz i nie będziesz w stanie zarobić pieniędzy. Powinieneś mieć trochę pieniędzy ukrytych w tych przypadkach. Jeśli nic takiego się nie stanie przez dłuższy czas, będziesz mieć co najmniej więcej oszczędności.  
    
  • Zastanów się: jak często wydajesz pieniądze, których nie chcesz wydać? Jeśli jesteś taki sam jak większość ludzi, prawdopodobnie robisz to cały czas. Więc jeśli przygotowałeś pieniądze na nieoczekiwane przypadki, będziesz gotowy na wszystko.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Zidentyfikuj priorytety. Przy odrobinie szczęścia będziesz miał trochę pieniędzy, aby wydać, co chcesz. Niestety, pieniądze nie rosną na drzewach i ważne jest ustalanie priorytetów. Czy chcesz kupić szczeniaka, czy co tydzień chcesz iść do manicure? Zastanów się, co cię uszczęśliwi.  
    
  • Nie twierdzimy, że nie powinieneś wydawać szczeniaka ani manicure. Dla niektórych osób będą to nawet podstawowe wydatki. Po prostu wydawaj pieniądze na rzeczy, które są dla ciebie ważne. Bądź realistą i jeśli nie możesz sobie na coś pozwolić, nie bój się tego.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Zmień styl życia  .

    
   
 1.   1      Odłóż pieniądze natychmiast. Dla większości ludzi zdecydowanie zmieni to styl życia. Jesteśmy przyzwyczajeni do otrzymania wypłaty i korzystania z niej tak długo, jak długo nic z tego nie zostało. Ale musisz to zmienić. Kiedy otrzymasz pieniądze, natychmiast odłóż na bok kwotę, którą chcesz zapisać. Kiedy dostajesz pieniądze z kasy, musisz stawić opór i zneutralizować to, co uratowałeś.  
    
  • Jeśli to możliwe, oszczędzaj pieniądze na koncie oszczędnościowym lub przynajmniej gdzie indziej. Jeśli masz gotówkę w domu, trzymaj ją w pudełku lub oddaj ją swojej mamie. Będziesz musiał żyć z pieniędzmi, które posiadasz.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Bądź niezależny. W dzisiejszej technologii nie jest to łatwe. Jesteśmy przyzwyczajeni do mrożonych posiłków, błyskawiczna okazja, aby uzyskać wszystko, co chcemy i stałą zabawę. Jeśli chcesz żyć według budżetu, musisz zmienić ten styl życia i zadbać o siebie. Oto kilka wskazówek:  
    
  • Rozpocznij gotowanie. Jest zdrowszy, a także tańszy. Gdy gotujesz kilka posiłków jednocześnie, możesz je zamrozić i ukryć na później.
  •  
  • Rozwijaj własne jedzenie. Ten krok jest jeszcze bardziej wymagający, ale się opłaca. Gdy wyhodujesz swoje własne owoce i warzywa, zaoszczędzisz dużo pieniędzy i będziesz szczęśliwy, gdy będziesz mieć własne jedzenie. Tego luksusu nie stać na wiele osób!
  •  
  • Naucz się szyć. Jak wielu z nas wyrzuca nasze ubrania, gdy tylko zrobimy pierwszy dołek? Z pewnością jesteś jedną z tych osób. Dowiedz się, jak zarządzać ubraniami i szyć własne ubrania. Oprócz zaoszczędzenia dużej ilości pieniędzy, będziesz mógł również nosić modne stroje, których nikt inny nie będzie miał!
  •  
         
 4.  
 5.   3      Znajdź drugie źródło dochodów. Na tym etapie nie można niczego źle zrozumieć - jeśli chcesz więcej pieniędzy, potrzebujesz więcej pracy. Nie myśl, że musisz szukać innej pracy w pełnym wymiarze godzin. Na przykład w weekendy możesz oglądać dzieci lub chodzić psy. Zarobisz trochę więcej i nie będziesz musiał zmieniać stylu życia.  
    
  • Korzystaj z internetowych aukcji i bazarów, aby znaleźć pracę w Internecie. Jest wiele pracy, którą możesz wykonać. Niektórzy ludzie nawet szukają na przykład poruszających się pomocników. Możesz także poprosić znajomych, jeśli nie możesz dla nich wykonać żadnej pracy.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajdź współlokatora. Mieszkając w dużym mieście lub w małym miasteczku z pięcioma pubami i skrzyżowaniem, współlokator pozwoli ci zapłacić połowę czynszu. Oprócz tego będziesz dzielić koszt wspólnych artykułów gospodarstwa domowego, żywności lub wina. Więc tylko jeśli znajdziesz dobrego i dobrego współlokatora.  
    
  • Możesz znaleźć współlokatora, który będzie musiał zapłacić mniej czynszu lub przenieść się do większego mieszkania i zapłacić taką samą kwotę pieniędzy. Obie te opcje mają swoje zalety (chociaż druga nie pozwoli ci naprawdę zaoszczędzić pieniędzy).
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pozbądź się złych nawyków. Imadła są często drogie. Jest to szczególnie ważne w przypadku palenia, picia alkoholu i narkotyków, ale istnieje wiele innych rzeczy, które czynią cię bezużytecznymi. Jeśli coś nie jest ważne dla twojego przetrwania, nie potrzebujesz tego. Jeśli coś jest szkodliwe dla twojego zdrowia, nie potrzebujesz tego. Czasami trzeba przyznać, że robimy coś źle i zmieniamy to.  
    
  • Nawet jeśli jesteś zależny od kina, możesz coś zmienić. Zastanów się, czy nadszedł czas, aby wydawać pieniądze co tydzień na bilety do kina i czy lepiej byłoby obejrzeć film w domu w telewizji.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zapłać gotówką. Kiedy płacisz tylko gotówką, którą będziesz mieć w gotówce, wydasz mniej. Kiedy płacimy kartami kredytowymi, pieniądze znikają w tajemniczy sposób z naszego konta. Wyobraź sobie, że za każdym razem, gdy płacisz kartą, pojawia się mała elipsa, która pokazuje pieniądze, które właśnie wydałeś. Być może wkrótce pomyślisz o swoich wydatkach. Więc używaj gotówki, a zobaczysz, że możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy.  
    
  • Dobrze jest wybrać pieniądze, które możesz wydać na tydzień. Kiedy wydasz je wszystkie wcześniej, będziesz w błędzie. To nie jest łatwe, ale możesz się uratować.
  •  
         
 12.  
 13.   7      Zmień swój światopogląd. Najważniejszą rzeczą jest zmienić zdanie. Kiedy jesteś smutny, bo nie będziesz mógł jeść w drogich restauracjach, poczujesz się niepotrzebnie zły. Ale jeśli spojrzysz na to inaczej, nie będzie to dla ciebie problemem. Unikniesz niepotrzebnych wydatków i czujesz się dobrze. Jeśli twój budżet doprowadzi Cię do szaleństwa, nie jest to tego warte!  
    
  • Nie musisz żyć jak twoi sąsiedzi. Nie musisz nawet pracować nad swoim obrazem. Wierz, że możesz być szczęśliwy z tym, co masz. Życie nie polega na własności, ale na myśleniu. Kiedy będziesz zadowolony ze swojej sytuacji, nie będziesz potrzebować niczego więcej.
  •  
         
 14.  
             

    3      Naucz się posługiwać pieniędzmi  .

    
   
 1.   1      Skorzystaj ze zniżek i kuponów. Nie musisz się wstydzić - dziś jest nowoczesny. Rozpocznij wyszukiwanie kuponów w czasopismach i różnych ofertach i wykorzystaj je wszystkie.  
    
  • Pamiętaj też, że to, co aktualnie nie ma w zniżce, może być w rabacie na tydzień. Więc spróbuj poczekać. Kupuj w święta i kiedy producenci i sprzedawcy idą w dół.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Kupuj z drugiej ręki. Nawet dzisiaj jest bardzo nowoczesny. Jeśli możesz kupić coś z drugiej ręki, powinieneś to zrobić. Retro jest w modzie, a konsumeryzm jest na zewnątrz. Oprócz klasycznych secondhands, chodź na bazary, kupuj aukcje online i korzystaj z różnych wydarzeń sprzedażowych. Wkrótce nauczysz się chodzić i będziesz mógł zdobyć prawdziwe skarby.  
    
  • Skorzystaj z rodziny. Żyjemy w świecie, w którym ludzie mają tak wiele rzeczy, że muszą je przechowywać w garażach. Bądź świadomy, że jest przewrotny. Ile osób znasz minimalistycznie? Prawdopodobnie niezbyt wiele. Szukaj ludzi, którzy potrzebują pozbyć się potrzebnych rzeczy.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Skorzystaj z internetu. Czy na pewno znasz Aukro i inne podobne strony, ale czy znasz również stronę Freecycle.org? Na tej stronie znajdziesz osoby, które oferują wiele bezpłatnych rzeczy, a także osoby, które szukają rzeczy, których potrzebują.  
    
  • Nie powinieneś niczego kupować za pełną opłatą. Oprócz kuponów i zniżek, istnieją również witryny takie jak eBay lub Fler, gdzie można uzyskać wiele rzeczy za znacznie mniej pieniędzy niż w sklepach.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Uzyskaj kartę kredytową z nagrodami. Ten krok jest nieco niebezpieczny - jeśli wydajesz dużo, karta kredytowa to ostatnia rzecz, którą powinieneś zrobić. Ale jeśli wiesz, że masz kartę kredytową z programem lojalnościowym. Kiedykolwiek używasz karty, dostajesz punkty, które możesz później wymienić na towary, a nawet na pieniądze.  
    
  • Zawsze czytaj całą umowę na karcie. Uważaj, aby nie mieć wysoko oprocentowanej karty kredytowej i nie zadłuż się. Właśnie tego powinieneś unikać.
  •  
         
 8.  
 9.   5      Szukaj doświadczeń, nie rzeczy. Prawdopodobnie nie będziesz zaskoczony, że ludzie są bardziej zadowoleni z doświadczenia niż z rzeczy. Doświadczenie nigdy nie zostanie zrobione przez nikogo i nie pozostanie niepotrzebnie na półkach. Jeśli czujesz, że brakuje ci życia, szukaj nowych doświadczeń i doświadczeń. Żadne rzeczy, które kupujesz za pieniądze, nie pozwolą ci poczuć się lepiej. A jeśli tak, to nie potrwa długo.  
    
  • Czy zbliżają się święta Bożego Narodzenia? Poproś partnera lub rodzinę, aby wykupił przepustkę fitness lub kredyt podróżny. Zapytaj o rzeczy, które naprawdę będziesz używał. Telewizor z dużym ekranem jest fajny, ale chciałbyś go zmienić co roku. Stań się bogatszy dzięki doświadczeniu, a nie poprzez rzeczy.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (1)                   
Finanse i biznes popularny:
Jak szybko zaoszczędzić pieniądze.

Jak zostać miliarderem.

Jak żebrać.

Jak zostać milionerem.

Jak rozwiązać umowę.

Jak zrobić budżet.

Jak obliczyć zysk.

Jak założyć własną firmę.

Jak uniknąć błędów w transakcjach dziennych.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak zwiększyć ruch w witrynie.

Jak sprzedać swój dom.

Jak budować bogactwo.

Jak rozpoznać pedofila.

Jak utrzymać klientów.

Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.

Jak handlować na rynku forex.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak sprzedać produkt.

Jak kupić zapasy.

Jak utrzymać klientów.