Home \ Finanse i biznes
 

Jak sprzedać swój dom.

 

Kiedy sam zdecydujesz się sprzedać swój dom, zaoszczędzisz dziesiątki tysięcy dolarów na opłatach dla firm z branży nieruchomości. Ale istnieje dobry powód, dla którego ludzie sprzedają swoje domy za pośrednictwem nieruchomości - sprzedaż domu to wymagająca i stresująca rzecz, która wymaga wiedzy, czasu i cierpliwości. Jeśli próbujesz sprzedać swój własny dom, będziesz potrzebował dobrego planu.

              

Procedura .

    

    1      Pierwsze kroki  .

    
   
 1.            1      Baw się dobrze w domu. Kiedy zdecydujesz się sprzedać dom, wyczyść go. Nie zapomnij nawet o małych i trudno dostępnych miejscach, takich jak okap, meble i parapety. Gdy masz idealnie czysty dom, będziesz w stanie pokazać go kupującym w najlepszym świetle. 
    
  • Możesz nadzorować rzeczy, które potencjalni klienci od razu zobaczą. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój dom wygląda najlepiej, zaproś profesjonalną firmę sprzątającą. Nie lekceważ potęgi idealnie czystego mieszkania.
  •  
  • Pozbądź się szykan. Spróbuj posprzątać wszystkie rzeczy, aby dom był lekki i przestronny. Kiedy posprzątasz rzeczy w szafkach, wyprostujesz garaż, łazienkę i przedpokój, na pewno zrobisz o wiele lepsze wrażenie. Kupujący będą chcieli kupić przestronny duży dom. Kiedy pozbędziesz się własnych rzeczy, łatwiej im będzie w domu. Jeśli nie możesz się pożegnać, zatrzymaj go na jakiś czas przed wizytą.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pozwól swojemu domowi docenić. Na pewno chciałbyś ustawić bardzo wysoką cenę, ale niestety musimy być realistami. Wielu sprzedawców domów zawodzi, ponieważ uważają, że ich dom kosztuje więcej niż rzeczywista wartość rynkowa lub dlatego, że nie chcą zmniejszyć kwoty, którą ustalili. Kiedy ocenisz swój dom profesjonalnie, będziesz miał jasne wyobrażenie o jego cenie i nie popełnisz błędu, ustawiając zbyt wysoką cenę. 
    
  • Nie polegaj wyłącznie na ocenie podatkowej nieruchomości. Szacunki te są zazwyczaj nieaktualne i nie dotyczą rzeczywistej wartości nieruchomości na rynku.
  •  
  • Szukaj porównania. Znajdź podobne domy w podobnych obszarach, które również są na sprzedaż i spróbuj zgadnąć, w jakiej kategorii cenowej wpadniesz. Sprawdzając swój dom, zawsze porównuj go z innymi domami.
  •  
  • Wynajmij rzeczoznawcę. Profesjonalny rzeczoznawca przyjdzie do twojego domu, zmierzy dom, zapisze wszystkie ważne informacje, sfotografuje dom, znajdzie informacje o ziemi i wyświetli listę domów na sprzedaż, abyś mógł je porównać. Taka wizyta kosztuje znacznie mniej niż agenta nieruchomości. Wiele banków ma listę zaufanych rzeczoznawców, którzy kontaktują się w sprawie kredytów hipotecznych. Możesz poprosić bank i poprosić o kontakt z dobrym rzeczoznawcą.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Sprawdź swój dom. Wielu agentów nieruchomości pozwala potencjalnym nabywcom dobrze przyjrzeć się całemu domowi, więc przygotuj się na to. Miej kontrolę na całym sprzęcie i okablowaniu w domu. Jeśli znajdziesz błąd w instalacji elektrycznej, wodnej lub grzewczej, musisz go naprawić. Kupiec może również kontrolować mury i fundamenty domu. Również w tym przypadku upewnij się, że wszystko jest w porządku i dokonaj niezbędnych napraw.       
 6.  
 7.             4      Postaraj się, aby twój dom był w stanie natychmiastowej gotowości do wejścia. Kupujący są bardzo leniwi. Kiedy widzą, że muszą trochę popracować nad domem, i tak nie będą chcieli go kupić, nawet jeśli będą w zupełności w porządku. Powinieneś im to ułatwić. Wynajmij warsztat naprawczy i uruchom go, aby dom był gotowy do wprowadzenia nowych właścicieli.                 
 8.  
             

    2      Pokaż dom potencjalnym nabywcom  .

    
   
 1.             1      Zapisz swoje główne punkty. Zanim zaczniesz sprzedawać swój dom, zapisz wszystkie korzyści, jakie musiałby kupić dla potencjalnych nabywców. Należą do nich na przykład dobre szkoły w okolicy, ostatnie remonty, różne zalety ziemi, energooszczędne okna, izolacja, nowe urządzenia itp. Uwzględnij je w swoich reklamach i przekaż je wszystkim osobom, które chcesz pokazać domowi. Staraj się je zapamiętać, aby niczego nie zapomnieć.       
 2.  
 3.             2      Dostosuj to do swoich potrzeb. Pamiętaj, że branża nieruchomości ma najlepszy sezon w lecie - ludzie wolą się poruszać, gdy są na dworze i nie chcą, aby ich dzieci spóźniały się z nauką przez rok. Zacznij swój dom w kwietniu lub maju i reklamuj go latem. Jeśli nie sprzedasz go jesienią, ogranicz swoje roszczenia i ponownie rozpocznij swój dom na wiosnę. 
    
  • Powinieneś także znać trendy w budownictwie mieszkaniowym i wiedzieć, jak wygląda twoja okolica. Jeśli wiele osób zostanie przeniesionych do Twojej okolicy i zbudowana dobra infrastruktura, podniesie to cenę Twojego domu. Ale jeśli mieszkasz w biedniejszej dzielnicy, w której nie jest łatwo sprzedać dom, jego cena spadnie. Staraj się sprzedawać wyprzedaże w odpowiednim czasie, aby nie wpłynęły szybko na sprzedaż. Na przykład w większości obszarów porównanie cen mieszkań z innym domem to tylko 90 dni po sprzedaży. Dobrze będzie poczekać kilka miesięcy i zacząć sprzedawać swój dom później, ale po wyższej cenie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przygotuj swój dom na prezentacje. Pokazywanie domu jest bardzo ważne. Potencjalni nabywcy będą wyobrażać sobie swoje rzeczy i swoje życie w swoim domu. Jeśli nie będą w stanie, ponieważ masz dom pełen bałaganu i nie będziesz ładnie czysty, prawdopodobnie stracisz tych kupujących. Najlepiej mieć dom czysty, lekki, prosty i typowo umeblowany. 
    
  • Ogranicz meble do podłogi do minimum. Jeśli nic nie używasz w ciągu ostatnich 3 miesięcy, wyrzuć go, ukryj lub oddaj komuś.
  •  
  • Pokaż rzeczy ludziom według grup 1-5 pozycji. Lepiej pokazać je wszystkie po kolei. Niektóre rzeczy sprawiają, że ludzie wyglądają interesująco i przyjemnie. Na przykład dobry bukiet pachnących kwiatów jest dobry.
  •  
  • Pomaluj i sprawdź podłogi oraz dywany w każdym pokoju.
  •  
  • Miej oko na to, jak wygląda twoja okolica. Pozbądź się chwastów i kwiatów, które zajmują dużo miejsca i staraj się, aby okolica była piękniejsza. Sprawdź obraz na domu, zobacz okap i garaż. Spróbuj wczuć się w swoich potencjalnych nabywców!
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zaoferuj swój dom na sprzedaż. Jeśli mieszkasz w obszarze o dużym natężeniu ruchu, może wystarczyć przed domem "NA SPRZEDAŻ". 
    
  • Oferuj swój dom w Internecie. Umieść reklamę na dobrej stronie internetowej. Możesz również zamieścić ogłoszenie w lokalnych gazetach. Jeśli korzystasz z sieci społecznościowych, często pisz do nich, że sprzedajesz dom.
  •  
  • Rozpowszechniaj ulotki. Jeśli pozwalają na to lokalne przepisy, umieść ludzi w skrzynkach pocztowych i ulotkach za wycieraczkami.
  •  
  • Wyszukaj potencjalnych kupujących. Zadzwoń do swojego banku lub szkoły dla swoich dzieci i powiedz im, że sprzedajesz dom i szukasz odpowiedniego nabywcy. Jeśli masz dużą firmę wokół siebie, która często przenosi pracowników, możesz również zareklamować się na swojej stronie internetowej. Spróbuj pozbyć się swojej sieci za wszelką cenę i zyskaj jak najwięcej potencjalnych nabywców.
  •  
  • Osiągnij ludzi. Rozmawiaj z przyjaciółmi, rodziną i partnerami biznesowymi i powiedz im, że sprzedajesz dom. Jeśli chcesz szybko sprzedać, zaproponuj im prowizję (na przykład drogie wino, obiad lub podobną nagrodę).
  •  
         
 8.  
 9.             5      Jak pokazać swój dom ludziom. Kiedy potencjalni nabywcy skontaktują się z tobą i chcą zobaczyć twój dom, spróbuj ich poznać. Pamiętaj, że większość ludzi będzie chciała zobaczyć dom w ciągu dnia. Jeśli nie możesz wyruszyć w trasę, skontaktuj się z kimś z rodziny. 
    
  • Daj miłą atmosferę. Zanim kupujący przybędą, po raz ostatni posprzątaj cały bałagan. Przechowuj żywność, naczynia i naczynia. Rozjaśnić zapachową świecę lub wlać odrobinę waniliowego ekstraktu na papier do pieczenia i umieścić go w piekarniku na chwilę. Pozwól sobie na fajną muzykę klasyczną. Jeśli tam jest, otwórz okna. Jeśli jest zimno, wysadź kominek lub powódź. Te małe rzeczy pomogą Ci kupić kupującego.
  •  
  • Bądź dobrym gospodarzem. Być może jest to dla ciebie oczywiste, ale niektórzy ludzie są tak przytłoczeni potencjalnymi nabywcami, że zapominają o podstawowych zasadach etykiety. Kiedy kupujący przyjeżdżają, podaj im rękę i spójrz w oczy. Wyobraź sobie i poproś ich o nazwiska. Po wejściu do domu, zaoferuj im szklankę wody lub herbaty. Zapytaj ich o ich zainteresowania (masz dzieci, jak zwierzęta?) I porozmawiaj z nimi o ich domu. Pokaż im dom w pokoju i zapytaj ich, czy chcą znowu coś zobaczyć i czy są zadowoleni z trasy. Kiedy zachowujesz się właściwie i jesteś podnosiony, zrobisz dobre wrażenie na kupującym.
  •  
  • Bądź pozytywny. Bądź szczery, ale nie mów o defektach w domu, ani nie przepraszaj za bałagan. Jeśli sprzedajesz dom, ponieważ się rozwodzisz lub z powodu innej osobistej tragedii, nie rozmawiaj o tym z kupującymi. Staraj się zachować dobry nastrój. Na pewno chcesz, aby kupujący opuścili Cię z entuzjazmem.
  •  
  • Zachowaj wszystkie swoje kosztowności. Zablokuj wszystko, co jest dla ciebie cenne lub niezastąpione. Nie pozwól, aby ludzie wracali do domu bez wycieczek z przewodnikiem. Jeśli chcą przez jakiś czas zachować prywatność, pozostaw je w ogrodzie lub w kuchni.
  •  
         
 10.  
             

    3      Jak szybko sprzedać dom  .

    
   
 1.             1      Określ czas, po którym będziesz musiał obniżyć cenę sprzedaży. Wielu sprzedawców detalicznych ustawia ceny zbyt wysoko i niepotrzebnie je utrzymuje. W tym czasie pokrywa się wszystkie koszty konserwacji i eksploatacji, co również jest niepotrzebne. Zanim wejdziesz do sprzedaży, ustal rozsądny limit czasu, po którym będziesz musiał nieco zejść. Możesz powiedzieć, że będziesz dyskontował 200 000 CZK co 6 miesięcy, jeśli nie sprzedasz swojego domu. Jeśli masz wyraźną granicę, nie będziesz tak nieszczęśliwy z powodu nieudanej sprzedaży i będziesz w stanie podejmować szybkie decyzje.       
 2.  
 3.             2      Wyobraź sobie, że jesteś kupującym. Obejdź i zobacz domy na sprzedaż. Spróbuj sobie wyobrazić, że jesteś kupującym i zadaj sobie pytanie, czy naprawdę chcesz kupić swój dom. Bądź tak szczery, jak to możliwe. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że inne domy są bardziej opłacalne, nadszedł czas, aby obniżyć cenę i zwiększyć atrakcyjność domu.       
 4.  
 5.             3      Oferta czegoś ekstra. Spróbuj opracować odpowiednie sposoby "odmłodzenia" całej sprzedaży. Nie lekceważ wartości małego rabatu, dodatkowego ekwipunku lub po prostu delikatnych gestów. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na sukces: 
    
  • Zaproponuj kupującym, że zapłacisz cenę za przepisanie nieruchomości. Transkrypcja własności czasami wymaga dużo pieniędzy, więc na pewno dotrzesz do wielu potencjalnych nabywców.
  •  
  • Zapewnij przenośną gwarancję na sprzęt AGD. Te gwarancje zwykle kosztują kilka tysięcy koron, ale dadzą nowemu właścicielowi pewność, że jeśli coś pójdzie nie tak w domu, nie będzie musiał płacić nic więcej.
  •  
  • Oferuj przyspieszenie transkrypcji własności. Wielu kupujących wolałoby natychmiast wprowadzić się do ich wymarzonego domu. Jeśli możesz zabezpieczyć nadpisanie nieruchomości w ciągu 30 dni, może to być żmudny kupujący.
  •  
         
 6.  
             

    4      Zamykamy  .

    
   
 1.             1      Zachowaj finansowanie. Większość sprzedawców domów zakłada, że ​​kupujący kiedykolwiek kupili dom i są znani podczas całego procesu. W rzeczywistości jednak jest to sposób, w jaki agenci nieruchomości organizują takie rzeczy, a teraz mają techniczny aspekt sprzedaży. Najpierw spróbuj skorzystać z usług doradców hipotecznych i banków. Konsultanci często mają wielu sprawdzonych klientów, którzy nie mają jeszcze własnego domu, więc możesz znaleźć innych potencjalnych nabywców! 
    
  • Brokerzy szacują również koszty związane z transkrybowaniem nieruchomości i doradzą w zakresie strategii marketingowych. Finansowanie ma taki sam wpływ na sprzedaż domu, co zwiedzanie kupujących.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przygotuj się na negocjacje. Jeśli kupiec mówi, że lubi dom, ale nie może podjąć decyzji, może cię przekonać. Jeśli na przykład lubi nowy grill ogrodowy, dodaj go do domu! Czy nie podoba mu się nietknięta powierzchnia na podwórku? Zniżka kilka tysięcy na pokrycie tych kosztów. Kiedy wrócisz do domu na urządzenie, będzie cię to kosztować mniej, niż gdybyś musiał zapłacić kredyt hipoteczny w domu, którego nie chcesz.       
 4.  
 5.             3      Spróbuj szybko i czysto zamknąć sklep. Gdy kupujący zdecyduje się na złożenie oferty, spróbuj zamknąć transakcję tak szybko, jak to możliwe. Przekaż kupującemu wszystkie niezbędne dokumenty. Jeśli ci się to nie podoba, odrzuć to. Ale zawsze musisz wymyślić kontr-ofertę. Postaraj się zadowolić kupującego za wszelką cenę. Możesz również zaoferować mu profesjonalną ocenę. Kiedy wszystko zostanie zrobione, wydostań się z domu tak szybko, jak to możliwe.       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

            

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.investopedia.com/articles/mortgages-real-estate/08/sell-down-market.asp  
 2.  
 3. http://www.stagedhomes.com/training/staging-tips/homestagingtipsforhomesellers.php  
 4.  
 5. http://www.investopedia.com/articles/mortgages-real-estate/08/sell-down-market.asp  
 6.  
                 
Finanse i biznes popularny:
Jak promować produkt.

Jak zrobić budżet.

Jak rozpocząć inwestowanie.

Jak rozpoznać pedofila.

Jak kupić dom.

Jak zostać miliarderem.

Pierwsze kroki z własną linią odzieży.

Jak kupić dom.

Jak podpisać czek.

Jak zarabiać w serwisie eBay.

Jak zostać miliarderem.

Jak budować bogactwo.

Jak założyć małą firmę.

Jak zmienić tożsamość.

Jak zostać łowcą nagród.

Jak napisać sprawozdanie finansowe.

Jak uniknąć błędów w transakcjach dziennych.

Jak szybko zaoszczędzić pieniądze.

Jak żebrać.

Jak zmienić tożsamość.

Jak inwestować w akcje.