Home \ Finanse i biznes
 

Jak uniknąć obowiązku uczestniczenia w jury.

 

Obywatelskim obowiązkiem jest być członkiem jury raz w życiu, ale wciąż można tego uniknąć. Większość ludzi jest losowo wybierana. Jeśli po prostu nie wejdziesz, mogą zamknąć cię na okres do dwóch lat za zmarnowanie oficjalnego występu, ale możesz wypróbować nasze wskazówki, aby tego uniknąć. Jeśli nadal będziesz musiał iść, będziesz musiał być w jury tylko przez jeden dzień.

              

Procedura .

    

     Procedura  .

    
   
 1.            1      W wielu krajach można udowodnić, że jury nie może brać udziału z przyczyn finansowych. Kiedy udowodnisz, że jesteś pracownikiem i przekazujesz sądowi swoje sprawozdania finansowe i deklaracje podatkowe pierwszego dnia, w którym powinieneś wziąć udział w jury, możesz ci to wybaczyć. Jeśli przekonasz sędziego, że nie możesz zaakceptować utraty pracy, stracisz tylko jeden dzień swojego czasu. W każdym razie nie powinieneś kłamać.       
 2.  
 3.             2      Poproś o zmianę daty. Prawie wszystkie wyroki sądu federalnego, stanowego i lokalnego są składane przy użyciu komputera. Twoje imię i nazwisko jest wybrane z listy, a sąd wyśle ​​ci list. Kiedy otrzymasz list, zaznacz na formularzu, że musisz zmienić datę, ponieważ nie możesz pojawić się w tym dniu. Napisz, że jesteś chory, że opuszczasz miasto, że uczysz się w innym mieście lub że zamierzasz wstąpić do wojska. Każda właściwa wymówka zapewni, że nie będziesz miał co najmniej jednego roku w jury. Jeśli masz dzieci, podaj je jako powód.  
    
  • Możesz mieć możliwość zmiany daty z nieistotnego powodu. Zadzwoń do sądu, aby wziąć udział w jury i poprosić o zmianę daty. Powinieneś poprosić o wcześniejszą datę, aby móc wziąć udział w jury, zanim zostało ono pierwotnie ustawione. Nie ma pewności, że będziesz w stanie tego uniknąć, ale będziesz miał większą szansę. Powodem jest to, że wcześniejsze daty są zazwyczaj już zajęte, więc kiedy twoje nazwisko zostanie przeniesione na wcześniejszy termin, prawdopodobnie nie poprą cię wcale.
  •  
  • Jeśli możesz zmienić datę, poproś o datę grudniową. W grudniu wiele procesów zostaje przełożonych lub odwołanych, a oni mogą w ogóle nie poprzeć cię, nawet jeśli twoje obywatelskie obowiązki w zasadzie się spełniły.
  •  
  • Jeśli studiujesz, możesz poprosić o datę świąteczną. Możliwe jest przeniesienie daty na więcej niż jeden rok. Gmach sądu powie ci, że jest to ostatnia opcja zmiany.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Jeśli jesteś w Kalifornii, możesz spróbować ryzykownych pętli prawnych. Poniższe porady są uważane za oszustwo, a kiedy cię złapią, możesz pójść do więzienia na 20 dni. W Kalifornii procesy zwykle trwają 10-20 dni. Podczas oceny jury sędzia zapyta, czy masz dobry powód, aby nie uczestniczyć w jury procesu (co może potrwać kilka tygodni). Większość wymówek nie jest akceptowana, ale na przykład problemy zdrowotne Cię rozpoznają. Spróbuj: Wyjaśnij sędziom, że w nadchodzących tygodniach masz coś ważnego i pilnego i że chcesz przesunąć datę o dwa tygodnie, aby uzyskać wszystko. Większość sędziów zgodzi się, że możesz wrócić za dwa tygodnie i powtórzyć swoje obowiązki, nawet jeśli twoje powody nie są zbyt poważne. Jednak zgodnie z prawem stanowym, spełnisz swoje zobowiązanie, przychodząc tylko na jeden dzień, nawet jeśli nie zostaniesz ostatecznie wybrany do tego procesu. Po powrocie do komisji konkursowej zamiast otrzymania nowej daty otrzymasz dokument potwierdzający, że wypełniłeś swoje obowiązki.        
 6.  
 7.             4      Jeśli nie masz dobrej wymówki, powinieneś wziąć udział w jury. Nie bój się dzwonić do sądu, pisać listu i próbować o tym porozmawiać - w niektórych przypadkach możesz to zrobić. Ale będziesz musiał pojawić się przynajmniej pierwszego dnia. Nie przejmuj się tym. Bycie w sądzie nie musi oznaczać, że ostatecznie zostaniesz wybrany do jury.  
    
  • W postępowaniu cywilnym dochodzi się do wniosku o wyższości dowodów przez powoda, a postępowanie karne wymaga, aby skazanie pozwanego zostało wystarczająco udowodnione. Upewnij się, że znasz wszystkie zasady i wszystkie ważne informacje przed rozpoczęciem procesu. Im bardziej będziesz uparty, tym lepiej.
  •  
  • Lepszą taktyką, niż grą głupią, jest gra w inteligentnego. Wielu prawników chce jury, które można w jakikolwiek sposób przekonać. Postaraj się udowodnić, że jesteś wykształcony, inteligentny i myślisz logicznie. W wielu sądach adwokaci, sędziowie i policja są eliminowani z jury, ponieważ mają zbyt wiele informacji na ten temat. Również lekarze są zwykle usuwani z jury w przypadku błędów lekarzy, bankierzy są eliminowani z jury w sprawach o oszustwa finansowe itp. Sędziowie zasiadają często w jury.
  •  
  • Jeśli odmawiasz przysięgnięcia w sprawie karnej, zazwyczaj uczysz się tego podczas pierwszego przesłuchania. To nie jest legalne, i dla wielu ludzi jest również niemoralne, ale nie ma prawie żadnej szansy, aby ktoś cię kłamał. W takich przypadkach będą chcieli odłożyć na bok swoje przekonania. Jeśli się przyznasz, nie będzie to miało żadnego wpływu.  
     
   • Nie rozumiem pojęcia dowodu ponad wszelką wątpliwość. Co to znaczy? Czy muszę mieć pewność co do 99%? Nie sądzę, żebym mógł skazać kogokolwiek, nie będąc absolutnie pewnym, że popełnił zbrodnię.
   •  
   • Wiem, że większość ludzi, którzy zostali skazani za przestępstwa popełniła. Prokurator z pewnością nie obwiniałby ich, gdyby nie miał dowodów. Na tym etapie procesu oskarżonego uważa się za winnego (chociaż wiem, że muszę założyć, że nie jest winny).
   •  
   • Policjanci są lepszymi świadkami niż zwykli ludzie. Są szkoleni, aby być świadomymi wszystkiego, co mają dookoła, mają doświadczenie w sprawach karnych i mają wyższe standardy moralne.
   •  
   • Nie umiem osądzać nikogo, nie słuchając jego wersji. Jeśli nie mogę spojrzeć mi w oczy i powiedzieć, że nie, będę musiał pomyśleć, że to zrobił. (Oskarżeni zazwyczaj nie zgłaszają, ponieważ jury uważa, że ​​są winni, w takim przypadku powód może również zadać pytanie oskarżonemu.)
   •  
   • Nie jestem osobą konfrontacyjną. Chociaż staram się być asertywny, gdy jestem w mniejszości, w końcu skontaktuję się z większością. (A jeśli sędzia mówi ci, że nie musisz być uparty, ale musisz powiedzieć, kiedy większość sędziów zignoruje dowody, możesz odpowiedzieć mu oburzająco.)
   •  
   • Byłem ofiarą przestępstwa. Ktokolwiek to zrobił, nigdy go nie złapał. Jestem zdenerwowany i myślę, że system sprawiedliwości nie działa.
   •  
   • Mój przyjaciel / członek rodziny jest prawnikiem / policjantem. Często mówimy o jego przypadkach, więc mam wiele informacji z pierwszej ręki.
   •  
   • Pozwany ma tyle samo lat co mój syn. Mój syn miał wcześniej problemy.
   •  
    
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wymień prawo weta jury. Jeśli zdecydują się Państwo na przysięgłych, będziecie musieli przysiąc, że będziecie decydować tylko na podstawie faktów przedstawionych Państwu w sądzie. Możesz spróbować odrzucić to i wskazać, że ława przysięgłych ma prawo decydować według siebie. W skrócie oznacza to, że jury ma prawo do ogłoszenia wyroku "niewinny", mimo że oskarżony jest wyraźnie winien wszystkich dowodów, ponieważ ława przysięgłych nie zgadza się z naruszonym prawem. To prawo jest potwierdzone przez Sąd Najwyższy, ale większość sędziów i prokuratorów go nie rozpoznaje. Jeśli masz niedopuszczalne opinie, prawdopodobnie zwolni cię ono z jury.  
    
  • Sędziowie, którzy mówią jurorom, że będą musieli przestrzegać tego prawa w każdych okolicznościach, mogą zostać zapytani, czy zastosowaliby to prawo również przeciwko Harriet Tubman (1820-1913), która naruszyła przepisy federalne, uczestnicząc w budowie podziemnych linii kolejowych dla niewolników lub przeciwko Rose Parks (ur. w 1913 r.), która została aresztowana w 1955 r. za złamanie prawa segregacji w Alabamie, ponieważ odmówiła rezygnacji z miejsca w autobusie dla białego pasażera. Jeśli sędzia stwierdzi, że w takich przypadkach sąd zaleca oskarżonym potępienie prawa jako prawa, można mu powiedzieć, że ślepe słuchanie rozkazów nie zostało uznane nawet podczas wojny w Norymberdze, kiedy naziści twierdzili, że tylko wykonują rozkazy. Wiarygodność sędziego, który ślepo wykonuje rozkazy, może być kwestionowana.
  •  
  • Sędzia William C. Goodloe (1919-1997) Sądu Najwyższego w Waszyngtonie, który zapewnia to prawo ławy przysięgłych, radzi sędziom w sprawach karnych, aby przekazali jury następujące instrukcje: "Ponieważ jest to sprawa karna, jesteś wyłącznym świadkiem świadków, waga ich zeznań i ty także masz prawo do określenia prawa. Sąd nie wyrazi swojej opinii na temat wagi dowodów, ale jego obowiązkiem jest doradzanie ci w zakresie prawa, a twoim obowiązkiem jest wzięcie pod uwagę tych rad. Twoja decyzja należy wyłącznie do Ciebie i masz prawo do określenia prawa. "
  •  
         
 10.  
 11.             6      W Grand Jury możesz wskazać na fakt, że znasz się na powiedzeniu: "Dobry prokurator może przekonać duże jury do skazania kanapki z szynką. "Proszę zauważyć, że nie zgadzasz się z powodem i nie popierasz stanowiska komisji ds. Ponownej oceny.        
 12.  
 13.             7      Jeśli jesteś studentem, proszę go podać. W większości przypadków możesz myśleć o nieobecności w pracy, ale nie będziesz myśleć o nieobecności na wykładach. Niektóre kraje rozważają nawet badania online.        
 14.  
 15.             8      Kiedy wszystko inne zawiedzie, spróbuj techniki George'a Carlin: George zaoferował najlepsze rozwiązanie - powiedz sędziemu, że będziesz wielkim jurorem, ponieważ na pierwszy rzut oka poznasz winnych.                  
 16.  
             

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

                           
Finanse i biznes popularny:
Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.

Jak utrzymać klientów.

Jak założyć firmę bez pieniędzy.

Jak sprzedawać produkt.

Jak pracować w domu.

Jak zarabiać w serwisie eBay.

Jak zarabiać w serwisie eBay.

Jak otworzyć fryzjera.

Jak zostać milionerem.

Jak kupić zapasy.

Jak kupić zapasy.

Jak załamać się podczas przenoszenia.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak inwestować w akcje.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę.

Jak zdobyć kontakty.

Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.

Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.

Jak przygotować budżet.

Jak obliczyć zysk.

Jak sprzedawać produkt.