Home \ Finanse i biznes
 

Jak rozpocząć inwestowanie.

 

Nigdy nie jest za wcześnie, aby inwestować. To najmądrzejszy sposób na zabezpieczenie swojej finansowej przyszłości i pozwolić, by pieniądze zarabiały na Ciebie. Ludzie myślą, że tylko ci, którzy mają dużo dodatkowych pieniędzy, mogą zainwestować, ale to nieprawda. Kiedy wiesz, jak to zrobić, możesz również zainwestować niewielką kwotę pieniędzy. Kiedy przygotujesz plan i poznasz wszystkie opcje, wkrótce dowiesz się, jak właściwie inwestować.

              

Procedura .

    

  Część 1      Zapoznaj się z różnymi opcjami inwestycyjnymi  .

    
   
 1.      1      Dowiedz się więcej o magazynie. Akcje są pierwszą rzeczą, jaką ludzie wyobrażają sobie, mówiąc "inwestycje". Mówiąc prosto, jest to udział własności w spółkach publicznych. Sama akcja jest oświadczeniem o tym, co firma posiada - o jej majątku i przychodach. Gdy kupujesz udział, stajesz się zasadniczo współwłaścicielem firmy. Kiedy firma odnosi sukcesy, wartość akcji rośnie i możesz zarabiać na dywidendzie. Gdy firma zawiedzie, wartość twojego towaru spadnie. 
    
  • Wartość akcji wynika z publicznego postrzegania ceny spółki. Oznacza to, że wartość akcji zależy od tego, co ludzie myślą, a nie od tego, jaka jest ich rzeczywista wartość.
  •  
  • Wartość zapasów rośnie, gdy ludzie chcą kupić więcej niż sprzedają. Z drugiej strony ich wartość spada, gdy ludzie są bardziej zainteresowani sprzedażą niż kupowaniem. Jeśli chcesz sprzedać akcje, będziesz potrzebował kupującego, który będzie chciał go kupić za tę cenę. Jeśli chcesz kupić akcje, musisz znaleźć kogoś, od kogo możesz je kupić.
  •  
  • "Akcje" mogą oznaczać wiele różnych rzeczy. Cent equity to akcje, które są sprzedawane tylko w centach (większość akcji kosztuje dolary). Akcje mogą być również indeksowane, takie jak Dow Jones, zbiór 30 wysokiej jakości akcji. Kupno i sprzedaż różnych rodzajów akcji znacznie się różni.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Poznaj więzy. Obligacje są papierami wartościowymi podobnymi do weksli. Kiedy kupujesz obligację, po prostu pożyczasz komuś pieniądze. Osoba zobowiązała się do spłaty pieniędzy po pożyczce, w tym rocznych odsetek. W związku z tym obligacje mają zawsze czas trwania (na przykład dziesięcioletnia obligacja, za którą otrzymuje się dziesięć lat), a także oprocentowanie. 
    
  • Przykład: Kupujesz pięcioletnią obligację komunalną o wartości 10 000 USD z oprocentowaniem 2,35%. Dajesz wiosce swoje ciężko zarobione 10 000 $. Każdego roku gmina wypłaca 235 USD odsetek za obligację. Po pięciu latach gmina zwróci twoją kwotę i doda do niej odsetki, które za pięć lat wyniosą 1175 USD.
  •  
  • Generalnie im dłuższy czas trwania obligacji, tym wyższa stopa procentowa. Kiedy pożyczasz pieniądze przez rok, prawdopodobnie nie dostaniesz zapłaty, ponieważ rok jest krótki. Ale kiedy kupujesz obligację i nie będziesz musiał czekać na pieniądze w mniej niż dziesięć lat, będziesz musiał zrównoważyć ryzyko, a stopa procentowa wzrośnie. Jest to podstawowa mantra inwestycji: im wyższe ryzyko, tym wyższe odsetki.
  •  
         
 4.  
 5.      3      Poznaj rynek towarów. Kiedy inwestujesz w coś, inwestujesz w to, co on oznacza, a nie w to, co naprawdę jest - kartka papieru jest bezwartościowa, ale to, co na niej stoi, jest cenne. To nie jest towar. Towarem jest rzecz, która zaspokaja potrzeby i pragnienia, takie jak mięso, kawa lub energia elektryczna. Sam towar jest cenny, ponieważ ludzie go potrzebują i wykorzystują go. 
    
  • Ludzie często handlują towarami, kupując i sprzedając towary terminowe. Brzmi to skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest to łatwe. Termin "towar" jest zasadniczo umową sprzedaży lub zakupu towaru po określonej cenie w określonym czasie w przyszłości.  
  •  
  • Kontrakty terminowe na towary pierwotnie używane jako ubezpieczenia dla rolników. Przykład: Farmer Joe uprawia awokado, ale ceny awokado ciągle się zmieniają. Na początku sezonu ich cena wynosi 4 USD za kosz. Jeśli uda mu się wyhodować kilka awokado, ale ich cena spadnie do 2 $ pod koniec sezonu, to prawdopodobnie dużo pieniędzy.
     
   • Joe następnie sprzedaje termin kontrakt towarowy. Umowa stanowi, że kupujący zobowiązuje się do zakupu wszystkich awokado Joe na koniec sezonu za 4 dolary za śmieci.
   •  
   • Joe ma teraz ubezpieczenie. Gdy cena awokado wzrasta, nie musisz nic robić, ponieważ sprzedaje cię po normalnej cenie rynkowej. Kiedy ceny spadają, mogą sprzedawać więcej i zarabiać więcej niż ich konkurenci.
   •  
    
  •  
  • Nabywca towaru futures zawsze ma nadzieję, że cena towaru wzrośnie (nawet więcej niż to, co obiecał kupić), aby nie umniejszyć. Wręcz przeciwnie, sprzedawca ma nadzieję, że cena towaru spadnie, ponieważ będzie on mógł kupić towary po niższej cenie rynkowej i sprzedać je kupującemu po wyższej cenie ustalonej w umowie.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Dowiedz się o inwestycjach w nieruchomości. Inwestowanie w nieruchomości jest ryzykowne, ale opłacalne. Istnieje wiele różnych sposobów inwestowania w nieruchomości. Możesz kupić dom lub mieszkanie i wynająć go i mieć różnicę między hipoteką a czynszem najemcy. Możesz także kupić tanie domy, które wymagają renowacji i szybko je naprawić, aby sprzedawać po niskich cenach. Możesz nawet inwestować w obligacje hipoteczne. Nieruchomości to bardzo dobra nieruchomość. 
    
  • Inwestowanie w nieruchomości jest jednak bardzo ryzykowne. Do niedawna ludzie sądzili, że wartość nieruchomości tylko rośnie. Kupowali domy po cenach inflacyjnych, a kiedy pękła bańka, zdali sobie sprawę, że wartość ich własności spadła. Podobnie jak w przypadku akcji i obligacji, rynek może zmienić kwotę, którą zarobisz w mgnieniu oka.
  •  
                   
 8.  
             

  Część 2      Podstawy inwestycji  .

    
   
 1.      1      Kupuj niedowartościowane towary (kup za mniej, sprzedaj za więcej). W przypadku akcji i innych nieruchomości należy kupować wszystko po niskich cenach i sprzedawać po wysokich cenach. Kiedy kupisz 100 akcji za 5 USD za akcję w styczniu i sprzedasz je w grudniu za 7,25 USD za akcję, zarobisz tylko 225 USD. To brzmi jak mała kwota, ale gdy kupisz setki, a nawet tysiące akcji, możesz wymyślić duże pieniądze. 
    
  • Skąd wiadomo, że wartość akcji jest zaniżona? Będziesz musiał spojrzeć na dane firmy - jej oczekiwane zyski, P / E, rentowności - i zdecydować ostrożnie zamiast impulsywnego zakupu przy jednej utracie wartości. Użyj krytycznego myślenia i zdrowego rozsądku i przeanalizuj wartość akcji.
  •  
  • Oto kilka podstawowych pytań. W jaki sposób firma odniesie sukces na przyszłym rynku? Czy będzie lepiej, czy gorzej? Jak firma ma konkurencję i jakie są perspektywy tej konkurencji? Ile pieniędzy firma będzie w stanie zarobić w przyszłości? Odpowiedzi na te pytania pozwolą lepiej zrozumieć wartość akcji firmy.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Inwestuj w akcje firm, które rozumiesz. Większość z nas ma ponadprzeciętną znajomość co najmniej jednego handlu lub branży. Dlaczego jej nie użyć? Inwestuj w firmy, które znasz, ponieważ masz największą szansę na zrozumienie modeli swoich przychodów i przyszłego sukcesu. Ale ważne jest również, aby nie umieszczać wszystkiego na jednym koniu. To byłoby ryzykowne i głupie. W każdym razie powinieneś skupić się na branży, którą rozumiesz.       
 4.  
 5.      3      Nie kupujcie nadziei i nie sprzedawajcie w strachu. Łatwo podążać za tłumem. Często robimy to, co robią inni ludzie i podążamy za tym, o czym mówią. Następnie kupujemy akcje w momencie, gdy wszyscy inni je kupują i sprzedają w momencie sprzedaży. To proste, ale jest to najszybszy sposób na utratę pieniędzy. Inwestuj w firmy, którym ufasz i unikaj szaleństwa tłumu. 
    
  • Kupując akcje, które kupuje każdy, prawdopodobnie kupujesz coś, co jest niższe niż cena. Gdy rynek zostanie dostosowany, okaże się, że kupiłeś za więcej, a wartość sprzedaży spadła, czego na pewno nie chcesz. Mając nadzieję, że wartość zapasów rośnie, ponieważ wszyscy inni je kupują, jest to głupie.
  •  
  • Kiedy sprzedajesz akcje sprzedawane przez wszystkich, prawdopodobnie sprzedasz je za mniej niż ich rzeczywista wartość. Kiedy rynek zostanie dostosowany, okaże się, że sprzedałeś akcje o wiele tańsze niż Ty. Strach przed stratą często powoduje bezgłowe sprzedawanie wydarzeń.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Dowiedz się, jaki wpływ mają stopy procentowe na obligacje. Obligacje i stopy procentowe mają odwrotną zależność. Gdy stopy procentowe rosną, wartości obligacji maleją i odwrotnie. Dlaczego tak jest? 
    
  • Obligacje oprocentowane są według głównych stóp procentowych rynków. Załóżmy, że kupiłeś obligację o oprocentowaniu 3%. Jeśli stopa procentowa wzrośnie do 4%, nadal będziesz mieć 3% obligacji i nikt nie będzie chciał go od ciebie kupić. Dlatego należy obniżyć wartość obligacji - w zasadzie płacąc ludziom za kupowanie niekorzystnej więzi.
  •  
         
 8.  
 9.      5      Dywersyfikacja! Dywersyfikacja portfela wiąże się z mniejszym ryzykiem. Pomyśl o tym. Kiedy zainwestujesz 5 USD w 20 różnych firm, stracisz wszystkie pieniądze tylko wtedy, gdy wszystkie te firmy zbankrutują. Kiedy zainwestujesz 100 USD w jedną firmę, wystarczy, aby ta firma zbankrutowała i wszystkie twoje pieniądze znikną. Kiedy podzielisz swoje inwestycje, będziesz prawie pewien, że nie stracisz dużo zainwestowanych pieniędzy. 
    
  • Inwestuj w różne aktywa i obligacje i spróbuj mieć szerokie portfolio. Powinieneś mieć połączenie akcji, obligacji, towarów i innych inwestycji. Kiedy jedna z inwestycji się nie sprawdza, inna często rekompensuje.
  •  
         
 10.  
 11.      6      Inwestuj długoterminowo. Wybierz stabilną inwestycję i przytrzymaj ją przez długi czas. Kiedy masz pieniądze na rynku przez długi czas, zapłacisz więcej niż wtedy, gdy kupujesz i sprzedajesz setki akcji każdego dnia. Dlaczego tak jest? 
    
  • Dodano opłaty pośredniczące. Za każdym razem, gdy kupujesz lub sprzedajesz udziały, zapłacisz pieniądze pośrednikowi. Opłaty te są sumowane szybko i przygotowują do uzyskania przychodu. Bądź więc mądry i kupuj / sprzedawaj tak mało jak to możliwe.
  •  
  • Niemożliwe jest przewidzenie dużych strat i zysków. Czasem można zarabiać dużo na giełdzie w ciągu jednego dnia, ale nie jest absolutnie niemożliwe, aby wiedzieć, kiedy nadejdzie ten dzień. Kiedy zatrzymasz pieniądze na rynku, automatycznie otrzymasz zapłatę za te skoki. Jeśli nie zainwestowałeś pieniędzy, musisz nauczyć się przewidywać te skoki, co jest niemożliwe, jak planujesz wygrać na loterii.
  •  
  • Średnio rynek akcji rośnie. Od 1900 do 2000 r. Średnia wartość zapasów wynosi 10,4% rocznie, co jest naprawdę dużo. Oto dane statystyczne: jeśli zainwestowałbyś 1000 $ w 1900, w 2000 miałbyś 19,8 miliona dolarów. Przy zwrocie 15%, zajęłoby to 30 lat, aby zarobić 15 000 000 000 000 USD. Wybierz inwestycje długoterminowe, a nie krótkoterminowe. Jeśli obawiasz się, że coś może się wydarzyć tak długo, prawdopodobnie nie zobaczysz lasu dla drzew.
  •  
         
 12.  
 13.      7      Naucz się sprzedawać za mniej. Zamiast obstawiać, że wartość akcji wzrośnie, postaw, że jej wartość spadnie. Obstawiając takie akcje (lub obligacje lub walutę), otrzymasz pieniądze przy ich zakupie. Następnie czekasz, aż ich wartość spadnie. Kiedy to nastąpi, będziesz mógł kupić te akcje z powrotem po aktualnej cenie. Różnica między pierwotnym zyskiem a ostateczną ceną będzie twoimi zarobkami. 
    
  • Taka sprzedaż może być niebezpieczna, ale jest także inną formą ubezpieczenia. Kiedy używasz go jako spekulacji, bądź gotów stracić pieniądze - ceny akcji często rosną i ostatecznie musisz robić zakupy za więcej niż ile je sprzedałeś. Z drugiej strony, jeśli uznasz tę sprzedaż za limit strat, może ona służyć jako dobre ubezpieczenie.
  •  
         
 14.  
             

  Część 3      Pierwsze kroki  .

    
   
 1.      1      Uzyskaj ubezpieczenie. Dobrze jest mieć ubezpieczenie finansowe z dwóch powodów. Jeśli straciłeś pieniądze, powinieneś mieć coś, co pokryje twoje podstawowe koszty i nie stracisz wszystkiego. Pozwala także nie bać się inwestować, ponieważ nie musisz się martwić o utratę wszystkiego. 
    
  • Uruchomienie funduszu kryzysowego. Fundusz Kryzysowy powinien zawierać od sześciu do ośmiu razy więcej miesięcznych kosztów i jest przeznaczony do wyjątkowych przypadków lub na wypadek utraty pracy.
  •  
  • Uzyskaj kolejne ubezpieczenie. Zapewnij swój samochód, dom itp. I zamknij polisę na życie. Prawdopodobnie nie będziesz ich potrzebować, ale jeśli ich potrzebujesz, będziesz zadowolony z ich posiadania.
  •  
         
 2.  
             

  Część 4      Uzyskaj maksymalnie  .

    
   
 1.      1      Korzystaj z usług doradców finansowych i planistów. Wielu doradców finansowych pracuje tylko z dużymi portfelami, co oznacza, że ​​możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś, kto będzie z tobą pracował, jeśli nie masz zbyt dużych inwestycji. Mimo to znajdziesz doradcę finansowego lub planistę, który chętnie Ci pomoże. 
    
  • Dlaczego warto znaleźć doradcę finansowego? Ci ludzie to profesjonaliści, których praca polega na tym, aby zarobić więcej pieniędzy, zapewnić bezpieczeństwo inwestycji i pomóc w podjęciu decyzji o dalszych inwestycjach. Mają duże doświadczenie w zakresie alokacji zasobów, a przede wszystkim chcą odnieść sukces - im więcej pieniędzy zarobisz, tym więcej pieniędzy otrzymasz.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Znajdź brokera inwestycyjnego. Broker to osoba, która wykonuje dla Ciebie całą działalność. O wiele łatwiej jest wynająć brokera niż samemu dokonać transakcji. Istnieje wiele rodzajów takich usług, takich jak brokerzy online oferujący swoje usługi niedrogo. Możesz również handlować z firmą maklerską, która zapewnia doradztwo finansowe i zarządzanie portfelem. Brokerzy mają minimalny depozyt, więc zaoszczędź wystarczająco dużo pieniędzy, zanim je znajdziesz.       
 4.  
 5.      3      Odinstaluj instynkt stadny. Ten instynkt jest odczuciem, że gdy coś jest robione przez wszystkich innych, dobrze jest też to robić. Najwięksi inwestorzy zgadzają się, że jest to w większości głupie. 
    
  • Pewnego razu ludzie prawdopodobnie myśleli, że John Paulson był głupcem. Paulson sprzedał korzystne kredyty hipoteczne w 2007 roku i zasadniczo przewidział, że ich wartość spadnie. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Ludzie nadal uważali, że ceny domów wzrosłyby, a kredyty hipoteczne były zasadniczo darmowymi pieniędzmi. Kiedy bańka pękła, Paulson zarobił ponad 3,7 miliarda dolarów.  
  •  
  • Zainwestuj w inteligentne okazje, gdy inni będą się bać. Kiedy kryzys na rynku nieruchomości przyszedł w 2008 roku, rynek giełdowy stracił tysiące punktów w ciągu kilku miesięcy. Sprytny inwestor, który zainwestował w akcje po osiągnięciu wartości zerowej, później zarobiłby dużo pieniędzy, nawet gdyby wszyscy inni uważali, że tak się nie stanie. Którzy inwestorzy instytucjonalni uważają, że wartość akcji spadnie i je sprzeda? Którzy wspólni zarządzający funduszami mają swoje udziały w swoim funduszu? Chociaż dobrze jest być niezależnym inwestorem, nigdy nie jest to zły pomysł, aby konkurować. Trzymaj przyjaciół blisko siebie, ale wrogów jeszcze bliżej.     
  •  
         
 6.  
 7.      4      Miej oko na swoje strategie i cele inwestycyjne. Twoje życie i warunki rynkowe mogą się zmienić w dowolnym momencie, więc powinieneś zmienić również strategię inwestycyjną. Nie powinieneś trzymać akcji, dopóki nie wiesz, ile to jest warte. Pieniądze i prestiż są ważne, ale nie zapominaj o innych ważnych sprawach - przyjaciołach, rodzinie, zdrowiu i szczęściu.       
 8.  
             

Wskazówki .

               (12)                     
Finanse i biznes popularny:
Jak zdobyć kontakty.

Jak przygotować budżet.

Jak rozpocząć inwestowanie.

Pierwsze kroki z własną linią odzieży.

Jak zmienić tożsamość.

Jak sprzedać swój dom.

Jak kupić zapasy.

Jak zdobyć kontakty.

Jak pracować w domu.

Jak żebrać.

Jak przygotować budżet.

Jak zmienić imię i nazwisko.

Jak rozpoznać pedofila.

Jak rozwiązać umowę.

Jak obliczyć zysk.

Jak zostać miliarderem.

Jak zdobyć kontakty.

Jak usunąć konto PayPal.

Jak handlować na rynku forex.

Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.

Jak założyć sklep internetowy.