Home \ Finanse i biznes
 

Jak robić zakupy w serwisie eBay.

 

Zakupy w serwisie eBay mogą być bardzo zabawne. Śledzenie aukcji i wczesnych stawek do wygrania jest ekscytujące. Ale jeśli nie jesteś ostrożny, możesz spalić w serwisie eBay. W tym artykule dowiesz się, jak bezpiecznie i skutecznie robić zakupy w serwisie eBay.

              

Procedura .

    

    1      Znajdź przedmiot, który chcesz kupić  .

    
   
 1.            1      Zarejestruj się i utwórz konto. Jeśli chcesz robić zakupy w serwisie eBay, musisz założyć konto. Jest bezpłatny i potrzebujesz tylko imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Jeśli chcesz robić zakupy, musisz również podać swoje dane kontaktowe.        
 2.  
 3.             2      Znajdź to, czym jesteś zainteresowany. Użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć rzeczy, które chcesz kupić. Jeśli uzyskasz zbyt wiele wyników, edytuj wyszukiwanie przy użyciu funkcji Wyszukiwanie zaawansowane. 
    
  • Jeśli nie wiesz dokładnie, czego szukasz, możesz wyświetlić swoje stawki według kategorii.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dowiedz się jak najwięcej o ofercie. Gdy znajdziesz rzecz, którą chcesz kupić, przeczytaj uważnie wszystkie informacje. Czy opis jest kompletny, szczegółowy? Czy wszystko rozumiesz? Chcesz kupić nową lub używaną rzecz? Jeśli coś jest niejasne, napisz e-mail do sprzedawcy i poproś o dodatkowe informacje. 
    
  • To, co sprzedawca ci mówi, jest częścią oferty, a gdy zobaczysz coś, co nie pasuje do tego opisu, będziesz mieć prawo do jego zwrotu. Lepiej jest zdobyć wszystkie informacje przed Tobą, niż mieć nadzieję, że właściwa rzecz przyjdzie do ciebie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajdź więcej zasobów. Sprawdź inne oferty i informacje w Internecie i upewnij się, że wybrałeś dokładnie to, czego szukałeś. Wiele produktów ma różne wzory, więc warto je poinformować.       
 8.  
 9.             5      Zobacz zdjęcia. Jeśli masz ofertę fotograficzną, sprawdź je. Spróbuj powiększyć swoje zdjęcia i przyjrzyj im się bliżej. Możesz również poprosić sprzedawcę o przesłanie kolejnych zdjęć e-mailem. 
    
  • Zwróć uwagę na status zdjęcia. Zdjęcia powinny pokazywać przedmiot w szczegółach.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Sprawdź koszty wysyłki i wysyłki. Opłaty pocztowe i opakowania są często pułapkami dla kupujących. To wszystko kosztuje trochę pieniędzy, ale jeśli policzymy koszty wysyłki i pakowania, okaże się, że jest to rzeczywiście niekorzystne. Jeśli tych cen nie ma na liście, skontaktuj się ze sprzedawcami i zapytaj ich. Niektórzy dostawcy nie wysyłają swoich rzeczy do niektórych krajów.       
 12.  
 13.             7      Sprawdź, jaką ocenę posiada sprzedający. Ocena i komentarze sprzedawcy mówią, czy możesz mu zaufać i czy poprzedni nabywcy byli zadowoleni. Jeśli dostawca ma ocenę ponad 95%, możesz uznać ją za zaufaną. Zawsze będą negatywne opinie, które niekoniecznie oznaczają, że nie powinieneś kupować u tego sprzedawcy. 
    
  • Sprawdź, ile sklepów sprzedał sprzedawca. Nie jest źle kupić kogoś, kto jeszcze nie dokonał wielu sprzedaży, ale będziesz miał większą szansę na sukces, gdy znajdziesz sprzedawcę, który pracuje dla serwisu eBay od dłuższego czasu. Dostawcy ci wysyłają rzeczy szybciej i mają lepsze oceny.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Sprawdź metody płatności. Najbardziej popularną metodą płatności jest PayPal, ponieważ umożliwia natychmiastową płatność. Jeśli nie masz konta PayPal, powinieneś zorganizować jego zakup bez żadnych problemów. 
    
  • Nie kupuj u sprzedawców, którzy akceptują tylko płatności gotówkowe.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Dowiedz się, jakie transakcje robisz. Będziesz mógł zobaczyć średnie ceny przedmiotu i będziesz mógł zdecydować, czy cena jest odpowiednia. Jeśli licytujesz na imprezie, będziesz w stanie wyobrazić sobie, ile nie należy przekraczać. 
    
  • Kliknij przycisk Zaawansowane obok paska wyszukiwania. Sprawdź pole Ukończone aukcje. Wprowadź słowa kluczowe i kliknij wyszukiwanie.
  •  
  • Menu oznaczone kolorem czerwonym to gotowe oferty.
  •  
                   
 18.  
             

    2      Licytowanie na aukcji  .

    
   
 1.             1      Zdecyduj, czy chcesz kupić przedmiot natychmiast. Kup teraz Możesz teraz kupić przedmiot za tę cenę bez konieczności licytowania w aukcji. W niektórych przypadkach ta opcja może nawet zaoszczędzić pieniądze. 
    
  • Znajdź średnią cenę, zanim coś kupisz. Kiedy go kupisz, możesz zapłacić więcej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Określ najwyższą kwotę, którą chcesz licytować. Aukcja automatycznie licytuje minimalną kwotę, aż osiągniesz maksimum. Będziesz wtedy mógł określić maksymalną kwotę i nie będziesz musiał śledzić aukcji. 
    
  • Kiedy się stanie, obiecujesz go kupić, jeśli wygrasz.
  •  
  • Nie można odebrać stawek, więc musisz mieć pewność, że chcesz ten przedmiot. Oferty można wycofać tylko wtedy, gdy wystąpi błąd w ofercie. Nie możesz myśleć o kupowaniu rzeczy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Stawki zwiększają się stopniowo podczas aukcji. Gdy zdarzy się coś więcej niż Twoja maksymalna kwota, otrzymasz powiadomienie. Jeśli chcesz, możesz zrobić jeszcze więcej.       
 6.  
 7.             4      Poczekaj na zakończenie aukcji. Jeśli coś wygrasz, otrzymasz powiadomienie. Po zakończeniu aukcji musisz skontaktować się ze sprzedawcą i dokonać płatności.        
 8.  
             

    3      Sfinalizuj transakcję  .

    
   
 1.             1      Skontaktuj się ze sprzedawcą. Po aukcji musisz skontaktować się ze sprzedawcą przedmiotu. Będziesz mógł uzgodnić warunki płatności i potwierdzić adres i koszty wysyłki. Gdy dokonasz płatności, sprzedawca prześle ci swoje rzeczy.       
 2.  
 3.             2      Płać za swój zakup tak szybko, jak to możliwe. Jeśli sprzedawca nie otrzyma pieniędzy w ciągu dwóch dni od aukcji, problem może zacząć rozwiązywać się w serwisie eBay, a otrzymasz złą ocenę. Jeśli chcesz tego uniknąć, zapłać za zakup tuż po zakończeniu aukcji. 
    
  • Kiedy płacisz tak szybko, jak to możliwe, otrzymasz dobrą ocenę od swojego dostawcy, co ułatwi Ci dokonywanie przyszłych zakupów.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Napisz do dystrybutorów produktów. Cały system eBay opiera się na fakcie, że sprzedawcy piszą recenzje do kupujących, a kupujący piszą oceny do dealerów. Jest to przyzwoitość, gdy transakcja jest zakończona, pozostawiając opinie sprzedającego, aby inni kupujący wiedzieli, czy dobrze jest kupić u tego sprzedawcy. Dostępne są następujące opcje: 
    
  • Pozytywna opinia: Ty byłeś zadowolony i poleciłeś kupować u tego sprzedawcy i innych.
  •  
  • Neutralny: Wystąpił problem, ale ostatecznie wszystko zostało rozwiązane.
  •  
  • Negatywna ocena: Nie byłeś zadowolony ze sprzedaży lub rozczarowałeś się ze swoim sprzedawcą. Przed napisaniem recenzji negatywnej zawsze staraj się najpierw skontaktować z dostawcą i rozwiązać problem w inny sposób. Od wszystkich sprzedawców zależy dobra ocena. Większość z nich oferuje ci zwrot pieniędzy, aw niektórych przypadkach będziesz w stanie wynegocjować kompromis, który Ci odpowiada. Jeśli się nie zgodzisz, możesz przekazać sprawę do serwisu eBay, który rozwiąże ją za Ciebie. Jeśli nie osiągniesz satysfakcjonującego rozwiązania za wszelką cenę, zapisz negatywną ocenę i podaj wszystkie fakty, które do niej doprowadziły. Nie pisz niczego obraźliwego lub możesz zablokować swojego sprzedawcę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Jeśli masz problem, skontaktuj się z serwisem eBay. Jeśli masz problem z transakcją, nie udało Ci się go rozwiązać lub masz inny problem, skontaktuj się z Centrum rozstrzygania w serwisie eBay. Za pomocą tego narzędzia możesz przesłać skargę, która w większości przypadków zapewni Ci zwrot pieniędzy. 
    
  • Zawsze staraj się rozwiązywać problemy bezpośrednio ze sprzedawcą. Większość dostawców dołoży wszelkich starań, aby uniknąć konieczności rozwiązania problemu za pomocą Centrum rozstrzygania.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://pages.ebay.com/help/buy/basics.html  
 2.  
                          
Finanse i biznes popularny:
Jak zmienić tożsamość.

Jak inwestować.

Jak przygotować budżet.

Jak szybko zaoszczędzić pieniądze.

Jak założyć sklep internetowy.

Jak zarabiać w serwisie eBay.

Jak anulować konto w serwisie eBay.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak mądrze wydać.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak sprzedawać produkt.

Jak otworzyć fryzjera.

Jak podpisać czek.

Jak usunąć konto PayPal.

Jak założyć własną firmę.

Jak zmienić tożsamość.

Jak otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal.

Jak przygotować budżet.

Jak założyć sklep internetowy.

Jak inwestować w akcje.

Jak rozwiązać umowę.