Home \ Finanse i biznes
 

Jak podpisać czek.

 

Sprawdzenie przez osobę trzecią to czek osobisty lub służbowy, który jest podpisany jako płatność dla innej osoby. Instytucje finansowe w Stanach Zjednoczonych nie mają obowiązku akceptowania czeków osób trzecich, a wiele banków jest mniej prawdopodobnych niż do zaakceptowania w przeszłości. Powinieneś jednak znaleźć się w sytuacji, w której rejestracja niezależnych czeków jest najlepszym wyborem, wiedząc, że najlepsze praktyki w tym procesie zwiększą Twoje szanse na sukces.

              

Procedura .

    

    1      Planowanie przed podpisaniem  .

    
   
 1.            1      Rozważ swoje opcje. W związku z rosnącymi przepisami bankowymi i dotyczącymi bezpieczeństwa tożsamości w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie trudno będzie znaleźć bank, który zaakceptuje kontrole osób trzecich.  
    
  • Jeśli masz rachunek bankowy i możesz wpłacić pieniądze lub zapłacić wystawiony czek, prawie na pewno będzie ci łatwiej, a następnie możesz wystawić własne czek (lub przelać pieniądze) osobie trzeciej.
  •  
  • Podpisanie czeku może wydawać się praktyczne (po prostu przez pominięcie pośrednika), ale obecnie jest mało prawdopodobne.
  •  
  • Poszukaj elektronicznych przelewów środków na stronę trzecią, za pośrednictwem istniejącego konta bankowego lub usług takich jak PayPal, jeśli szukasz innego odpowiedniego wyboru.
  •  
  • Jeśli: 1) pojawi się czek; 2) nie masz konta bankowego; i 3) Musisz zapłacić osobie trzeciej kwotę wystawionego czeku, jest to jedyny rzeczywisty scenariusz, na którym chcesz spróbować podpisać czek. Zobacz część III tego artykułu, aby zapoznać się z innymi opcjami w tym scenariuszu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Sprawdź, czy osoba, którą chcesz podpisać czek, strona trzecia, akceptuje podpisane czeki.  
    
  • Zapytaj tę osobę, czy wcześniej korzystała z czeków osób trzecich w swoim banku. Zwiększy to Twoje szanse powodzenia, biorąc pod uwagę, że nie ma przepisów, które wymagają od banków akceptacji czeków osób trzecich.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Sprawdź, czy bank zewnętrzny akceptuje takie kontrole i zapoznaj się z konkretnymi praktykami bankowymi. Jeśli nie możesz natychmiast skontaktować się z tą osobą, ale znasz oddział banku, możesz zadzwonić na numer obsługi klienta banku, aby uzyskać konkretne potwierdzenie tego rodzaju. 
    
  • Zapytaj, czy bank, który otrzymał kontrolę zewnętrzną, wymaga pewnych specjalnych procedur. Niektóre banki ustanowiły własne zasady regulujące te procedury, takie jak wymóg, by obie strony miały konto w tym banku, aby zapewnić transfer środków.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przygotuj się na osobiście z osobą trzecią do swojego banku. Sam proces podpisywania może być wymagany przez bank i prawie na pewno niewątpliwie zwiększy twoje szanse na sukces. 
    
  • Podaj prawidłowe dane identyfikacyjne, zwłaszcza jeśli nie jest to twój bank.
  •  
                   
 8.  
             

    2      Podpisywanie czeku  .

    
   
 1.             1      Zrezygnuj z czeku jak zwykle, ale umieść swój podpis u góry obszaru potwierdzenia. Jeśli są tutaj trzy linie, zarejestruj się tutaj. Nie ma miejsca na fantazyjny podpis typu "John Hancock", ponieważ będziesz potrzebował całej przestrzeni, aby zakończyć proces.       
 2.  
 3.             2      Wypełnij "Beneficjenci wypłaty" drukowanymi literami i nazwami osób trzecich w środkowym (lub drugim wierszu) obszarze potwierdzenia. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, możesz spróbować skorzystać z VPP (na korzyść uczestników), ale najpierw możesz sprawdzić w banku. 
    
  • Pisz starannie, zwłaszcza imię osoby trzeciej. Sprawdź pisownię.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie zezwalaj osobie trzeciej na podpisanie czeku, dopóki nie zostanie pokryte lub wykorzystane. Pozwól stronie trzeciej (odbiorcy) podpisać czek na dole (lub trzecim wierszu) obszaru potwierdzenia. Jeśli strona trzecia nie jest obecna, wpisz "X", gdy strona trzecia powinna podpisać lub dodać notatkę o przyjaznym przypomnieniu podpisu czeku.       
 6.  
 7.             4      Sprawdź odbiorców, aby wstawić do banku jak zwykle. Tak długo, jak bank akceptuje czek od strony trzeciej, dokładny proces zwrotu kosztów powinien być taki sam jak czek wystawiony bezpośrednio na konkretną osobę       
 8.  
             

    3      Przeglądaj alternatywy  .

    
   
 1.             1      Otwórz konto bankowe, włóż czek, a następnie zapłać na rzecz osoby trzeciej. Jak już wspomniano, prawdopodobnie myślisz o podpisaniu czeku, ponieważ nie masz konta bankowego. Jeśli to możliwe, otwórz konto i zrób to, ponieważ ta sytuacja (i prawdopodobnie inne) będzie łatwiejsza. 
    
  • Aby otworzyć rachunek bieżący w amerykańskim banku, zwykle musisz mieć ukończone 18 lat lub więcej; dostarczyć podstawowe informacje, takie jak imię, nazwisko, adres, dane kontaktowe (telefon / e-mail) i numer ubezpieczenia społecznego; i dokument tożsamości wydany przez rząd.  
  •  
  • Powinieneś być w stanie znaleźć rachunek bieżący bez żadnych opłat w żadnym z lokalnych banków. Sprawdź także banki internetowe, w których dostępne są bardziej typowe darmowe konta.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Poproś oryginalnego wystawcę czeku o jego unieważnienie i zapisz nowy czek dla strony trzeciej. Oczywiście, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz pracować z ciotką Edną niż z wielką korporacją, która wysłała ci czek rabatowy.       
 4.  
 5.             3      Poproś oryginalny kontroler, aby dodał "lub posiadacza" za czekiem (i wydał Ci kolejne kontrole). Czeki z wierzycielem "lub posiadaczem", po których następuje nazwa odbiorcy, mogą być wprowadzone lub umorzone (zwykle zgodnie z polityką banku) przez osobę składającą czek.  
    
  • Osoba trzecia powinna być przygotowana do okazania dowodu osobistego przy składaniu lub opłacaniu czeku, zgodnie z zasadą instytucji finansowej, zwłaszcza jeśli kontrola jest wyższa.
  •  
  • Czeki wymienione dla "zwrotu kosztów lub posiadacza" lub "posiadacza" będą działać podobnie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Użyj usług bankowych. Opłatę za tę usługę uiścisz, ale będziesz chodzić z pieniędzmi, które mogą być opłacone przez stronę trzecią. 
    
  • Sprawdź, czy opłaty za płatności wynoszą zazwyczaj od 1% do 12% wartości czeku, więc można wypłacić zakupy najlepszych ofert. Wielu krajowych sprzedawców detalicznych, w tym Wal-Mart, świadczy tę usługę.  
  •  
  • Będziesz potrzebować dowodu tożsamości ze zdjęciem, aby zapłacić za czek.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

    

Kontrole osób trzecich mogą być celem różnych rodzajów oszustw, więc być częścią podpisywania czeku z osobą trzecią tylko z osobą, którą znasz i której ufasz.

         (2)                     
Finanse i biznes popularny:
Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.

Jak otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę.

Jak sprzedać swój dom.

Jak zarabiać szybko.

Jak kupić złoto.

Jak otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal.

Jak kupić dom.

Jak założyć małą firmę.

Jak obliczyć zysk.

Jak założyć sklep internetowy.

Jak promować produkt.

Jak założyć firmę bez pieniędzy.

Jak obliczyć krańcowy dochód.

Jak podpisać czek.

Jak załamać się podczas przenoszenia.

Jak zarabiać szybko.

Jak obliczyć zysk.

Jak inwestować.

Jak załamać się podczas przenoszenia.

Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.