Home \ Finanse i biznes
 

Jak sprzedać produkt.

 

Jeśli masz produkt, który chcesz zacząć sprzedawać, musisz go zdobyć w świadomości klientów. Jak to zrobić? W tym artykule dowiesz się wskazówek, strategii i ogólnych informacji o tym, jak prawidłowo sprzedawać swój produkt.

              

Procedura .

    

    1      Projektowanie marki  .

    
   
 1.            1      Bądź nowoczesny. Wszystkie twoje projekty powinny być nowoczesne. Nikt nie chce iść do salonu piękności, który wygląda tak, jak w latach 80. lub robić zakupy na stronie, która wygląda na przestarzałą.       
 2.  
 3.             2      Znajdź projektanta graficznego. Nie powinieneś projektować logo i projektu witryny i opakowania samodzielnie, jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu. Niezwykle ważne jest, aby mieć atrakcyjny wizualnie i graficznie wizerunek marki i powinieneś pozostawić te rzeczy profesjonalistom. Znajdź kilka zręcznych grafik, aby zadbać o swój projekt.        
 4.  
 5.             3      Zaprojektuj swoje logo. Twoja firma i produkt będą potrzebować logo. Logo powinno być łatwe do odczytania, łatwe do wydrukowania i powinno być niezapomniane. Twój projektant graficzny powinien być w stanie pomóc Ci stworzyć twoje logo.  
    
  • Najbardziej udane logo używa pogrubionych czcionek i dynamicznych kształtów. Przykłady obejmują na przykład logo Pepsi i Nike lub symbol Batmana.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie zapomnij o opakowaniu produktu. Będziesz także potrzebować opakowania i innych elementów wizualnych, które będą pasować do Twojego logo. Opakowanie powinno być interesujące, powinno pasować do Twojego produktu i wizerunku Twojej firmy i być łatwo rozpoznawalne.  
    
  • Pamiętaj: jeśli ktoś chce polecić Twój produkt komuś, ale nie pamięta jego imienia, prawdopodobnie opisze go innym osobom w pakiecie.
  •  
                   
 8.  
             

    2      Badanie rynku  .

    
   
 1.             1      Pobierz swoją witrynę. Najważniejszą rzeczą jest dziś posiadanie wysokiej jakości stron internetowych. Przyciągasz uwagę swoich klientów, jest tania, a twoja firma daje ci zaufanie. Konieczne będzie również zaangażowanie bardziej skutecznych metod marketingowych. Jeśli chcesz odnieść sukces, sprzedaj swoje produkty nawet za pośrednictwem stron internetowych.  
    
  • Najprostszym sposobem jest utworzenie e-sklepu, za pomocą którego ludzie mogą kupić produkt.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Napisz komunikat prasowy. W przypadku niektórych rodzajów produktów dobrze jest napisać komunikat prasowy. Znajdź odpowiednie medium dla rodzaju produktu, który chcesz sprzedać i napisz komunikat prasowy na temat Twojego produktu. Najlepiej nadaje się do nowych produktów, które są nieco innowacyjne.        
 4.  
 5.             3      Korzystaj z mediów społecznościowych. Media społecznościowe to ważne narzędzie marketingowe. Możesz korzystać z własnych kontaktów i promować swój produkt w różnych sieciach społecznościowych, lub możesz także skorzystać z możliwości tworzenia sieci społecznościowych (takich jak Facebook).  
    
  • Możesz łatwo promować większość produktów za pomocą Facebooka lub reklam. Jest to naprawdę wszechstronne narzędzie marketingowe. Utwórz stronę dla swojego produktu i umieść reklamy na Facebooku.
  •  
  • Twitter to także dobre narzędzie reklamowe. Użyj go, aby poinformować klientów o nowościach i wydarzeniach dotyczących Twojego produktu. Udostępniaj też treści, które są tylko zdalnie powiązane z Twoim produktem, aby użytkownicy mogli rozmawiać o Twoim profilu.
  •  
  • Możesz również udostępniać niektóre produkty na Pinterest. Na przykład, jeśli produkujesz ubrania, możesz udostępniać zdjęcia swoich ubrań lub spersonalizować swój produkt. Jeśli produkujesz żywność, możesz dzielić się przepisami dotyczącymi twoich produktów.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Korzystaj z reklam w Internecie. Kolejnym świetnym narzędziem marketingowym są banery internetowe. Te reklamy mogą przyciągnąć wielu potencjalnych klientów do Twojej witryny, aby przyciągnąć Twój produkt.  
    
  • Utwórz reklamę z zaufanym źródłem (takim jak Project Wonderful) i spróbuj wynegocjować umieszczenie w lokalnych witrynach.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Inteligentnie korzystaj z marketingu e-mail. Jeśli masz stronę internetową, możesz także uruchomić kampanię e-mailową. Wysyłaj ciekawe wiadomości e-mail z informacją o tym, kiedy i gdzie możesz kupić swoje produkty i spróbuj je zwabić (na przykład rabaty). Zwłaszcza nie wysyłaj spamu!  
    
  • Otrzymuj zniżki na nowe i starsze produkty, otrzymuj adresy e-mail od klientów, kupuj adresy e-mail z dobrego zasobu lub koncentruj się na osobach, które mogą być zainteresowane promowaniem Twojego produktu.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Użyj kuponów cyfrowych. Ludzie kochają, gdy czują, że mają zniżkę. Użyj cyfrowych kuponów i spróbuj przyciągnąć klientów. Możesz używać kodów, wydrukowanych kuponów lub cyfrowych kodów QR, które klienci skanują na urządzeniach mobilnych.        
 12.  
 13.             7      Nie zapomnij o ulotkach, ulotkach i pocztówkach. Możesz także użyć bardziej tradycyjnych sposobów. Te metody najlepiej sprawdzają się w przypadku pozyskiwania klientów lokalnych. Drukuj ulotki, które są proste, dobrze wyglądają, każdy je rozumie i przyciąga klientów. Możesz umieścić ulotki w skrzynkach pocztowych lub zostawić je w sklepach i kawiarniach.        
 14.  
 15.             8      Użyj reklam drukowanych. Możesz wydrukować ogłoszenie w lokalnej gazecie. Skorzystaj z gazet, czasopism, książek telefonicznych lub broszur z agentów nieruchomości. Możesz łatwo uzyskać te reklamy - wystarczy skontaktować się z wydawcą publikacji i zamówić reklamę.        
 16.  
 17.             9      Spróbuj użyć reklam telewizyjnych. Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby reklama telewizyjna była dobra, możesz zdobyć wielu klientów. Jeśli jednak nie masz wystarczających środków, prawdopodobnie ograniczysz się do regionalnych stacji lub codziennych emisji, a Twoja reklama nie będzie miała pożądanego zasięgu. Powinieneś używać tej opcji tylko wtedy, gdy możesz zainwestować w nią wystarczającą ilość pieniędzy.        
 18.  
             

    3      Wzrost  .

    
   
 1.             1      Zostań ekspertem na swoim rynku. Przeprowadzaj regularne badanie rynku docelowego. Poszukaj informacji w Internecie i w bibliotekach lub stwórz własne eksperymenty i wyślij ankiety do ludzi.  
    
  • Powinieneś dokładnie wiedzieć, jak powinien wyglądać Twój rynek docelowy. Skoncentruj się na wieku, płci, wykształceniu, lokalizacji, zainteresowaniach, pochodzeniu etnicznym i orientacji seksualnej swoich klientów.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ulepsz produkt, dopasowując go do rynku. Gdy uzyskasz opinię na temat swojego produktu i uzyskasz więcej informacji o rynku docelowym, spróbuj dostosować produkt tak, aby był jak najbardziej przyjazny dla klienta.  
    
  • Oczywiste jest, że spotkasz się z różnymi poglądami na temat twojego produktu, ale jeśli większość ludzi je krytykuje, powinieneś zająć się tą krytyką i rozwiązać wszelkie problemy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Określ swój początkowy budżet. Zastanów się, ile pieniędzy będziesz potrzebował początkowo w marketingu. Pomoże Ci to zdecydować, jakie narzędzia marketingowe i strategie możesz wykorzystać.        
 6.  
 7.             4      Ustaw cele sprzedaży. Musisz określić, ile produktu musisz sprzedać, aby firma działała. Ten krok jest bardzo ważny. Wyrównanie sprzedaży jest czasami skomplikowane i zwykle zajmuje trochę czasu, aby dowiedzieć się, co Ci odpowiada i co możesz sprzedać.        
 8.  
 9.             5      Przygotuj plan sprzedaży. Należy wpisać oczekiwaną sprzedaż, potrzeby rynkowe, priorytety, cele, potencjalne problemy, rozwiązania i prognozy rozwoju firmy. Będziesz potrzebował tego planu, szczególnie jeśli szukasz inwestorów.        
 10.  
 11.             6      Wybierz strategię, która pomoże ci odnieść sukces. Istnieje wiele różnych sposobów sprzedaży produktów i strategii marketingowych. Strategie te mogą pomóc zdobyć nowych klientów lub pozyskać określoną grupę klientów.  
    
  • Wypróbuj skoncentrowaną strategię marketingową. Ta strategia jest przydatna, jeśli chcesz kierować reklamy tylko na określony rynek. Stosuje się go w przypadku produktów luksusowych, które kupują określone grupy ludności, ale można je również znaleźć w innych obszarach.
  •  
  • Wypróbuj ogólną strategię marketingową. Ta strategia pasuje, jeśli Twój produkt działa dla wszystkich i chcesz zdobyć jak najwięcej klientów. Idealny do produktów, które są ogólnie przydatne lub atrakcyjne. Najczęściej korzystają z reklam telewizyjnych, reklam drukowanych i billboardów.
  •  
  • Wypróbuj zróżnicowaną strategię marketingową. Ta strategia przyjmuje konkretne postacie z Twojego produktu i oferuje je różnym segmentom rynku. Np. Niska cena jest oferowana osobom, które nie mają dużo pieniędzy, oraz w porównaniu do droższych produktów. Możesz również reklamować łatwą dostępność produktów, aby przyciągnąć lokalnych klientów.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Posłuchaj klientów. Daj próbki, oferuj rabaty i pakiety próbne, aby ludzie chcieli kupić Twoje produkty. Możesz rozprowadzać próbki w sklepie lub znaleźć inną firmę, z którą możesz pracować przez jakiś czas. Pomoże Ci to znaleźć pierwszych klientów, co jest bardzo ważne.  
    
  • Zawsze sprawdzaj strategię marketingową, aby upewnić się, że sprzedajesz swój produkt we właściwy sposób.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Rozszerz swój rynek. Gdy osiągniesz sukces i poczujesz, że Twój produkt jest gotowy, możesz rozwinąć rynek i zaoferować swój produkt sprzedawcom. Wybierz sklepy, w których chcesz sprzedawać produkt. Jeśli nie odniesiesz sukcesu, sklepy nie będą chciały sprzedać Twojego produktu. Musisz więc być pewien, że jesteś na to gotowy.        
 16.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

            

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://smallbusiness.chron.com/market-product-successfully-25772.html  
 2.  
 3. http://www.entrepreneur.com/article/179084  
 4.  
                          
Finanse i biznes popularny:
Jak zarządzać finansami osobistymi.

Jak sprzedać produkt.

Jak promować produkt.

Jak żebrać.

Jak anulować konto w serwisie eBay.

Jak sprzedać swój dom.

Jak obliczyć zysk.

Jak obliczyć zysk.

Jak utrzymać klientów.

Jak uniknąć obowiązku uczestnictwa w jury.

Jak sprzedać swój dom.

Jak przygotować budżet.

Jak żyć według budżetu.

Jak sprzedać produkt.

Jak zmienić tożsamość.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak zostać łowcą nagród.

Jak pracować w domu.

Jak rozwiązać umowę.

Jak kupić dom.

Jak robić zakupy w serwisie eBay.